Tarnobrzeg: Zmiany kadrowe w magistracie

Wybory samorządowe zazwyczaj oznaczają mniejsze lub większe zmiany na najważniejszych stanowiskach w magistracie. Jak głębokie roszady kadrowe będą miały miejsce w tarnobrzeskim magistracie, dowiemy się najprawdopodobniej w najbliższym czasie.

O ewentualne zmiany personalne w magistracie, prezydenta Dariusza Bożka zapytaliśmy tuż po zaprzysiężeniu. Prezydent wyjaśnił wówczas, że do końca grudnia żadnych rewolucji kadrowych nie będzie. D. Bożek słowa dotrzymał, konkurs na stanowisko naczelnika Wydziału Techniczno–Inwestycyjnego i Drogownictwa opublikowany został na BIP dwa dni temu.

Dotychczas naczelnikiem tego wydziału była Małgorzata Matyka, która zastąpiła na tym stanowisku Artura Anioła, obecnie prezesa Rejonu Dróg Miejskich w Tarnobrzegu.

Oferty na stanowisko naczelnika Wydziału Techniczno–Inwestycyjnego i Drogownictwa należy składać do 21 stycznia br.  Informacja o wymaganiach jakie należy spełnić – tutaj

WICEPREZYDENT I NOWY CZŁONEK RADY

Jeszcze w ubiegłym roku prezydent Bożek dokonał dwóch kluczowych kadrowych kroków, 27 listopada wyznaczył Władysława Stępnia jako przedstawiciela Gminy Tarnobrzeg do Rady Nadzorczej Kopalni Siarki „Machów” S.A.w likwidacji, zaś 3 grudnia powołał Mirosława Plutę na swojego zastępcę.

foto: archiwum

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Markiz
4 lat temu

Władysław Stępień ?
Hmmm…, a no tak pamiętam z konwencji pana prezydenta i z konferencji pod pomnikiem i …, a nie to już w sumie tyle.
Zasłużył facet, niech ma.

Kaja
4 lat temu
Reply to  Markiz

Dokładnie, wstyd to mało powiedziane.Trzeba go jeszcze mieć.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Markiz

Zasłużył – HA, HA, HA – tylko idiota tak może napisać!

Markiz
4 lat temu
Reply to  obywatel

„Zasłużył” z przekąsem. 😉

obywatel
4 lat temu

Stępień – a co to w Tarnobrzegu nie ma młodszych i mądrzejszych tylko starego postomunistę się korytka pcha – jakie on ma kwalifikacje poza tym , że był wiecznym działaczem związkopwym i politykiem ?????

pytanie
4 lat temu

Czy Stepien ma egzamin na członka rady nadzorczej Prezydent winien to sprawdzić Bo nie jest przedstswicielem załogi tylko prezydenta.

Grzegorz
4 lat temu
Reply to  pytanie

Pewnie ma bo inaczej by nie był tym członkiem.
Takie kursy robi sie jak kiedyś „studia” w Moskwie dla działaczy PZPR w kilka dni.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Grzegorz

Przecież ten gości obsługiwał biuro BUREGO – na pewno ma ale w jaki sposób je zdobył ?????

Staszek
4 lat temu

Kto mieczem wojuje od miecza ginie ….. „Kontr pytania” Kamila Kalinki i odpowiedzi na nie dotyczące czasów Przeydenta Grzegorza Kiełba: http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwaly/zapytania_VIII.htm

Zarobki Prezesa TARR podniesiona z 6tys. na 10tys. brutto
Po zwolnieniu w grudniu 2017 zatrudnienie 5 stycznia 2018 na stanowisku dyrektora za 9tys. brutto pomimo skazania prawomocnym wyrokiem.

Zarobki Prezesa Wodociągów podniesione z 8,5tys na 15tys. brutto

itd.

Redakcja ma ciekawy materiał w tych odpowiedziach …..

tbg
4 lat temu

No to mamy podwyżki wynagrodzeń kadry zarządzającej w wyskości od 30 do 60 procent w okresie dwóch lat.

owen
4 lat temu

A może to także odpowiedź na pytanie: kto nagotował bigosu prezydentowi Bożkowi i zostawił w spadku m.in. bajzel ze śmieciami, z koszykówką, Panią Janiec z TBSem ? (c.d.podobno ma nastąpić)
Kalinka żeby to zrobić w kilka miesięcy, musiałby być cudotwórcą! Kto więc trzyma miecz nad głową Bożka?

obywatel
4 lat temu
Reply to  owen

A gdzie ten prezydento BOŻEK był – przypadkiem nie w Radzie Miasta dwie kadencje – niech głupa nie rżnie i z mieszkańców nie robi baranów!

Farrow
4 lat temu
obywatel
4 lat temu
Reply to  Farrow

Są wzkazane minimalne stawki – są a więc czy miasto (mieszkańców) stać aby mogły być większe – nie. W tym mieście, kóre jest zadłużone a w nim mieszka wielu biednych ludzi stawki powinny być ustalone w minimalnej wysokości,
bo niby czym Te osoby się zasłużyłu – niczym , a na stołkach są dzieki lokalnej miernocie politycznej i tylko dlatego są na stołkach.

