Transmisja VIII sesji zwyczajnej Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

Na dzień 27 lutego 2019 r. (środa) na godzinę 13:00 została zwołana VIII sesja zwyczajna Rady Miasta Tarnobrzega w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 2.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Sprawozdanie z działalności władz osiedlowych z kadencji 2015-2019.

6. Informacja Prezesa Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego o bieżącej sytuacji finansowej w spółce oraz informacja o bieżącej sytuacji związanej z budową bloku przy ul. Św. Barbary”.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie :

1) powołania Kapituły Medalu Sigillum Civis Virtuti

2) powołania Kanclerza Kapituły Medalu Sigillum Civis Virtuti

3) zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe osób i bagażu, uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów oraz opłat dodatkowych w komunikacji miejskiej,

4) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Tarnobrzeg,

5) w sprawie zamiany nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Wrzosowej i ul. Dominikańskiej pomiędzy Gminą Tarnobrzeg a osobą fizyczną,

6) w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu, obręb Nagnajów,

7) w sprawie sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Górki i ul. Zagórze, obręb Wielowieś,

8 ) w sprawie nabycia nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Zielonej, obręb Nagnajów,

9) w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Górki, obręb Wielowieś,

10) w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Ziołowej, obręb Dzików,

11) w sprawie wyznaczenia i delegowania przez Radę Miasta dwóch radnych do udziału w Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku,

12) zmieniająca uchwałę Rady Miasta Tarnobrzega w spawie określenia zasad sprzedaży lokali mieszkalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Tarnobrzeg.

13) w sprawie regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków,

14) w sprawie zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej będące w zakresie zadań własnych gminy,

15) w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega,

16) w sprawie zmian w budżecie na 2019 rok,

17) w sprawie przekazania skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie wraz z odpowiedzią na skargę.

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

MATERIAŁY NA SESJE: https://drive.google.com/file/d/1-kWXnu9d5WyA7FWj0GXS5ISO1DQx4tAL/view?usp=sharing

CZĘŚĆ 1

LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
133 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aaa
4 lat temu

Panie Prezydencie proszę o wyjaśnienie na sesji dlaczego przyszli mieszkancy bloku TTBS przy ul Św Barbary w tym tygodniu nie wejdą do mieszkań tak jak Pan obiecywał.

Aaaa
4 lat temu
Reply to  aaa

Nic nie będzie mówił bo to nie jest jego sprawa. Jak nie pasuje to do sądu zapraszam podać TBS do sądu, a nie dupe prezydentowi zawracać

aaa
4 lat temu

kolejne słowa rzucane na wiatr. jest Pan niewiarygodny. proszę o zorientowanie sie w temacie a pozniej o wypowiedzi.

Pracownik
4 lat temu

Lepiej bądź cicho bo w TBg prowadzone są warsztaty w sprawie mowy nienawiści i siostra tego no….odda Cię na policję jak śmiałeś zadać pytanie zionące nienawiścią 🙂

wudy
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Niech ta rodzinka zabroni mu już siebie i rodzinkę kompromitować i przygotuję go do rychłej dymisji

aaa
4 lat temu

tylko stwierdzam fakty. to karalne?

Pracownik
4 lat temu
Reply to  aaa

Żart 🙂

śmiechu warte
4 lat temu

To teraz jesteśmy zastraszani za krytykę i pytania. Spoko rodzinko.

obywatel
4 lat temu

A po sesji – na korytko i uściski nie majace końca
– igrzyska mieszkancy mieli na sesji.

Quw
4 lat temu

Lewacka ekstrema chce wprowadzić cenzurę.Każda niewygodna dla nich wypowiedz jest etykietowana jako mowa nienawiści.Już zapowiadają zemstę i wsadzanie do więzień,jak wygrają wybory.Nie pozwólmy na to.

ER
4 lat temu

Punkt 7.3) jakieś podwyżki ? A może obniżki?

Pracownik
4 lat temu

KRUKURKA JUŻ NIE PIASTUJE SWOJEGO STANOWISKA. ZOSTAŁA PRZENIESIONA.

pracownik
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Co się dzieje Ale ta władza jak się uprze to dokona. Odwlecze w czasie ale swoje po plutowsku zgarnia .

pracownik II
4 lat temu
Reply to  Pracownik

A w TBS Damianski Zabawa trwa .Członek rady nadzorczej Pałacki został mecenasem w tbs a jego kolega z Nowej Dęby mecenas Sarzynski został członkiem rady nadzorczej Powtarzam z Nowej Dęby i kolega po linii partii z prokurentem

pracownik II
4 lat temu
Reply to  pracownik II

Prostuję żaden Damianski miało być Zamianka

radny bezradny
4 lat temu

Minęło 100 dni. Dlaczego władze miasta uparcie nie informują mieszkańców na jakim etapie jest budowa obwodnicy? Może dlatego, że jak wynika z odpowiedzi na interpelację jednego z radnych, miasto nie chce uwzględnić skarg, wniosków i propozycji złożonych przez mieszkańców i radnych. A było ich bardzo dużo i prawie nic nie zostało zaakceptowane ale tego mimo wielu zapytań nawet nie możemy dowiedzieć się oficjalnie.
http://umtarnobrzeg.home.pl/ideo/uchwal … 9.49.1.pdf

