Tarnobrzeg: Połowa policjantów na zwolnieniach lekarskich

103 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej w Tarnobrzegu i podległych jednostek jest na zwolnieniu lekarskim. Lawinowo rosnąca liczba L4 przedstawianych przez policjantów w całej Polsce, to nieoficjalny element protestu służb mundurowych, które m.in. domagają się podwyżek, emerytury po 15 latach służby i stuprocentowej odpłatności za nadgodziny.

W KMP Tarnobrzeg na etacie pracuje niecałe 210 osób. Do chwili obecnej, do komendy dostarczono 103 zwolnienia lekarskie, na okres około 1 tygodnia.

– Na L4 są przede wszystkim funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji, oczywiście też są zwolnienia z innych wydziałów, ale w mniejszej ilości. Zwolnienia dotyczą również funkcjonariuszy pracujących w terenie – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24 podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

W obliczu tak dużej absencji chorobowej wśród policjantów drogówki i prewencji, ich obowiązki przejmują funkcjonariusze z innych wydziałów.

– Na chwilę obecną mamy te służby opanowane, nie wiemy jednak czy będą przynoszone dalsze zwolnienia lekarskie – tłumaczy podinspektor. – Taka praca to dla nas dodatkowy wysiłek, bo jeden policjant musi w tym momencie zastąpić dwóch – trzech kolegów – dodaje.

Według nieoficjalnych informacji tvn24.pl, w całej Polsce na zwolnieniach lekarskich jest już ponad 30 tysięcy policjantów, co oznacza, że co trzeci polski policjant bierze udział w nieformalnym proteście.

Tymczasem dzisiaj, o godzinie 11 rozpoczęło się spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego z przedstawicielami Związków Zawodowych Służb Mundurowych podległych MSWiA.

27
Dodaj komentarz

20 Wątków komentarzy
7 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
21 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wasal

Popieram w 100% policjantów i nie tylko.Walczcie o swoje.4 tyś powinno na konto wpływac co miesiąc.

to se popieraj za swoje

Jak tak popierasz to wypłacaj im zasiłki za fałszywe L4 z własnych pieniędzy.
Przedstawianie i wydawanie fałszywych L4 to zwyczajne złodziejstwo i lekarz i pseudo-policjant powinni siedzieć za to w więzieniu.

Zirytowany

Nie wiem jakim sposobem można popierać takie bezprawne protesty. Wcześniej pielęgniarki teraz policjanci, nikt im na siłę nie wybrał zawodu. Dobrze wiedzieli na jakie zarobki się godzą. Wywalić połowę z pracy, obciążyć karą za lewe zwolnienia pracowników oraz wystawiających, nauczą się wtedy wszyscy rozumu. Do roboty nieroby!!!

Tropiciel idiotologii

Jeśli ktoś tak jak ty nie dostrzega faktu ze od marca tego roku trwaly”negocjacje” (czy raczej zwodzenie policjantow) z rządem to znaczy ze jest ślepy na 1 oko.Jeśli kiedyś Sienkieiwicz mówił ze panstwo polskie jest „teoretyczne” to właśnie okazało sie ze jeszcze bardziej teoretyczne jest pod rzadami PIS.I nie sa tu winni policjanci a zwodzący ich bezczelnie PIS.Rzad PIS.Pamiętajmy o tym przy wyborach do sejmu.

Patryk

No i co? Wybierzemy z powrotem PO? To byłby dopiero skok na główkę!

I już

A jak to jest z pieniażkami dla nowo zatrudnionych f-szy SOP gdzie krewni i znajomi pisiokow dostali srednio po 2000 zł podwyżki?
Ja bym się tez wk…wił na miejscu policjantów

Urban

Może emeryturę im dajcie już po 5 latach „służby” reszta narodu z przyjemnością będzie łożyć przez 65 lat na ich emeryturki, co tam PiSda każdemu byle cicho było,posadki polityków są ważniejsze. Daje nie ze swoich.

Znany tropiciel

Wreszcie jakiś dziennikarz napisał jak sytuacja w Tbg.Dzikujemy.Będzie my wiedzieli w jakich dniach nie wychodzić na ulicę i schować sie do piwnicy

walt

wszystko to zmierza w kierunku wiosennego strajku generalnego i wyrzuceniu tej sekciarskiej swołoczy traktującej Polskę tylko jako okazję do zarobienia srebrników i wycierania sobie nią mordy głosząc te głodne opowieści o godności.
godności w nich tyle co wtedy gdy im Izrael moderował ustawę o milicji historycznej ipn.

robert

Nie jestem zwykle za tą formacją wolę strażaków ale ich popieram! jak wice minister i szef Policji dostaje takie nagrody poza wysoką sumką tzw miesiączką to co się dziwić oni też mają powiedzieć dość!

Staszek

Jak w kilku szpitalach na Podkarpaciu pielęgniarki przyniosły L4 to powiadamiana była Prokuratura.

