Skład Rady Miasta Tarnobrzega kadencji 2018-2023

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do Rady Miasta Tarnobrzega. Najlepszy wynik wśród kandydatów do rady uzyskał Grzegorz Kiełb, na którego swój głos oddało 1075 osób.

Łącznie na KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega głos oddało 5 645 osoby co przełożyło się na 7 mandatów w Radzie Miasta.

Drugi wynik osiągnął KW Prawo i Sprawiedliwość – 5 260 głosów czyli 5 mandatów.

3 687 głosów otrzymali kandyzacji z listy KWW Wspólny Tarnobrzeg, komitet ten reprezentować będzie również 5 radnych.

Z kolei na KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega zagłosowało 3 628 osób, co przełożyło się na 4 mandaty.

Na listę KWW Nowy Tarnobrzeg głos oddało 852 osoby. Komitet ten nie będzie miał żadnego reprezentanta w radzie.

SKŁAD RADY MIASTA TARNOBRZEGA VIII KADENCJI (obok nazwisk liczba głosów)

KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega

Dariusz Bożek 626 (jego miejsce zajmie Adam Rębisz – 266 głosów)
Andrzej Biernat 463
Bogusław Potański 412
Maciej Ziobro 347
Cezary Mikrut 346
Damian Szwagierczak 338
Monika Łagowska – Cebula 284

Prawo i Sprawiedliwość

Łukasz Nowak 710
Kamil Kalinka 530
Anna Pekar 507
Marian Zioło 381
Marian Cąpała 378

KWW Wspólny Tarnobrzeg

Waldemar Szwedo 641
Waldemar Stępak 367
Leszek Ogorzałek 298
Elżbieta Miernik – Krukurka 246
Artur Kiper 130

KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega

Grzegorz Kiełb 1075
Alfred Martyniak 425
Bożena Kapuściak 364
Włodzimierz Trybuła 132

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI WYBORÓW – TUTAJ

foto: archiwum

Subskrybuj
Powiadom o
72 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
R@wzk!
3 lat temu

Trybula w radzie miasta kryje elejson, czy Sarbinow na głowę upadł????

To ja
3 lat temu
Reply to  R@wzk!

A może to Ty na głowę upadłeś

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Niektórzy kandydaci mieli więcej głosów a nie weszli – np. Jan Nowak (353 głosy; 14. wynik), Agnieszka Kiełb (352 głosy; 15. wynik), Witold Zych (351 głosów; 16 wynik) czy Robert Popek (307 głosów; 20. wynik). Weszły zaś osoby z dużo mniejszym poparciem, m.in. Pan Kiper i Pan Trybuła. Utwierdza to tylko w przekonaniu, że rozwiązania wyborcze przyjęte przez ustawodawcę są niedorzeczne, gdyż zachęcają do głosowania nie na ludzi, a na listy wyborcze. Teoretycznie ktoś mógł uzyskać nawet ponad 940 głosów i nie wejść do rady miasta, gdyby jego komitet nie przekroczył progu wyborczego na poziomie 5% (a więc ponad 948 głosów na listę).