100 dni prezydentury
4 lat temu

Dlaczego w programie sesji nie ma zwyczajowo informacji prezydenta 100 dni rzadów

Pracownik
4 lat temu

NAJPIERW UMAWIASZ SIĘ Z KOBIETĄ NIECH SAM SIE MANDAT WYGASI I JA BEDE Z PANIĄ WSPÓŁPRACOWAŁ A PÓŹNIEJ KOP? NAWET RADNĄ NIE JEST. OJ TAK SIE ZACHOWUJA LUDZIE BEZ HONORU.

tereska
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Ta pani chyba jest dużą dziewczynką i sama podejmowała decyzję czy być radną czy dyrektorem. To był jej wybór jak sądzę. A, że wyszły tam jakieś konflikty ( sprawę wywołał radny z jej komitetu) to cóż. Nikt nie jest zespawany ze stołkiem. Przypomnijcie sobie, co wyprawiał prezydent M.

Pracownik
4 lat temu

PONOĆ NA UKŁADY Z MEDIAMI SIĘ IDZIE ŻEBY NIE ZADAWAŁY TRUDNYCH PYTAŃ BO NIE ZNACIE ODPOWIEDZI. PRAWDA PROKURENCIE? PIERWSZA ZASADA ŚCIANY MAJĄ USZY W UM. A CZY Z TV KTÓRA MA SIEDZIBĘ W JEDNYM Z BLOKÓW WYSOKICH W TARNOBRZEGU NIE PODPISAŁO SIE UMOWY NA 10 TYS ZA MILCZENIE?

Tl
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Panie Tomku proszę zareagować na te układy.

Ignaś
4 lat temu
Reply to  Tl

Do sprawdzenia ?Co to za umowa ,kto ją zawarł na jaką kwotę i kto płaci. Spółka jest Miasta i pytania nie są nienawiścią jak niektórzy na tym forum sugerują tylko przejawem jawności działań władzy publicznej . Myślę ,ze odpowiedź będzie na dzisiejszej sesji w pkcie TBS.

urzędnik
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Oczywiście ,ze ściany urzędu maja uszy. Zawsze miały ale poprzednicy umieli sobie z tym poradzić. Według mnie Prezydent zaufał ludziom którym nie powinien . Reguły przejęcia władzy są utrwalone. .Tylko o tym trzeba wiedzieć i umieć. Głosowałem na Bożka i mam prawo wypowiedzieć się w sprawie. To tak na wyrost jakby ludzie z otoczenia Bożka nas pouczali ,ze trudne pytania należą do kategorii mowy nienawiści.

owen
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Na jakie układy z mediami? Czy to możliwe żeby prosili dziennikarzy o nie zadawanie trudnych pytań? No ja pierniczę! Chyba dziennikarze by na to nie poszli?

RST
4 lat temu

Zbiera się chyba rada sołecka a nie rada miasta.Byliście małą posiarkową wioską z paroma blokami a teraz jesteście wiochą z której zieje cała okolica.Wyobrażacie sobie taką sytuację u nas w Stalówce że do sekretariatu prezydenta wpada jego lewa panienka o wyglądzie,ubraniu i makijażu bułgarki z trasy szybkiego ruchu i drze mordę na cały urząd ; Lucek jest ???!!!!!! Takiego dziadostwa nie ma nigdzie wójt Grębowa czy Gorzyc na by sobie nie pozwolił. Za te 5 lat nic po was nie zostanie pole tylko po tych burakach.

Beniamin Franklin
4 lat temu
Reply to  RST

A u was, to już nie ma buraków?

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  RST

No to otwierajcie szampany, jak Was tak to cieszy…
W Tarnobrzegu jest wielu inteligentnych ludzi, nie potrafię zrozumieć, dlaczego mieszkańcy nie myślą podczas każdych wyborów samorządowych.
Mieliśmy świetnego kandydata na prezydenta, pana dra Witolda Zycha, który jako radny ciężko pracował przez 4 lata poprzedniej kadencji. I jak mu odpłacili wyborcy? Ostatnie miejsce w wyborach na prezydenta i brak nawet mandatu radnego. Ktoś powie, że Jego wina, bo nie miał odpowiedniego komitetu. Może i prawda, ale miał przynajmniej honor by stworzyć własny komitet, a nie dołączać się do PiS, PO czy P. Kiełba.

