Świadkowie J. Kociuba i D. Kołek po konfrontacji w sądzie. Zakończyła się kolejna rozprawa G. Kiełba (zdjęcia oraz video HD)

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym odbyła się kolejna rozprawa oskarżonego o korupcję byłego prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza Kiełba. Na dzisiejszy termin zaplanowane były: wnioskowane przez adwokatów G. Kiełba przesłuchanie świadka Iwony Kołek oraz konfrontacja świadków obrony i oskarżenia.

Do przesłuchania Iwony Kołek jednak nie doszło, bowiem nie stawiła się ona dzisiaj w sądzie. Jak tłumaczyła pracownikowi sądu który do niej dzwonił, „nie przyjedzie dzisiaj z Krakowa, ponieważ nie ma z kim zostawić chorego dziecka”. Z kolei w konfrontacji z Dariuszem Kołkiem, który w lutym 2018 r miał wręczyć Grzegorzowi Kiełbowi łapówkę w wysokości 20 tysięcy złotych, nie wziął udziału radny Leszek Ogorzałek, który obecnie przebywa w szpitalu w Krakowie.

Ponieważ konfrontacja odbyła się „za zamkniętymi drzwiami”, nie znamy jej treści. Polegała ona na tym, że obrona wybierała konkretne fragmenty zeznań Jolanty Kociuby, bliskiej współpracownicy oskarżonego Grzegorza Kiełba, do których to ustosunkować się mieli zarówno J. Kociuba jak i D. Kołek.

– Nie mogę mówić na temat konkretów, natomiast rozbieżność jest jedna, zasadnicza. Ja mówię co innego, pan Kołek twierdzi, że ja kłamię, natomiast ja twierdzę, że to on kłamie, po prostu zaprzecza swoim słowom – mówiła po konfrontacji Jolanta Kociuba.

– Liczę na uniewinnienie prezydenta (…), zeznania świadków (..) logika wydarzeń i dokumentów (…) układają się w logiczną historię i nie widzę tutaj niczego, poza jakimś drugim dnem, które jest owiane tajemnicą wokół pana Kołka (…), który jest świadkiem ciągle chronionym, z jakiś niejasnych dla wszystkich powodów, chronione są jego zeznania, nagrania, pozostają nam więc domysły – dodaje.

– Ja cały czas walczyłem i walczę o to, żeby w mieście nam się poprawiało, żebyśmy funkcjonowali w sposób transparenty i normalny i myślę, że prawda zwycięży – mówił z kolei Dariusz Kołek.

– Nie sądziłem, że cena prawdy jest tak wysoka. Nie sądziłem, że będąc świadkiem tyle mnie to będzie kosztować, jestem atakowany przez niektóre osoby, które w mojej ocenie bezwzględnie sprzyjały oskarżonemu i pewnie z tego tytułu było tak, a nie inaczej. Te zeznania dla mnie są niedorzeczne, kłamliwe, wręcz obraźliwe i bardzo chcę konfrontacji z panem Leszkiem Ogorzałkiem. Dla mnie to co on powiedział to po prostu kompletne kłamstwo – dodał.

TERMIN KOLEJNEJ ROZPRAWY PODCZAS KTÓREJ MA ZOSTAĆ PRZESŁUCHANA IWONA KOŁEK ORAZ PRZEPROWADZONA ZOSTANIE KONFRONTACJA DARIUSZA KOŁKA Z LESZKIEM OGORZAŁKIEM WYZNACZONO NA 29 KWIETNIA BR.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
flowerbomb
2 lat temu

heheh to jest dopiero zagwozdka wierzyć Joli czy Dariuszowi ? 🙂

oboje tyle samo warci.

choć nie,bardziej byłbym nieufny wobec śliskiego Dariusza.
ktoś mu podaje rękę jeszcze w naszym mieście ?

Game of ..?
2 lat temu
Reply to  flowerbomb

Podam, kwietna bombo. Za to Grześkowi i jego świcie nie.

mieszkańcy
2 lat temu
Reply to  Game of ..?

Kto zna Kolka ten wie że były radny tylko się chwali i kłamie.

tyto
2 lat temu
Reply to  mieszkańcy

Jaką to płeć zaoferowało ci gender; płeć kulturową, płeć społeczną, płeć kulturowo-społeczną, płeć psychologiczną czy zwykłą płotkę? bo nie wiem czym jesteś?

obywatel
2 lat temu

wszyscy są sobie warci – kołek, kiełb, świadkowie
– taka szemrana elita polityczna – tylko kasirka dla siebie
a reszta pospólswa tarnobrzeskiego jest tylko do wyborów potrzebna.
Nic w tym mieście się nie zmieni jak praktycznie te same gęby będa przy korycia i dotyczy to wszyskich i tych z PO i PIS i reszty malowanych
komitetków.

z dystansem
2 lat temu
Reply to  obywatel

Wystarczy policzyć ile Jolka zarobiła dzięki swojemu przyjacielowi przez te lata jego prezydentury i ilu z tych świadków urzędniczych zawdzięcza mu pracę oraz stanowiska, niektórzy do dziś mają intratne posadki.Przeciwko swojemu dobrodziejowi by mieli zeznawać?

