Strajk nauczycieli w niemal wszystkich przedszkolach i szkołach w Tarnobrzegu

22 szkoły i placówki oświatowe prowadzone przez miasto Tarnobrzeg przystąpią do ogólnopolskiego strajku, który ma rozpocząć się 8 kwietnia br. – to wynik referendum, w którym wzięło udział ponad 50% ogólnej liczby pracowników, z czego ponad 50% opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej.

Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się ponad 50 % pracowników Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 9, 10, 11, Zespołu Szkół Specjalnych, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 2 i 3, Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica, Centrum Kształcenia Praktycznego, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Przedszkoli nr 1, 5, 6, 9, 12, 15, 17 i 18.

Mając na uwadze powyższe oraz fakt podpisania protokołu rozbieżności z 12 marca 2019 r., zakończenia etapu mediacji w ramach sporu zbiorowego prowadzonego pomiędzy Zarządem Oddziału ZNP w Tarnobrzegu, a szkołami/placówkami dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg, Zarząd Oddziału ZNP w Tarnobrzegu uchwałą nr 14/2019 z dnia 26 marca 2019, ogłosił 8 kwietnia 2019 r. dniem rozpoczęcia do odwołania strajku, w wyżej wymienionych szkołach/placówkach – czytamy w piśmie Zarządu Oddziału ZNP w Tarnobrzegu przesłanym do tarnobrzeskiego magistratu.

Za strajkiem nie opowiedziały się cztery placówki, tj. Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Przedszkola nr 2, 7 i 13.

W referendum strajkowym pracownicy odpowiadali na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania (…..) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
86 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec z Serbinowa
4 lat temu

Przedszkola również strajkują, pięknie. Ciekawe co rodzice zrobią z dziećmi? Do pracy nie pójdą? Nauczycielom ciągle mało i mało. Te związki zawodowe mają wszystkich w d. Nie ważne czy pięlęgniareczka odejdzie od łóżka chorego czy nauczyciel ma w d. dobro dzieci. To jawny terroryzm. W przypadku nauczycieli zgodny z durnym prawem bo pięlęgniarki i policjanty rzucą L4 i mają w d. referenda itp.

Obiektywny
4 lat temu

Nie płacz tylko też idź na l4 i odpocznij sobie zamiast śrać żarem

Tom
4 lat temu

Robią na 3\4 etatu(cały etat to ok 20 h tygodniowo) a zarabiają jak na całym etacie bo mają wyrównanie do całego. Reszta społeczeństwa niech zapierdziela na to wszystko. Krew mi się w żyłach gotuje.

!!!
4 lat temu
Reply to  Tom

I do tego 3 miesiące balangi, który zakład daje pracownikowi 3 miechy
luzu? W szkole dzieci dzień w dzień po 2 lub 3 kartkówki, bo paniom nauczycielkom to odpowiada, za 15 minut ma oceny dla całej klasy.
Po co się męczyć przepytywaniem, kiedy można za jednych rzutem sprawdzić wszystkich inteligentów.

gość
4 lat temu
Reply to  Tom

Podziękuj rządzącym. Taka niegospodarność to tu chyba już norma. Trwa to od dawna a nikt tego nie skończy

ślusarz
4 lat temu

Większość normalnego społeczeństwa, której jest mało pieniędzy to znajduje sobie dodatkowe zajęcie i dorabia. Nauczyciele mają dużo wolnego czasu. Co będą dzieci uczyć gdy można posiedzieć w domu.

Bartosz
4 lat temu

Uchwała to chyba z 26 marca a nie kwietnia… Co za matoł to pisał.

K.Porada
4 lat temu

Pracownicy nie będący nauczycielami także są członkami ZNP? Związku będącego reliktem systemu komunistycznego. Najwyższy czas wygasić ten strup na ciele grona pedagogicznego.