Olek
3 lat temu

Tarnobrzeżaninie, cóż. WZ miał bardzo dużo czasu na znalezienie twarzy, które zapewnią trochę więcej głosów. Łatwo porównać z, jak to młodzież mówi, BeKową kandydatką. A tak, inauguracja na sesji RM była, a jakkolwiek znane twarze: dr Wójcik – 25 głosów, K. Wiszniowski – 31 głosów, to trochę za mało. Szkoda mi, że nie będzie WZ w Radzie Miasta, bo był moim zdaniem najlepszym radnym ubiegłej kadencji – głosowałem w wyborach do RM na listę Nowego Tarnobrzega. Natomiast wystawienie bardzo mało znanych postaci w mieście, niespecjalnie zresztą aktywnych w celu przyciągnięcia wyborców, to zdecydowanie porażka WZ. DB też nie miał zbyt wielu znanych twarzy, a było w tym sztabie zdecydowanie więcej życia, dystansu do siebie (vide: Cebula) i młodzieńczej werwy. W niePiSowskim i nie tak znowu fanatycznie religijnym Tarnobrzegu pisanie o organizowaniu marszów poparcia dla TV Trwam zakrawają moim zdaniem dla znacznej części społeczeństwa o śmieszność. Tak samo jak pisanie o przywróceniu kultu Pani Dzikowskiej. Pobłogosław Jezu drogi! Bo trochę dróg by nam się przydało, Tarnobrzegowi. No i most do Ciszycy. Chociaż przejrzałem rzeczywiście program mosty+ – wśród tych mostów które mają powstać w Polsce, to ten tarnobrzeski byłby jednym z sensowniejszych. A WZ radzę mniej użalania się jak to wszyscy… Czytaj więcej »

Alf
3 lat temu

A pamięta Pan jak pisałem ,żeby poczekać na wyniki.Szkoda i współczuję.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Alf

Nie ma co współczuć, to strata mniej dla p. Zycha (finansowo diety radnych nie sięgają nawet 2 tysięcy), a bardziej dla miasta, bo po tych czterech latach (aktywnych zresztą) myślę, że przynajmniej mandat radnego się należał, jeśli prezydentem miał być Pan Darek. No ale cóż, życie nie jest sprawiedliwe i nie zawsze zwycięża dobro… Z tego składu rady miasta na pewno kilka osób można by było zamienić na p. Witolda (czy też panią A. Kiełb, J. Nowaka) – mówię to o osobach które uzyskały gorsze wyniki, przede wszystkim te, które nie uzyskały nawet 200 głosów, ale nie tylko (np. sporo osób uzyskało poniżej 300 głosów, a weszło – p. Witold uzyskał 351 głosów i nie wszedł, gdzie tu sprawiedliwość?). Na pewno jednak p. Zych słabo rozegrał kampanię, brak charyzmy, brak znanych twarzy (może poza dr. Wójcikiem, który sam też uzyskał słaby wynik). Może przez brak funduszy? Trzeba by jego zapytać, tak czy siak jednak przynajmniej ten jeden mandat powinien uzyskać, bo bez niego Rada Miasta będzie inna, może część osób się będzie cieszyła z czyjejś porażki, ale myślę, że obiektywnie brak dra Zycha będzie dla naszej Rady Miasta in minus. Z drugiej strony – a może właśnie dobrze się stało?… Czytaj więcej »

gość
3 lat temu

I to cię Wituś zgubiło.Brak realizmu oderwanie od rzeczywistości .Pamiętaj,że pycha kroczy przed upadkiem. Jako człowieka jest mi ciebie po prostu szkoda.W jednym się zgodzę , że dodawałeś chłopie kolorytu.Ale co zrobić życie/

Lilly Lopsy
3 lat temu

Kiełb dobry wynik!!!!! Jak będziesz miał szczęście tyle dni posiedzisz w kiciu.Trzymam kciuki oby tylko tyle !!!!!!!

Tropiciel
3 lat temu
Reply to  Lilly Lopsy

Dla mnie to niezrozumiałe.Jak można głosować na tak
skompromitowanego człowieka.Przestępstwo korupcyjne na stołku prezydenta ma nieprawdopodobnie wielką szkodliwość społeczną.I tylu idiotów na niego zagłosowało?.Niepojęte!!!.

owen
3 lat temu
Reply to  Tropiciel

Rzeczywiście niepojęte! Niepojęty jest też dla mnie wynik niejakiej pani Kapuściakowej.