MY!
2 lat temu
Reply to  z dystansem

Teraz kołek odda dietę radnego za wszystkie lata bycia w Radzie Miasta bo już wie że to strata kasy na takie cóś, indywidułu z Wojkowa.

oho
2 lat temu
Reply to  MY!

Wy, nażrecie się tylko się nie obliżecie głupole( im głupio pomyśli tym szybciej napisze)

abc
2 lat temu
Reply to  obywatel

kołek kłamiesz jak bura.

Osiedlanin
2 lat temu

„żebyśmy funkcjonowali w sposób transparenty”

I właśnie dlatego Pan Dariusz domagał się odtajnienia swoich zeznań.

A nie, czekaj xD

Ej
2 lat temu

Chyba jednak coś jest na rzeczy. Państwa Kolkowow nie stać na opiekunkę, skoro na zmianę stawiają się w sądzie

niewątpiący
2 lat temu
Reply to  Ej

Nie wiesz jaka jest sytuacja rodzinna i opiekuńcza to nie zabieraj głosu.

Ej
2 lat temu
Reply to  niewątpiący

Ale to wszysccy wiedzą… ktoś dał…

niewątpiący
2 lat temu

Kto jeszcze, dawaj, dawaj… jakoś łatwo Ci idzie sypanie ksywkami i osądzanie ludzi bez wyroku.

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  niewątpiący

Do momentu ogłoszenia wyroku jest domniemanie niewinności. Głosowałem na GK nigdy na DK.

L74
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Domniemanie niewinności? Przecież się GK przyznał że przyjął 20 tys. zł. od DK. Rozumiem że sąd przed wyrokiem chce rzetelnie ustalić tylko czy była to pożyczka, czy może łapówka. Ale jak dla mnie, nawet jakby to była pożyczka, to była wzięta z naruszeniem prawa, szczególnie ze GK ma dużo większa świadomość prawną, niż przeciętny mieszkaniec naszego miasta, bo o ile się nie mylę, jest z wykształcenia prawnikiem.

stop
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Głosowanie jest tajne więc nie udowodnisz tego i nie używaj takich argumentów.To nazywa nadużycie.

oko
2 lat temu

ujawnić nagranie i wszystko by było jasne. lub nie 😉

Owen
2 lat temu

Chorego dziecka pod opieką czyjąkolwiek się nie zostawia bo zawsze przy chorym dziecku powinna być matka. Poza tym: a jeśli Kołek mówi prawdę??? Ci co zeznają na korzyść ex rezydenta mogą mieć w tym swój własny interes. Chociażby Jolanta, ile nagród jej dawał, jaką pensję? – i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze. Pamiętajmy, że co świadkowie swoje Grzesiulkowi zawdzięczają. Już nie pamiętacie jaka to była sitwa? I bez względu na wszystko: dla mnie osobiście całą sprawę przesądza to co powiedział w sądzie sam Kiełb, że przyjął od Kołka 20 tysięcy złotych w swoim gabinecie w godzinach pracy – Było nie było prezydent od inwestora! A jego tłumaczenie, że traktował to jako pożyczkę to wykręt dla niedorozwiniętych idiotów. To niby
ma być usprawiedliwienie? To raczej bezczelność i przekonanie o własnej bezkarności. Zlekceważył sprawę cen za śmieci, zrobił bajzel w TTBS, wybudował za to srocz za ponad pół mln. w miescie, które tonie w długach i pamiętajmy zasiada nie tylko na ławie oskarżonych za łapówkę ale też zasiada sobie w Radzie Miasta i nota bene kontroluje finanse tego miasta. No ludzie kochani, hipokryzja do kwadratu czy Himalaje bezczelności?

gość
2 lat temu
Reply to  Owen

Obawiam się ,że to myślenie życzeniowe. To była jak dla mnie książkowa ustawka/ Tak ,że w mniejszości jesteś.Poczekajmy na wyrok. Na razie to wszystko jedna wielka utajniona tajemnica. Pomyśl po co ?

Frania
2 lat temu
Reply to  Owen

W stu procentach się zgadzam i nie jest to myślenie życzeniowe, tylko są to fakty. A kto tego nie widzi, znaczy, że przespał ostatnie cztery lata!