Tadek
4 lat temu
Reply to  RST

Macie ludziku z wiochy pławno parę bloków więcej, parę sklepów i wielkie wielkomiejskie aspiracjeb ha ha ,niestety nie macie historii i mieć jej nigdy nie będziecie. To was boli ludziki przybyli z Pysznicy, Turbi i innych okolicznych wiosek. Tarnobrzeg mimo , że w kryzysie odrodzi się i ponad 400 letnia historia miasta i rodu Tarnowskich jeszcze was swoim blaskiem oślepi. Nigdy nie byliście i nie będziecie województwem a ta chwilowa przewaga o parę sklepów, jest niczym wobec przewagi naszej w kwestii dziedzictwa.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Tadek

Nie zgadzam się z taką retoryką – po co ta wzajemna nienawiść z obu stron? Razem ze Stalową Wolą, Sandomierzem, Niskiem, a może i Mielcem, moglibyśmy stworzyć w ramach naszego regionu przeciwwagę dla Rzeszowa i wspólnymi siłami razem forsować na szczeblu krajowym wiele korzystnych dla nas wszystkich inicjatyw. Niestety smutna prawda jest taka,że nie mamy szans na konkurowanie ze Stalową Wolą – mówię tu o takiej przyjaznej, zdrowej konkurencji, która sprawia, że oba organizmy rozwijają się i przechodzą na coraz to wyższy poziom. Żeby w Tarnobrzegu coś mogło ruszyć, potrzebna jest inicjatywa, o której mówił wielokrotnie Pan dr Witold Zych – emisja obligacji przychodowych. Za pieniądze z takich obligacji moglibyśmy załatwić sprawę dworca PKP, jak i całego centrum komunikacyjnego wybudowanego od zera, kwestię własnej spółki MPK, czy kwestię inwestycji nad Jeziorem. Trzeba mieć wiedzę, pomysły i chęć do ciężkiej pracy, których to czynników obecna władza z Panem Bożkiem na czele niestety nie posiada. Jak tak dalej pójdzie to tylko referendum będzie mogło nas wybawić od tej agonii.

gość
4 lat temu

Zapomniał Pan jeszcze o moście. A swoją drogą , może już czas zapomnieć o kampanii ?

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  gość

A Pan się ośmiesza – bo nie jestem Panem Zychem, jego pomysły po prostu były rozsądne. A co do mostu to nie w ramach obligacji przychodowych, gdyż tego miasto nie może zrealizować – w naszym przypadku taka inwestycja obejmuje dwa województwa, więc tylko poziom krajowy bądź sejmików województw. Żeby o tym wiedzieć, trzeba coś poczytać, a nie tylko pisać niemądre i zniesławiające komentarze.

John
4 lat temu

10 godzin pierd…nia tyle bedzie , no chyba ze uda sie przebic Kk lub pekarowej z jakimis ciekawymi informacjami , czasem partyka moze cos uskrobac , reszta tam siedzi zeby krzesla puste nie staly , a prezydencik niech sie nie obraza i nie wychodzi za szybko

co będzie ?
4 lat temu
Reply to  John

Zapewniam John ,ze przemawiał będzie tylko duet Kalinka i Pekar. Reszta nie zada nawet pytania.

John
4 lat temu

Reszta jest BEZradna

ler
4 lat temu
Reply to  John

Nie taka bezradna,radny Trybuła poradził se znalazł pracę w TTBS i na bez szczelnego udaje samorządowca.

poinformowany
4 lat temu

A w sprawie Kopalni Machow to prezydent jedzie z Motyką i Kalinką czy sam. ?tego nie usłyszałem.

nauczyciel
4 lat temu

Prezydent w swoich wystąpieniach używa zwrotu ” miałem parę rzeczy” „muszę załatwić trochę rzeczy ” ” jak na razie rzeczy w urzędzie ” .Czy można zwrócić uwagę ,ze prezydent załatwia sprawy a nie rzeczy.

John
4 lat temu

Nie mozna prezydentowi zwracac uwagi bo bedzie tupal nozkami i ucieknie , nie lubi jak sie mu zwraca uwage ma juz tak od dziecka wiec niech zalatwia rzeczy

wipwipow
4 lat temu

Stalowa Wola. Szykuje się modernizacja linii kolejowej i dworca kolejowego w Rozwadowie.Modernizacja linii kolejowej L-68, łączącej Stalową Wolę-Rozwadów z Lublinem oraz kapitalny remont zabytkowego dworca kolejowego w Rozwadowie, to dwa strategiczne zadania inwestycyjne dla Stalowej Woli, które zdecydowanie poprawią jakość usług w transporcie kolejowym – ocenia poseł Rafał Weber.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/podkarpackie/stalowa-wola-szykuje-sie-modernizacja-linii-kolejowej-i-dworca-kolejowego-w-rozwadowie/ar/13922529#wiadomosci

W marcu ruszą prace na budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska.Już w marcu tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna otrzymać pozwolenie na budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska. – Wtedy roboty ruszą – zapewnił poseł Rafał Weber.