teresa
3 lat temu
Reply to  Tropiciel

A dla mmie nie pojętę jak Kalonka z takim poparciem partyjnym przegrał
To ze do rafy wdszedł to cud boży bo też tylko modły i różaniec pomógł mu wejśc do rady To samo z Pekar

gruszka
3 lat temu
Reply to  teresa

a kalinkowym czkawką musi odbijać się skok na kasę jaki wykonali po aresztowaniu Kiełba.
po co był im komisarz ? po co szopka z tą panią nieszczęsną ? z zastępcą ?
sami sobie nogi podkładali,myśleli,że taką bezczelność ludzie zostawią bez komentarza.
są po prostu granice żenady.a wy ją przekroczyliście.plus słabe listy z ludźmi,poza wyjątkami,bez wyrazu,koniunkturalistami szykującymi się tylko do koryta.

rrr
3 lat temu
Reply to  Lilly Lopsy

Tylko mafia tbg,ole!TO MY NADLUDZIE RZADZIMY TBG!OLE!

ex
3 lat temu
Reply to  rrr

nie zesraj sie patolo

LOPEZ
3 lat temu
Reply to  Lilly Lopsy

PRZYJDZIE CZAS ZE I TY POSIEDZISZ BARANIE

oburzony
3 lat temu
Reply to  Lilly Lopsy

Ty jesteś jedyny sprawiedliwy.Mieszkańcy pokazali co myśłą o tej prowokacji a Ty dalej swoje.Przez takie myślenie Kalinka przegrał Ale Ty dalej swoje. Czyń to dalej .
z

Maranatha
3 lat temu

EMK nie obejmie mandatu. Kto z nią?

R@wzk!
3 lat temu

Ponawiam pytanie czy Serbinow na głowę upadł? Jak można wybrać takiego chłopa co pier&$9i glupoty na okrągło??? Apeluje o rozwagę.

Eh
3 lat temu

Klapki na oczach juz były, teraz skarpety na uszy

kinga
3 lat temu

poczekajmy czy ta bardzo zmieniona rada da rade … Bozena jest pracowita i aktywna … można z niej żartować ale oby energii i chęci do działania innym starczyło na tym poziomie … a GK wystartuje za 5 lat , jeśli oczywiście , w co wierzymy , oczyści się z zarzutów . Darek do roboty … nie daj się PISowi ich czas się powoli konczy …

gruszka
3 lat temu

szkoda Zycha bo to ciekawy populista ale populista,demagog,swoje krzykliwe hasełka rzuca na wiatr nie pokazuje finansowania czy tym podobnych niuansów.
poległ z kretesem może się w końcu nauczy,że nie można być fajnym ale tylko solistą nie będącym w stanie dogadać się z kimkolwiek nawet ze swoimi z pisu.
ciekawa kandydatura na posła ale też czeka go jakaś tam refleksja by zrozumiał iż prowadząc swoją autopromocję jak do tej pory skazuje się na pozycję niszowego don Kichota.
ale nie ma co mu dawać rad bo i tak wszystko odbiera jak osobisty atak na siebie w dodatku inspirowany przez innych bo przecież on taki wspaniały,idealny,przyjechał z Ameryki 🙂

Korek
3 lat temu

Monika Łagowska Cebula proszę usunąć ze swojego konta FB zdjęcia ze sztucznym penisem. Nie wypada Pani.

czosnek
3 lat temu
Reply to  Korek

jaka hu*owa radna tacy i hu owi wyborcy – wstyd, że mieszkają w naszym mieście

erotooman
3 lat temu
Reply to  Korek

ale przeciez własnie o to chodzi zeby nie wypadał!

LOLO
3 lat temu
Reply to  Korek

Z tego co widziałem, to zdjęcie nie jest na jej facebooku, tylko kogoś ze znajomych. Pewnie nie przyszło jej do głowy, żeby znajomych poinstruować co mają pousuwać. Takie czasy 😉

ewa
3 lat temu

Nie jest najlepiej, ale nie jest też źle

misio
3 lat temu

A kto Za Krukurkę?,czyżby rumiany fuksem?.