L74
2 lat temu
Reply to  Owen

Podobno z faktami się nie dyskutuje, czyż nie? A czy to była ustawka czy nie, to jest całkiem inna sprawa. Prawnik z wykształcenia chyba wie jak zawiera się umowę pożyczki? – Pytanie retoryczne. Jeżeli byłby taki uczciwy to pierwszy by „krzyczał” że mu kasę podrzucił petent i ze może to być łapówka, a nie w godzinach urzędowania przyjmował i dzielił 20 tys. zł.

eco
2 lat temu

Kiełb od początku swojej prezydentury wiedział czego chce. Odsunął od siebie swoich zastępców a niedługo po tym Przewodniczącego Rady Miasta. Jeżeli jest w porządku, to dlaczego nie ma go na sesjach rady miasta. Czego się boi? Usłyszenia prawdy o sobie. Nieźle narozrabiał. Pana Mastalerza rozliczał publicznie.

z dystansem
2 lat temu
Reply to  eco

Kiełb wiedział czego chce? On robił to co wymyśliła Jolka, to był jego mózg. A jak zaczął sie usamodzielniać to wylądował w pierdlu. Intelektem ten człowiek nie grzeszył nigdy.

obywatel
2 lat temu
Reply to  eco

Mastalerz, Kiełb (teraz Bożek), Kołek i reszta tej bandy radnych
to jedną nicią szyci
a tylko trochę pod publiczkę inaczej pomalowani

AB
2 lat temu

Panie Kołek wpadłeś w niezłą dziurę. Nie wiesz, że karma zawsze wraca? Wiadomo w jaki sposób zostałeś zmuszony do tej brudnej prowokacji. Nie bierzesz pan takiej ewentualności, że zmieni się władza i zostanie zdjęta ochrona pana? Wtedy trzeba będzie odpowiedzieć za to co się zrobiło. Masz pan niewesołą przyszłość dla siebie i należy pana żałować.

stare
2 lat temu
Reply to  AB

„Wiadomo ,zmuszono, brudna prowokacja” -to już słyszałem od początku sporawy tylko w procesie mało uwzględniono a teraz jeszcze żal Kołka ,no to płacz tylko nie licz na współczucie.

gość
2 lat temu

Szmalcownik to bardzo delikatne określenie są gorsze. „Płacz głupi płacz, swoim życiem się baw”.

anka
2 lat temu

Uuu, się Jolunia postarzała…

antek
2 lat temu
Reply to  anka

Uuu kołek 55lat widać.

gość
2 lat temu

U Kołka też już nie te lata, starość nie radość ale to nie wybory miss fakty są takie że ktoś tu nieźle kręci, kłamie, zmyśla i zmienia rzeczywistość. Odtajnijcie proces mieszkańcy mają prawo wiedzieć.

wyborca
2 lat temu

Panie Kołek co Pan zrobił dla Naszego Miasta przez 15 lat bycia radnym?

gość
2 lat temu
Reply to  wyborca

Między innymi dzięki tej aferze usłyszała o nas cała Polska. Szkoda tylko ,że w takim świetle ….

rety
2 lat temu
Reply to  gość

Powiedział co wiedział!!. Ludzie czy wy za kaskę tu piszecie takie bzdety??

Grzesiu
2 lat temu

Kołku,chciałeś się zemścić za Mastalerza,dlatego taki on tez sie tak zblizyl do Kielba? Co ty taki przestraszony jestes?

owen
2 lat temu

Ciekawe czy jakby mieszkańcy wystąpili do sądu albo Prokuratury Krajowej z wnioskiem o odtajnienie to by upublicznili? W końcu to był prezydent Tarnobrzega więc mieszkańcy powinni mieć prawo poznać wszystkie fakty.

owen
2 lat temu

Aczkolwiek faktem nr 1 zawsze pozostanie przyznanie się kiełba, że przyjął te pieniądze w swoim gabinecie. Ciekawe swoją drogą czy to durne tłumaczenie o pożyczce wymyśliła Jolka (bezczelność w jej stylu!) czy mierni adwokaci?

Miechocin
2 lat temu
Reply to  owen

Walduś chłopie, chłopie. Świnka morska Ci podpowiada.

K.Porada
2 lat temu

Mentalność homo sovieticus zbiera swoje owoce. Polacy wybierają swoich oprawców,złodziei i gnębicieli. Tarnobrzeg idzie w ślady Warszawy,Gdańska, Łodzi i Poznania.Perspektywa dla nas, naszych dzieci i wnuków rysuje się w czarnych kolorach.

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content