Tropiciel idiotologii
4 lat temu
Reply to  K.Porada

Aż się nie chce czytać takich komentarzy.Czyż(pytam czytelników komentarzy tego wątku)mozna wzbic się na jeszcze wyzszy poziom zidiocenia jak autor tej wypowiedzi?
Ciekawe co ten niewydarzony komentator ,ktory nie wie co to komunizm i od czego sa zwiazki zawodowe sadzi o Solidtarnosci zomowca Piotra Dudy?Wszyscy widzieli jak kochają pedofila Jankowskiego,jak najpiekniejsza w historii Polski idea solidarnosci rozmija się z rzeczywistoscia obecnej przybudowki PiSu w postilacie OSOBNYCH rozmów z rzadem w sprawie nauczycieli itd itd.
Jakimz trzeba byc idiotą zeby plesć androny o „strupach” w sytuacji gdy Rada Dialogu Spolecznego jest pod tym rzadem martwym zrogowacialym organem a ŁAMISTRAJKI z Solidarnosci knują udajac troske o nauczycieli.Co to za zasrany kraj nabzdyczonych 38 % wypadaloby zapytac tego rzeczonego idioty powyzej.Na pewno uda się uzyskac trzeźwą niekomunistyczną diagnozę

tarnobrzeżanin
4 lat temu

Jak wyjdzie w praktyce czas pokaże, gdy dotrze że wiąże się to z brakiem pensji.

wozny
4 lat temu

Takie jednoznaczne ,ostre uczestnictwo w tym strajku powinno być wpisane do akt personalnych tych pseudo-nauczycieli z konsekwencją degradacji .

anuśka
4 lat temu

Ale czemu Wy wszyscy tak strasznie nadajecie na nauczycieli?Skoro ten zawód istnieje od wielu wielu wieków to czemu nikt z Was nie wybrał tak dobrego zawodu? Czemu nie chcieliście mieć tyle wolnego w wakacje i tak długiego codziennie dnia wolnego? Przecież każdy z Was mógł pójść na nauczyciela skoro jest tak im dobrze! Może czas zaproponować własnym dzieciom wyboru tego zawodu

John
4 lat temu
Reply to  anuśka

Czytaj uwaznie , my rodzice tych dzieci uczciwie pracujemy , na utrzymanie rodzin , domow itp. Placimy podatki i z naszej pracy , czesto jest to produkcja , uslugi , panstwo generuje dochod , dlatego tez zawarlismy z wami nauczycielami umowr ze nasze dzieci w trakcie wykonywanie przez nas ww. pracy beda pod wasza opieka , to wy w najwiekszym stopniu odpowiedzialni jestescie za te czesc spolecznego wspolistnienia , macie byc przykladem moralnosci dla tych dzieci , ale niestety zadza pieniadza zepchnela was do krainy braku moralnosci , i zrywacie jednostronnie umowe z nami z rodzicami nie konsultujac tego , wiec zachowujecie sie gorzej niz banda rozwydrzonych dzieciakow ktore cos chce i juz ! Zapytaliscie nas o zdanie , nie , jesli na tym co robicie osiagniecie swoj cel , chociaz jak patrze na metode to zycze wam zle bardzo zle , to nie oczekujcie od nas wiekszego szacunku niz taki jakim teraz chcecie obdarzyc nasze dzieci

tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  John

Mam pytanie: tak samo myślisz o moralności lekarzy odchodzących od łóżek mimo nieporównywalnie większej kasy? Albo o moralności wielu księży niepłacących podatków a pazernych na każdy grosz? Łatwo jechać tylko na jednych. Przy obecnym rozdawnictwie przedwyborczym trudno się dziwić, że wiele nisko opłacanych zawodów ustawia się w kolejce.

gość
4 lat temu
Reply to  John

Takie teksty były dobre w komunie. Moralnością garnka nie zapełnisz. Skoro to taki super zawód to dlaczego tylko 2 % nauczycieli to starzyści? Za najniższą krajową nikogo nie przyciągniesz dziś do pracy. Bardzo dobrze ,że ludzie mówią sprawdzam temu rządowi. Skoro w kraju jest tak dobrze .Prawo do strajku jest zapisane w konstytucji.

