Nieoficjane wyniki wyborów na prezydenta Tarnobrzega: Zwycięstwo Dariusza Bożka, nie będzie drugiej tury ! (fotoreportaż oraz video HD)

Zgodnie z nieoficjalnymi wynikami, zwycięzcą wyborów na prezydenta Tarnobrzega został Dariusz Bożek, który uzyskał ponad 50% poparcie. Jeśli ta tendencja zostanie utrzymana, nie będzie drugiej tury głosowania.

Zgodnie z nieoficjalnymi wynikami na kandydaturę Dariusza Bożka zagłosowało 10 004 osoby – czyli 52,74% głosujących.

Łącznie w głosowaniu udział wzięło 18 tysięcy 969 osób czyli 49,08 % uprawnionych do głosowania.

Na Kamila Kalinkę swój głos oddało 4 766 osób (25,13%), na Elżbietę Miernik Krukurkę – 1 495 osób (7,88 %), na Bożenę Kapuściak zagłosowało 1 429 tarnobrzeżan (7,53 %) na Witolda Zycha zaś 1 275 (6,72%).

– Wielkie dzięki Tarnobrzeżanie, że uwierzyliście, że można inaczej, że będzie inaczej – mówił po ogłoszeniu wyników Dariusz Bożek. – Każdego Tarnobrzeżanina zachęcam do tego, że jeżeli zobaczy u mnie że mówię coś innego albo robię coś innego, niż mówiłem do tej pory, niż robiłem do tej pory, to bardzo proszę żeby przyszedł i mi to prosto w oczy powiedział – dodał.

Foto&video: Piotr Morawski

Co powiedział Dariusz Bożek po ogłoszeniu wyników w materiale video. Zapraszamy

Live ze sztabu:

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
64 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oko
4 lat temu

Jak tu spokojnie lala a, nic się nie dzieje lala a…..

Gruby
4 lat temu

Już Ci mówię, miałeś banery w pasie drogowym i nic z tym nie zrobiłeś mimo uwag.

Staszek
4 lat temu

Czyli nastąpi zamiana na stanowisku prezydent miasta – przewodniczący rady miasta? 🙂

Oko
4 lat temu

Gruby bierz te banery i rób z nimi co chcesz

Oko
4 lat temu

A tak, dla przyzwoitości oddaje dla piesków w schronisku!

wyborca
4 lat temu

Panie Kalinka to jest KO ciężkie KO.

KSS
4 lat temu

Gratulacje!

polak
4 lat temu

Gratulacje dla Pana Bożka i jego sztabu wyborczego który dzięki kulturze inteligencji i fachowości poprowadził Pana Bożka do zwycięstwa.

panidomu
4 lat temu

No to mamy kolejne lata tym razem piec zastoju,bidy i afer,Tarnobrzeżanie to pustaki jakich mało.Pluć im w gęby a oni ze deszcz pada.Tarnobrzeg przez piec lat cofnie się o 30 lat.Juz jest tragicznie .To co czeka Tarnobrzeg to upadek.

do panidomu
4 lat temu
Reply to  panidomu

Maciuś pakuj sie a nie tu pisać na forum.

Zuzu
4 lat temu
Reply to  panidomu

Człowieku jeszcze Bożek nic nie zaczął robić, a Ty już wiesz. Ogarnij się, poczekaj z oceną przynajmniej 100 dni.

Alicja
4 lat temu
Reply to  panidomu

Może warto przeanalizować czy 30lat temu było gorzej niż teraz…

sukces
4 lat temu

A w urzędzie na pewno niech sie pakują najwieksi zausznicy Kalinki Majchrzak ktora wie dobrze ja byla nadgorliwa i brzkrytycznie wykonyawala rozkazy .Drugi kto Macius który został zatrudniony aby pluć na forum i to w godzinach pracy.nie z Kalinka i Maciuś Ich Bozek.nie moze zostawic w Urzedzie bo kazdego dnia beda raportowac Kalince .Majchrzak juz to robiła za Kielba i była w tym skuteczna . Teraz wiadomo skad ta miłość z Kalinka 6 miesiecy i tyle smrodu Dziekujemy

porażka
4 lat temu
Reply to  sukces

Jedynego smrodu w urzędzie narobił Kiełb (i to na całą Polskę), a potem smrodzili jego zaufani (z Bogdańską na czele).

