Tarnobrzeg: Nowe opłaty za śmieci i harmonogram odbioru w 2019 roku

Prezydent Miasta Tarnobrzega na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ( t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 ze zm.) zawiadamia, że Rada Miasta Tarnobrzega dnia 14 grudnia 2018 r. podjęła Uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z dnia 15 grudnia 2018 r. poz. 5599).

Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują od 1 stycznia 2019 r. i wynoszą:

– 18,00 zł od osoby miesięcznie jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny
– 26,00 zł od osoby miesięcznie jeżeli odpady zbierane są w sposób nieselektywny

Mieszkańcy nie mają obowiązku składania nowych deklaracji!

Każdy właściciel nieruchomości otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wyliczonej na podstawie danych wskazanych w dotychczasowej deklaracji.

Terminy wnoszenia opłat nie ulęgają zmianie.

W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie będzie uiszczał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu wydana zostanie decyzja określającą wysokość opłaty, stosując zmianę podaną w zawiadomieniu zgodnie z art. 6m ust. 2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod nr tel. 15/ 8226570 wew. 225

W załączniku zamieszczamy również harmonogram odbioru odpadów komunalnych dla zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej w Tarnobrzeg w 2019 r. – 2019_harmonogram_tarnobrzeg_zabudowa_jednorodzinna

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trutututu
4 lat temu

A wiec Tarnobrzeg oficjalnie stal sie dzielnica Stalowej Woli.Nawet fajnie.

konowal
4 lat temu
Reply to  trutututu

To nie znasz podziału terytorialnego to żeś głupi a twoja obsesja na tym punkcie doprowadzi cię do leczenia psychicznego.

AlkoHolik
4 lat temu

18 zł to jest 9 piw…Schade!

%
4 lat temu
Reply to  AlkoHolik

w barze kupisz tylko 3 😀

trutututu
4 lat temu

Co tam podzial administracyjny.Licza sie fakty.A fakty sa takie ze w Tarnobrzegu tylko mieszkamy.Wszystko inne dzieje sie w Stalowej Woli.Praca,rozrywka,kino,zakupy,dobry koncert.Tu wracamy jedynie spac.Taka dzielnica mieszkalna Stalowej Woli.Nawet do szkol ,studia jeździmy do Stalowej Woli gdzie nawet nasze dzieci juz sie wyprowadziły.Jak widac i decyzje zapadaja w Stalowej Woli i Stalowa Wola dyktuje Tarnobrzegowi warunki.Ale to dobrze.Sami nic bysmy nie mieli.

zagluszacz
4 lat temu
Reply to  trutututu

Jesteś głupi czy tylko z oślim uporem odwracasz uwagę od zasadniczego tematu ŚMIECI.Jedno i drugie jest żenujące.

Quw
4 lat temu

Moje gratulacje dla mieszkańców Tarnobrzega.Macie to na co zasługujecie.KONSTYTUCJA.

Beata
4 lat temu

Niestety to nie jest wina Naszego Nowego Prezydenta. Taka zastał sytuacje.

Nie wiem skąd ta fala hejtu. Prosze dać czas na prace !

atomek
4 lat temu
Reply to  Beata

„Naszego Nowego Prezydenta”- ta „uznaniowa błędna pisownia” już wskazuje intencje ale nie prawdę.To jest jego wina bo miał czas na znalezienia rozwiązania, od ponad 2-ch lat przewodniczenia Radzie Miasta.Ale jego lajtowe podejście do spraw miasta było i jest w dalszym ciągu,czego najświeższym przykładem jest sprawa z ttbs.

grubasek
4 lat temu
Reply to  Beata

Niestety to fakt, że tłumaczenie się niewiedzą raczej pogrąża prezydenta jako zaangażowanego fachowca niż mu pomaga. Bycie radnym i przewodniczącym raczej do czegoś zobowiązuje, a skoro nic na ten temat niewiedział to raczej marnie przykładał się do swojej roli.

Hejt jest bo wielu mieszkańców jest rozgoryczonych. Dla niektórych to będzie naprawdę spory wydatek więc nie ma co się dziwić agresji.

Czy można było uniknąć aż takiej podwyżki? Pewnie tak bo wiele miast jest w podobnej sytuacji, a jednak aż tak drastycznie nie podnoszą stawek. Tylko to pewnie wymaga to dużo wysiłku nie tylko od prezydenta ale przede wszystkim od podległego mu urzędowi.

ZAPYZIALY TARNOBRZEG
4 lat temu
Reply to  grubasek

WAZNE ZE PLUTO POWOLANY,KASA JEST NIC NIETRZEBA ROBIC,FAJNIE TYLKO TROCHE MALO,ALE JUZ NIEDLUGO KOLEJNE PODWYZKI TO I PENSJE SE PODNIOSĄ ZLODZIEJE!

Darek
4 lat temu
Reply to  Beata

TAK, NIEBYL TAZ PRZEWODNICZACYM RADY I NIEWIEDZIAL ZE W TARNOBRZEGU LUDZIE WYTWARZAJĄ ŚMIECI!TY OŚLE JEDEN!LUDZIE KOGO WYBRALISCIE!PUK,PUK W BANIE!STARSI JESZCZE NIEWIEDZĄ ILE BEDA BULIĆ,ALE JUZ NIEDŁUGO SIE DOWIEDZĄ I KOPARA OPADNIE!GLOSOWAC NA BOZKA!CIEMNIAKI!