Jesien
3 lat temu
Reply to  misio

A dlaczego Kukurka ma rezygnowac z radnego. W Mopr pójdzie na zastępcę albo inny stołek Bożek nie jest mściwy.To nie Kalinka prosze o tym pamìętać.

jesień średniowiecza
3 lat temu
Reply to  Jesien

Co to za pi****nie z tą mściwością? Żeby się mścić, to trzeba mieć za co. Za co Kalinka miałby się mścić na całym UM i wszystkich wkoło? Chyba nie rozumiesz słów, którymi się posługujesz. Jakby chciał wyrzucić czy przenieść E.M-K, to miał wystarczająco dużo czasu. Twój nick odnosi się do jesieni życia i związanej z nią demencją, czy jesieni średniowiecza i charakterystycznej dla tego okresu ciemnoty?

basia
3 lat temu

Moze byc Szkoda tylko ze wszedł Kalinka i Pekar. Sposób w jaki zavhowywali sie przez 6 miesiecy powinien pozbawic ich mandatu.Uratował ich szyld partii.

Bedzie mi brakowć radnej Kłeczek Taka była merytoryczna.

kasia
3 lat temu
Reply to  basia

W jaki sposób się zachowywali? Jakieś konkrety, przykłady, sytuacje? Tylko nie pisz: mściwość, buta, arogancja, bo samo to nic nie znaczy bez przykładów.

gruszka
3 lat temu
Reply to  kasia

a mogli tylko poczekać ale spieszyło się im do komisarza i rozsadzania swoich po spółkach.to mają.nachapali się przez te miesiące.

jabłko
3 lat temu
Reply to  gruszka

Tak, mogli poczekać. Pracownicy UM też poczekaliby do wyborów na wypłaty, a wszyscy poczekalibyśmy na śmieciarki, żeby wywiozły śmieci z miasta.

Gruby
3 lat temu

ciekaw jestem, co z tymi co ich pozatrudniał Kiełb? Bardzo był przeciwny Bożkowi przed wyborami i śmiał się z niego. Bożek swoje zapotrzebowania kadrowe ma potężne. Ciekawie będzie gdy opadnie kurz powyborczy i zacznie się stołkowa szachownica. Zbudować większość w radzie, za jaką cenę? Ot i blefer stanie się zawodowym politykiem, a tak bardzo się tego wypierał…

dodaj
3 lat temu
Reply to  Gruby

Dodaj co z tymi co pozatrudniał Kalinka i Pekar?

123
3 lat temu

Kiper maskotką tej kadencji..nie wierzę że to się dzieje.

456
3 lat temu
Reply to  123

a co z nim nie tak? jest mlody, RM potrzebuje swiezej krwi 🙂 zobaczymy jak sie sprawdzi, dziwne tylko że jego ojciec ktory mial kampanie na wieksza skale niz on nie wszedł a on tak

789
3 lat temu
Reply to  456

Startował z przywisla mam nadzieję że jest mu bardziej bliższe niż serbinow na którym mieszka

Przewidywalny
3 lat temu

Boję sie ze doradcy Bozka zmarnują jego osobisty sukces i doradzą mu wejscie w koalicję z Kalinka .Tak sie podobno ugadywali. Tylko niech pamięta
Bożek że jest prezydentem po to aby pis odsunąć do władzy .Dlatego ze był jedynym co.może to zrobić to na niego ludzie zagłosowali.

prawnik
3 lat temu

Rozumien ze Cąpała wybiera albo prezesa spólki zgodnie z zaleceniami sxefs partii pis albo pozostaje w radzie .Mieszkancy czekają na decyzje.panie Capała .

Ciekawy.
3 lat temu

Ciekawe z kim Bożek wejdzie w koalicję
Jedmo.jest pewne nikomu nie mozna do konca zaufać.Musi miec wolół siebie ludzi którzy nigdy nie zdradzą Jak pokazał Tarnobrzeg nie mozna zaufać ZADNEMU RADNEMU a jeżeli cjodzi o urzędników to.musi miec zaufanego sekretarza i skarbnika .I nie wystaczy tytul doktora wręcz przeciwnie to może być podstawą niezależnosci a to juz krok do zdrady.To są osoby kto
óre moga zagrać na życzenie innych celow politycznych.Widac to było jak ludzie Kiełba po koleii zdradzali Nawet jak.nie musieli
Ludzie żądni władzy posuną sie do wsxystkiego Zdradzą partię.przyjaciół i każdego.

przerażony
3 lat temu
Reply to  Ciekawy.