John
4 lat temu
Reply to  gość

To wypad wieprzu do roboty i nie znecaj sie nad edukacja ktora tez wpisana jest do konstytucji , a prawo do niej swinio odbierasz dzieciom , upadliscie nisko prosto w gowno

gość
4 lat temu
Reply to  John

A było się uczyć a nie sądząc po słownictwie zakończyć edukację na gimnazjum. Swoją drogą poziom dyskusji sięgnął rynsztoka .

Ewa
4 lat temu
Reply to  John

Wieprzem to może Ty jesteś John. Zastanów się co piszesz, najpierw spójrz w lustro jeśli wiesz o czym mówię.

kon
4 lat temu
Reply to  John

Ewa swój swojego broni? Ten epitet to ogólne skierowanie do tych co kwiczą bo korytko zabrali ,mam rozumieć że się utożsamiasz z nimi.

obywatel
4 lat temu
Reply to  anuśka

Za komuny mówiło się – jak nie dostałeś się na pożadne studia – to idz
na nauczyciela.
Rozwalić to poskomunistyczne dziadostwo – za komuny dostali przywileje
i czas je zlikwidować.
Jak im mało to niech idą na kasę do biedronki
– dowiedza się nieroby fran……te co to praca.

tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  anuśka

Ot, cała prawda. Dorobią się szybko i nie przemęczą w ciągu dnia. A w wakacje z pewnością będzie ich stać na trzy miesiące zagranicznych wakacji. Już widzę 20 osób na jedno miejsce na uczelnie pedagogiczne.Toć to przecież niezła fucha.

Mieszkaniec
4 lat temu

Anusiu szanowna proponuje dać sobie na wstrzymanie bo podobna argumentację każdy gimbus odwróci i powie.Skoro tak mało zarabiacie to kto Was zmusza być nauczycielem skoro można pracować jako ……i zarabiać dużo więcej itd, itp.Miłego dnia;)

Mieszkanka
4 lat temu

Bardzo dobrze niech strajkują. Na 500+ rodzice się cieszą i jakoś nic nie mówią to czemu nauczyciel ma mieć niską pensje? Najlepiej pobierać 500+ nie pracowac i srac sie do komputera ze nauczyciele chca wiecej pieniędzy. To wy idźcie do roboty a nie żrecie za 500+ bo jak wam dają to buzia sie cieszy a jak komus maja dac to wielce oburzeni. Trzeba było pracowac jako nauczyciel zrozumielibyscie jaka to ciężka praca i wymagająca.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Ale bredzisz – nie od dziś wiadomo, że w Tarnobrzegu jest przerost
ten poskomunistycznej grupy społecznej.
Dla większości z nich – dzieci to tylko numer w dzienniku
a swoje dobre wyniki maturalne zawdzieczają dzieciaki
tylko i wyłącznie kasie rodziców którzy dają na dodatkowe
zajęcia i korepetycje.
Ci niby nauczyciele chwalą się osiągnięciami za którą dodatkowo
poza szkoła opłacali rodzice.

gość
4 lat temu
Reply to  obywatel

A pomyślałeś ,że dzięki psełdo reformie w 2 lata realizujesz program z 3 lat. Wszyscy lecą z podstawą programową ,żeby zrealizować program do końca roku szkolnego .Nie ma czasu na nic. Normalnie powinno być realizowane 60%. Potem pozostają korepetycje.

sprawiedliwa
4 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Bardzo niskie instynkty(zazdrość) przemówiły w Tobie, 500 + dostają rodzice (nauczyciele też) na dziecko,Którzy nie strajkują zamiast egzaminować , nie strajkują grożąc pozbawieniem dzieci promocji do klasy nstp. Taka postawa jest sprzeczna z podstawową etyką pedagogiczną, W ten sposób sami pozbawiają się prawa do nauki.

gość
4 lat temu
Reply to  sprawiedliwa

Idąc Twoim tokiem rozumowania strajkować powinni w wakacje. …

qig
4 lat temu
Reply to  gość

Nauczyciele tak jak lekarze ,strażacy ,policjanci,żołnierze i parę jeszcze innych nie powinni w ogóle strajkować . Ich praca to misja,prestiż i duma .Niestety do tych wartości niedorośli niektórzy sami ale i nie byli doceniani przez władze od lat.

