Jezioro Tarnobrzeskie zyska nową infrastrukturę (video HD)

Gmina Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski oraz Gorzyce będą realizować wspólnie duży projekt unijny, na który została właśnie podpisana umowa. Podpisy pod dokumentem złożyli wicemarszałek Piotr Pilch oraz prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W podpisaniu umowy uczestniczyła także senator Janina Sagatowska oraz radni Rady Miejskiej Tarnobrzega – Kamil Kalinka i Anna Pekar.

Wicemarszałek Piotr Pilch podkreślał znaczenie podpisywanej umowy dla Tarnobrzega i całego regionu:

– Bardzo się cieszę, że ten teren jest zagospodarowywany w ten sposób, że będzie służył mieszkańcom. To jest obszar o ogromnym potencjale, ponadregionalnym, wymaga jednak wielu inwestycji, wielu środków, dlatego podpisanie umowy będzie miało wpływ na rozwój tego obszaru i pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Projekt „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc” realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi blisko 19 mln złotych, z czego 9,7 mln zł stanowi dofinansowanie unijne. Prace mają się rozpocząć już w maju tego roku, a ich koniec planowany jest na grudzień 2021 r.

– Dla Tarnobrzega jest to bardzo ważny moment. Chcemy nad naszym „Morzem Tarnobrzeskim” zacząć od tworzenia bazy gastronomicznej, parkingu, miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku, żeby powstała cała infrastruktura dla człowieka, który przyjedzie tam odpocząć – mówił prezydent Tarnobrzega podczas podpisania umowy.

Prezydent dodał również, że cieszy się z obecności osób, które pełniły funkcje w samorządzie miasta w poprzedniej kadencji, „bo jak widać to co dobre można kontynuować”.

Co zostanie wykonane w ramach projektu:

  • W gminie Tarnobrzeg planuje się zagospodarowanie terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim na cele rekreacyjne, gospodarcze i turystyczne. Dzięki realizacji projektu powstaną tereny przystosowane do prowadzenia działalności gospodarczej – punkty gastronomiczne, do aktywności – boisko sportowe, altany grillowe, do rozwoju ruchu turystycznego – park linowy, toalety, budynek wielofunkcyjny, parking, place zabaw wraz z otoczeniem.
  • W gminie Nowa Dęba planowana jest przebudowa budynku mieszkalnego po zakładach metalowych na cele społeczne i gospodarcze. Dzięki temu ma powstać przestrzeń do funkcjonowania świetlic, w których prowadzone będą działania służące aktywizacji mieszkańców.
  • W gminie Baranów Sandomierski będzie rozbudowana i przebudowana hala sportowa z przeznaczeniem na cele rekreacyjne, społeczne i edukacyjne. W ramach nowopowstającej części obiektu planuje się utworzenie miejsca pod działalność gospodarczą z ukierunkowaniem na gabinet fizjoterapii, pomieszczeń z przeznaczeniem na salę fitness, siłownię.
  • W gminie Gorzyce zostanie uporządkowana i zagospodarowana zdegradowana przestrzeń publiczna. Zakres rzeczowy obejmuje m.in. budowę: parku miejskiego, fontanny, amfiteatru, grillowiska, powstaną elementy małej architektury, sanitariaty, oświetlenie terenu, będą nasadzenia drzew i krzewów.
  • Parafia w Chmielowie przewiduje przebudowę/remont pomieszczeń plebani z przeznaczeniem na utworzenie świetlicy na potrzeby mieszkańców regionu.
  • Największe pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie obszaru wokół tarnobrzeskiego jeziora.

– Ilu było sceptyków, czy po takim skażeniu, po wyrobisku może powstać ośrodek, który będzie przyciągał turystów? Jak widać można. A teraz skierowane tam środki sprawią, że nad jeziorem będą odpoczywały tysiące osób. Jestem szczęśliwa, bo cały czas jest kontynuacja dobrej pracy w tym temacie – mówiła senator Janina Sagatowska.

– Tarnobrzeg borykał się z dużymi problemami po upadku przemysłu siarkowego, szukaliśmy dróg rozwoju dla naszego miasta. Wierzymy, że to jezioro będzie jednym z takich impulsów, że zyska nowy blask – podkreślał radny miejski z Tarnobrzega Kamil Kalinka, który od początku był zaangażowany w ten projekt.

W ramach przedsięwzięcia zrewitalizowane zostaną prawie 3 ha różnych terenów, na 500 m² utworzona zostanie powierzchnia pod działalność gospodarczą, poprawi się bezpieczeństwo publiczne, do modernizowanych obiektów zostanie zakupiony nowy sprzęt i wyposażenia. Liczba osób zamieszkujących obszary objęte rewitalizacją wynosi ponad 5 tys.

foto&źródło&video: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Chudy
2 lat temu

Brawo Panie Prezydencie, to jest odpowiedź na niezasłużoną krytykę.