„I nie wystaczy tytul doktora wręcz przeciwnie to może być podstawą niezależnosci a to juz krok do zdrady.” To co piszesz (i że możesz tak myśleć) przeraża i jednocześnie jest takie… polskie. Ten kraj jest taki zacofany właśnie dlatego, że większość ludzi przy władzy tak myśli. Szefowie w dużych firmach czy urzędach nigdy nie przyjmą do pracy kogoś lepiej wykształconego od siebie, bo podświadomie boją się o swoje stanowisko i poświęcają dobro kierowanych przez siebie instytucji dla własnego spokoju. Podsumowując: bierny, mierny, ale wierny – to najlepszy pracownik. Nic wybitnego nie zrobi, ale przynajmniej nie będzie się wychylał. W ten sposób nigdy do niczego nie dojdziemy. W Polsce wykształcenie powyżej zdewaluowanego już magistra jest przekleństwem, a nie atutem przy poszukiwaniu pracy. Czy naprawdę człowiek, który pracował z kimś musi być uważany za „jego człowieka” i nie może pracować z kimś innym? Zarzuć Pani Sekretarz coś co zrobił źle, nieprawidłowo, albo komu zrobił krzywdę (tylko tak konkretnie) jak ciągle tu wypisujecie. Pusty śmiech mnie ogarnia jak ktoś pisze, że jest „bezwzględna”. W czym? Może w egzekwowaniu wykonania powierzonych pracownikom zadań, chociaż i z tym jest problem, bo mało komu w tym urzędzie chce się robić cokolwiek ponad tyle ile trzeba, aby… Czytaj więcej »

ale heca
3 lat temu
Reply to  przerażony

Ten komentarz to napisal mazz lub tatuś albo wujek WW.Tak sie promować Nic z tego do Stasiaka.

przerażony
3 lat temu
Reply to  ale heca

Potwierdzasz tylko to, co pisałem wyżej. Nie ma w tym mieście szans na to, by za swoją wiedzę i pracę być uczciwie ocenionym. Nawet Ty sądzisz, że pozytywną opinię można dostać tylko od rodziny, albo po znajomości. Dziękuję za potwierdzenie moich tez.

co na to marszałek
3 lat temu

Pytam Czy Kalinka złożył meldunek marszałkowi.Nigdzie marszałka nie zawiedli tylko w Tarnobrzegu

zed
3 lat temu

Po wyborach. Mamy nową radę z wieloma zmianami. Cieszy, że weszło kilka nowych twarzy. Mam nadzieję, że nie zabraknie im energii i pomysłów, aby coś z tym miastem zrobić. Wszystkim pozostaje życzyć powodzenia, niech działają dla dobra Tarnobrzega ponad partyjnymi podziałami.

gruszka
3 lat temu

rada za specjalna nie jest,jeden młody,Rębisz i Nowak 30latkowie i pani Cebula też reszta to zgrane karty,doświadczeni,rzutcy niektórzy ale prochu nie wymyślą.ich dewiza to trwanie i pilnowanie interesów swoich i swojej klienteli.a przepraszam pan Kalinka jeszcze 30latek choć on to już osiwiał chyba po niedzieli.
fajnie ale szału nie ma.

