03.11 (sobota) Tarnobrzeg: Koncert Mr Pollack w Roots Pizza

Stowarzyszenie MROCK oraz pub Roots Pizza zapraszają na koncert zespołu Mr Pollack, który odbędzie się w pubie (ul. Wyspiańskiego 19), w sobotę 3 listopada br., początek godz.20. Wstęp 10 zł.

Mr. Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie. Bracia Polak karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów.

Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym – ku zaskoczeniu swych fanów – jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego-Korsakova – bardzo popularny „Lot trzmiela”). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony „Paganinim Gitary”.

Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za „Nową nadzieję gitary” w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn „Gitara i Bas”, a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą „Największy nieodkryty talent gitarowy”. Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym „Drum Off”, organizowanym przez Melody House Musical Instruments.

Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem – aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, „Black Hawk”, bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA).

Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr.Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach „Mr.Pollack 2014 China Tour” promującą najnowszą płytę „Black Hawk” !!! Jesienią 2016 roku Mr.Pollack koncertował w USA i Kanady promując, świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę „Black Hawk” ! Jesienią 2017 ukaże się najnowsza autorska płyta braci Polak pt. „Seven Sources” po czym zespół wsparty wielkim talentem Dzidka Marcinkiewiczem na klawiszach wyjedzie na międzynarodową trasę koncertową promującą najnowszą płytę.

A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:

„Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujacych neo-klasyczną materie. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR… Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, ze to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy.”

Tak o Jacku i Grzegorzu Polakach wyraża się światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy :

” Wasza gra jest niesamowita ! Macie w sobie tyle pasji i energii.Po prostu powalacie energią ,techniką i rewelacyjnym brzmieniem ! „

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
4 lat temu

Czyli jak przyjdziemy w 10osob to jest szansa ze choc polowa z nas dostanie piwo ? A ser do pizzy bedzie? Czy wogole mamy szanse na pizze po 20:00?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content