Znany kibic
4 lat temu
Reply to  qig

Nauczyciele to elita elit!Powonni zarabiac 8000 zł netto na miesiąc.A na studia nauczycielskie powinny byc ostre i wymagajace egzaminy i dostawac sie tam powinni najlepsi.Inaczej w dalszym ciagu bedziemy rezerwuarem taniej sily roboczej I będziemy czytać podłe komentarze ohydnych ,głupich i małych zawistnikow.

gość
4 lat temu
Reply to  Mieszkanka

Bo rząd poszedł po najmniejszej linii oporu. Zamiast dać ludziom wędkę daje ryby. Chowamy armię ludzi żyjących tylko z 500+. Niezaradnych życiowo i coraz bardziej roszczeniowych. Nigdy i nigdzie takie rozdawnictwo w dłuższej perspektywie nie doprowadziło do niczego dobrego. Ale po co się martwić na pezyszłość.Liczy się korupcja polityczna tu i teraz.

profo
4 lat temu
Reply to  gość

„Chowamy armię ludzi żyjących tylko z 500+. Niezaradnych życiowo i coraz bardziej roszczeniowych”- No to wysiliłeś się i wymyślałeś tylko z prawdą jakoś nie po drodze.Powiem więcej to są niedorzeczności wzięte z chorej wyobrażni wywołanej na potrzeby polityki. Takimi argumentami Podłe Oszuści tracą ostatnich pupilów .

obywatel
4 lat temu

A Pani Pekar i inni nauczyciele z PIS-u też będą strajkować
– co za obłuda – powinni ich wywalić z PIS-u raz na zawsze.

sprawiedliwa
4 lat temu
Reply to  obywatel

Nie wycieraj sobie gębusi panią Pekar ani PiS-em bo nie wiesz kto będzie strajkował. Na wywalenie ale ze szkoły przyjdzie czas .

obywatel
4 lat temu
Reply to  sprawiedliwa

Nie wycieraj sobie sprawiedliwa gęby sprawiedliwością
– prawda zawsze kole w oczy.

Mariusz
4 lat temu

Taki poziom nauczania w szkołach ,że dzieci już od szkoły podstawowej jadą na korepetycjach.. Albo nauczyciele nie potrafią przekazać dzieciom wiedzy albo robią to specjalnie żeby mieć zarobek na lewo z korepetycji . Mniejsza wiedza zdobyta w szkole to większe pieniądze zarobione na lewo na korkach bo uczeń żeby zaliczyć musi się po godzinach dokształcać . Nauczyciele proszę nie piszcie o podwyżkach bo większość z was nie ma ku temu predyspozycji żeby być nauczycielem, a stanowiska swoje piastujecie do końca życia. Jest bardzo mało nauczycieli z powołania i piszę to na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji. Dla was jest ważne dobro ucznia ? Na Boga ! O czym Wy piszecie !!!Uczeń jest dla Was najmniej ważny ! W swoim życiu przeżyłem wielu nauczycieli i 90 % nigdy nie powinna uczyć dzieci.

obserwator
4 lat temu

trzeba raz na zawsze skonczyc z przywilejami z czasow komunistycznych dla roznych grup spolecznych !!!
a ZNP to przykład wzorcowy tego !!!

gość
4 lat temu
Reply to  obserwator

A miliardy na górnictwo nie przeszkadzają ? Rocznie to ok. 10 miliardów.Drugie tyle pewnie na kary za zanieczyszczanie środowiska.