Czytaj więcej: https://echodnia.eu/podkarpackie/w-marcu-rusza-prace-na-budowie-obwodnicy-stalowej-woli-i-niska/ar/13920385#wiadomosci

Olek
4 lat temu

Piękne sprawozdania z działalności osiedli. A wjeżdża się od Sandomierza do centrum tuz przed skrzyżowaniem to brud chwasty i tragiczne chodniki. Wieżowce odremontowane a wokół krzary

uff
4 lat temu

Przewodniczący rady potwierdza swoją „klasę” ; zamiast wyedukować się w domu zajmuje czas sesji i dukając czyta statut miasta z pozycji uczącego ,nie wiadomo kogo i poco?Znać ten statut to jest elementarny obowiązek KAŻDEGO RADNEGO.

Zuzu
4 lat temu
Reply to  uff

I elementarnym obowiązkiem każdego Radnego jest wypowiadanie się w temacie dyskusji. To, że dyskusja dotyczy poprawek w uchwale poręczenia kredytu TTBS, nie znaczy, że tematem jej jest konferencja Prezydenta na temat TTBS.
Oczywiście uważam, że zarówno Pani Radna Pekar, jak i Pan Radny Kalinka dzisiaj te pytania zadadzą w punkcie o kondycji finansowej spółki i bloku przy ul. Św.Barbary, są te pytania potrzebne. Nie rozumiem dlaczego poręczaliśmy kredyt.

uff
4 lat temu
Reply to  Zuzu

Nie, nie jest elementarnym obowiązkiem radnego udział w dyskusji , tu jest ważniejsza jego wola i kompetencje. Bo byłyby absurdy gdyby obowiązkowo zabierał głos w sprawie n/p; innego osiedla itp.

Zuzu
4 lat temu
Reply to  uff

Zgadza się, nie musi, ale wypowiedź powinna być zgodna z tematem dyskusji i to jest jego elementarnym obowiązkiem. Jeszcze raz dla uściślenia. Elementarny obowiązek dotyczy dyskusji nie jako takiej, ale w TEMACIE.
I tak na sesji nadzwyczajnej, Państwo Radni odnosili się właśnie do innego osiedla :), bo tematem nie była konferencja Prezydenta.

uff
4 lat temu
Reply to  Zuzu

Zrozum NIE MA TAKIEGO ELEMENTARNEGO OBOWIĄZKU MA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ

aaa
4 lat temu

no i gdzie ta druga cześć??? mialo byc teraz o ttbs!!!!!! nie puszczacie tego?????

Ewa
4 lat temu

Wybraliście to macie !!!!! Czego się spodziwaliscie po takich ,,FACHOWCACH będzie gmina tarnobrzeg i dobrze Nikt młody tu nie będzie chciał mieszkać Juz chyba z 20 000 samych emerytów tu mieszka

Widz
4 lat temu

Ponad pół godziny temu przewodniczący ogłosił 15 minutową przerwę a sesja nadal nie wznowiona. Czym może TVL ma prikaz nie puszczania wątku o TTBS?

eco
4 lat temu

Dzisiejsza sesja Rady Miasta odsłoniła panią Bożenę Kapuściak, która przeszła z prawej na lewą stronę. Wypromowała się w Parafii na Serbinowie i była w porządku dopóki nie urzekły ją „błyskotki tego świata”

obserwator
4 lat temu

Panią urzekła posada dla syna- na etacie nieroba

owen
4 lat temu

Bożek mówi na sesji, że dziennikarze maja prawo zadawać pytania za pośrednictwem radnych! No czegoś takiego w naszym mieście jeszcze nie było! Ciekawe czy dziennikarze na to zareagują.

owen
4 lat temu

No nie, to raczej jakiś lapsus słowny.

obserwatorka
4 lat temu

Radni gadu gadu a w tym czasie rejczel na kolanach u mirka. Hi hi nawet nie bardzo się ukrywają, taki mały miejski smaczek :):):)

maniek
4 lat temu

Bardzo dziwny ten cyrk na posiedzeniu rady , wśród radnych zapanowała niemoc , zakaz wypowiadania się, więc pytam czy będzie więcej niemych sesji ? Czy takich radnych zahipnotyzowanych ma jeszcze jakieś inne miasto? Bilansu otwarcia raczej się nie spodziewam, ale wcześniej może wkroczyć dumnie KOMISARZ, obwodnicy też raczej nie będzie przy takim tempie prac. Miasto TARNOBRZEG to obraz nędzy i rozpaczy , smród , brud na trawnikach , chodnikach,nastały lata 5-letniej stagnacji i powolnego upadku. Ta stagnacja rozpoczęła się od poprzedniej władzy , będzie się ciągnęła aż do całkowitego upadku i wymarcia emerytów , bo młodzież to miasto już uznała za stracone a zarząd sam się do tego przyczynia. Brak energicznych decyzji w sprawie rozwoju to KATASTROFA.

