Transmisja X zwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega (video)

X zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega odbędzie się w środę 3 kwietnia br., w sali kameralnej Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Początek godz.13

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Oferta inwestycyjna miasta dla przedsiębiorców. Informacja o działalności Centrum Obsługi Inwestora i działaniach podejmowanych na rzecz promocji gospodarczej miasta Tarnobrzega.

6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

6.1 ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,

6.2 ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Tarnobrzeg,

6.3 powołania Rady Muzeum przy Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega,

6.4 przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania terenu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – Machów II,

6.5 przekształcenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Specjalnych z siedzibą w Tarnobrzegu, przy ul. Marii Dąbrowskiej 10a poprzez zmianę ich siedziby,

6.6 przekształcenia szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego z siedzibą w Tarnobrzegu, przy ul. Mikołaja Kopernika 18 poprzez zmianę ich siedziby,

6.7 ustanowienia programu osłonowego Miasta Tarnobrzega w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023,

6.8 sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonych Tarnobrzegu przy ul. Górki i ul. Zagórze, obręb Wielowieś,

6.9 sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy ul. Zakładowej, obręb Nagnajów,

6.10 uchwalenia Regulaminu Cmentarza Komunalnego w Tarnobrzegu,

6.11 zmian w budżecie na 2019 rok,

6.12 zmian w budżecie na 2019 rok,

6.13 zmian w budżecie na 2019 rok,

6.14 zmian w budżecie na 2019 rok,

6.15 określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów.

7. Sprawy bieżące.

8. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

9. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

10. Oświadczenia radnych.

11. Zamknięcie sesji.

Materiały na sesję do pobrania tutaj

CZĘŚĆ 1

LIVE

Subskrybuj
Powiadom o
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
masakra
3 lat temu

oswiate juz zamykaja bo dzieci już do szkoły nie chca chodzić a po co sprzedawac jak można kupic taniej a wiadomo co woole powstanie na tych działkach bo miasto sprzedaje a tak nie mam pieniedzy na inne inestycie

Mikołaj Istnieje!!!
3 lat temu
Reply to  masakra

Dzięki temu materiałowi dowiedziałam się… że Mikołaj istnieje i działa w Tarnobrzegu:

1. Pani Stelmach (Zachariasz) z UM „sprzedała” 8 osobom działki miejskie o powierzchni 11 ha za 2,1 mln zł,
2. Miasto Tarnobrzeg i jego podatnicy wydali – tylko na uzbrojenie tych działek – 4,1 mln zł.
3. Czyli 8 osób dostało działki za darmo i dodatkowo 2 mln do podziału na 8 osób, czyli po 250 000 zł na osobę, w infrastrukturze uzbrojenia działek.

Czy to nie piękny prezent Mikołajowy, działki za darmo + 250 tys na łebka.

Mikołaj istnieje! Rozdaje działki za darmo i jeszcze dopłaca!
Ciekawe co trzeba zrobić, żeby dostać taką fortunę? Chyba każdy chciałby taki prezent?

rety
3 lat temu

Trzeba być takim „mądrym filozofem” jak ty – idż i bierz tę kasę może jeszcze cuś zostało.

789
3 lat temu

MachowII ? Nagnajow też jest objęty tym terenem? Może wreszcie dojdzie do zmiany zapisu planu z R1 na M-3…(z rolnego na mieszkaniowa)

nie radny
3 lat temu

Dobrze ,ze chociaż radni się zajmą regulaminem cmentarza .To każdemu mieszkańcowi się przyda.

tadek
3 lat temu

yyyyy, yyyyy yyyy pan Dobrowolski zachęca inwestorów, jakaś masakra, to już wiem skąd mamy tylu inwestorów w mieści, skoro takich elokwentnych mamy urzędników … Przyjedzie inwestor , urzędnik go przyjmie i zacznie yyyy yyyy yyyy itd . Ludzie, Panie Prezydencie takimi kadrami nikogo nie zachęcimy do inwestowania nawet w postawienia budki z lodami.

tadek
3 lat temu

Już mnie brzuch boli od tego dukania, kompromitacja, panie kończ waść już wolałbym panią Zachariasz, a tak apropo dlaczego to nie ona referuje?

savir
3 lat temu

P.prezydencie podkreśla pan swoje dobre wychowanie,jednak chyba pan coś pomylił w tej kwestii.Porównał pan wizyty p.wojewody urzędującej i p.L.W. byłego prezydenta. i zapewniał że dopóki będzie prezydentem będzie witał gości. Otóż większość mieszkańców ma świadomość i powitania urzędującej p.wojewody jest w pana obowiązku natomiast wizyta tego pana była opłacona przez partię polityczną i była imprezą zamkniętą. Wizytą tam swoje prawa gospodarza pan nadużył i nie usprawiedliwi pan to dobrym wychowaniem bo było to fo pa. Tam mógł być prywatnie pan Dariusz Bożek nie prezydent Tarnobrzega.

