Tarnobrzeg: Strajk nauczycieli. Urzędnicy będą mogli przyjść do pracy z dziećmi

Urzędnicy tarnobrzeskiego magistratu i jednostek podległych będą mogli przyjść w poniedziałek do pracy z dziećmi. To ewentualność przygotowana na wypadek gdyby doszło do strajku nauczycieli.

– W związku z planowanym w dn. 8.04.2019 r., strajkiem nauczycieli Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaproponował, aby w tym dniu pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzega, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, przyszli ze swoimi pociechami do pracy. To samo Pan Prezydent proponuje pracownikom podległych placówek – informuje Wojciech Lis, rzecznik prasowy w UM Tarnobrzeg.

Dzisiaj w Warszawie rozpoczęły się rozmowy ostatniej szansy między rządem a oświatowymi związkami zawodowymi. Jeśli skończą się fiaskiem, w poniedziałek 8 kwietnia rozpocznie się strajk nauczycieli.

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
2 lat temu

Cyrk bożka trwa w najlepsze. Kiedy to referendum w końcu?

zapis
2 lat temu

Ale wymyślał dodatkowe punkty dodał sobie do referendum!!On jest odpowiedzialny za działalność szkół!!

John
2 lat temu

Sobie i swoim bozek ulatwiasz zycie a co z tymi co w urzedzie nie pracuja ? Ch… im w d…e ?

nauczyciel
2 lat temu

Panie Prezydencie Panu się pomyliło jaką role pełni urząd dla mieszkańców. wydać polecenie aby urzędnik załatwiał spawy razem ze swoimi dziećmi to chyba jakaś kpina. Skąd ten pomysł . Jak już pan chciał coś uczynić w zawiązku ze strajkiem Pana środowiska to są inne rozwiązania np:
.1 wydzielić świetlicę dla dzieci urzędników i opiekunkę ale nie na terenie urzędu .Kto Panu podpowiedział aby paraliżować pracę urzędu.
2 zwolnic urzędników którzy maja dzieci z pracy i powierzyć wykonywanie zadań tym urzędnikom którzy dzieci nie mają np emerytom a takę mężczyznom urzędnikom
3 pomysłów może być jeszcze wiele ale nie przez ograniczanie mieszkańców w załatwianiu spraw. i wydawaniu decyzji w sprawie zdobywania środków pomocowych.

Panu się pomyliły dwie służby jedna dla miasta jako prezydenta a druga dla dzieci jako nauczyciel .

musza
2 lat temu

Brawo!!!! Otwarty, nowoczesny Prezydent. Takiego nam właśnie potrzeba. A nie grzyba z poglądami ze Średniowiecza. To taki wielki problem żeby Urzędnicy mogli przyjść na jeden dzień z dziećmi do pracy? Ludzie!Trzeba się rozwijać, iść na przód, spojrzeć na lepiej rozwinięte kraje. Zobaczcie jak matki w Parlamencie w innych krajach przychodzą z dziećmi! Karmią nawet piersią! i nikt problemu nie widzi. A my najlepiej odizolujmy, zamknijmy w klatkach bo przecież tu wielka polityka się rozgrywa-dziecku wstęp wzbroniony. 😀 Żenada niektóre komentarze.

Obiektywny
2 lat temu
Reply to  musza

Wracaj do kuchni i garów. Komentowanie zostaw bo wyszłaś z kuchni i widzę że zabłądziłaś

musza
2 lat temu
Reply to  Obiektywny

Dzięki za radę . Na pewno skorzystam 🙂 Buziaki przesyłam.

musza
2 lat temu
Reply to  Obiektywny

Zgadzam się. Wytyczne napisane przez Pana są beznadziejne 🙂

strajkujący
2 lat temu
Reply to  musza

Do „musza” to strajk ma trwać jeden dzień czy tydzień. . I powiedz prezydentowi że urzędników obowiązuje kodeks pracy i zwolnienie z pracy odbywa się zgodnie z prawem.A przyjście z dzieckiem chyba nie pozwoli świadczyć pracy. Jaki prawnik podpisał sie pod takim zarządzeniem prezydenta. Inspekcja pracy winna się takiemu zarządzeniu przyglądnąć . I powiem tak prawo ma być przestrzegane. Strajk jest zgodnie z prawem .A rodzice mogą wziąść opieke nad dzieckiem a nie przychodzić do pracy z dziećmi .Jak ktoś ma 4 lub więcej to ile biurek będzie zajętych. Nie ośmieszaj się „musza”

John
2 lat temu
Reply to  musza

Otwarci i nowoczesni jak widze to tylko prezydenci , urzednicy , nauczyciele popierajacy lgbt , popatrz ty sie jak latwo byc otwartym i nowoczesnym kiedy nie trzeba skupiac sie na tym aby moja badz firma w ktorej pracuje generowala zysk , pewnie ze za publiczne latwo byc otwartym i nowoczesnym , ale musza swiat to nie tylko wy , cala reszta ma zapiepszac nawasza otwartosc i nowoczesnosc , czy moze ja tez moge dwojke swoich do urzedu podrzucic na 8 h ?

Dla nie myślących
2 lat temu
Reply to  John

Musza jest książkowym przykładem lewactwa

do musza
2 lat temu

Na prawdę już nic nie pisz.Wytyczne które dostałaś są beznadziejne.

Anita
2 lat temu

Co by nie zrobić zawsze źle. Może niech wypowiedzą się Ci co mają dzieci i problem ich dotyczy. A jak dzieci mają przeszkadzać w pracy, to można ppdejść ze zrozumieniem i nie przychodzić załatwiać spraw w urzędzie.