DZIADEK Z KOPERNIKA
4 lat temu
Reply to  maniek

UJ Z TYM ,MAM NADZIEJE ZE WYDZIAL PARTYCYPACJI BEDZIE PARTYCYPOWAL W OPLATACH ZA ŚMIECI NAJDROŻSZYCH W POLSCE,A NAWET W EUROPIE,PODOBNO W BERLINIE ,MADRYCIE I PARYŻU MAJĄ TANIEJ,CO WY ROBICIE!?MAM NADZIEJE ŻE DO LATA WYJEDZIECIE NA TACZKACH!WROBLE CWIERKJĄ ZE TACZKI JUZ KUIONE WCZORAJ,ALE BEDZIE JAZDA!

zenon
4 lat temu

Na największa niemotę w tym towarzystwie wygląda radny Szwagierczak. Pcha sie do mikrofonu i zalicza wtopę za wtopą. Pełna kompromitacja a on z tego nawet nie zdaje sobie sprawy. Niech poczyta trochę przepisow bo kompromituje radę przed całym miastem, nawet przy tak ogólnie niskim poziomie on go jeszcze cięgnie w dół. Koś wie skąd ten gośiu się wziął ?

ewel
4 lat temu
Reply to  zenon

co do Szwagierczaka powinien z rady zrezygnować bo jest realistą czyli nie ma cech politycznych a w radzie potrzebni są populiści czyli politycy

Janek
4 lat temu
Reply to  zenon

Nadaje się do liczenia kieszonkowego w Skopaniu. I nic poza tym.

owen
4 lat temu

to chyba kolega darka.

Widz
4 lat temu

Prezydent Bożek gadając publicznie podczas sesji RM bzdury tylko się pogrąża. Jak można brnąć i powiedzieć, „że przecież dziennikarze mogą zadawać pytania podczas sesji rady miasta, za pośrednictwem radnych…” Jawna kpina. Dlaczego panicznie boi się pytań zadawanych przez dziennikarzy, że ucieka z konferencji prasowej? Co ma do ukrycia? Takich standardów postępowania z mediami nie ma chyba nawet na Białorusi.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Sami takich radnych wybraliśmy, więc nie ma się co dziwić. Mieliśmy bardzo dobrego samorządowca dr. Witolda Zycha, którego próbowano zniesławiać i ośmieszać, nie wsłuchując się w to co mówi. Będziecie jeszcze za tym Panem płakać, bo on w poprzedniej kadencji realnie zabiegał o sprawy miasta, wiedział o wszystkich nowych programach, dzięki którym miasto mogło coś zyskać. Za 4 lata ciężkiej pracy nagrodziliście Go ostatnim miejscem i brakiem wyboru nawet do samej Rady Miasta, lepsi byli P. Pekar, P. Kapuściak, P. Zioło czy P. Ogorzałek. No to gratulacje, nic nie ruszy w tym mieście „bo sytuacja finansowa nie pozwala na inwestycje”. Szkoda, że nikt nie zastanawia się nad alternatywnymi sposobami zwiększenia przychodów, bo takich jest bardzo wiele, tylko się o tym nie mówi. Najlepiej tylko mówić o kolejnych kredytach i podatkach.

tarnobrzeżanin 2
4 lat temu

Pan Zych dalej nie pogodził się z porażką w wyborach? Proszę już nie pisać jaki był świetny. Trudno było słuchać jego wywodów – w kółko to samo.

John
4 lat temu

Pani cebula lagowska dobrym tropem pani podaza , jeszcze prosze zapytac ilu mieszkancow mial tarnobrzeg w 2008 a ilu teraz , i jaki byl stan zatrudnienia w um a jaki jest dzis !!!! Nie stac nas wiec nadmiar na kopach !!!! I jeszcze jedno czy w pani edukacji ktos przeszkadzal ?

