Najpiękniejsze plaże Hiszpanii – top 5

Hiszpania to kraj obfitujący w atrakcje turystyczne, mogący pochwalić się dobrze rozwiniętą infrastrukturą hotelową. Niewątpliwie jest to zasługą dziesiątek milionów turystów, którzy każdego roku przemierzają Hiszpanię wzdłuż i wszerz.

Planujesz wakacje w Hiszpanii? Sprawdź, które plaże zasługują na szczególną uwagę w tamtym regionie. Przedstawiamy las playas más bellas de España – najpiękniejsze plaże Hiszpanii!

Pomoc w planowaniu hiszpańskiej przygody znajdziesz na stronie: https://www.nakednoyz.com.

Playa de Rodas

„The Guardian” ogłosił Playa de Rodas najpiękniejszą plażą świata. Rzeczywiście zapiera dech w piersiach i sprzyja wypoczynkowi. Tutaj oderwiesz się od trosk i problemów dnia codziennego. Ale region ten nie jest nastawiony na masową turystykę. Dziennie plażę może odwiedzić jedynie 2200 osób, dlatego gdy limit zostanie wyczerpany nie ma szans się na nią dostać. Ograniczenia zostały wprowadzone po to, by ochronić plażę przed zadeptaniem, zaśmieceniem i zniszczeniem.

Playa de Bolonia

Szeroka plaża w Bolonii (Playa de Bolonia) rozciąga się między górami San Bartolomé i Sierra de Plata. Położona jest około 20 kilometrów od miasta Tarifa. Jeśli uda nam się trafić na sprzyjające warunki atmosferyczne i zająć dobry punkt widokowy, zobaczymy stamtąd wybrzeże afrykańskie. Region ten charakteryzują wydmy. Co prawda nie jest trudno znaleźć tam obiekty mieszkalne, jednak jest to jedna z niewielu plaż nietkniętych przez przemysł turystyczny. Zasługuje na uwagę tych, którzy nie lubią tłoku i zgiełku.

Playa de Las Catedrales

Po hiszpańsku Playa de Las Catedrales, a po polsku Plaża Katedr. Umiejscowiona w północnej części wybrzeża Galicji, które od wieków kształtują morskie fale i atlantycki wiatr. Turyści doceniają tutaj przede wszystkim niesamowitą akustykę, którą można delektować się podczas spacerów pomiędzy skałami. Ale skąd pochodzi nazwa tego miejsca? Wzięła się ona od trzydziestometrowych łupkowych łuków przypominających wnętrze świątyni. Warte zobaczenia.

Playa de Sotave

Położona na wyspie Fuerteventura Playa de Sotave, jest prawdziwą oazą spokoju dla setek tysięcy Hiszpanów. Odwiedzają ją zawsze wtedy, gdy szukają spokoju i ukojenia. To wspaniałe miejsce dla miłośników sportów wodnych – panują tutaj idealne warunki do windsurfingu i kitesurfingu.

Więcej propozycji pięknych hiszpańskich plaż znajdziesz tutaj: https://www.nakednoyz.com/podroze.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
5 lat temu

Ja tu widzę top4

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content