Tarnobrzeg: Zmiany personalne w Radzie Nadzorczej Rejonu Dróg Miejskich

W ciągu ostatnich kilkunastu dni nastąpiły zmiany w Radzie Nadzorczej Rejonu Dróg Miejskich. Do składu rady prezydent powołał dwóch przedstawicieli miasta, Jana Chmielowca, który jako reprezentant Platformy Obywatelskiej udzielił poparcia Dariuszowi Bożkowi w wyborach samorządowych, oraz Bogdana Bajorskiego, który bez powodzenia startował do Rady Miasta z ramienia KWW Dla Zgody i Rozwoju Tarnobrzega, na czele którego stała Bożena Kapuściak.

Jednocześnie z rady nadzorczej RDM odwołani zostali Adam Augustyn i Stanisław Dojka.

O powody tych decyzji personalnych zapytaliśmy prezydenta Tarnobrzega, za pośrednictwem jego rzecznika prasowego. Na pytanie następującej treści: „Dlaczego w.w. osoby zostały powołane do Rady Nadzorczej RDM i jakie zadania przed nimi prezydent stawia?”, otrzymaliśmy następującą odpowiedź: „Prezydent korzystając ze swoich uprawnień w związku z nałożeniem nowych zadań na Rejon Dróg Miejskich uznał za zasadne dokonanie zmian personalnych w Radzie Nadzorczej – powyższe wynika z uchwały nr VI/64/2019 z dn. 30.01.2019 r. oraz rozporządzenia prezydenta nr 69/2019 z dn. 15.02.2019 r.”

Spółka Rejon Dróg Miejskich Sp. z o.o. została powołana z ramienia Prezydenta Miasta Tarnobrzega w 2003 roku. Firma w całości należy do miasta Tarnobrzeg. Wartość jej udziałów szacowana jest na ponad 1 mln zł. Podstawową działalnością gospodarczą są roboty związanie z budową dróg, transport towarów itp. Od 2016 roku spółka poszerzyła zakres usług o utrzymanie „Orlików”.

Jednoosobowy zarząd spółki RDM, to prezes zarządu Artur Anioł, zaś trzyosobowy skład Rady Nadzorczej spółki tworzą obecnie Bogdan Bajorski, Adam Chmielowiec i Monika Pazgier.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marszal
2 lat temu

Tłumaczę odpowiedź na język polski: bo moglimy to zrobić i nikt nam nie mógłtego zabronić.

Tak w ogóle to sądzę, że są to osoby o wybitnych kwalifikacjach, które pozwolą RDMowi rozwinąć skrzydła tak, że przykryją one całe miasto.

John
2 lat temu
Reply to  Marszal

A jak juz rozloza skrzydla to moze zaczna znosic jajka ? No teraz to juz w rdm bedzie super rusza pelna para

zorientowany
2 lat temu

Pytanie Czy były zmiany w radzie nadzorczej w Wodociągach Tarnobrzeskich i TARR ?. Tam ciągle siedzą powołani przez Kalinkę.

Pracownik
2 lat temu

Rzecznik jeszcze nie wie, że prezydent wydaje Zarządzenia nie rozporządzenia.

śmiech
2 lat temu
Reply to  Pracownik

Jak rzecznik prasowy nie czyta tego co później cytuje to już koniec świata .Panie Rzeczniku ZARZADZENIA wydaje PANA SZEF. Co za doradców i kadry zatrudnia Bożek. Może za 5 lat będą coś kumać.

Bartosz
2 lat temu
Reply to  śmiech

Ciesz się że nie dekret ani ukaz.

śmiech
2 lat temu
Reply to  Bartosz

Jak trudno powiedzieć przepraszam .Pomyliłem sie. Ale do tego trzeba klasy i dystansu do siebie.

tadek
2 lat temu

Powołał Jana Chmielowca a jest Adam Chmielowiec .. 😉

zycie
2 lat temu

rdm jest juz martwym zakładem dostaja najgorsze zlecenia nie zatrudniaja duzo ludzi bo nie maja zlecen tylko łatanie dziur w drogach i czasami nowe chodniki połozą co pod miasto nalezy za niedługo upadnie wiec po co zmiany robic skoro to nie idzie wcale ku dobremu kierunkowi czyli rozbuwaniu sie

obywatel
2 lat temu
Reply to  zycie

To nie ważne czy zakład coś robi – ważne , że można wsadzić swoich i dać im dobrze zarobić.

maniek
2 lat temu

Ręka rękę myje , nie jest dobrze , koleś kolesia wciska tam gdzie chce , liczy się kasa , za popieranie stołki . Ignorancja i wciskanie głupot o oszczędnościach tarnobrzeżanom ze strony rajców postępuje szybko. Chore miasto z chorym zarządem i niemą radą oto obraz bezsilności władzy .

bonzo
2 lat temu

ale z dojki juz pozytku żadnego nie było – zreszta nigdy – szkoda było tlenu , teraz moze rada wspomoze zarząd by spółka sie rozwijała i przejmowała inne obszary utrzymania infrastruktury w mieście ))
powodzenia

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content