Alicja
4 lat temu
Reply to  porażka

A kto się tak bardzo chciał tym na całą Polskę chwalić.?

porażka
4 lat temu
Reply to  Alicja

Już dawno Kazik śpiewał „Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi…” Nikt się nie chciał chwalić, ale rola mediów taka, żeby informować. Jak prezydent miasta (nawet takiego zapyziałego jak nasze) zostaje zatrzymany, a potem aresztowany pod zarzutem korupcji, to jest to naturalny temat do poruszenia w mediach ogólnopolskich. I tak mało o tym mówili. Jakby kogoś molestował, to wałkowaliby temat miesiącami, a do korupcji już się wszyscy w PL przyzwyczaili. Świadczyły o tym też komentarze na tym forum w stylu „..łeee, tylko 20 tys? To nie korupcja…”
Kiełbowi i jemu podobnym dedykuję refren nowszej piosenki Kultu: „Wstyd” (bo zwrotki trochę o czym innym – nie zrozumieliby).

Zdziwiony
4 lat temu

Tylko co w sxtabie robi wiecznie zywy Kłos Ten to przy kazdych wyborach w innym sztabie Najbardziej kochał Mastalerza a teraz kocha Bożka Co to za facet Jest emerytem i jeszcze w SKO Czas do domu a nie do sztabu wyborczego porządnego człowieka

gruszka
4 lat temu
Reply to  Zdziwiony

tak się robi politykę 🙂

jabłko
4 lat temu
Reply to  gruszka

Januszku Twoj czas minal to nie dla Ciebie obecna polityka Ciebie intresuje to co daje polityka.Zajmij sie wnusiami.

panidomu
4 lat temu

Te wpisy juz wroza kleske Tarnobrzega.Oj tarnobrzezanie ,tarnobrzezanie….czemuscie tacy GLUPI!!!!!!!!!!!!!!!

tadek
4 lat temu

Gratulacje dla Pana Bożka i jego komitetu, wygrali w przekonywujący sposób i otrzymali mandat do sprawowania władzy przez kolejne 5 lat! Teraz czas pokaże co z tym uczynią. Nie jestem i nie byłem zwolennikiem Dariusz Bożka co nie znaczy, że mu źle życzę, wręcz przeciwnie życzę by moje miasto za jego rządów zmieniało się, a w stosunku do sąsiednich miast ( Mielec Stalowa Wola) w szybkim czasie niwelowało tak ewidentne różnice. Niestety, nie będzie łatwo bo obóz Pis zrobi wszystko by takie działania utrudniać. Tarnobrzeg będzie pomijany w wszelkiego rodzaju „rozdawnictwie” a Pan Bożek, nie ma niestety takiej werwy i talentu by skutecznie lobbować, jeździć i prosić o wsparcie. 4 lata ten fakt dokumentują, niestety. Reasumując, Tarnobrzeżanie wybrali Pana spokojnego, kulturalnego, który przez pięć lat będzie spokojnie administrował już bardzo spokojnym miastem, niewiele się zmieni, owszem młodzież szkół średnich będzie dobrze przygotowana do studiów i …wyjedzie z Tbg w świat na zawsze, kryzys demograficzny będzie coraz większy a Tarnobrzeg z już dużego marazmu popadnie w ogromny i tylko Pan Dariusz i jego ekipa wyjdzie na tym super, czerpiąc garściami z budżetowego garnca. Pragmatyzm i dobro miasta, nakazywały zagłosować inaczej ale Tarnobrzeżanie ( w większości ludzie przyjezdni) często nie utożsamiają się… Czytaj więcej »

Adam
4 lat temu
Reply to  tadek

Cóż, ciężko nie zgodzić się z tym co napisałeś. Pan Dariusz, któremu bardzo serdecznie gratuluje wyboru na prezydenta, jest człowiekiem o niewątpliwej kulturze osobistej i elokwencji, natomiast do rządzenia (nie administrowania) miastem, które ma w stosunku do sąsiednich miast tak duże zaległości takie przymiotniki po prostu nie wystarczą.
Mam nadzieję że Pan Dariusz właśnie teraz pokaże na co go tak naprawdę stać i nie zmarnuje tych 5 lat.

gruszka
4 lat temu

ale kamil też żadnym wizjonerem nie był więc rewolucji by w mieście nie zrobił.
może Zych tylko on ma śmiałe wizje tylko nie podaje źródeł finansowania 🙂

będzie tak jak było.
kalinkowy przegrał to dokumentnie i na własne życzenie.

patrioty w odwrocie,jednak komunistów i złodziei jest nadal nad Wisłą bardzo wielu.

