Tarnobrzeg: Ostatnie pożegnanie hrabiego Pawła Zdzisława Tarnowskiego (fotoreportaż)

Urna z prochami hrabiego Pawła Zdzisława Tarnowskiego spoczęła dzisiaj w krypcie rodowej w klasztorze O.O. Dominikanów w Tarnobrzegu. Pochówek poprzedziły uroczystości żałobne w kaplicy w Zamku Tarnowskich w Dzikowie.

Hrabia Paweł Tarnowski urodził się 20 stycznia 1937 roku w Dzikowie i był najmłodszym synem ostatniego właściciela Dzikowa, hrabiego Artura Tarnowskiego. Rodową posiadłość musiał opuścić w wieku siedmiu lat, kiedy to wraz z rodzeństwem i matką zostali z niej wyrzuceni przez władze komunistyczne. Ostatecznie rodzina osiadła w Kanadzie, gdzie w styczniu br., hrabia zmarł.

Przez wiele lat hrabia Paweł Zdzisław Tarnowski pełnił funkcję Prezesa Związku Rodu Tarnowskich, organizacji powołanej do życia w 1998 roku. Rodzinne stowarzyszenie miało nie tylko jednoczyć członków rodu herbu Leliwa rozproszonych po całym świecie w czasie II wojny światowej, ale również zachowywać i kontynuować tradycje oraz kulturalne dziedzictwo Rodu Tarnowskich oraz służyć społecznie Polsce i Rodzinie.

Hrabia Paweł Tarnowski był m.in. inspiratorem przyznawania corocznych stypendiów dla najzdolniejszych studentów PWSZ w Tarnobrzegu. Za swą działalność został odznaczony tytułem Zasłużony dla Państwowej Wyższej szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu.

Zdjęcia Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nie hrabia
2 lat temu

Zdjęcie nr 22 .Kalinka K i W Bochynski zawsze tam gdzie mozna zostac ujęty na zdjęciu.a to wszystko z miłosci do.ludzi .

tarnobrzeżanin
2 lat temu

Zdjęcie nr 36.
Bożek jest ewidentnie zadowolony – uśmiech od ucha do ucha
Radujmy się więc 😉

radość
2 lat temu

Oczywiscie ze radość.Nie udało sie pisowi odbić Tarnobrzegu.I to na długie lata.Kalinkowie szukać nowego zajęcia.

Sławek
2 lat temu

Smutek na pogrzebach to chyba najżałośniejsza rzecz jaka wymyslił Kościoł Katolicki…

kulfon
2 lat temu
Reply to  Sławek

Twojej głupoty nie wymyślał kościół ,to ewidentnie twoja zapracowana nieuctwem i prostactwem cecha.Wyrazy ubolewania.

gość
2 lat temu

Czy na tych zdjęciach są osoby , które złożyły pozew o zwrot zamku? Nie wiem ,czy włodarze przemyśleli swoją decyzję o obecności? Czy to prawda,że pozwanym w tej sprawie jest miasto? Wie ktoś na jakim etapie jest ta sprawa w Warszawie?

Alicja
2 lat temu

Genialne ujecie fotki nr66 lekko wykadrowac i bajka.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x