Tancerki z tarnobrzeskiej Samby najlepsze w Europie! (fotoreportaż)

Ogromnym sukcesem zakończył się udział grup tanecznych z tarnobrzeskiej szkoły Samba w ostatnich Mistrzostwach Europy. Z zawodów, które rozegrane zostały w Wałbrzychu, reprezentantki Tarnobrzega przywiozły dwa złote i jeden srebrny medal.

W rywalizacji, która trwała cztery dni udział wzięło ponad 1700 zawodników z całej Europy, w tym trzy grupy z Samby, które startowały w konkurencji Caribbean Show Formation. Mistrzowskie tytuły wywalczyła grupa w kategorii wiekowej 16+ oraz najmłodsze tancerki (9-11 lat). Z kolei wicemistrzyniami Europy zostały zawodniczki z Samby w kategorii wiekowej od 12 do 15 lat.

– Jesteśmy tym bardziej zadowoleni bo ten styl taneczny jest uzupełnieniem głównego profilu naszej szkoły czyli Tańca Towarzyskiego. Po raz kolejny mamy też potwierdzenie że taniec towarzyski wymaga i łączy różne style taneczne i niezwykle wszechstronnie rozwija rytmicznie i tanecznie. Układy choreograficzne na mistrzostwa przygotowywane były niejako przy okazji zajęć tańca towarzyskiego i stanowiły dla  nas technikę uzupełniającą. Tym większe nasze zadowolenie, że pokonaliśmy formacje taneczne zajmujące się wyłącznie tą kategorią tańca – komentuje Aleksander Furman, założyciel Samby.

– Uczestnictwo w Mistrzostwach dało również możliwość zaprezentowania i zweryfikowania swoich umiejętności. Tańczącym w Sambie dziewczynom których jest po prostu w naszej szkole więcej. Przy okazji zapraszamy chłopaków w wieku 6 – 14 lat na zajęcia. Jesteśmy przekonani że każdy z chłopak który dotrwa z nami do 18 roku życia (a było takich już wielu) przez pozostałą część życia  będzie niezwykle zadowolony z podjętej decyzji – dodaje.

Szkoła Tańca Samba prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi dorosłymi i młodzieżą nieprzerwanie od 25 lat. Obecnie w szkole odbywają się zajęcia z tańca towarzyskiego oraz salsy na wszystkich poziomach zaawansowania poczynając od grup rekreacyjnych na grupach sportowych kończąc.

foto: Tarnobrzeska Szkoła Samba

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
czacza
2 lat temu

Może wodzirej z Framu by coś podpatrzył ,czegoś by się nauczył bo działa tak blisko a jednak tak DALEKO.

JA!
2 lat temu

Fram to nie tylko grupa taneczna, . FRAM to styl życia 🙂

halinka
2 lat temu

Jak się nie ma sukcesów to takie tanie bajery się sprzedaje.

JA!
2 lat temu
Reply to  halinka

oj halynka halynka. W d…byłaś i g… widziałaś 🙂

Andżelika
2 lat temu

Wodzirej pije bo urząd wyslał do tdk MS żeby zlikwidowała fram bo potrzebne jest miejsce dla zespołu córki MP. W baranowie już dawno o tym mowią ze tatuś wykorzysta stanowisko zeby wepchnąc córunię do tarnobrzega

dance
2 lat temu

Bo nie da się prowadzić nawet takiego muzeum jakim teraz jest zespół pana Ch z butelką wódki w kieszeni. W okolicy pojawilo się kilka młodych utalentowanych dynamicznych osób i to one przejmą rynek tańca. DANCE DANCE DANCE !!!!!!!

ewel
2 lat temu

Co się z ludźmi dzieje. Pod każdym postem atak atak atak. Pan Ch jak go określacie może ma i problem ale nikomu krzywdy w związku z tym nie zrobił. Te młode utalentowane jak w to piszecie z całą pewnością wywodzą się z FRAMU, jak chcą działać to niech to robią, tylko czy choć trochę mają talentu aby robić takie artystyczne działa jak Pan Ch i ludzie którzy z nim współpracują czyli Pani A i Pani K. Ja z tego miejsca pragnę pogratulować Sambie super robota im FRAM nie przeszkadza także chętni do działania, bez wzajemnego szczucia na siebie

stop
2 lat temu
Reply to  ewel

No coż za tupet ! Powiedz wprost; niech sobie ten pan popija bo nikomu nic do tego(bo to atak) a ponadto robi „artystyczne” dzieła.Wybacz ale ten pokaz w jego przygotowaniu i kierowaniu był koszmarnym widowiskiem . Ten pan ewidentnie krzywdzi te małe dzieci aplikując im jego wątpliwy artyzm

Johan2
2 lat temu

Jak sądzę byłeś na widowisku czyli pewnie twoje dziecko tańczy we FRAM skoro przeszkadza Ci Pan Darek to możesz zapisać dziecko do N.Dęby tam jest piekniutko. I pytanie czy Pan Darek prowadzi zajęcia pod wpływem jak tak to trzeba wezwać Policję a jak nie to należy przeprosić bo pewnie nieraz w domu chlałeś

pots
2 lat temu
Reply to  Johan2

Tylko taką bezczelnością i głupotą „obronisz” tego pana. Nikt rozsądny nie użył by takich infantylnych pseudo-argumentów. Wniosek ; jaki „bohater” tacy obrońcy.

też pijak
2 lat temu

Co tak żeśta się chłopa uczepili ! Pije bo ma problem, ma problem bo pije.Jak pije za swoje to jego problem i tyle.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content