Dla nie myślących
2 lat temu
Reply to  Anita

Ja mam dzieco. Dla nie grzeszących rozumem podpowiadam: teściowa, L4 lub opieka, urlop na żądanie.

Marszal
2 lat temu

Co na to mówią wszelkie regulaminy oraz jak się ma do tego RODO? Nie życzę sobie aby w moich danych miał możliwość buszować kilkulatek.

Cyrulik Stepowy
2 lat temu

A czy ta najslynniejsza bibliotekarka w dziejach Tarnobrzega ,niezastapiona AGNIESZKA SZCZ…..ka tez bedzie strajkowac …????? Ta slynna bibliotekarka nawey razem z woznym obchodza Dzien Nauczyciela !!!!!! Ta AGNIESZKA jest po prostu geniuszem w ZNP !!!!!!! Wyksztalcenie niepelne marne ale mniemanie o sobie na poziomie Broniarza !!!!!

Bożo wporzo
2 lat temu

Gowno to kogo obchodzi za przeproszeniem. O naszym pseudo prezydencie gadamy

w samo południe
2 lat temu

A miał w planach obecny prezydent zamykać szkoły bo nierentowne a tu masz babo placek- dzieci do urzędu mają przychodzić razem z rodzicami. W sumie Schetyna dał rozkaz on wykonuje. Strajk ma być do wyborów.
Nie zazdroszczę rodzicom którzy nie maja dziadków na miejscu!!!!!

Bożo wporzo
2 lat temu

Latający cyrk monty pythona się chowa przy tym co świruje nasz główno dowodzący. Daro przecież jesteś nauczycielem weź w dzień strajku idź do szkoły i zrób 8 a najlepiej 10 godzin lekcyjnych zamiast robić z UM przedszkole. Ja pi***ole czemu nas los tak pokarał takim „prezydentem”

zboj
2 lat temu

Niech ja tylko zobaczę jakiegoś dzieciaka w urzędzie to zrobię taki ambaras że prezydencik zapamięta że nauczyciele mają nauczać a nie anarchizować i szantażować społeczeństwo.

gość
2 lat temu

No normalnie ręce opadają na te pomysły. Jest to niezgodne z prawem. Jak naprawdę chciałby pomóc to powinien wynająć świetlicę , zatrudnić opiekunów i zapewnić opiekę. Ale gdzie tam. Jak urzędnik przyjdzie z trójką dzieci , to gdzie ich posadzi? Przy swoim biurku na krzesłach dla interesantów?

veto
2 lat temu

Peowski Oszust powinien pozwalniać tych karcianych(karta ZNP) nauczycieli i dać przykład egzekwowania praw rodziców i dzieci, a nie pozwalać szantażować rzesze mieszkańców a zwłaszcza wykorzystywać dzieci przez swoich powinowatych i kolesi.

mieszkaniec
2 lat temu

Brawo Panie Prezydencie – dobry pomysł !

Bożo wporzo
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Jesteś mistrzem ironi. Tak trzymać

Cyrulik Stepowy
2 lat temu

Uwaga ! Uwaga ! Najslynniejsza z najslynniejszych bibliotekarka wszechczasow z Gimnazjum Nr.3 slynna AGNIESZKA SZ…….ka w czasie strajku bedzie wypozyczac wszystkim chetnym ksiazki z domu przez 24 godziny dziennie !!!! To jest podejscie do ucznia z sercem ! Ta slynna AGNIESZKA ma miec wkrotce za takie czyny ulice swego imienia pomiedzy FREGATA a przystania promowa ! Brawo pani AGO …….!

Wyborca
2 lat temu

A od poniedzialku oryginalny rekopis PANA TADEUSZA jest do wypozyczenia w zakladzie zegarmistrzowskim Leszka Ogorzalka !!! W tym slynnym gabinecie gdzie jest centrum Tarnobrzega mozna zalatwic wszystko !!!!!!!

NORMALNY
2 lat temu

Terroryści z ZNP na czele z Broniarzem precz z polskich szkół.Jesteście zgnilizną tego zawodu.Wasze miejsce jest na śmietniku historii.

gość
2 lat temu
Reply to  NORMALNY

A twoje gdzie? Nawet na to nie zasługujesz ciemny człowieku z ciemnogrodu

Głos Matki
2 lat temu

Jutro przyprowadzam dzieci na ul Kościuszki do Prezydenta Miasta Tarnobrzega i idę do pracy (czytaj: nie budżetówka).
Skoro nauczyciele powołują się na Konstytucję to ja również, jako matka i Polka mam prawo żądać:
Prawo do nauki jest podstawowym i gwarantowanym prawem w Polsce. Powołując się na Konstytucję – Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, wolnością sumienia i wyznania. Wszyscy są wobec prawa równi i wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne, które zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia. Szkoła zapewnia każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotowuje go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności. Obywatel ma prawo żądać od władz publicznych wypełnienia obowiązku zabezpieczenia warunków do realizacji powyższego prawa. Ustawa o systemie oświaty mówi, że gminy są odpowiedzialne za edukację na poziomie przedszkolnym, szkoły podstawowej i gimnazjum, a powiaty za edukację na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie normy prawne, które nakładają zadania i obowiązki, by prawo do nauki było realizowane, dotyczą gmin i powiatów – organów prowadzących szkoły i placówki publiczne. Gminy i powiaty muszą zapewnić odpowiednią liczbę miejsc i odpowiednie warunki nauki wychowania i opieki.

NORMALNY
2 lat temu

Do gość
Ty na co zasługujesz ciemny pełowsko-komunistyczny wichrzycielu.Odpowiedz sobie sam.

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content