Mieszkaniec Tbg
4 lat temu

Wczorajsza sesja rady miasta pokazała niemoc p. Radnych oraz butę p. Prezydenta. Najgorsze w tym wszystkim jest to , że zwalnia się ludzi inteligentnych dobrze wywiazujacych sie ze swoich obowiązków (dyr.p.K.- MOPR), pozwala na oszczerstwa pod adresem p.K rozjuszonych pań o miernej inteligencji, a nie uwzglednia opini (obrony) pozostalej części załogi. Owe panie triumfują i p. Prezydencie to nie koniec problemow w MOPR! Dał Pan pole do działania osobom złym i mściwym. Przecież był pan Pnie Prezydencie na spotkaniu z załogą i widział na własne oczy co tam się dzieje! Jestem Pana decyzją załamany. A salony kosmetyczne, fryzjerzy drżyjcie przed nalotem owych pań w godzinach pracy.

wiem
4 lat temu

Panie Krzysztofie ależ po co te nerwy ?! Wszyscy wiedzą jaką osobą była dyr. MOPR :)) całą prawdę powiedziała Pani Pekar.

tarnobrzeżanin
4 lat temu

Otóż są tacy, którzy mają inne zdanie na powyższy temat. Zależy w czyim orszaku chodzą w MOPR. I proszę trzymać się faktów dotyczących zwolnienia, a takie nie ma miejsca.

John
4 lat temu

Bozek jest cienki mowie o tym od poczatku , zatrudniaja idiotow bo nie lubia madrzejszych od siebie a ze sami posiadaja inteligencje na poziomie miernym to nie ma sie co dziwic ze kryteriami jakimi sie kieruja podczas zatrudniania to usmiech i zapach , jesli mozna cos zrobic to tylko jedno wywalic ta bande oszolomow im szybciej tym lepiej bo to dziadostwo rozmnozy sie w zastraszajacym tempie

Mieszkaniec Tbg
4 lat temu

Do p.wiem!
Nie mam na imię Krzysztof. A wszyscy wiedzą w jaki sposób zniszczyły panie swoją p. Dyrektor. Tarnobrzeg jest małym miasteczkiem i wszelkie świństwa wychodzą bardzo szybko . A tak a propos nerwów to ja, (absolutnie nie Krzysztof) nie denerwuję się. Życzę miłej pracy i w godzinach tejże udanych zakupów w szmateksie, juz bez ukrywania się

Anonim
4 lat temu

Zgadzam się z mieszkańcem Tbg. Niejednokrotnie spotykałam panie z Mopr w ciucholandach czy też innych „salonach piękności” w godzinach ich pracy. Oby nowa dyrekcja przyjrzała się ich poczynaniom i zrobiła z tym porządek. Jedyne wyjście to zmienić kadrę na ludzi inteligentnych…

Tadek
4 lat temu

No cóż, RM mierna i bez wyrazu, większość radnych siedzi jak na tzw tureckim kazaniu,żaden nie wykazuje się jakimkolwiek pomysłem na miasto, ech jak brak Pana dr Witolda Zycha, jedyny człowiek w poprzedniej radzie, któremu naprawdę zależało na dobru miasta. Teraz w wielu przypadkach kompromitacja, ignorancja albo po prosu olewnictwo. Jak ci ludzie mają wskrzesić miasto jak nie mają za grosz pomysłów na jego rozwój, siedzą sobie radni Kiper, Partyka, Ogorzałek, Trybuła i cała reszta i myślą o niebieskich migdałach, Kiełb to w ogóle ma wszystko w d… i sobie poszedł, a co będzie siedział i się męczył to żenada panie Kiełb ! Jedynym godnym i przygotowanym jest Pan Kamil Kalinka, Panie Kamilu walcz Pan o miasto, może jeszcze się sytuacja odwróci … Najlepszy koniec sesji, pan Potański taki szczęśliwy i radosny, no tak jest się czym radować tyle wspaniałych pomysłów na rozwój miasta … 🙁 . Pani Łagowska Cebula ma najwyraźniej ochotę kokietować i robić za gwiazdę no ale w końcu „ulubienica” prezydenta ;), niestety te niby luzackie wycieczki do Pani Skarbnik zupełnie nie na miejscu. Wnioski i interpelacje to jak zwykle , tu chodniczek, tam latarnia, MKS tu lub tam same pierdoły i duperele, to powinni załatwiać poza… Czytaj więcej »

Gacek
4 lat temu
Reply to  Tadek

Człowieku przestań wreszcie bujać w obłokach. To miasto po krótkiej przygodzie z siarką wraca do korzeni. Za kilkadziesiąt lat będzie najpewniej wyglądało w liczbie mieszkańców jak w latach 50 ubiegłego wieku.

Tadek
4 lat temu
Reply to  Gacek

Człowieku nie pisz głupot jak nie potrafisz nic sensownie, Tarnobrzeg owszem przechodzi poważny kryzys po upadku przemysłu siarkowego, likwidacji województwa i kolejnych niekompetentnych ludzi we władzach ale powrót do lat 50-tych to absurd i bzdura wynikająca z małego złośliwego rozumku, puknij się w główkę …

Gacek
4 lat temu
Reply to  Tadek

Mogę się oczywiście mylić , statystyki i prognozy również , ale właśnie tak jawi mi się to miasto za 70 lat.