Ewa
4 lat temu

Kiedy ruszy odśnieżanie miasta???????znowu nie można bezpiecznie jeździć! !!! Porada trochę śnieg mróz 5 stopni i w tbg klęska żywiołowa! !!!!

rejent
4 lat temu

„W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie będzie uiszczał opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości podanej w zawiadomieniu wydana zostanie decyzja określającą wysokość opłaty, stosując zmianę podaną w zawiadomieniu zgodnie z art. 6m ust. 2b ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.”—Takie uzasadnienie jest znaczące, bo liczy się prezydent z odmową jego nieprzemyślanej i dokuczliwej dla mieszkańców decyzji.

obywatel
4 lat temu
Reply to  rejent

No to czekam Prezydento na tą wiadomość – jestem właścicielem lokalu wyodrębnionego i współwłaścicielem nieruchomości wspólnej w budynku wielolokalowym (tzw. bloku) – jak wielu mieszkańców miasta.
Chętnie zapłacę do urzędu zamiast złodziejom ze spółdzielni.

Nie dość, że nie zna przepisów prawa to i nawet nie potrafi przekazać
poprawnie wiadomości – co za miernota została wybrana na prezydento.
Może lepiej żeby milczał niż bzdury opowiadał – chyba że mówi prawdę
– czekam na wiadomość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

teb
4 lat temu

Odwołać pana Pawlika za nieudolność w sprawie śmieci. Prezydent może się nie znać na śmieciach, dodatkowo jest krótko na stanowisku – ale Pan Pawlik przygotowywał przetarg za Kiełba, za Kalinki, za Bożka – czy zatem to on nie jest winny ceny śmieci ???

DO ZLODZIEJI
4 lat temu
Reply to  teb

TO ZGLOS TO DO CBA BO CHYBA COS Z TEGO PRZETARGU OBLIZAŁ,SKORO TAK TO PRZYGOTOWAL?SMIECI NAJDROŻSZE W CALEJ POLSCE,A ZAROBKI NAJNIŻSZE!JUZ PO TBG!JEDYNA RADA TO NIEPLACIC ZA SMIECI!LUB WYMELDOWAC SIE,JA JUTRO IDĘ SIE WYMELDOWAĆ I MAM SPOKÓJ

C.R. Mackintosh
4 lat temu

Cóż będą nas strzyc jak baranki na hali a my mozemy tylko beczeć. Juhas i tak zrobi swoje.

baca
4 lat temu

„baranki” nie beczeć tylko trzeba zrobić protest, (nawet taki jak zrobiły panie z administracji sądowej, przed sądem 6-8szt) ale media pokazały i poszło w świat i to się liczy a beczenie przed smartfonem nic nie da

C.R. Mackintosh
4 lat temu
Reply to  baca

W Rzeszowie wstrzymali podwyżkę cen za wywóz śmieci. Zażądali szczegółowej kalkulacji cen

Zofia
4 lat temu

A nasz prezydent przyjmuje wszystko, co mu podsuną… Nie walczy o mieszkańców, byle by tylko nie oddać władzy, a on po prostu nie nadaje się na to stanowisko.
Drodzy mieszkańcy Tarnobrzega, popełniliście błąd stulecia…

cenzor
4 lat temu

Dlaczego w Grębowie proponowane jest 12 złotych? a w TBG 18 zł czy ktoś mi wyjaśni no Beata do dzieła.

trutututu
4 lat temu

Dlarego w Grebowie taniej bo to mniejsza wiocha od Tarnobrzega i dalej od miasta Stalowa Wola gdzie smieci beda przetwarzane.Jasne?

pastuch
4 lat temu
Reply to  trutututu

„dalej od miasta Stalowa Wola” z ciebie logistyk jak z baraniej … trąbka-
No i co- „baca”-z takim baranami zrobisz!!! Muszą ich strzyc!.

STALOWKA
4 lat temu
Reply to  trutututu

A my w Stalowej placimy 4 zl bo tarnobrzeg za nas placi 18,ale macie prezydnta.buhahahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhaaha!i jeszcze smieciarze zarabiaja,zwykly pracownik ma 4 tys na miesiąc dzieki durniom z tarnobrzega!

POpisuwa
4 lat temu
Reply to  STALOWKA

„ZAPYZIALY TARNOBRZEG” „dzieki durniom z tarnobrzega!”—Podli Oszuści pokonali wszelkie granice podłości i wolą pluć i poniżać swoje miasto niż powiedzieć prawdę o prezydencie.

GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC
4 lat temu

Wypowiem się co do stalowej skoro tacy chętni na kasę to tonami te śmiecie zgarniacie a potem sanepid wiedzie sprawdzi glebę i za nieczyszczenie wody kara bo skażenie a potem tą wodę będziecie pić a nie tak dawno światła nie było poprawiło się? A co do prezydenta miasta tbg to niech pomyśli i wybuduje spalarnie śmieci po za miastem będą mniejsze koszty ludzie prace a miasto nie będzie się zadłużać bo i tak ludzie nie chcą za takie grosze nie chce w polsce bo lepiej ukrainiec już u nas zarabia nisz my śmieszne Polska dla polaka ale nie w takich warunkach jak jest teraz a co do miast które się nie nawidzą to oznacza że coś z rasizmem mają do czynienia bo to jest żenada jak czytam wypowiedzi na portalach każdy jest bogiem czy co?

mysli-buduje
4 lat temu

„GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC” sam jesteś świadectwem tej tezy.

katrina
4 lat temu

mysli-buduje wyjales mi to z ust odnosnie tego glupka

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content