Alf
3 lat temu
Reply to  gruszka

Niestety, ale też widzę ,że rewolucji nie będzie.Wynika z tego ,że jednak mieszkańcy boją się radykalnych zmian.Społeczeństwo mamy konserwatywne.Nie wróży to najlepiej na przyszłość. jeżeli w ogóle jest jeszcze jakaś szansa dla tego miasta…

zmianaI
3 lat temu

I co panie Kalinka Miasto padnie i nie dostanie dotacji.Takie banialuki pan opowiadal w kampanii.Bozek pokarze wsxystkim ze nie mial pan racji.Chodzi tylko aby pan nie przeszkadzał Dramat będzie wtedy jak Bożek jeszcze przed wynorami ugadywał się z Kalinka i są nagrania z tych spotkań Mam nadzieje zt to były plotki z samego pisu lub.od mastalerki.

Ona
3 lat temu

Artur Kiper… Głos zmarnowany, gratulacje dla wszystkich co na niego głosowałi! On nie ma pojęcia o niczym, wiedzy. Ledwo w liceum się prześlizgnął, teraz wielki Pan Radny!

gruszka
3 lat temu

może właśnie pana Kipera wybierano dlatego,że jest młody i niedoświadczony a zatem nieuwikłany w towarzyskie relacje z innymi radnymi ?
może właśnie takiego nam drugiego Zycha potrzeba,który nie wiedząc,że coś jest niemożliwe tchnie życie w podupadające miasteczko ?

to,że nie uważał na lekcji niewiele zmienia,nawet najwięksi znawcy polityki niekoniecznie będą wielkimi politykami a co dopiero samorządowcami.

pan Kiper ma czystą tablicę i to od Niego zależy jak to wykorzysta.
niech nie udaje i się nie wstydzi jeśli czegoś nie wie,to nie jest grzech,właśnie najbardziej w Polsce cierpimy gdy niektórzy nie znają swojego miejsca w szeregu i wydaje się im,że się znają na wszystkim podczas gdy nie znają się na niczym.
omnibusów w Tarnobrzegu już mieliśmy i też niespecjalnie się popisali.

yhy
3 lat temu

Głosowałem na Pana Bożka z myślą, że jest ( był ) najrozsądniejszym kandydatem z wszystkich startujących. Jak będzie ? Okaże się … Jako nauczyciel był bardzo dobry i oby tak było jako Prezydent Miasta.

Niesmak
3 lat temu

Wyniki wyborów mnie podłamały. I nie dlatego, że wygrał ten czy inny kandydat na prezydenta. Tutaj mogę powiedzieć, że Tarnobrzeg będzie miał trzeciego z rzędu prezydenta wybranego za uśmiech i „piękne oczy”. Po Mastalerzu, który niewiele zrobił, ale miał przeogromne parcie na szkło i niezachwianą miłość własną, Kiełbie, który dla miasta nie zrobił nic (oprócz płatnego kibla, do którego nikt nie chodzi – żule dalej obszczywają okoliczne bloki – a formalności z nim związane i tak musiała prostować ekipa Kalinki) będziemy mieli kolejnego prezydenta, który nie zrobi właściwie nic, bo nie ma siły przebicia. Bardziej podłamało mnie to, że najwięcej głosów do RM dostał człowiek, na którym ciążą poważne zarzuty korupcyjne. Czy lud tarnobrzeski naprawdę jest do tego stopnia zdemoralizowany, że chce mieć w RM gościa, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem (zgodnie z uzasadnieniem sądu ujawnionym przez Kalinkę) przyjął 20 tys. PLN w związku z zajmowanym stanowiskiem? Do tej pory myślałem, że to tylko takie pieprzenie na forum, że pisze to grupa jego zaufanych. Ten wynik wyborczy pokazał jednak, że tarnobrzeżanie naprawdę uważają, że „za 20 tys. to nie powinni go nawet zamykać, bo inni kradną miliony”. A jak go niedługo skażą i pójdzie siedzieć, to dalej będziecie mówić, że… Czytaj więcej »

