Tarnobrzeg: Stracili prawo jazdy za prędkość i alkohol

W miniony weekend, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego tarnobrzeskiej komendy zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Zatrzymali także czterech kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu. Pięciu z nich straciło uprawnienia, jeden z nich nie posiadał ich wcale.

Patrol tarnobrzeskiej drogówki w piątek przed południem, w miejscowości Zabrnie zatrzymał do kontroli bmw. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Gorzyce miał w organizmie 0,86 promila.

W sobotę o godz. 7, na ul. Warszawskiej policjanci zatrzymali kierującą oplem. Kobieta jechała z prędkością 106 km/h w terenie zbudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 36-latka oprócz mandatu straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Tego samego dnia, po południu, w miejscowości Stale policjanci zatrzymali 55-latka kierującego motorowerem. Mężczyzna miał w organizmie 0,54 promila. Niespełna 30 minut później, na ul. Warszawskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 59- letniego kierowcę opla astry. Badanie na urządzeniu wykazało 1,34 promila.

Również w sobotę, przed godz. 20, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Zwierzyniecką. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Okazało się, że kierujący nissanem nie posiadał prawa jazdy i jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,71 promila. Z kolei w niedzielę policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego volkswagenem, który jechał ulicą Warszawską w Tarnobrzegu z prędkością 102 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia na 3 miesiące.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości wszyscy kierujący odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2, a także grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content