cisowski
3 lat temu
Reply to  savir

Gówno prawda. Spotkanie z L. Wałęsą nie było „imprezą zamkniętą”. Każdy mógł przyjść. A prezydent miasta miał obowiązek powitać w mieście b. prezydenta Polski (ktokolwiek by nim nie był). Już nie mówię o Noblu. Nie przelewaj swojej żółci w kłamliwych wpisach.

Rene Artois
3 lat temu
Reply to  cisowski

To, że wizyta byłego Prezydenta RP nie podoba się kolesiom z tzw pseudoprawicy i różnych tam klubów Gazety Polskiej itp miłośników Bolków, zamachów i innych spiskowych teorii dziejów, to jeszcze nie znaczy, że nie podoba się zwykłym mieszkańcom, którzy mają równo pod sufitem. I bardzo dobrze się stało, że nasz Prezydent go przywitał. A „fo pa” pisze się: „faux pas”. Więc skoro już musisz koniecznie używać obcych wyrazów, to przynajmniej zachowaj prawidłową pisownię trollu.Bez odbioru.

savior
3 lat temu
Reply to  Rene Artois

faux pas nie użyłem specjalnie by tym „tuzom” umożliwić przeczytać i skojarzyć .Bo z Bolkiem spotkali się sami „intelektualiści” pzpr-u władający ruskim nie francuskim.

kapitanżeglugiśródlądowej
3 lat temu
Reply to  savior

czego się spodziewać po pisuarowej elicie ?
do budy szczekać !
a Wałęsa to noblista a nie marna aktoreczka z prlowskich filmów (o dwóch takich złodziejach co ukradli nawet księżyc)

akta
3 lat temu
Reply to  savior

No któż by stanął w obronie Bolka jak nie ćwok i komuch

dori
3 lat temu
Reply to  savir

Brawo ,bo przecież to PeOwcy zapłacili Bolkowi za te brednie i zhańbili nasze miasto

cisowski
3 lat temu
Reply to  dori

Jako mieszkaniec od kilkudziesięciu lat nie czuję się zhańbimy. W czyim imieniu mówisz?

dori
3 lat temu
Reply to  cisowski

Czytać ze zrozumieniem …. nie umiesz to i hańba spływa ci po łbie a ty nie wiesz. Każdy wolny i suwerenny w swoim imieniu pisze.

tadek
3 lat temu

Sypie się prawdomówność p.prezydenta, ul Błonie – remont obiecywany i g z tego, audyt w wodociągach zapowiadany – nie będzie audytu,umowa z TSM o TVL kwestia terminu zawarcia przemilczana i tajemnicza …Słowo prezydenta jest nic nie warte, ulica Błonie to ściema nigdy nie znajdzie zewnętrze pieniędzy, dają mu grosze jak już na pierdoły, dramat 🙁

ataner
3 lat temu

BRAWO.Dla Pana Kalinki za to ,że jest przygotowany do wystąpienia. Za to ,że jak występuje to reszta słucha jak zaklęta,anie klepią uchwały za,za,za.Żeby się broń boże nie narazić nikomu.Nie od tego jesteście radni. I przyznaję, nie głosowałam na Kalinę i teraz mi wstyd.

Dociekliw
3 lat temu

Panie Kamilu gratuluję aktywności na forum

vicek
3 lat temu
Reply to  Dociekliw

Gratuluj mnie ,jego asystentowi :-)i mojemu pomocnikowi

incognito
3 lat temu
Reply to  Dociekliw

Tu nie szuka się i nie odnosi się do peron !!!Tu odnosi się i liczy się opinia i jej treść!!

