Obwodnica, galeria, ścianka wspinaczkowa. Co w tych tematach robią władze Tarnobrzega (video HD)

O działania nowych władz miasta w kwestiach budowy obwodnicy, galerii na ul. Sikorskiego oraz dokończenia ścianki wspinaczkowej zapytaliśmy prezydenta Tarnobrzega, Dariusza Bożka (rozmowa z dnia 21 marca br.)

Umowa na wykonanie obwodnicy Tarnobrzega została podpisana w kwietniu ubiegłego roku. Koszt projektu to 49 949 660,27 zł. Inwestycja będzie w 85 proc. sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie, które otrzyma miasto wynosi 42 441 528,69 zł. Ponieważ oferta wyłoniona w postępowaniu przetargowym jest wyższa i wynosi ponad 56 mln zł, miasto musi znaleźć brakującą kwotę.

– Cały czas jesteśmy z Energopolem (wykonawcą obwodnicy – przyp.red) na etapie rozmów, kończenia właściwie przygotowań, żeby ta pierwsza przysłowiowa łopata została wbita – tłumaczył prezydent Dariusz Bożek. – Do obwodnicy brakuje nam około 9 mln zł (…) Mam pomyślną wiadomość z Urzędu Marszałkowskiego, udało nam się w tej chwili uzyskać 1 mln zł., myślę, że to nie jest koniec – dodał.

Budowa galerii na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu to kolejna, po obwodnicy inwestycja zapoczątkowana za kadencji prezydenta Grzegorza Kiełba. – Inwestor nadal jest zainteresowany budową galerii w tym miejscu – wyjaśniał D. Bożek.

W grudniu 2017 r Grzegorz Kiełb dokonał odbioru technicznego ścianki wspinaczkowej, zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Do głosowania na ten właśnie projekt namawiał Dariusz Bożek, będąc wówczas Przewodniczącym Rady Miasta. Budowla ma 18 metrów wysokości, i wymiary podstawy 10×10 metrów. Wstępnie koszty szacowano na około pół miliona zł, rzeczywiste zaś zamknęły się w kwocie 647 tys. zł. Zanim jednak na ściance pojawią się amatorzy wspinaczki, „gołe” wnętrze budynku trzeba będzie odpowiednio przygotować i wyposażyć w niezbędny sprzęt.

 

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ali
2 lat temu

Wszystko ładnie i pięknie ale kiedy prezydent lub ktoś kompetentny zajmie się komunikacją miejską?

Jerzy
2 lat temu
Reply to  Ali

Komunikacja miejska jest moim zdaniem niepotrzebna że względu na notoryczne opóźnienia na liniach.

tadek
2 lat temu

Straszna nieudolność władz, rok od podpisania umowy a oni nadal rozmawiają z Energopolem,myślą,negocjują,szukają brakujących pieniędzy, przeprojektowują i tak się będą pierd…ć jeszcze ze 2 lata a w tym czasie koszty będą rosły bo inwestycja rozłożona na długi czas zawsze jest dużo droższa, flaki z olejem nasz pan wódź. Następna sprawa galeria,Prezydent zamiast pogonić urzędasów do roboty i raz dwa uchwalić plan, który przecież już był, tylko dostosować go do nowych warunków czyli bez strefy konserwatorskiej, rzucić Potańskiemu by RM przyklepała i inwestor wchodził z robotą, to znowu będą kilka lat się pierniczyć aż inwestor oleje takie miasto i zainwestuje gdzie indziej a u nas zostanie pastwisko jak było … Normalnie szlak trafia człowieka na tą nieudolność, tak będą gadać gaworzyć i snuć plany przez 5 lat a dziadostwo jak było tak jest. Najbardziej Prezydent lubi ,załatwiać sprawy typu tu chodniczek zrobimy, tam latarnie postawimy tu parking poprawimy itd itp, od ważnych spraw umywa ręce a o raporcie o stanie miasta już nawet nie wspomina, niedługo będzie pół roku a miał być w styczniu, żenada na potęgę, normalne flaki z olejem ech … 🙁

gość
2 lat temu
Reply to  tadek

sygnalista nie pozwoli

dupek żołędny
2 lat temu

Ale jaja – matematyka według historyka:
cytat 1
Dofinansowanie, które otrzyma miasto wynosi 42 441 528,69 zł.
cytat 2
….oferta wyłoniona w postępowaniu przetargowym jest wyższa i wynosi ponad 56 mln zł, miasto musi znaleźć brakującą kwotę.
CYTAT 3
Do obwodnicy brakuje nam około 9 mln zł (…)

No wiem, że Darek jest historykiem – ale w zakresie 100 powinien umieć liczyć bo mnie brakuje co najmniej 13,5 mln !!!
Ale nic to wykonawcy się nie zapłaci, „zamki rozwierci” dokumentację sprokuruje i ogłosi kolejny sukces.