Pracownik
2 lat temu
Reply to  Chudy

Przecież to jest projekt,który przeszedł za Kiełba. Bożek tylko podpisał umowę. On nie ma z tym nic wspólnego. Jasno i wyraźnie, Bożek podpisał tylko umowę. I jeszcze Janina tam. TBg to tylko maszynka dla nich do głosów.

ciec
2 lat temu
Reply to  Pracownik

Kiełbek w celi projektował ,ło matko ale pracuś chyba że klawisze mu pomagali?

ciec
2 lat temu
Reply to  Chudy

Wiecej klaskaj dla PiS-u

mieszkaniec
2 lat temu

Idzie pełna parą kampania wyborcza. Pisowcy mimo ze nie rządzą w Tarnobrzegu zaproszeni na podpisanie. Ważny jest flesz dla kandydatki do Europarlamentu. . Propaganda pracuje a Bożek godzi się na to aby splendor spadał na poprzedników. Nigdy tak nie było. Jest ciągłość władzy . Już widzę jak Mastalerz zgodziłby się na obecność podpisywania czegokolwiek w obecności Dziubińskiego.

Co z tego podpisu wyjdzie zobaczymy po wyborach.

mieszkaniec II
2 lat temu

To nie Kalinka uzyskał ten projekt . Dlaczego uczciwie się nie powie że to projekt Kiełba . Wstyd Panowie .Jeszcze Kalinkę i Pekar jako autorów projektu zaprosili. Czekam na sprostowanie.

Obywatel
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec II

Ty chcesz uczciwości informacyjnej od kotleta? Nie ten portal. Echo też nie, bo wioletty mąż naczelnikiem.

To jest dramat! Bożek, miałbyś czelność i odrobinę odwagi i przyzwoitości i powiedział, że za Kiełba ten projekt.

Zibi
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Jak to za Kiełba? To on z pierdla ten projekt złożył? Nie zapominajmy, że przez prawie cały rok 2018 miastem zarządzali p. Kalinka i p. Pekar. I nie przypisuj Kiełbowi cudzych sukcesów, bo każdy wie, że siedział na tyłku i nigdzie się nie ruszał żeby cokolwiek załatwić. Tyle.

Panie Kalinka gratuluję sukcesu. To, że nie jest Pan prezydentem Tarnobrzega, to ogromna strata dla miasta.

Pracownik
2 lat temu
Reply to  Zibi

Normalnie. Prace projektowe czyli techniczne uzgodnienia, projekty architektoniczne i cała otoczka była za Kiełba. Poczytaj o projektach unijnych. Po prostu za Kiełba.

Do Zibi
2 lat temu
Reply to  Zibi

Nie kłam Pinokio Oczywiscie że za Kielba ten projekt został przygotowany do realizacji.Juz dawno inne gminy podpisały A Tarnobrzeg musi zawsze inaczej Każdy podpis to kamery i lans.Tylko że nie wiemy ile tych miejsc pracy powstanie Gadać to można.

789
2 lat temu

Rzygać się chce..za Dziubińskiego i Mastalerza wszystko wysprzedane nic nie uzbrojone a teraz przemiela pieniądze na kolejne place zabaw..nad jeziorem im mniej środków unijnych tym lepiej. Jeden potężny prywatny inwestor jak np w Zatorzu i wpływy z dzierżawy dla miasta..jezioro to ostatni bastion dla tego miasta a patrząc na globusy kible za miliony wozy drabiniaste na placu skwerki na Kopernika i sposób prowadzenia czegokolwiek to jak wyżej rzygać się chce..

delik
2 lat temu
Reply to  789

nie jedz już tych buraków , zjedz coś zdrowego np. kaczkę

789
2 lat temu
Reply to  delik

Burak pasuje do kaczki

uważny
2 lat temu

Czy ktoś zauważył że w tym wielkim porozumieniu nie ma podanych kwot. Nie jest wpisana ani jedna złotówka unijna. To jest porozumienie z kilkoma gminami a na podpisie tylko wzmocniony Tarnobrzeg . Gdzie były pozostałe . Coś mi to pachnie załatwianie sprawy w stylu Pisu przed wyborami.
Ale najważniejsze w tym zadaniu jest plebania w Parafii Chmielów.

uważny
2 lat temu

Oczywiście chodziło mi o środki unijne dla Tarnobrzegu a nie globalne.