Tbg
3 lat temu

Dziwi mnie to zatroskanie Pana radnego Kalinki o remont ul. Błonie. Panie radny jak był Pan p.o. Prezydenta miasta i znalazł Pan 1 mln zł. na remont tej drogi to po rozstrzygniętym przetargu trzeba było dać pod obrady Rady Miasta projekt uchwały celem dołożenia brakujące kwoty 270 tys zł. i zrobić tę drogę a nie dzisiaj udawać dobrego. Taki to Pan dobry – chciał Pan zrobić te ulice i jednocześnie nie miał woli dołożyć tego co brakowało po przetargu, czyli te 270 tys.dzisiaj Pan oczekuje żeby ulice zrobić. Był Pan u steru władzy wykonawczej trzeba było zrealizować inwestycje a nie grac pod publiczne na ludzkich uczuciach bo zbliżał się wybory. Panie radny Himalaje hipokryzji się przypominaja.

korab
3 lat temu
Reply to  Tbg

To użebraj dziadu zatroskanie innych radnych i wtedy uzyskają mieszkańcy ul Błonie nową nawierzchnie.

obywatel
3 lat temu
Reply to  Tbg

Za to chodniczek zrobiony przy okazji remontu placu zabaw
– aby jego słynna zastępczyni miała jak chodzić do pracy w urzędzie.

gość
3 lat temu

Populizm i tyle pana radnego. Ale to chyba ogólnopolska strategia tej partii

Brak doswiadczenia
3 lat temu

PANIE Bozek Pana błędy będą skutkować atakiem Sam Pan stworzył warunki Pytanie Kto jest odpowiedzialny za treść odpowiedzi na interpelacje Osoba która zatrudnił Kalinka Tak wynika z zakresu czynności tej osoby.Kto ma takie dokładne informacje o urzędzie Urzędnicy którzy mogą się dzielić z innymi .Niektórzy urzędnicy lubią mieć wpływ na niektórych radnych.
Mieszkańcy uprzedzam nie paktuj Pan z opozycją Lisowska Na nic zostawił Pan tak jak chciał To teraz będą tylko Pana Gorzkie Żale Słabi Pana doradcy bo panu brak doświadczenia ale ludzi trzeba mądrych dobierać do współpracy.
PAN wie o kogo chodzi dobrze Będzie jeszcze gorzej Opozycja chce pokazać że mieszkańcy się pomylili Głosowałem na Pana i nie chce być pomyłka.

nikos
3 lat temu

Te twoje porady prezydentowi są żenujące . Jakie ty jemu(D.B) wystawiasz świadectwo: przygłupawy , niekumaty i działający na oślep . Jeśli ty jesteś tak głupi to oszczędż chociaż prezydenta.

zgoda
3 lat temu

Mastalerz uwielbiał interpelacje Bylo ich dozo ale nigdy odpowiedzi na nie nie dawały takich rozbieżności i pomyłek Odpowiedzi na interpelacje były sprawdzane i były ważne bo.maja charakter publiczny.A teraz Kalinka przyjechał Bożka na samych interpelacjach Slubiutkich ma Pan doradców w tych sprawach.

Paweł
3 lat temu

Pan Kamil jak zwykle przygotowany i aż miło posłuchać. Słowa na zakończenie święte. Ale cóż mamy co mamy. Byle do koryta i ryja głęboko zanurzyć. Reszta niech się dzieje jak chce.

789
3 lat temu

A pan kiper nie ma nic do powiedzenia na temat osiedla przywisle? On się w ogóle odzywa?

John
3 lat temu
Reply to  789

Pilnuje zeby tata przelew na szkolke karate dostal i tylko po to , on pol ukrainiec wiec taki troche zagubiony

789
3 lat temu
Reply to  John

Juz niebawem trening na świeżym powietrzu przy globusie potem brzebiezka pod wóz z bratkami na placu a jak się komuś zachęcę to może do klopa za pół banki skoczyć

John
3 lat temu
Reply to  789

I siup fikolek i powtarzamy czynnosc trzy razy , kondycja , kondycja . Kraza po miescie plotki ze sam kimono tatus mowil ze ten glupszy sie dostal , ten co wiecej ukrainca ma w sobie , i z gory nakazal mu piec lat milczec bo wstydu narobi

maniek
3 lat temu

Rada miasta to rada głucha i niema . Takich wybrańców sparaliżowanych nową rolą nie było od dekad. Nic dobrego nie wróży rozwojowi miasta w takim wydaniu. Ta ekipa przyszła na radnych tylko po to aby łapać diety, bo nawet chyba nie bardzo wiedzą co dzieje się na ich terenie , skąd weszli wybrani do rady . Prezydent jest jak chorągiewka na wietrze , nie bardzo wie od czego zacząć, z kim współpracować. Ciepłe posadki /radnych/ pasują towarzystwu dobroczynnej wdzięczności za okazany wybór na stołki w radzie miasta. Ludziska nie piszcie o remontach , miasto bankrut , Rzeszów nie da , to nie ta opcja. Tu tylko przyjeżdżają osoby małego pokroju , nic nie znaczące , jak TW BOLEK,gdzie na spotkanie idą ci najbliżsi jego idei , czyli aktyw PZPR-PRL. Prezydent nie musiał go witać ,nie był przez niego zaproszony ale przez POKO, dlatego widać jaki jest obrany kierunek rozwoju miasta . Nic nowego , wszyscy myśleli , że jak się zbierze paka w Tarnobrzegu to będzie rządzić jak będzie chciała , ale HOLA , co powie Rzeszów , a jak z tamtej strony nie będzie pomocy to po TARNOBRZEGU.