tadek
4 lat temu
Reply to  gruszka

K.Kalinka może nie jest wizjonerem ale PIS mógłby dawać mu kasę bo miałby w tym interes polityczny, obcemu popieranemu przez opozycję nie da bo też ma w tym interes, na zasadzie jak rządzi nasz to pokażemy jak kwitnące są jego rządy, jak nie nasz to musimy zrobić wszystko by pokazać nieudolność … Pan Zych miał wizję finansowania , radzę poczytać program choć to musztarda po objedzie chyba, że D. Bożek skorzysta z pomysłu.

gruszka
4 lat temu
Reply to  tadek

wizje zycha niespecjalnie do mnie trafiają.
a wiara w kalinkę mnie dziwi,już ortyl naobiecywał pielęgniarkom i gówno z tego wyszło.

Kalasanty
4 lat temu

Jak Ci w dzióbie panie Kalika?

ktos
4 lat temu

Ja przeprowadzam sie do Stalowej Woli.Mam w dupie to zapyzialem miasteczko!!!!!!!!!!!!!

Tbg
4 lat temu

Przy stołach sama świta m.in. niedoszły kandydat od kolejki nad jezioro Norbert K. wiecznie żywy i pijany Koniu Polska Tarnobrzeg no i największy do wykarmienia Jozin z Bazin 🙂 gorzej być nie mogło 🙂

yhy
4 lat temu

Gratuluję panie prof. Bożek – były uczeń.

No
4 lat temu

Kalinka zaorany na własne życzenie, wygrało mniejsze zło ale wygrało i klan zatorzaków w odwrocie, a taki był ładny, amierykański szkoda

zimny
4 lat temu

no to w TBG teraz porządzi platforma…nie wiem czy to dobrze. W wojewodztwie rzady ma PiS i moze niechetnie przychylac sie do wnioskow prezydenta ktorego popiera PO..z drugiej strony spojrzcie na Stalowa Wole. Jak sie rozwija w przeciwsienstwie do naszego miasta. a prezydent z PiS. To ze Bożek jest lubianym nauczycielem nie znaczy ze zrobi dobrze dla miasta. pozyjemy zobaczymy

Alf
4 lat temu
Reply to  zimny

Retoryka rodem z dojnej zmiany.Żeby realizować jakiekolwiek projekty,trzeba mieć na wkład własny a tego tu brakuje.Jak poprzednicy zadłużyli miasto to teraz na wszystko brakuje.Kto by nie został prezydentem ,to pieniędzy brakuje.Zamiast zacząć reformować oświatę , bo rocznie trzeba dokładać kilkanaście milionów , to marzy się o niebieskich migdałach. Żeby próbować wyjść na prostą , miasto musi zacisnąć pasa.Są to decyzje niepopularne ,ale konieczne.Bez tego będzie tylko gorzej.

slawek
4 lat temu

Gratulacje i Powodzenia Panie Dariuszu. .

lolek
4 lat temu

No to Mirek wiceprezydentem, brawo, brawo

dorota
4 lat temu

No to Kalinka dostał w pysk kwaśną zgniłą cytryna!

zosia
4 lat temu
Reply to  dorota

Dostali tak jak wojowali.Gnoili ludzi to teraz sìe nie maja prawa podniesc tsk jak ich kolega z rady Mastalerz Poxostaniecie razem w klubie.Jakos mieszkancy nie podzielili opinii Kalinki o łapówkarzu i innych nieudolnych ich zdaniem kandydatach.

perspektywa
4 lat temu

Spadam z tego grajdoła do Stalowej Woli.

Nadzieja
4 lat temu
Reply to  perspektywa

I to dobrze nikt po tobie nie będzie płakał.

przestroga
4 lat temu

Kalinka i jego sztab kopał leżacego Kiełba i tego ludzie nie kupili.Po co mu bylo 6 miesiecy nieudolnosci A przecież mógł z pisu wystartowac bez wcześniejszych rządów komisarskich.Ale tatuś wiedział lepiej Teraz Kalinka musi zdać raport marszałkowi.Nie bedzie lekko.

ania
4 lat temu

Czy misiewicze juz spakowani.Po aresztowaniu Kiełba J.Motyka pytał w urzedzie Czy juz sie pakujecie. Nosił wilk razy kilka i no właśnie co pisie tarnobrzeski.
Wszyscy misiewicze z rad nadzorych do domu
WSZYSCY KTÓRZY NIE MAJA HONORU TYLKO NA SIŁĘ DO KASY NALEŻY UPUBLICZNIĆ LISTĘ ABY POZNAC PISOWSKIE KANCELARIE PRAWNE.WSTYD.

urzędnik UM
4 lat temu

Panie nowy Prezydencie rusz te zakały Grzesia i Kamilka,tych obcinaczy krawatów i innych zauszników.Jeżeli tego nie zrobisz zaraz to jestem pewny że będą robić Panu szybko koło d-py!!! Gratuluje zwycięstwa duża grupa pracowników i oczekuje normalności.