Zmiany
4 lat temu

To żadne zmiany
Zostały rady nadzorcze nie zmienione.Sekretarz dorabia w wodociagach Zatrudnioni nowi radcowie i dodatkowo kancelaria z Rzeszowa Zmiana jeden naczelnika który pozostaje w urzedzie Zadne zmiany Dalej jest jak było

obywatel
4 lat temu
Reply to  Zmiany

A ta słynna … jeszcze pracuje ??????? Miasta chyba nie stać na porządnego, wykwalifikowanego i uczciwego prawnika ??????

to nie tak
4 lat temu

Bozek dokonal też zatrudnienia obcej kancelarii z Rzeszowa.Mieszkancy którzy głosowali na Bożka są oburzeni bo w Tarnobrzegu jest dużo dobrych kancelarii prawnych Tak dba się o mieszkanców. Ale to decyzja Pluty który też nie dba o mieszkańców bo jest z innej gminy.CO na to WW.?

obywatel
4 lat temu
Reply to  to nie tak

HA, HA, HA – może i są porządne kancelarie prawne (prawnicy), ale żaden uczciwy i porządny prawnik (kancelaraia) nie będzie współpracować z miastem tak jak i nie będzie współpracować ze złodziejami z Siarkowca (czytaj uchwały z podziału nadwyżek za lata 2008 i dalej oraz protokół lustracyjny za lata 2007-2009 – bezczelni złodzieje okradający ludzi – art. 6 ust 1 USM –
tak baranom (członkom) członkowie zarządu, rady spółdzielczej i pracownicy spółdzielni Siarkowiec przedstawiają uchwały do głosowania – robiąc z nich zwykłych złodzei).

Baldwin
4 lat temu

zmiany w UM są potrzebne, bo to działo się do tej pory to SKANDAL.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Baldwin

I w radzie Nadzorczej Kopalni Machów też – co tam robi ta prawniczka ????

Baldwin
4 lat temu

Mam nadzieję, ze osoby zajmujące po kilka stanowisk oraz emeryci są w UM Tarnobrzeg zbyteczni – bo administracja urzędu wymaga odchudzenia kadrowo i kosztowo.

mieszkaniec
4 lat temu
Reply to  Baldwin

A co.z tą Majchrzak w urzedzie i widociągach Przeciez do rad nadxorczych mozna dac ludzi ktorzy rszem.z Bozkiem walczyli aby pis nie dostal władzy.Tymczadem pis dalej sie trzyma w urzedzie Majchrzak Maciuś piotrus w biurze rady mecenasi Pisowscy itd.Jezeli Bozek przyszedł.aby przesiedziec to.niech tak dalej robi Ale jak chce zrobić coś dla miasta to należy zacząc działać . A co z kopalnią opanowaną przez pis.?

ONA
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

co tak na pis,ubek w rodzinie?chodzi o emeryturę?

obywatel
4 lat temu
Reply to  Baldwin

Tam prawie wszyscy są do wymiany – zasiedzieli się i nie wiedzą w czyim interesie pracują i kto im płaci – efekt jest widoczny gołym okiem
– poza wyjątkami.

Urzędas
4 lat temu

Na co głosowała większość to ma. Jest demokracja. Większość zdecydowała o włączeniu wstecznego biegu. No to jest, ciekawe co z obwodnicą. Powiedzą, że brakło, PIS nie dał. Ludzie ocknijcie się za 5 lat.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Urzędas

A po co komu obwodnica jak i tak żaden porządny inwestor tu nie przyjdzie
(raczej przenoszą się do sąsiednich gmin) – czas jest już na to stracony .

anie
4 lat temu
Reply to  obywatel

Skąd takie przekonanie że obwodnica jest budowana dla inwestorów? Chyba coś nie zrozumiałeś.

obywatel
4 lat temu

Te wszystkie uwagi można sobie pisać. Prezydent Bożek nie rządzi tylko Pluta. To on decyduje o kadrach. To on zatrudnił kancelarię z Rzeszowa. Po co ? tak nigdy nie było. Tarnobrzescy prawnicy są oburzeni . Samorząd od zawsze wspierał własnych przedsiębiorców a małymi przedsiębiorcami są też kancelarie prawne. Te zasady obowiązywały od zawsze . Samorząd powinien wspierać miejscowych a nie wyprowadzać pracę na zewnątrz. Tak mawiał zawsze nawet Dziubiński .

obywatel
4 lat temu
Reply to  obywatel

Przestan już z tymi miejscowymi prawnikami i nie wmawiaj głupot mieszkańcom, że są oburzeni – chyba że miernoty intelektualne albo Dec wielus (lub odwrotnie) , bo dobrzy prawnicy mają w bród roboty, zlecen
i nie potrzeba im się pchać do urzędu czy spółdzielni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content