Tadek
4 lat temu
Reply to  Gacek

No proszę, ujawnił się kolejny „jasnowidz Jackowski ” czy jak mu tam było :), pomyśl zanim coś napiszesz, pomyśl kto w latach 40-50 przypuszczał, że Tarnobrzeg na złożach siarki leży, kto by przypuszczał, że tak się rozwinie? Ty potrafisz przewidzieć co się zdarzy za 70lat? Geniusz !:D Nikt nie wie co się wydarzy za rok 2 czy 5 , co odmieni losy świata, Polski czy Tarnobrzega. Jeśli źle życzysz mojemu rodzinnemu miastu to zachowaj to dla siebie i przestać wypisywać głupoty lub po prostu
wyjedz stąd i będziesz miał problem z głowy. Pozdrawiam.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Gacek

Tarnobrzeg że się rozwijał to żadna zasługa urzędników miasta
tylko Kizps. nawet elektrociepłownie wybudował a miasto (urzędasy z radnymi) tylko potrafiło je sprzedać

Maciuś
4 lat temu
Reply to  Tadek

Już ktoś słusznie zauważył jaki poziom mają kadry tzw. kierownicze w urzędzie. Teraz weszła nadrzędna zasada. Otoczenie ma byc wierne i mierne i tyle w temacie.

tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Maciuś

A kiedyś było inaczej? Szczerze – nie pamiętam. Za jednego z poprzedników ludzie bali się cokolwiek powiedzieć.

Gacek
4 lat temu
Reply to  Tadek

Właśnie brawo dla Pani Moniki Cebuli. Jako pierwsza radna ma odwagę poruszyć temat oświaty. Obawiam się jednak ,że jest w tym osamotniona i dalej będziemy dźwigać ten balast kilkunastu lub więcej milionów rocznie.Reszta wydaje się być obojętna lub nawet niechętna. Ale na pewno zdecydowana większość mieszkańców kibicuje tej Pani.

kompromitacja
4 lat temu
Reply to  Gacek

Brawo za „poruszanie”? — ludzie od poruszania ale Ziemi to wielbią od lat Kopernika i nikogo innego.Nie zrobisz z niej drugiego Kopernika !!!Brawa należą się za efekty – tych NIE MA!!

kompromitacja
4 lat temu
Reply to  Tadek

Masz 100% racji a ja jeszcze dodam -radni(nie tacy bezradni) uaktywnili swoje kompetencje i pomysły na miasto w interpelacjach; prześcigiwali się w znajdywani w osiedlach brakujących lamp ulicznych(minęła zima i noce coraz krótsze). Najaktywniejsi doszli do 4.ale szeryf zadowolił wszystkich obiecując prace nad uzupełnieniem lamp w całym mieście.Przewodniczący nie omieszkał tego podsumować w swój kuriozalny sposób wyrażając uznanie i podziękę za taki wspaniały pomysł i jego efekt; radni będą wracać w jasnościach do domów. 2)Radna wiceprzewodnicząca ma prawo a nawet obowiązek przedstawić R.M przygotowaną Kapitułę i z prawem a nawet obowiązkiem wykorzystać R.M do przegłosowania i zalegalizowania tejże Kapituły.Pytam czy R.M powołała tą Kapitułę?i czy takie praktyki akceptują radni(przyzwyczajeni do milczącego oddawania głosów)?

Ja
4 lat temu

Do mieszkańca Tbg (nie Krzysztofa).
Proszę przetrzeć swoje różowe okulary. Skoro p.K była takim cudownym, wspaniałym człowiekiem równie dobrze może się tą wspaniałością wykazać na innym stanowisku. I proszę nie wrzucać wszystkich do jednego „wora” bo sam pan inteligencją nie błyszczy obrażając innych.

Mieszkaniec Tbg
4 lat temu

Myślę, ze wszystkich nie wrzuciłem do jednego wora.(czytaj takst ze zrozumieniem) To była moja opinia na temat pewnej grupy pań obecnie trumfujacej.

nie Krzysztof
4 lat temu

oj, ciężko wyczuć co boli bardziej, zmiana dyrektora czy TRIUMF grupy pań

Rozbawiona
4 lat temu

Czy to ładnie tak obrażać koleżanki z pracy? Wiedzę o rzekomym procederze uprawianym przez „triumfujace” Panie należało w stosownym czasie przedstawić Pani Dyrektor, a nie teraz silić się na niskich lotów złośliwości. Jątrzenie w obecnej sytuacji już nic nie da. Trzeba się pogodzić z porażką i opracować plan wkupienia się w łaski p.o. Dyrektora. Ale to już chyba takie łatwe nie będzie…