A po nas i potop
2 lat temu

A gdzie miejsca pracy,inwestorzy. Przejadamy pieniądze ,jak się unia skończy obudzimy się bez pieniędzy i z długami.

piorko
2 lat temu

no grubasie jakaś dietka musi cię ruszyć

TylkoPiS
2 lat temu

Tak rządzi PiS w całej Polsce to i Tarnobrzegowi się dostało chociaż tu ludzie POczerwienieli (chyba ze wstydu z wyborów władz ; poprzednika i obecnych koalicjantów)

Tylko nie pis
2 lat temu
Reply to  TylkoPiS

Koleś to że pisowi w Tarnobrzegu udało się zneutralizowac Bożka to.nie znaczy że tak jest w całej Polsce.Ale widzę że to dyżurny Kaliniakow tak pisze .Po stylu to widać .

pis
2 lat temu
Reply to  Tylko nie pis

odwiedż okulistę i może jeszcze stylistę

789
2 lat temu

I jeszcze to zdjęcie jak z Familiady dostali kuferek pomachali a program leci dalej..

John
2 lat temu

Eeee teraz to bedzie , gruba kasa leci w miasto , popatrz no popatrz jak smieci zdrozalo to nie nasza wina tylko kosmitow , jak na stragan nad zalewem lunia jeluropejska do to cyk foteczke wszyscy razem bbo to my zalatwili . Do nory sie schowajcie spowrotem jak wam nie wstyd w swoja glupote w lustrze patrzec

trop
2 lat temu
Reply to  John

Ty tam wolisz z Bolkiem wspomnienia odtworzyć i nimi żyć

gość
2 lat temu

Dla mnie to zwykła propaganda. Zamiast uzbroić teren proponuje się parkingi place zabaw itp. Gdzie tu miejsca pracy? Czy to tak trudno zrozumieć ,że najpierw trzeba stworzyć infrastrukturę.Potem poszukać inwestorów , którzy pobudyją obiekty z prawdziwego zdarzenia.Potem turyści z grubymi portfelami i miejsca pracy. W tym tempie to może za sto lat nastąpi. Miejscowi oprócz opłaty za parking resztę przywożą za sobą…

John
2 lat temu
Reply to  gość

Jaka infrastrukture jakich inwestorow znam ludzi ktorzy maja dzialki dookola jeziora ale niestety plan zagospodarowania przestrzennego pozwala im najwyzej garaz zbudowac , budynek gospodarczy albo letniskkowy wiec po co szukac inwestorow zmiencie plan zagospodarowania a raczej jego warunki dla wszystkich wlascicieli a nie tylko wybrancow ktorzy juz tam zwoza gruz po to by teren upiekszyc

kurort
2 lat temu

Extra. To na początek tego Eldorado proponuję spuszczenie wody i zabranie tych płyt betonowych z podłoża i wsypanie porządnego piasku z lekkim spadkiem w głąb jeziora na długość około 50m. Taki zabieg wykonać po całym obwodzie. Jak tego nie zrobicie to gówno z tego będzie. To jest podstawa aby tu kiedyś była duża turystyka (nie mylić z weekendowym napływem)

glowka
2 lat temu
Reply to  kurort

Takie mądrości i nikt nie porwał cię na doradcę z taka wiedzą i pomysłami. Wnioski wyciąg sam, bo ci pomogę .

Alicja
2 lat temu

Bu, ha, ha, ha Promotorzy ze zdjęcia gwarantują wspaniałe projekty nad jeziorem. Jest nowa kasa i para z partii dobrych panów już główkuje jak dostać się do tej kasy, bo przecież im i kolesiom należy się. Ten, który będzie decydował o kasie wykona ich każde sugestie bo wykonuje każde ich polecenie. Za tą służalczość kiedyś trzeba będzie się wyspowiadać. Także za swoją nieudolność, i wstawianie na stołki różnego rodzaju niemot, leni i osób niekompetentnych. Czy nie szkoda tej kasy?

awka
2 lat temu
Reply to  Alicja

Nawyki własne obciążają takimi działaniami.Ale Potwornych Oszustów już znamy .Won od rządów i pieniędzy.

Krzysztof z TTBS
2 lat temu

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z nadzorem autorskim zadania inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego został ogłoszony w lipcu 2017 roku. Projekt zgodnie z umową został wykonany do 1 grudnia 2017 roku. W jaki sposób KK miał być zaangażowany od początku w ten projekt.

tpbp
2 lat temu

No tak on urodził się 08.III.2018r

anka
2 lat temu

Kamil, brawo, jeździłeś i wyjeździłeś kasę dla miasta. Plus też dla Bożka, że nie wojuje jak poprzednik, ale razem w imię dobra wyższego współpracuje. O to właśnie chodzi w zarządzaniu miastem – o działanie dla dobra miasta. Nie samego siebie. Brawo Panowie!

nie zaślepiony
2 lat temu

Projekt wykonał Kiełb a jakaś Anka dalej swoje . Czy tak trudno w życiu byc prawdomównym ,uczciwym i nie kłamać z nienawiści. Dlaczego Bożek nie broni prawdy. Już za chwilę będzie mógł sam pokazać co potrafi. Czekamy na info jakie projekty złożył i ile skutecznie. A za poprzedników projekty nie podpinać Kalinki .

