Lech Wałęsa w Tarnobrzegu: Jesteśmy mądrzy naszą wspólna mądrością, jesteśmy silni naszą wspólną siłą (fotoreportaż oraz video HD)

– Jesteśmy mądrzy naszą wspólna mądrością, jesteśmy silni naszą wspólną siłą – mówił Lech Wałęsa podczas wczorajszego spotkania w Tarnobrzegu. Były prezydent i ikona Solidarności odwiedził nasze miasto na zaproszenie podkarpackiego Klubu Obywatelskiego, prowadzonego przez Platformę Obywatelską. Oprócz mieszkańców w spotkaniu uczestniczyli również m.in. prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

– Głęboko wierzę że nasze pokolenie, przy tym doświadczeniu historycznym i osobistym jest w stanie zadziwić świat jeszcze raz i Europę i świat pomysłami jak dalej mamy się rozwijać – mówił L. Wałęsa. – Proszę was dyskutujcie o tym, jak ma to wyglądać (…) przez dyskusję możemy ustalić i wybrać dobre pomysły i o to ja zabiegam i po to moje spotkania są – dodał.

Po przemówieniu dalsza cześć spotkania przybrała formę dyskusji.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO. ZAPRASZAMY

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
maniek
2 lat temu

Oj,oj !!! chyba nie za bardzo ciekawe było ględzenie OTUA , jedni spali , drudzy przysypiali inni też bez wyrazu i wiary słuchali. Najważniejsze ,ze zebrał się były powiedzmy elektorat po byłej partii, bo widać dużo osób z PRLu. Nie mogąc być tam , chcę zapytać ,kto opłacił pobyt OTUA , z czyich pieniędzy, czy miasta,bo bardziej widać tam śmietanę POKO, chociaż są i młodzi , ale wzięci przez starszych z domu . Taka okazja nie zdarza się często , ale widać po tym spotkaniu zafascynowanie OTUA i chyba wybrany kierunek rozwoju miasta przez rajców. Czy po tym spotkaniu można liczyć ,że OTUA da ludziom obiecane po 100 mln ? /może podzielić Nobla i na resztę wziąć pożyczkę/. Pomysły OTUA już są nieaktualne , zlekceważył naród , stał się ignorantem.

Stasiu
2 lat temu

Sama komuna i milicja, ORMO, WRON na sali.

lolek
2 lat temu

precz z takim pajacem

John
2 lat temu

Wrocmy lepiej do ignorancji jaka funduje bozek , gdzie raport , jakie postepy i terminy w sprawie budowy obwodnicy , jakie postepy w sprawie smieci bo dwa latka szybciutko mina , jakie plany inwestycyjne ma miast ? Niech nie robia zaslony dymnej jakim bolkuem tylko niech sie dziady do roboty biora , za komuny latalo to z palami i siedzialo w komendacjh a dzis siadlo w urzedach i spolkach i dymaja ludzi a ten zlituj sie prezydencik swoja geba to firmuje

John
2 lat temu

Bozek i bolek szkoda ze razem nie wyjechaliscie z Tarnobrzega

smile
2 lat temu

Nie chcem, ale muszem jeździć po prowincjach…bo nigdzie mnie już nie chcom słuchać… 🙂 🙂 🙂

obywatel
2 lat temu

Ten pajac co druga japonia mu się śniła
a okazał się kapusiem i współpracownikiem.
Siły to może kiedyś miał – razem z SB-kami i towarzyszami z TW.
Chłopek – robotników na Śląsku chciał pałować
– tych na których grzbietach i swoimi kłamstwami
został przez pomyłkę Prezydentem.
Przestańcie już pisać o tym kłamcy co dawał po 100 i 300 mln złotych,
nastepne pokolenia ze wstydem będą wspominać nieuka co był chwilowo, przez pomyłke prezydentem – bo go esbecja przez ogrodzenie do stoczni podrzuciła
a wszystko z komunistami, esbekami i psami było ustawione.
Jeszcze chłopek na pogrzeb Prezydenta USA w sweterek się ubrał
– wstyd.

flowerbomb
2 lat temu

pisiaki z WORD mają spore używanie widzę…
a to pech,że gdy Lech wyzwalał Polskę wasz wódz smacznie spał.

lud
2 lat temu
Reply to  flowerbomb

Miałbyś „wyzwoloną” gdyby ten kapuś wyzwalał palancie.

flowerbomb
2 lat temu
Reply to  lud

oświecony zapewne wyzwalałeś ty,prezes,z jojo brudzińskim oraz staszkiem piotrowiczem i innymi ucholami bezpieki rozsianymi po spółce srebrna albo może wyzwalały dzieci członków pzpru jak ziobro,kempa czy inny ziemkiewicz 😉

ludzik
2 lat temu
Reply to  flowerbomb

To że jesteś ograniczony świadomością i horyzontem myślenia już udowodniłeś – nie trudż się więcej.

flowerbomb
2 lat temu
Reply to  ludzik

najszerszy horyzont masz ty partyjny intelektualisto oraz inni ministranci z przestrzeloną okrężnicą 😉

ludzik
2 lat temu
Reply to  ludzik

Nie widzisz sam, że ten twój daremny trud sensu ani logiki nie posiada i posiadać nie będzie.

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Co to za 'Lady in red' w 1=szym rzędzie?

