Wiecha na nowym budynku tarnobrzeskiego szpitala

Trwa budowa Ośrodka Radioterapii w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Na dachu budynku zawieszono tradycyjną wiechę, a to oznacza, że budynek jest już w stanie surowym.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego i współfinansowana ze środków budżetu województwa. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 50 mln zł.Umowa na wykonawstwo Ośrodka Radioterapii została podpisana w 12.04.2018 r. Termin zakończenia jest przewidziany na 31.10.2019r.

Władysław Ortyl, marszałek Podkarpacia,

dyrektor szpitala Witold Stasiak

W ramach zadania powstanie Ośrodek Radioterapii z częścią diagnostyczną-przychodnianą oraz terapeutyczną, mieszcząca dwa bunkry naświetleń. Ponadto wyposażony zostanie w dwa wysokoenergetyczne akceleratory liniowe wraz z system planowania leczenia. Ośrodek Radioterapii będzie połączony z istniejącym Centrum Onkologii, w którym mieści się oddział onkologii i dzienna chemioterapia.

Jarosław Krawiec, firma Vamed

doktor Jan Gawełko, specjalista onkologii klinicznej

Generalnym Wykonawcą jest Konsorcjum Vamed Standortentwicklung und Engineering GmbH z siedzibą w Wiedniu i Vamed Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, wykonawcą robót budowlanych jest firma Ekosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Węgrzyce (koło Krakowa).

dyrektor grupy Vamed Polska Jarosław Śmiałek

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
2 lat temu

Super Do perfekcji opanowana propaganda .
Na kilu zdjęciach na pierwszym planie Kalinka K Zastanawiam się w jakim charakterze zaproszony.Czy jako synek Przyjaciela dyrektora a może jako szef struktur PiS A może sam przyszedł Z jakiego kolwiek powodu to co ma partia do inwestycji medycznej Teraz to wszystko jest pisowskie .Jak się pisu nie zaprosi to strach się bać

seans
2 lat temu
Reply to  Obserwator

Twoja obsesja na Kalinkę zasłania ci świat ;już nowego odziału szpitalnego nie ujrzałeś ,potem ulicy, potem dzieci,żonę, potem … weż sobie wyobraż sam .

Zygmunt Prawdomówny
2 lat temu

radioterapia – udawane leczenie raka….

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content