Tarnobrzeg: Piotr ‘Restek’ Restecki w 1. urodziny Pele-Mele!

W sobotę 16 marca, z okazji 1. urodzin Pele-Mele, w restauracji wystąpi Piotr „Restek” Restecki. Ten wirtuoz gitary jest częstym gościem organizowanego w Tarnobrzegu festiwalu Satyrblues.

Restauracja Pele – Mele mieści się w Tarnobrzegu, na ul. Kwiatkowskiego 1B. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

PIOTR ‘RESTEK’ RESTECKI- gitarzysta i kompozytor. Występował na scenie z wieloma artystami z kraju i zagranicy, m.in. z: Tommy’m Emmanuelem, Prestonem Reedem, Jon’em Gomm’em, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem K.A.S.Ą. Kasowskim, Braćmi Cugowskimi. Od lat koncertuje, prowadzi warsztaty (Summer Guitar Festival Krzyżowa czy Przystanek Woodstock). Nagrywa dla radia i telewizji.

Szerszej publiczności dał się poznać jako finalista pierwszej edycji programu Must Be The Music, a także jako mentor uczestników kolejnych edycji programów MBTM, Super Dzieciak oraz gość Kuba Wojewódzki Show. Warto wspomnieć, że wykonanie utworu Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat” bardo spodobało się Adamowi Sztabie.

Współpracuje z zespołami jazzowymi, country, bluesowymi i rockowymi. Jest to muzyk zakochany w fingerstyle’u. W kompozycjach i aranżacjach słychać wpływ Tommy’ego Emmanuela, Cheta Atkinsa, Merle Trawisa, choć nie stroni od muzyki Steve Vaia, Johna Scofielda, Milesa Davisa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elza
4 lat temu

Cudownie!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content