zawsze ten sam
4 lat temu

Od kiedy uwolniono zawód nauczyciela tzn. każdy kto chce może nim zostać w szkołach jedna polityka. Na przerwach na lekcjach a ci którzy mają odmienne zapatrywania siedzą w klasach na przerwach bo w pokojach tak zwanych nauczycielskich gęsto od wszystkiego.
Dawniej nauczyciel to było stanowisko prestiżowe niezależne od zarobków bo piastowane przez żony dygnitarzy i wybrańców narodu.To właśnie oni dzisiaj kierują strajkami i są podżegaczami politycznymi.
Gdzie nie popatrzeć polityka nas żywcem zżera i nie daje spokojnie żyć. A wolność mamy przy wyborach gdy stawiamy krzyżyk, który i tak nic nie daje bo wybrany zmienia zdanie po wygraniu.Młodzi ludzie maja już serdecznie dość.Chcą spokojnie żyć i w pewności że za 4 lata nic się nie zmieni.

Ant
4 lat temu

Poziom waszych komentarzy świadczy o niskiej jakości edukacji. Ludzie co Wy za bzdury piszecie.

gość
4 lat temu
Reply to  Ant

A pomyślałeś ,że większość komentarzy pochodzi od życiowych frustratów. Nic nie wyszło pozostał jad .Takich w tym mieście nie brakuje.

John
4 lat temu
Reply to  gość

Wiekszosc komentarzy pochodzi od ludzi ktorym wyszlo , ktorym sie zyje spokojnie , a frustracja wychodzi od was , nie zauwazyles tego ? To wy jestescie nieszczesliwi i do tego stopnia sfrustrowani ze postanowiliscie mscic sie na dzieciach ktore nijak maja sie do twojej pensji , ty sfrustrowany glupku

Beno
4 lat temu

A przedszkole nr 3?

galadyn
4 lat temu
Reply to  Beno

No właśnie. Zapomnieli o tym przedszkolu?

Zenek
4 lat temu

Pozdrawiam was wszystkich.
Nauczyciel

Zed
4 lat temu

Osobiście znam kilkunastu nauczycieli. Skupię się na trzech osobach. Pierwsza pani: robi sprawdziany, uczniowie dostają ocenę, ale uwaga – nie można zobaczyć swojego testu. Nie pomaga interwencja u dyrektora. Drugi pan wiek emerytalny osiągnął 7 lat temu. Uczy dalej i w rozmowie mówi bez ogródek, że dopóki będzie miał siły to dalej będzie pracował. Trzeci nauczyciel – pani, która bardzo często kilka godzin po normalnych lekcjach poświęca na sprawdzenie testów, przygotowuje ciekawe prezentacje, sama odnawia meble klasowe, na weekendach dojeżdża do Rzeszowa, aby poszerzyć wiedzę i zrobić kolejne studia. Czy jestem za podwyżkami dla nauczycieli? Dla dwóch pierwszych nauczycieli nie. Jednak dla tej trzeciej już tak, bo nikt nie przeliczy ile godzin dodatkowo musi poświęcić wychowawca klasy, ile „przyjemności” może doświadczyć z strony coraz bardziej roszczeniowych rodziców oraz ile nerwów kosztuje bezstresowe ukształtowanie młodego człowieka. Niestety nie da się rozdzielić uczących wedle zasług, podwyżki otrzymają wszyscy. I będzie to z jednej strony sprawiedliwe dla tych co zarywają noce i niesprawiedliwe dla tych co już dawno się wypalili i zgasł u nich ostatni ogień nauczycielskiego powołania. Dziwię się natomiast ludziom na tej stronie, że wylewają tyle jadu w stronę nauczycieli. Skoro mają tak wspaniale to czemu nie zrobicie sobie kwalifikacji i… Czytaj więcej »

ddp
4 lat temu
Reply to  Zed

Argumentem „to czemu nie zrobicie sobie kwalifikacji i sami nie zostaniecie „wybrańcami”?” dałeś dowód swojego tępego i głupiego myślenia . Dzieciak w 7-m roku życia wie że muszą być;lekarze ,krawcy, rolnicy, inżynierzy i wszyscy inni .

