Kolejne sukcesy zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg. Wygrana w Grand Prix Janusza Malarza i podwójny brąz Krzysztofa Żyłki w Pro Tour

Nie zwalniają tempa tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg, którzy zarówno z imprez ogólnopolskich jak i międzynarodowych wracają z medalami. Tym razem kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali pan Janusz Malarz oraz Krzysztof Żyłka.

Fantastyczną formę zaprezentował pan Janusz Malarz, podczas 7 Grand Prix Polski Weteranów. Zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg zwyciężył w kategorii wiekowej 75-79 lat, w całym turnieju wygrywając wszystkie sześć spotkań.

Dzięki wygranej pan Janusz zdobył  250 punktów, do Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów, w którym po siedmiu turniejach z cyklu Grand Prix 78-latek z Tarnobrzega z zajmuje czwartą lokatę.  Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje z tego cyklu.

Z kolei Krzysztof Żyłka wywalczył dwa brązowe medale w zawodach z cyklu Pro Touru – Lignano 2019, które odbyły się  we Włoszech. Był to pierwszy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.

W turnieju indywidualnym w fazie grupowej (klasa 4 wózki) Krzysztof Żyłka przegrał 0:3 z Koreańczykiem Kyeonghun Lee, ale pokonał 3:1 Słowaka Borisa Travniceka oraz 3:0 Włocha Elia Bernardi.
W kolejnej rundzie Żyłka pokonał Słowaka Andreja Meszaros, a w ćwierćfinale po zaciętej walce wygrał z kolegą z drużyny Rafałem Lisem 3:1. W walce o wejście do finału zawodnik IKS przegrał po wyrównanym i zaciętym meczu 2:3 z zawodnikiem z Tajlandii Wanchai Chaiwut.

W turnieju drużynowym w klasie 4 wraz z parterem z drużyny Rafałem Lisem w fazie grupowej  pokonali po 2:0 drużyny Izraela i Rumunii.  W kolejnej rundzie ulegli w walce o finał ulec drużynie z Tajlandii 1:2.

Kolejne turnieje międzynarodowe odbędą się w maju Lasko na Słowenii oraz po 10 latach przerwy na przełomie maja i czerwca w Cetniewie.

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content