5melonow
2 lat temu

Dziennikarz to wypuścił dziś a nagrał tydzień temu więc też miał czas aby to zweryfikować a nie paść ludzi taką chałą.To jest skandal aby tak traktować ludzi.Cyba że finał będzie taki jak nakreśliłeś

DoNW24
2 lat temu
Reply to  5melonow

Kiedy wyjaśniające info w sprawie tych brakującej (żle wyliczonej) niebagatelnej kwoty ponad 5-u milionów.

Miki
2 lat temu

Galeria 4000 m2? Chyba 40 000? Mam nadzieję, że się przejęzyczył Pan Prezydent.

Obiektywny
2 lat temu
Reply to  Miki

Chodziło mu o 400 zdjęć w szmatławcu ed. Lans się liczy ziomek

opinia
2 lat temu

pierwsza odcja zawsze mozna rozłożyć na raty a ze miastu brakuje to niech zaczynaja a potem kobinować brakujących pieniedze albo dogadać się aby zrobili tyle na ile mogą zapłacic a potem inna firma dokonczy a do galerii to juz dawno powino być zaczete ale skoro beda tak gadać a nie działać to faktycznie do niczego nie doidzie i będzie to samo co przedtem czyli wielka dziura i duzo odpadów

as nie joker
2 lat temu

Obwodnicę należy przemyśleć i pozyskać dodatkowe środki z unijne, musi być przejście podziemne w okolicy dworca lub coś na wzór tunelu dla samochodów by ludzie mogli swobodnie do niego dojść, należy tez pomyśleć o PKS-ie w tamtej okolicy. Centrum komunikacyjne w tamtej okolicy kiedyś powstanie, dlatego nie można myśleć krótkowzrocznie. Koszt późniejszych przeróbek przewyższy budowę obwodnicy – dlatego zdrowy rozsądek jest potrzebny.

gość
2 lat temu

Czyli jak rozumiem ,policzyli jeszcze raz i zaczynają od nowa projekt wybierając tańszy wariant.Kto zapłaci za dotychczasowe prace?

mieszaniec
2 lat temu

ad.1. Obwodnica, wszelka zmiana projektów, grymaszenie, czy odwlekanie w czasie zemści się na kosztach. Koszty budowlanki rosną ostatnio średnio o 25% rocznie, zmiany w projekcie, a poźniej znów zmiany nie są za darmo. Proszę nie odwlekać tylko budować. Plus za próbę szukania dodatkowych środków.

ad.2. Galeria handlowa na wiosce. Nie wierze, że powstanie. Zamiast uchwalić w sumie gotowy plan to pierw Prezydent, a później radni będą się nad tym rozwodzić miesiącami, a następnie inwestor się wycofa, bo prędzej czy później przyjdzie bessa. Już to przerabialiśmy…A w miejscu gdzie może powstać reprezentacyjny budynek, powstaną blaszaki parterowe, bo to się zawsze opłaca.

ad.3.Głupio, żeby stała, ale w sumie jedyne wyjście to dołożyć i niech się wspiają.Tak czy siak kasa zmarnowania.

tadek
2 lat temu
Reply to  mieszaniec

Mieszkańcu, poczytaj o Tarnobrzegu i jego historii, jego dziedzictwie i dowiedz się jakie są różnice między wsią i miastem… Zapewne jesteś z jakiejś okolicznej wiochy i żal ci doopę ściska za tym klimatem w myśl powiedzenia ” nie ma to jak na wsi rankiem, pachnie gównem i rumiankiem”. Może wracaj do swojej rodzinnej wsi i przejdzie ci frustracja związana z życiem w mieście przechodzącym kryzys i ogromne problemy, ALE JEDNAK MIEŚCIE O PONAD 425 LETNIEJ HISTORI KOZIOŁKU MAT…

789
2 lat temu

9 mln to bedzie jakieś
12 x skwerek przy ul Kopernika
18 x sracz miejski
30x globus

Albo
180 x wóz pełen bratków

Może miasto potrzebuje bratków na każdym osiedlu po ci nam obwodnica?

skrupulant
2 lat temu
Reply to  789

Nie 9 bo minus 1 milion z U.Marszałkowskiego = 8 a i tak brakuje ponad 5 mil bo (oferta wyłoniona w postępowaniu przetargowym)to 56 000 000 minus 42 441 528,69 (Dofinansowanie, które otrzyma miasto)= 13 558 471,31 BRAKUJĄCE i od tego odjąć te 8 mil to mamy 5 558 471,31 tyle zostało pominięte dlaczego i skąd je weżmie miasto?