Lutek
4 lat temu
Reply to  Zed

„Dziwię się natomiast ludziom na tej stronie, że wylewają tyle jadu w stronę nauczycieli. Skoro mają tak wspaniale to czemu nie zrobicie sobie kwalifikacji i sami nie zostaniecie „wybrańcami”?” – bzdury piszesz. Idąc Twoim tokiem rozumowania można powiedzieć, że skoro nauczyciel uważa, że za mało zarabia to niech szuka innej pracy gdzie więcej zarobi. Proste. Wszyscy w sektorze prywatnym tak robią. Zmieniają prace, zdobywają doświadczenie oraz nowe kwalifikacje. Jaśnie pan nauczyciel gdy dostanie pracę to do emerytury. Gdy mu mało pieniędzy lub przywilejów to terroryzuje społeczeństwo i zaczyna strajkować. A rządzący szczególne przed wyborami dają aby był spokój społeczny i tak co 4-5 latek. Reszta społeczeństwa ma zapierd…ć i cicho siedzieć. Dziwicie się później, że ludzie nie lubią nauczycieli…

księżyc
4 lat temu

Nauczyciele mogą zmienić pracę przecież nie jest ona przywiązana do nich ani oni do pracy.Na przykład w Galeriach czy Biedronkach niejeden magister tam pracuje…

flowerbomb
4 lat temu

głupi Ci nauczyciele,nie mogli sami zrobić sobie partyjnej legitymacji pis ?
pracowaliby za lepsze stawki jak rusycystka w banku.albo choć w spółce skarbu państwa jak zdolne dzieci pisowskich notabli jak córka cymańskiego,syn kamińskiego czy tym podobne złote dzieci misiewicze.

proca
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Filozofie z koziej trąbki „weż sobie” sam partyjną legitymacje i zapadnij się pod ziemie ze wstydu z twojej „mądrości”

gość
4 lat temu
Reply to  proca

Zobacz co się na maszym podwórku dzieje. Co lepsze stanowisko to kto dostaje?

flowerbomb
4 lat temu
Reply to  gość

synowie katechetek i przyjaciółek sagatowskiej ?

cal
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Wyjesz,wyjesz siły tracisz do „korytka” nie powrócisz.

Znany kibic
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Dzisiaj jak widac najatrakcyjniejszy kierunek w tym zawodzie to rusycystyka!!!!

Znany kibic
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Dzisiaj jak widac najatrakcyjniejszy kierunek w tym zawodzie to rusycystyka!!!!

Znany kibic
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Dzisiaj jak widac najatrakcyjniejszy kierunek w tym zawodzie to rusycystyka!!!!

gość
4 lat temu

To miasto to jednak stan umysłu. Czytam ogólnopolskie portale i tam sytuacja jest dokładnie odwrotna niż tu. Zdecydowana większość komentujących popiera ten strajk. Ludzie mamy XXI wiek. A mam wrażenie ,że tu czas stanął w XX

Lutek
4 lat temu
Reply to  gość

Gdy komentują sami nauczyciele lub ich rodziny to nic dziwnego, że komentarze są pozytywne. Porozmawiaj z ludźmi na ulicy, ze znajomymi. Chyba że sam jesteś nauczycielem i nikt ci tego bezpośrednio nie powie. Z kim bym nie rozmawiał to praktycznie każdy psioczy na nauczycieli oraz na pielęgniarki rzucające zwolnienia L4 itd. Ona mają w d. pacjenta, mają w d. zadłużone zakłady pracy a zarabiać chcą jak na zachodzie bo jak nie to rzucą L4 i ch. Powinien ktoś kiedyś rozliczyć te grupy zawodowe, zmienić prawo bo dalej tak być nie może aby reszta społeczeństwa zapierd. za najniższą krajową a inni chcą po 1000zł podwyżki zarabiając 3-4 tys.

gość
4 lat temu
Reply to  Lutek

A może mają odwagę o swoje się upomnieć? Reszta tylko w necie mocna. I te rady jak się nie podoba yo się zwolnić i iść do biedry.To tylko świadczy o niskiej samoocenie tu piszących.Najwyższy czas skończyć z białym niewolnictwem i okazać trochę godności.

aszty
4 lat temu
Reply to  gość

OSZUŚCI CZEKAJĄ NA TAKI OBRÓT ,TEN STRAJK JEST miedzy innymi PO TO -niedoczekanie !!!