do niesmak
3 lat temu
Reply to  Niesmak

A ja powiem tak Do niesmak.Na tym forum pisza na zmiane Krzysztof Andrzej .Serdeczni koledzy . maja dózo wolnego czasu i kochaja pis Treści wpisu niesmak to ich przemyślenia po przegranej pis w wyborach Już byli w ogródku jùż witali sie z gąską Czy tak z kasą a tu nic.Powiem Wam przegraliscie wlasnie za taką retorykę .Radny zrobil uprowokacje i to jest według was okey .o
bo na tym zyskał wasz człowiek .Jak.mieszkancy odrzucają PODŁE MATODY TO WY W KRZYK DOBIĆ KIELBA HANBA DLA MIASTA TYLE POD ADRESEM TYCH KTÓRZY ODRZUCAJA PODŁOŚĆ .A WSZYSTKO TO W IMIE BOŻE .
To Wam sie nie udalo i dlatego przegraliście najgorzej na Podkarpaciu.Marszałek winien sie Wam przyjrzeć

Niesmak
3 lat temu
Reply to  do niesmak

Kulą w płot. Ani ja Krzysztof, ani Andrzej ,ani nie lubię PiSu. Jakbym żałował przegranej PiSu, to bym jechał po Bożku i jego ekipie (napisałem tylko, że moim zdaniem jest za słaby, żeby coś pożytecznego zrobić). Miałem przejść nad wynikiem wyborów do porządku dziennego, ale ktoś mi powiedział, że Kiełb dostał najwięcej głosów do RM. I tego nie mogę przetrawić. Nie chodzi mi o niego samego, bo i tak pewnie pójdzie siedzieć. Chodzi mi o to kto na takiego człowieka głosuje. Przecież on sam wiedział, że nie ujdzie mu to na sucho i dlatego nie kandydował. Jakby był taki pewny siebie, to by startował w wyborach. Nie byłby jedynym w kraju kandydatem z zarzutami. A ty znowu wpisujesz się w tę paranoję. Fakty najprawdopodobniej wyglądały tak (informacje dostępne w przestrzeni publicznej, a także kolejne decyzje sądów na to wskazują), że Kiełb chciał łapówki od Kołka, ten nie chciał dać (albo nie tak dużo) to poszedł do CBA. Oni zamknęli Kiełba. I Twoim zdaniem prezydent miasta, który żąda i zapewne też przyjmuje łapówki jest OK, a radny, który o tym doniósł CBA „stosuje podłe metody”. A ludzie, którzy na niego głosują „odrzucają podłość”. Szkoda, że nie odrzucili łapownictwa. Co to za… Czytaj więcej »

kelO
3 lat temu
Reply to  Niesmak

taty prezesa? żona Kiełba jest córką Lenarda?

Niesmak
3 lat temu
Reply to  kelO

Nie. Tak się mówi o prezesie TSM „na mieście”. Taka ksywka.

pod rozwagę
3 lat temu

Na miejscu Kalinki nie czekałbym jak mnie wyrzuca z pisu.Sam bym odszedł Teraz juz wiem dlaczego u nas w mieście nie bylo konwoju z Morawieckim i prezesem. Nie wierzyli Kalince ktory sam sie zgłosil.do przeprowadzenia sukcesu.

nieradny
3 lat temu

Przez 5 lat nalezy obok radnych pis przechodzić cicho NAGRYWAJĄ

Wrc
3 lat temu

Pan Kalinka przegrał przez pomówienia i winy których nie popełnił.DURNOTA TARNOBRZESKA w to uwierzyła.Ta durnota głosowała na łapownika Kiełba który obwinia za całą sytuację Kalinkę.DURNOTO TARNOBRZESKA po pożyczkę to się idzie do banku.