Jak w całym kraju policjanci przynieśli L4 to co robi Prokuratura ?

Ehhhh co za czasy ……

Ob.C

Gdzie byliście jak POpaprańcy podnosili wiek emerytalny policjantom,gdzie byliście jak obniżano zasiłki chorobowe policji do 80 procent.Gdzie byliście.Dlaczego wówczas nie wyliście ,a wyjecie teraz Pełowska psiarnio.

obywatel

GDZIE JEST MIEJSCOWA PROKURATURA (pielęgniarki strajkowały to podejmowała
czynności).
Własnie tą połowę należy niezwłocznie zwolnić – są bezużyteczni,
żadnych większych szkód z tego nie będzie – nie widać zwiększonej ilości
przestępstw i wykroczeń w mieście (zresztą i tak jęźdzą samochodami) a i są korzyści :mniejsze koszty zużycia paliwa, samochodów, nie utrudniają obywatelom życia itd….

S.W

Droga POLICJO jak was gnojono za rządów PO dlaczego siedzieliście cichutko.dlaczego nie strajkowaliście.Ktoś WAS teraz puszcza w maliny.Popieram opinię obywatela.

kulson

Czy śledczy którzy przesłuchiwali pielegniarki na komendzie w tarnobrzegu na zlecenie prokuratury są na zwolnieniu? Czy sami siebie zapytają jak to jest możliwe żeby jednocześnie tak dużo funkcjonariuszy poszło na zwolnienie.

Takiczas

Okazuje się ,że policjanci nie są odporni na truciznę medialną daczona przez totalna. I jak tu teraz zaufać policjantowi. Tym działaniem spadają na dno etosu służby państwu.Jesli praca za ciężka w stosunku do płacy to przypominam ,że jest najniższe od lat bezrobocie, powodzenia na wolnym rynku pracy.

walt

jaki wyspy pisowskich trolli 🙂 szybko podnieśli głowę po tym jak pisowski delfin aka kamil niezdara dostał spektakularnego łupnia w wyborach.a tak się pchał,taki był z niego komisarz.pełną gębą 🙂 hahaa za po gnojono policję ale nie musieli ciąć konfetti dla person pokroju zielińskiego vice błajszczaka człowieka z wazeliny 🙂 poza tym widzą ile sobie rozdają w spółkach skarbu państwa i innych agendach państwa w ramach skoku na kasę zwanego dojną zmianą.to dlaczego mają nie chcieć więcej,zwłaszcza,że wszystko drożeje i to w zawrotnym tempie oraz w zawrotnym wymiarze. a vat oraz inne podatki wbrew obietnicom nie maleją a dokładają do… Czytaj więcej »

Monty Phytoon

Wszyscy ośmieszają nasze państwo, od prezydenta po wszystkie możliwe służby, pielęgniarki czy policjantów. A rządzący nad tym nie panują tylko wydają publiczne pieniądze ponad normy. Pielęgniarki 1500zł podwyżki, policjanty 650 i emeryturka po 15 latach. Kto następny? LOT właśnie dostał co chciał. Wołać, krzyczeć bo pisda a jak nie będzie chciał dać to na L4 i dapis. Budżet wytrzyma? Kogo to obchodzi, ważne aby w kieszeni mieć a reszta społeczeństwa ma zapierd…ć na panów i panie.

ss

A gdzie ZUS i kontrole tych dziadów

galadyn

ZUS nie płaci policjantom chorobowego więc nie ma podstaw do kontroli tych L4.

ciekawy

czy wzrosła przestępczość w tym czasie? zmniejszyła się wykrywalność?

kulson

no to macie coście chcieli pielegniarki wam pokazały jak to sie robi a ci co ich przesluchiwali i zadawali durne pytania tez dostaną podwyżkę i siegną po nią bez zająknięcia.

Antek

Jest ich az ponad 200?

Janusz

W żadnym kraju policjanci nie odchodzą na emerytury po 15 latach pracy więc z jakiej racji mieliby to robić w Polsce? Robić do 60tki i tyle jak w USA czy Europie Zachodniej.Co do zarobków to chyba tak źle nie zarabiają wnioskując po samochodach jakie stoją pod komisariatami.

Rozum

W Polsce dostaną emeryturę po 15 latach, PiS nie myśli przyszłościowo a tylko aby wygrać kolejne wybory. Budżet jakoś będzie to musiał dźwignąć. Niepojęty jest fakt, że podwyżki dają nawet zadłużone po uszy szpitale, gdzie logika? gdzie ekonomia? Związki zawodowy drenują nasze państwo jak chcą i na ile chcę od lat, przecież to „organizacja przestępcza”

obywatel

W samo sedno sprawy !!!!!

Kur Miejski

Zastanawiam się czy wszystkie osoby pełniące funkcję policjanta nadają się do tej pracy?
Chorować każdy może, ale ta ‚epidemia’ daje do myślenia…