John
4 lat temu
Reply to  gość

O jakie swoje ? Zrecie panstwowe swinio

flowerbomb
4 lat temu
Reply to  gość

to nadreprezentacja jaka jest na Podkarpaciu smoleńskich sierotek.

wiele osób nie ma czasu na pisaninę bo muszą pracować,te pisowskie mendy siedzą w spółkach komunalnych czy nawet skarbu państwa albo jak nasz kamil szefują Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego to mają sporo czasu na spamowanie.
nie ma się co swołoczą pisuarową przejmować.

oah
4 lat temu
Reply to  flowerbomb

Smoleńskie sieroty to też; po ,psl ,sld ,bezpartyjni ale tuman o tym nie wie. Bo dla niego najważniejszym jest wycie knura oderwanego od koryta . Więc wyj tylko ryja se nie zazięb bo jeszcze chłodno a to i tak bezskuteczne wycie.

kierowca
4 lat temu

Rząd wszystkim da podwyżki bo wybory idą. Najwyżej nie będzie na drogi, leczenie itp. Ważniejsze są głosy w wyborach. JUz niedługo będziemy mieli jak w Grecji. Ważne że szlachta i misiewicze się bawią

gość
4 lat temu
Reply to  kierowca

Naród dał się kupić za 500 . Nikt nie patrzy ,jak zatonął Titanic podobno niezatapialny

aszty
4 lat temu
Reply to  gość

To powyżej było do ciebie–OSZUŚCI CZEKAJĄ NA TAKI OBRÓT ,TEN STRAJK JEST miedzy innymi PO TO -niedoczekanie !!!

jugon
4 lat temu

Zapraszam do mnie do urzędu na próbę na miesiąc za 1700zł 40 h tygodniowo tez jestem po studiach mgr – ciekawe czy się by zamienili ? I co my urzędnicy też mamy strajkować !!!!

obywatel
4 lat temu
Reply to  jugon

Pewnie taki kierunek – jakbyś był dobry po np; ekonomii w porządnej uczelni
to byś nie pracował w urzędzie.
Wybrałeś nieprzydatny kierunek to nie wypłakuj się
i lepiej idź na kasę do Lidla lub Biedronki – ale tam trzeba cięzko pracować
a nie przekładać papierki (zbędne(.

gość
4 lat temu
Reply to  jugon

Oczywiście. Zobacz o ile wzrosły koszty życia przez ostatnie 5 lat. Jeżeli pracujesz w budżetówce , to kiedy miałeś ostatnią podwyżkę. Zakładam ,że jesteś zasiedziałem urzędnikiem z kilkudziesięcioletnim stażem. Dziś nikt młody za takie pieniądze do pracy nie przyjdzie. A starzy chcą do emerytury dociągnąć.

no
4 lat temu
Reply to  gość

No proszę przez poprzednie lata(dziesiątki lat) takiego tematu nie było nigdzie , wszyscy siedzieli cicho i cieszyli się że pracują. Dzięki wygranej PiS-u i jego działań wszyscy się obudzili i domagają się (niektórzy w drastyczny sposób) podwyżek, Niektórzy już dostali niektórzy jeszcze poczekają ale jest już PROGRES- KAŻDY TO PRZYZNA.

czytelnik
4 lat temu

W prosty sposób można to rozwiązać przez likwidację karty nauczyciela, co spowoduje, że przy normatywie wynikającym z kodeksu pracy 40 godzin tygodniowo połowę stanu należałoby zwolnić i reszcie dać tym sposobem uwolnione środki.

turist
4 lat temu
Reply to  czytelnik

Zmądrzałeś tak w Rosji czy w Chinach?