winny
3 lat temu
Reply to  Wrc

To po co jak objąl stolek Kalinka to robil komgetencje na temat Kielba Kto.mu to doradził On winien zachować bexwzględną ciszę i nie zwalniać ludzi z otoczenia Kiełba i wymieniać rady nadzorcze na swoje A jeszcze sprawa Józia Przeciez 6 miesiecy by wytrzymał

piwny
3 lat temu
Reply to  winny

Nie wiem co to „komgetencje” (jakiś tarnobrzeski żargon?), ale Kalinka odpowiadał na facebookowe i inne ataki Kiełba. Może powinien siedzieć cicho. A Ty siedziałbyś cicho jakby ktoś publicznie Cię opluwał i oskarżał o coś, czego nie zrobiłeś? Czasem trzeba bronić swego imienia. Rady? Większości kończyły się kadencje. Musiały być powołane nowe. Co do „Józia” (Twój kolega, czy wujek, że tak poufale?) – ile razy na tym forum narzekano na to, że w KiZPS nic się nie dzieje i kolejni prezesi/likwidatorzy tylko biorą kasę? Zapytaj o wyniki poprzednika „Józia”. Co zrobił, aby przybliżyć ten przydługi serial do szczęśliwego końca? Zapytaj w ogóle czy tam bywał i czy za czas jaki tam spędzał (a nie w swojej kancelarii czy Bóg wie gdzie jeszcze) należała mu się kasa, jaką brał miesiąc w miesiąc. Pan Józef przynajmniej nie dzieli swego czasu na inne działalności i daje jakąkolwiek nadzieję, że coś z tym bajzlem zrobi.

poinformowany
3 lat temu
Reply to  piwny

Z tego co wiem to za takie pomówienia mecenas założył sprawy w sądzie. Chyba dołączysz do grona oskarżonych z oskarżenia prywatnego. Najlepiej rozumu uczy kasa.

po co to robil Kalinka
3 lat temu

Wlasnie mial zlych doradców ktorzy byli msciwi do Kielba W polituce to zawsze sie żle kończy
Ale czy to mógł wiedziec jego sztab NIE WIEDZIAŁ.

tarnobrzeżanin
3 lat temu

Ciekawe czy niektórzy radni nadal będą wystawali przed sądem a może już na stałe wdzieją koszulki z napisem Konstytucja? Ich żony zapewne raz w tygodniu organizować będą czarne marsze ? Panowie czekamy na efekty waszej pracy – były wrzaski teraz macie możliwość się wykazać.

Wyborca
3 lat temu

To ja Tobie odpowiem .Kalinka zatrudnił w urzędzie miasta osobę która brała czynny udział w protestach przed sądem .Jakoś to Kalince z pisu nie przeszkadzało a teraz się czepiasz wygranych nie z pisu. Przemyśl to sobie .

tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Wyborca

1:0 dla Kalinki to tylko świadczy,że zatrudniał nie tylko”swoich” jak krzyczą ci z koszulkami. Taka już ich natura- obłuda i fałsz.

prawda
3 lat temu

Zatrudniał wyłącznie swoich a ta pani od koszulek to wypadek przy pracy.Narzucona została w wyniku porozumienia w nieciekawymi osobami.Ale to już historia która dla Kalinki zakończyła się nie upadkiem ale klęską. A ta pani to może się pakować. Takie to pis ma kadry.

tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  prawda

Jak Ty dobrze znasz p. Kalinkę i wiesz kto z kim i dlaczego. Mam nadzieję,że wasz dobór kadr będzie transparentny i stołki zajmą sami fachowcy…. może tacy którzy kiedyś wykazali się w Klubie Siarka. Radzę więcej powściągliwości bo o przyszłych obsadach kto i za co to już nawet wróble ćwierkają w Tarnobrzegu. A tak przy okazji „uderz w stół a nożyce się odezwą” – jesteś jedną z tych osób, sztuk pięć( w porywach) dziesięć które tam stały?Nie odpowiadaj- pytam retorycznie.

Nurek Owsiak
3 lat temu

Tak czytam te wasze komentarze drodzy internauci i dochodzę do jedynego wniosku. Jesteście tępi słabi a wasze spierdolenie umysłowe wzbudza tylko pusty śmiech.

WIOCHA
3 lat temu
Reply to  Nurek Owsiak

Amen. Poziom łajna.

adam
3 lat temu

Biedny Partyka -Padł!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
72
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content