Urzednik I I
4 lat temu
Reply to  urzędnik UM

Ty to jesteś urzednik Madtalerza ktote
mu nie stala sie krzywda za Kielba i Kalinki Pschnie mi tu zemstą za coś czego nie wiem ale pewnie za to ze wsxystkich zdradziłes i dokopywałes Troche to w stylu Maciusia Piotrusia z biura rady czy Jerzego od rzeczy różnych.l
Nic z tego kto ma odejsv ten odejdzie bez Twojej podpowiedzi Dobrego samopoczucia wielki podły urzędniku.

Olek
4 lat temu

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.

ula
4 lat temu

ale swołocz pracuje w tym urzedzie .Juz kablują. Zapomnieli żje jak przyszedl Kalinka to siedzieli w sekretaracie na audiencje i kablowali na innych Bożek tego nie kupi nawet nie próbujcie miernoty jedne.

konsTYtucJA
4 lat temu

Ciekawe jaka droga poprowadziła KK do blisko 50% poparcia zeby nie powiedziec wprost zwyciestwa w jednym okregu tj. w Ocicach?! 😉

to nie takie trudne
4 lat temu
Reply to  konsTYtucJA

Buta doprowadziła do Ocic Najpierw objął w wielkim stylu urząd a poxniej zrobił slo ns kasę aby wygrac Ot tyle To takie pisowskie aż mdli.

Gruby
4 lat temu

Kto za kiełbase wchodzi do rm?

Tropiciel najbardziej znany
4 lat temu

Gratulacje dla zwycięzcy.Choć ,nie chce być złym prorokiem ,poczekajmy na oficjalne wyniki.2% to błąd statystyczny i druga tura wisi w powietrzu- nie mówiłbym hop.
Wszyscy są ciekawi nw oparciu o kogo nowy PM zbuduje swoje rządy.
Z dużą niechecia spotka sie na pewno powrót lokalnych platformersów kojarzonych ze skokiem na kasę w spółkach miejskich i przekrętami nad jeziorem.
Kamil Kalinka po takim nikaucie powinien podac sie do dymisji.Liderem jak widać nigdy nie był i nie bedzie skoro w trakcie dotychczasowej kadencji nie tylko roztrwonil swój stan posiadania to jeszcze niektórzy wychodźcy stali sie jego kontrkandydatami w walce o fotel prezydencki.To jest jego pełna kompromitacja.Pytanie tylko czy w tej pipidówie jaka jest Tbg funkcjonuje coś takiego jak odpowiedzialność polityczna.
PIS pewnie pozyska paru radnych i myślę że nie może rzucać kłod pod nogi nowemu prezydentowi,bo gdyby tak robił nastepne wybory przegra!Zależy to tylko od tego czy pan Bożek bedzie to umiał odpowiednio nagłosnic i wykorzystać,czy pojdzie na zwarcie w tej sytuacji.Konsyliacyjność nie zawsze popłaca.Ja raczej stawiam na to że szukajac porozumienia z wszystkimi wyrośnie na mamałygę niestrawną dla wszystkich.Bo chociaż to pipidowa w niektorych sytuacjach nie da się stac w rozkroku.
Dobrze mu życząc,przewiduję dalsza stagnacje miasta.Niestety

tadek
4 lat temu

Cóż tropicielu, można ci zalecić opuścić jak to nazywasz pipidówę, pewnie twój Osiek lub Łoniów to miejscowości o zbyt wyrafinowanych standardach skoro się do Tarnobrzega przeniosłeś i tu realizujesz się. Radzę przeprowadzkę do … Świniar tam będziesz błyszczał.

perspektywa
4 lat temu

Jacy ci ludzie w tym grajdole Tarnobrzegu sa GLUPI.OJ jacy glupi.Spadam stad do Stalowej Woli.

konsTYtucJA
4 lat temu
Reply to  perspektywa

i PiS ci na droge! jakbys mogł tak jeszcze zabrac ze sobą pozostale 25% ciemnoty i ich lidera ktorzy u nas jest tylko powodem do wstydu a tam bedziecie praktycznie wsrod samych swoich! 😀

S.W
4 lat temu

Ze zdrowego drzewa szarańcza została strącona,ale drzewo to zostało oblepione przez Pełowską zasraną inteligencję.