Pominięty rusycysta nieciągacz
4 lat temu
Johan
4 lat temu

Szanuję nauczycieli ale strajk w tym okresie to k…. ZNP ma gdzieś nauczycieli i edukację. Związki zawodowe i związkowcy to pasożyty żyjące za kasę nauczycieli.

o poranku
4 lat temu

Jak wszystkie szkoły i przedszkola oraz żłobki będą strajkować co zrobicie z dziećmi na czas strajku?

Cieszycie się, że dowalą PiSowi bo wam jeszcze bardziej no ale opozycja tak ma im gorzej w Polsce tym ich samopoczucie dobre…

Quw
4 lat temu

Ten strajk jest polityczny.Jak PO zamroziła podwyżki,to gdzie było ZNP i nauczyciele,dlaczego nie podskakiwaliście.Domaganie się podwyżki o ponad 2000 tys.z dodatkami jest chore.Ten strajk to TERRORYZM za który odpowiada ZNP i terrorysta Broniarz

gość
4 lat temu
Reply to  Quw

apolicjanci i pielęgniarki też postulaty polityczne wysuwali?

Chudy
4 lat temu

Ciekaw jestem kiedy miarka komentatora o nicku John się przebierze. Znam takich odważnych i bezkompromisowych z sali sądowej, kiedy gęsto przepraszali chcąc uniknąć grzywny. Internet nie jest anonimowy jak się wszystkim wydaje. Trochę zachodu to kosztuje ale można dotrzeć do gościa z imienia i nazwiska. Czy nie można komentować nawet złośliwie ale bez epitetów? John klawiatura to nie język w który możesz się ugryźć, tu łatwiej o wykasowanie obraźliwych epitetów a sens wypowiedzi pozostanie.

Ewa
4 lat temu

Dziękujemy za poparcie

Ewa
4 lat temu

Dziękujemy naszym uczniom ich rodzicom za wdzięczność widoczna naszym forum za lata nauki i wychowania

Adam
4 lat temu
Reply to  Ewa

ŻENADA pedagogiczna i kopromitacja w pisowni

mama
4 lat temu
Reply to  Adam

No proszę i takie indywiduum strajkuje i żąda podwyżki i „uczy dzieci” ,chyba tu należy użyć innego słowa!!!!

Zofia z Gdańska
4 lat temu

Broniarz stał się nowym Balcerowiczem – musi odejść! Dla dobra naszych dzieci. Dla dobra nauczycieli, bo to oni wizerunkowo tracą. Świetny artykuł na http://www.goniec24.pl

Antoni
4 lat temu

A co z korkami za które biorą mnóstwo kasy, nie odprowadzają podatków tylko mają na czysto haj?! Gdzie godzina korepetycji to 45 a nie 60 min ! 3 miesiące opierdlactwa w roku i urlop do tego. Jedynie zaczynający karierę nauczyciele powinni dostać więcej pieniędzy na start dla zmotywowania. Nauczyciel dyplomowany wcale tak źle nie zarabia.

Antoni
4 lat temu

Nauczyciele swoim postępowaniem uczą jak mieć wyjebane na uzależnionych od nich, jak sposobem szantażu i działaniami terrorystycznymi domagać się o swoje racje.

oburzona
4 lat temu

Komentarze godne ” lepszego sortu „, jak nie macie najmniejszego pojecia jak funkcjonuje szkola to nie zabierajcie glosu. Z waszych komentarzy wnioskuje, ze nauczyciel wlasciwie to nic nie robi. Wysylacie dzieci do szkol, zeby miec darmowa opieke na dzieckiem, reszta was nie interesuje. To moze najwyzszy czas zajac sie nauka wlasnych dzieci i zlikwidowac zawod nauczyciela. Nie jestem nauczycielka , ale popieram straj, bo widze jak ten zawod zostal przez ostatnie lata sprowadzony do roli opiekunow do dzieci. A macie jeszcze jeden wybor, jak sie wam nie podoba szkola publiczna nic nie stoi na przeszkodzie zebyscie wyslali swoje dziecko do prywatnej szkoly. Nie moge sie nadziwic waszej glupocie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
86
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content