Obiektywny
2 lat temu

Pani komuna

flowerbomb
2 lat temu

małżonka samego fundatora hotelu ?

K.Porada
2 lat temu

Szkoda czasu słuchać tego bełkotu współpracownika SB.

Tropiciel
2 lat temu

Byłem.Słuchałem.
Wnioski:
1.Z przykrością trzeba zauważyć że nie było nikogo z Solidarności.Właściwie to skandal! Niezaleznie od tego czy popieramy obecne poglądy L.Wałęsy trudno nie dostrzec tego faktu że obecna Solidarność to atrapa i przybudówka PIS nie majaca juz nic wspolnego z piekną kartą walki o pluralizm i wolność gloszenia każdych poglądów.
2.O ile wstęp w wykonaniu L.W. był zdumiewająco piękny, o tyle debata pokazała że niestety L.Wałęsa nie może już nikogo pociągnąć za sobą.Niestety nie rozumiał pytań,nie miał nic do zaproponowania w kwestii Polski i Europy,dodatkowo operował jezykiem ktory mozna jednoznacznie określić jako bełkot.Wrazenie że wstep ktoś mu napisał a on wyuczył się go na pamieć jest nieodparte.
3.Sala rozmawiała z L.W na klęczkach,wyłączywszy jednego mlodego czlowieka ktory zadał mu trzy trudne pytania…L.W w odpowiedzi bełkotal niezrozumiale i nie na temat.
4.Najlepiej udało się L.W wystapienie w charakterze misia z Zakopanego.Każdy chciał mieć z nim zdjęcie.Nieźle też operuje dowcipem sytuacyjnym co pewnie było atutem gdy wystepowal w charakterze trybuna wiecowego.

5.Przykro skonstatować że L.W nie zrobił zadnego progresu.Rozbuchane ego i słowotok bez wiekszego sensu to obecnie jego drugie imię.Po spotkaniu,niestety,
pozostało uczucie zażenowania

sens
2 lat temu
Reply to  Tropiciel

Na takie spotkania(z L.W) już dawno ludzie mądrzy, nie tylko z Solidarności nie chodzą.Skandalem byłaby Solidarności obecność!!!To jego( L.W ) postawa nie ma nic wspólnego z piękną kartą walki o pluralizm i wolność głoszenia każdych poglądów.A jego”rozbuchane ego i bełkot bez większego sensu” potwierdza moją opinie.

Kibic dialogu
2 lat temu

Stawianie się po jednej badź po dtugiej stronie rowniez poltycznego sporu niczemu nie służy.A raczej sluży:pogłębia podziały.Tak w przypadku polityki,jak i nauki,coraz mniej obecnie miejsca na niuansowanie.Na dostrzeganie odcieni .Czarno bialy ogląd świata,brak wereygikowania informacji prowadzi do zbrodni.Tu trzeba by zadedykowac te słowa Jarosławowi Kaczyńskiemu.Emocje nie piwinny decydować o obliczu Polski a dyskusja.Solidarnosc dzisiaj to łamistrajki(Duda zalecił aby dialog w sprawie nauczycieli zwiazek prowadzil bez ZNP) i miłosnicy pedofila Jankowskiego.Brzydzi brak Kalinki na spotkaniu z Wałęsą.

https://klubjagiellonski.pl/2017/09/07/rozek-ludzie-nie-lubia-szarosci-nauka-w-epoce-fake-newsow/

urok
2 lat temu
Reply to  Kibic dialogu

Twoja lewacka postawa jest typowa bo fałszywa i obrzydliwa.! Budujesz się gładką opinią; „Stawianie się po jednej badź po drugiej stronie rowniez poltycznego sporu niczemu nie służy.” a na koćnu pokazujesz swoje prawdziwe oblicze:” Solidarnosc dzisiaj to łamistrajki i miłosnicy pedofila Jankowskiego.Brzydzi brak Kalinki na spotkaniu z Wałęsą.” Obrzydliwy jesteś ty.

flowerbomb
2 lat temu

gdzie kalinkowy przy Wałęsie miałby stać.bez jaj.
niech jeździ do kudłatego.

Wałęsa jest bohaterem choć intelektualisty z niego zrobić się nie da.
nie miał ojca wykładowcy na politechnice,nie robił doktoratu na wydziale prawa,nie grał w prlowskich filmach.
kaczkę do jego roli przygotowali jeszcze lepiej,a kto ? widać wyraźnie po ukłonach dla żydów i Izraela.

agapa
2 lat temu

Mój Boże! Egzekutywa PZPR pytania Wałęsie zadaje i wręcza prezenty 🙂 Szczyt hipokryzji, czy starcza amnezja?

NORMALNY
2 lat temu

Na tym spotkaniu byli fanatycy BOLKA,PO-KOMUNA,ludzie nadający się do leczenia i ten na H.tym razem bez słuchawek w uszach.

Alex
2 lat temu

Hańba i wstyd dla Tarnobrzega zapraszać konfidenta, jak wy w oczy spojrzycie tym których zadenoncjował ubecji ? cała jego prezydentura była pod ich dyktando, dowodów aż nadto !! wstyd panie Bożek !! aż się prosi zacytować słowa skierowane przez Zagłobę do zdrajcy Radziwiłła ….

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content