Gruby
4 lat temu

Ale beka z Tarnobrzega, co to za slamsy głosują na taki element jak osobnicy z klanu kielbasianego… ludzie gdzie my mieszkamy, co to za rynsztok.
Mirek wyjdz juz z ukrycia

Jola
4 lat temu

Wielkie Gratulacje Panie Profesorze – była uczennica.

Osiedlanin
4 lat temu

Czerwony Pantofelku, idą po Ciebie ;*

pytanie
4 lat temu

Mam pytanie czy KLinka i Pekar sa radnymi .Jezeli tak to Bozek bedzie mial tak samo jak Kielb.Pekar każdą decyzję oprotestowywala Okropna kobieta .Kalinka to wiadomo narcyz i mało wiedzy.
Takiego wyniku nie spodziewali sie
W sztabie Pis pusto ale za to na konwencji feta jak na ognisku solidarnosci. Czy przewodniczacy solidarności nadal szuka pracy dla żony? Cieżko bedzie ale burmistrz z baranow moze pomóc.

Inteligentny
4 lat temu

Brawo Tarnobrzeg. Wybór inteligentny

Mandragora
4 lat temu

Słuchajcie wy ciemna i chamska hołoto pro-peowska. Wy, którzy wybraliście bezwolnego słupa (pomijając już jego rodowód – dziadek Beniamin- oficer śledczy UB W Tarnobrzegu w latach 1949-52 i tatuś Eugeniusz tajny współpracownik SB – materiał dostępny na stronach IPN – poczytajcie sobie), wybraliście kolejnych pięć lat nierządu i korupcji w wykonaniu zbrodniczej koalicji PO, Nowoczesna i Mirosław P. (który będzie zapewne wiceprezydentem). Niedługo przekonacie się ćwoki kogo sobie wybraliście ale będzie już za późno, właściwie już jest za późno dla tego biednego miasta. To pogrzeb przyszłości Tarnobrzega. Będziecie sobie niedługo mogli zaśpiewać pieśń chochoła z „Wesela” Wyspiańskiego: „miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur”.

frank
4 lat temu
Reply to  Mandragora

Chamstwem to na razie ty się popisałeś.
A rodowód p. Bożka znam i mi nie przeszkadza.
Więc zamilcz mały człowieczku.

Dragon
4 lat temu
Reply to  frank

No to pogratulować idola frank. Skoro ci to nie przeszkadza. Tarnobrzeg i tak jest już pośmiewiskiem całej Polski po aferze ze złodziejem Grzegorzem K., ale teraz przekroczył już wszelką skalę głupoty i ślepoty politycznej. Znowu w tym nieszczęsnym miasteczku prowincjonalnym wygrał lokalny pokomunistyczny układ mafijny. Nie wiem co jeszcze musi się tu stać, żeby ta durna miejscowa swołocz zaczęła wreszcie myśleć. Patriotyzm i troska o dobro kraju czy swojego miasta to dla tzw. „tarnobrzeżan” zupełnie obce pojęcie. Analfabetyzm społeczno-polityczny sięga tutaj zenitu. To kuriozalne miejsce jest wysepką głupoty na całym Podkarpaciu, nie mówiąc już o pozostałych 8 województwach w których zwyciężyła troska o Ojczyznę. Powinniście przenieść Tarnobrzeg np. do Wielkopolski albo na zeszwabiałe Pomorze bo tam też popierają przestępcze kliki. Tam byście pasowali jak ulał.

gruszka
4 lat temu
Reply to  Dragon

całkiem niedaleko masz prawilną do bólu zarządzaną przez klikę synów katechetek zawiązaną z sagatowską rowerową Stalową.pakuj mandżur i powodzenia 🙂

gruszka
4 lat temu
Reply to  Mandragora

no cóż zdrajców i złodziei tym razem przy urnie było więcej niż patriotów 😀

maz
4 lat temu

Mandragoran Dobrze to ująłeś .Popieram.Ja tez spadam do Stalowej Woli.

emigrant
4 lat temu

Ćwoki tarnobrzeskie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale ćwoki wybrali Buuuuuuuuuuuuuu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
64
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content