hop
2 lat temu

Ze skompromitowanego nie zrobisz bohatera na siłę może i za jego czasu ale napewno nie on .On sie na tym nie znał i nie dbał ,nie zabiegał o inwestycje w wyższych urzędach. Siedział na miejscu i kombinował z kolesiami marne interesy.

idtrhf
2 lat temu

A co tam robi Pan Kalinka i Pani Pekar?
Ile miejsc pracy pojawi się dzięki tym inwestycjom?

naoko
2 lat temu
Reply to  idtrhf

Bidoku nie umiesz czytać czy nie możesz uwierzyć że twoi żyją jeszcze spotkanie z Bolkiem ,a ci pracują i tu co najmniej dwie trzy firmy budowlane dobre pół roku mają robotę.

John
2 lat temu
Reply to  naoko

Dwie trzy firmy budowlane beda mialy roboty na pol roku ? Co ty czlowieku piszesz park handlowy tarnobrzeg kosztowal czterokrotnosc przeznaczonej dla tarnobrzega kwoty , i tam pracuja ludzie i zrobil to nasz lokalny , prywatny przedsiebiorca , z tego wynika ze prywatni przedsiebiorcy sa sto razy madrzejsi od lokalnych politykierow ktorzy kaza nam walic ko…a ze szczescia na haslo nowych dziesieciu lawek nad zalewem !! Banda nieudacznikow , leni zasranych i propagandystow ot tyle moge o tym powiedziec , mam sie cieszyc ze zadluza miasto zeby skwer na kopernika zrobic , alejki nad wisla czy z tych straganow nad zalewem , powiedz to jest szczyt mozliwosci tych ludzi ?

jan
2 lat temu
Reply to  John

Tacy jak ty mogą sobie do woli „walic ko…a „z nieszczęścia . aż osiągną szczęście.Bo reszta razem z licznymi przybyszami będzie odpoczywać nad jeziorem ,w pięknych odnowionych alejkach i nowych atrakcjach.

John
2 lat temu
Reply to  jan

Masz na mysli was pracownikow um i spolek miejskich ?

John
2 lat temu
Reply to  jan

Tak wiec sieroto losu wlasnie to napisalem ! Tacy jak ja maja walic konia a wy macie zabawe i pensyjke niezaleznie od wszystkiego a teraz zblizaja sie wakacje wiec szybciutko musicie sobie laweczki i grile sprawic za pieniazki miejskie , wtedy dopiero odpoczniecie , mam jeszcze pomysl wstawcie kajaki , rezerwacje z tabletow beda mialy wziecie jak rowery miejskie , stac nas

jan
2 lat temu
Reply to  jan

ŻLE ODBIERASZ RZECZYWISTOŚĆ i wpadasz w hurraoptymizm -takich nieogarniętych jak ty jest garstka.

elka
2 lat temu

Panie GK, pan już był, to se ne wrati 😉 i może pana obrończyni JK snuć wizje powrotu, ale lud głupi tego już nie kupi. A podszywanie się nie pod swoją robotę, hmm, nieładnie.
Choćby nie wiem jak próbował Pan obsmarować obecnego prezydenta, nie uda się.

obywatel
2 lat temu

Rzygać się chce – tylko jakieś tzw. jeziora
jakby to był jakiś cud i kura znosząca złote jaja.
Tam tylko koszty – zysky jakiego takiego miasto
z tego nie będzie miało.
Propaganda bolszewicka a nie promocja z tym zalewem – tylko jezioro, jezioro i jezioro
– cud nad cudy – puknijcie się w końcu w głowy z tym jeziorem

konowal
2 lat temu
Reply to  obywatel

Ty to zasuwaj do gabinetu bo masz chorobę morską albo co najmniej dolegliwości żołądkowe.

John
2 lat temu
Reply to  konowal

Powiem ci ze jak patrze na te wasze osiagniecia mam na mysli cala urzednicza smietanke to tez objawia mi sie rzyganiem , takie to odruchy wywolujecie

konowal
2 lat temu
Reply to  John

Masz obsesję na urzedników a ja jestem emerytem (fizycznym) i co mi powiesz?

K.Porada
2 lat temu

Komentarze niektóre porażają. Co się stało z Polakami. Bronią swoich gnębicieli, oszustów,kanciarzy i bezczelnych złodziei. Pełną gębą homo sovieticus. Tarnobrzeg poszedł w ślady Warszawy, Gdańska, Łodzi i Poznania. Sami sobie zakładamy pętlę na szyi.

wzor
2 lat temu

http://www.stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=46201 a tak powstaja nowev tereny rekreacyjne w Stalowej Woli wlacznie z bloniami koszt wynosi ok 19 mln zlotych

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content