Anonim
4 lat temu

Zapewne ty jesteś tą triumfująca Panią, zatem bierz się do pracy a nie udzielasz się na forum w godzinach pracy. Wiem, że dla Was „przemeczonych” pracowników sprawy ludzi szukających pomocy w ogóle się nie liczą ale chociaż pozory stwarzajcie…

nie Krzysztof
4 lat temu
Reply to  Anonim

oj Anonimie, detektyw to z Ciebie nie będzie, ale sądząc jak bardzo jesteś zorientowany w wewnętrznych sprawach owego Ośrodka pokuszę się o stwierdzenie, że Ty jesteś w nim przodownikiem pracy i w pelni oddania pelnisz swoje obowiązki, czego gratuluję

ewel
4 lat temu

ostatnio będąc w Towarzystwie które pracuje w MOPR ktoś stwierdził że Dyrektorem ma być Szwagierczak czy macie wiedzę w tym temacie, bo na spotkaniu powstało wrażenie że dobrze by było.

kadrowy
4 lat temu
Reply to  ewel

To niech idzie ten radny do MOPR. Dla Rady to dobrze bo i tak nic nie wnosił. Ja bym jeszcze namawiał pana Plutę do kandydowania do europarlamentu. Jego wygrana to wygrana też dla naszego miasta na 5 lat.

ewel
4 lat temu
Reply to  kadrowy

mam trochę inne spostrzeżenia ale one są moje i mam wrażenie że jednak wnosi. Na sesji użył takich argumentów, że nawet ta osoba która opanował za uchwaleniem poprawki która była złożona, po jej przegłosowanie zagłosowała za przyjęciem uchwały. w tym przypadku uważam że jest realistą i przeszkadza populistom. Takie jest moje zdanie, nie wykluczam że je zmienię, ale na to trzeba trochę więcej czasu. Kształtowanie Rady na anonimowym forum również jest z mojego punktu widzenia śmieszne, ale potrzebne bo śmiech to zdrowie. Miłej zabawy dajmy upust swojej próżności.

obywatel
4 lat temu
Reply to  kadrowy

Słuszne spostrzeżenie – może ktoś przyjdzie kompetentny.

ewel
4 lat temu
Reply to  obywatel

z całą pewnością w MOPR potrzebna jest osoba kompetentna, osoba którą wskazujemy te kompetencje posiada, bo tam gdzie obecnie pracuje kompetencje wykazuje, lecz czy jest w stanie zrezygnować z tego co robi w swojej pracy zawodowej to pytanie mnie nurtuje.

owen
4 lat temu
Reply to  kadrowy

Kadrowy, w stu procentach sie z Tobą zgadzam, zwłaszcza co do Pluto:)

Anonim
4 lat temu

Dziękuję za miłe słowa… Tobie życzę abyś tak jak ja była oddana swojej pracy żebym także mogła Ci pogratulować takiej postawy.

Mieszkaniec Tbg
4 lat temu

Do p.Rozbawionej. Absolutnie nie jezt p. moją koleżanką z pracy.I dzięki Bogu. Chroń Nas Boże od takiego kolesiostwa.

Lucjusz
4 lat temu

Coś jest na rzeczy skoro przyjaciele Szwagierczaka wyglądają hymny pod jego adresem Oj politycy politycy a nie o stłuczki chodzi ?

ewel
4 lat temu
Reply to  Lucjusz

Lucjusz jak możesz rozwiń myśl bo bardzo mało czytelna

Lucjusz
4 lat temu

Chodzi o to że wieść gminna niesie ze radny Szwagierczak szykowany jest na stołek dyrektora Mopr w miejsce odwołanej

ewel
4 lat temu
Reply to  Lucjusz

również tak wróble doniosły i do mych uszu, dlatego też się zastanawiam czy jest w stanie zrezygnować z tego co obecnie robi. Bo chyba nie ma takiej możliwości jak to poprzednicy że otrzymywali urlopy bezpłatne a jak nie wyszło bo nastąpiły zmiany od nich niezależne to wracali na stare śmieci.

ewel
4 lat temu
Reply to  ewel

zastanawiam się bo pada tu jego nazwisko, z tego co jest do sprawdzenia zatrudniał go PIS nie zwolnili go z PO z artykułu który jest na stronie Starostwa wynika że i obecne władze Starostwa nie mają do niego zastrzeżeń i dzieci dobrze się wypowiadają, osoby które znam mają jego obraz jak pracował w Domu Dziecka w Tarnobrzegu również opinie pozytywne zaznaczę że to byli mieszkańcy tego domu, w opinii pewnej grupy pracowników MOPR również dobrze.

John
4 lat temu

Politycy coz to za nazwa jakze zacnej drogi zawodowej , mozna osiagnac blyskotliwa kariere nie majac pojecia o niczym , a nawet jesli powstana szkody , straty , dlugi a coz mnie. To obchodzi , najwyzej mnie przeniosa na droge innej kariery

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
133
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content