z miasta
3 lat temu

A co na to wszystko pan Pluta, najważniejszy człowiek w mieście?

kosmaty12
3 lat temu

pan kamil i klakierzy aktywni w komentarzach,szkoda panie kamilu,że przy urnie tak nie wsparli,prawda ? dobrze,że na otarcie łez została dyrektorska posada dzięki wujkowi ortylowi.

ladny
3 lat temu
Reply to  kosmaty12

Żal to jedyne co umiecie z praktyki jak korytko uciekło .A ten żal będzie długi a kamil jest młody i dzięki”wójkom” dyrektorskie stołki czekają.

kum
3 lat temu
Reply to  ladny

Ich wujek kazał sobie wynająć najdroższy hotel w mieście i jeszcze skasował za wykład bredni.

gość
3 lat temu
Reply to  kum

Może ten hotel jako jedyny w mieście spełniał jakieś określone kryteria. Zdaje się ,że pozstałe są delikatnie mówiąc starsze.

789
3 lat temu
Reply to  gość

Pluta to wódz-strateg tej całej grupy bozkowo-plutowej siedzi w koszarach gdzie szkoli nowych adeptów sztuki manipulacji i realizuje stolkowe obietnice dla mlodziakow patrz rejczel i inni ale z 50 wybrał jeno 6 wspaniałych tych takich wiecie lojalnych

gość
3 lat temu
Reply to  kum

Mentalność radnych dobitnie pokazuje sprawa tygodnika. Trzeba dopłacać co roku coraz więcej ale co tam , to ileś tam lat tradycji, stać nas. Ludzie za 150000 zł. Można by zatrudnić z 3 może 4 ludzi przez rok. Niech by chodzili po mieście i zbierali śmieci. Ten syf widać już prawie na każdym kroku. Co bdzie za rok? Sądząc po dynamice strat może ze 200000. To miasto żyje snami o potędze z przeszłości. Tymczasem wielu zdaje się niedostrzegać ,że samo stało się przeszłością.Brawo dla Kiełba. Jako jedyny wykazał się trzeźwą oceną sytuacji.

inny gość
3 lat temu
Reply to  gość

3-4 osoby mówisz? Być może. A ile pracuje w Tygodniku? Podejrzewam, że więcej. Nawet jak redaktorom zaproponujesz to zbieranie śmieci, dla wszystkich roboty nie starczy.

gwu
3 lat temu
Reply to  gość

Brawa temu panu biłeś też na pewno jak bałagan robił w mieście (TTBS,TSM,klub koszykówki itd,itp)no i tą praktykę nagradzasz jeszcze teraz pt; trzeżwość!!!Sam wytrzeżwiej!!

gość
3 lat temu
Reply to  gość

To trochę takie pudrowanie rzeczywistości. To samo z rdm . Czy ta firma ma sprzęt i wykwalfikowanych pracowników , pracujących na tych maszynach , żeby drogi budować? Wszystko fajnie róbmy sami będzie taniej i na miejscu. TYlko czym łopatą?

z miasta
3 lat temu

Nie podpinaj mnie pod jakiegoś kamila- skoro taki jesteś, kosmaty, biegły we wszystkich sprawach, to napisz nam kiedy prezydenci, ten wybierany i mianowany przez wybieranego,będą w wieku emerytalnym? czy przez te 4,5 roku będzie się mi chciało,coś dobrego zrobić dla naszego miasta?

789
3 lat temu

Na drugiej linii frontu złodzieje na przedzie władza a w radzie miasta co drugi nie wie co sie dzieje ale dostaje dietę kilka groszy skapnie „i gitara” a tarnobrzeżanie naród tempy nic nie robi tylko się przygląda i daje się dymac haha cyrk na kółkach

654
3 lat temu
Reply to  789

Coś Ci się tam kołatało w czaszce, że tępo/tempo to grząski grunt, ale źle strzeliłeś i, wbrew treści Twojego komentarza, to Ty wyszedłeś na tępego.

Cyrulik Stepowy
3 lat temu

A kto dopuszcza do glosu tego lapowkarza KIELBIA …?!!! To jest wstyd dla was wszystkich ! Przytulil 20 tys. zl a teraz jest radnym , to jest skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
48
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content