789
2 lat temu
Reply to  skrupulant

To trzeba jeszcze wydać na pierdoły i się dalej zastanawiac

o poranku
2 lat temu
Reply to  skrupulant

Jeżeli komuś już kwiatki w mieście przeszkadzają to ja nie mam pojęcia jak można z tym żyć?

owen
2 lat temu

Już tak razu pewnego jeden prezydent podszeł do inwestycji: zaczynajmy, a że kasy brakuje? – jakoś to będzie, coś się wykombinuje, najważniejsze żeby zacząć. Co z tego wyszło to chyba wszyscy wiedzą. Konflikt z TTBS wczale się nie skończyl. On się dopiero zacznie. W sądzie. I co to za obwodnica, to kolejna wewenętrzna droga przez miasto. Tu nie chodzi wcale o dobrą, dalekowzroczną inwestycję, która po 20 latach nie zamieni się w dróżkę tylko o to żeby zrobić coś na siłę, żeby Bożek mógł się pochwalić że w ogóle coś zrobił. Żałosne, tak jak z tym TTBS i wcześniej sroczem za pół miliona.

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

prezydent jest nieudolny nic nie zalatwi….nawet galerii nie bedzie…wstyd w stalowej sa 4 galerie

Paweł
2 lat temu

Mam pytanie do Pana Prezydenta. Prawdopodobnie powstanie galeria jedna, druga. A co z małym handlem? co z Placem B.G? co z przedsiębiorcami w mieście? Czy kogokolwiek to interesuje??

Olo
2 lat temu
Reply to  Paweł

Tu patrzy się głównie przez pryzmat leczenia kompleksów. Jak inni mają to my też musimy. Nikt nie myśli na stratach i zabiciem do końca miejscowego handlu. Ale co tam będzie lans i uroczyste otwarcie a może i przecięcie wsyęgi? .

Batman
2 lat temu
Reply to  Paweł

Nikogo to nie interesuje bo większość jest na zakupach w galeriach Rzeszowa,Stalowej Woli itp..

Olo
2 lat temu

Poczytajcie , jak inne miasta na tym wyszły i jak blokują powstawanie nowych galeri. Ale my jesteśmy dekadę do tyłu. Tu będzie odtrąbiomy sukces na miarę otwarcia montowni znanego koncernu samochodowego. A ,że podatki potem spadną ro już zmartwienie następców. Przykład to zabranie opłaty tarcowej z TBS . Na koniec roku radni i tak musieli dać TBS te pieniądze z budżetu czyli z naszych podatków. Zyskała na tym prywatna spółka akcyjna.

lol
2 lat temu
Reply to  Olo

Idiotyczna interpretacja powtarzana przez kolesi Kiełbka ;”Przykład to zabranie opłaty tarcowej(targowej) z TBS „–wytłumacz dlaczego to niby ta opłata należy się dla TBS a nie dla TSM czy Siarkowcu. To jest kasa miejska i miasto powinno tę kasę inwestować w ogólne wydatki a nie dawać suweniry tej czy innej spółce. Miasto spółki ma dla zysku a nie dla prezentów!!!!

Olo
2 lat temu
Reply to  lol

No lepiej było w ciągu roku dać to prywatnej spółce a potem z budżetu dopłaćić z naszych podatków na koniec roku

lol
2 lat temu
Reply to  Olo

Moje rozumowanie wskazuje jednoznacznie. A radni koalicyjni zdecydowali właśnie tak , bo takie wzorce i takie priorytety funkcjonują tu od lat.Czego ewidentnym przykładem była Twoja aluzja

Janusz
2 lat temu

Obwodnica już jest od dawna a nawet dwie.Zorientowani w temacie wiedzą.

Wojt
2 lat temu

Nie wybierać dziadów na wysokie stołki, bo nie maja pojęcia o zarządzaniu

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content