Nie ma porozumienia, jest strajk. Przypominamy, które tarnobrzeskie szkoły i placówki oświatowe przystąpią do protestu

Właśnie zakończyły się rozmowy ostatniej szansy pomiędzy rządem a związkowcami. Porozumienia z rządem nie podpisały dwie centrale związkowe, a zaakceptowała je jedynie Solidarność. Jak poinformował za pośrednictwem twittera Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego: „Rząd nie zgodził się na propozycje ZNP i Forum ZZ . Zgodnie z uchwalą ZG ZNP od 8.04 zaczynamy strajk!! W referendum przeprowadzonym w marcu br., za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się 22 tarnobrzeskich szkół i placówek oświatowych.

Za przeprowadzeniem akcji strajkowej opowiedziało się ponad 50 % pracowników tarnobrzeskich Szkół Podstawowych nr 3, 4, 6, 9, 10, 11, Zespołu Szkół Specjalnych, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika, Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, 2 i 3, Zespołu Szkół im. ks. St. Staszica, Centrum Kształcenia Praktycznego, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, Przedszkoli nr 1, 5, 6, 9, 12, 15, 17 i 18.

Mając na uwadze powyższe oraz fakt podpisania protokołu rozbieżności z 12 marca 2019 r., zakończenia etapu mediacji w ramach sporu zbiorowego prowadzonego pomiędzy Zarządem Oddziału ZNP w Tarnobrzegu, a szkołami/placówkami dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg, Zarząd Oddziału ZNP w Tarnobrzegu uchwałą nr 14/2019 z dnia 26 marca 2019, ogłosił 8 kwietnia 2019 r. dniem rozpoczęcia do odwołania strajku, w wyżej wymienionych szkołach/placówkach – czytamy w piśmie Zarządu Oddziału ZNP w Tarnobrzegu przesłanym do tarnobrzeskiego magistratu.

Za strajkiem nie opowiedziały się cztery placówki, tj. Szkoła Podstawowa nr 7 oraz Przedszkola nr 2, 7 i 13.

W referendum strajkowym pracownicy odpowiadali na pytanie: „Czy wobec niespełnienia żądania (…..) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w … o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole … strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?

CO Z DZIEĆMI?

Podczas konferencji zwołanej w tarnobrzeskim magistracie 1 kwietnia br., dziennikarze pytali prezydenta miasta oraz naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury, o działania jakie będą podejmowane w przypadku, kiedy do strajku dojdzie. – My jako miasto nie jesteśmy stroną w sporze, to nie my decydujemy jaka będzie pensja zasadnicza nauczycieli (…) Jeśli chodzi o zabezpieczenie uczniów w wypadku strajku, to przeprowadzałem rozmowy z dyrektorami wszystkich naszych szkół i wszystkie szkoły zadeklarowały się, że taką pomoc dzieci będą miały – mówił wówczas Tomasz Krawczuk, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega.

– Z naszej strony obowiązkiem jest zapewnienie też opieki, to co prawda rolą dyrektorów jest zapewnienie tej opieki na terenie szkoły, natomiast my ze swojej strony chcemy zabezpieczyć i halę MOSiR i Dom Kultury, na tzw. wszelki wypadek. Ale mamy też świadomość i tu jest wielki apel do rodziców: Na tyle na ile jesteście Państwo w stanie zapewnić opiekę dzieciom w tym czasie, to bardzo o to proszę. Miejmy świadomość, to jest duże zbiorowisko, i przebywanie czy w Domu Kultury czy w hali tak dużej grupy dzieciaków, w momencie kiedy te dzieciaki nie są znane osobom, które się nimi opiekują, bo tak się może zdarzyć, jest niebezpieczne (…) My ze swojej strony będziemy robić wszystko, żeby zminimalizować skutki ewentualnego strajku – mówił z kolei prezydent Dariusz Bożek, który jak już informowaliśmy, pozwolił urzędnikom przyjść do pracy w poniedziałek z dziećmi.

Na stronach internetowych tarnobrzeskich szkół podstawowych, w których rozpocznie się strajk ( z wyjątkiem szkoły podstawowej nr 10), są zamieszczone informacje adresowane do rodziców. Czytamy w nich m.in. , że w czasie strajku nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczne (szczegóły na zdjęciach poniżej)

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
oburzony
2 lat temu

To jest chore !!!
Nauczyciele grają dziećmi …

Anna
2 lat temu
Reply to  oburzony

A JA PROPONUJĘ STRAJK RODZICÓW,JAK ZAKONCZĄ STRAJK NAUCZYCIELE!TO ZNACZY NIEPOSYŁAMY DZIECI DO SZKOLY I NAUCZYCIELE BEZ WYPLAT BO CO BEDĄ ROBIĆ,PIERDZIEĆ W STOŁKI?JAK NIEPASUJE PRACA NAUCZYCIELA TO POCO TAM SIEDZISZ JEDEN Z DRUGIM,DO ROBOTY PRUŻNIAKI!

RODZIC
2 lat temu

TO JEST JAKAŚ MASAKRA, JAK NAUCZYCIELE CHCĄ STRAJKOWAĆ TO NIECH W WAKACJE STRAJKUJĄ A NIE GRAJA NA DZIECIACH I RODZICACH, A POZA TYM KTÓRY PRACOWNIK MA TYLE WOLNEGO, WAKACJE, FERIE NIE WSPOMNĘ JUŻ O ROCZNYM PŁATNYM URLOPIE ZDROWOTNYM I JESZCZE IM ŹLE….

Semafor
2 lat temu

Jak zwykle sp10 bez jakiejkolwiek informacji…

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Semafor

Rodzice uczniow z 10ki sa informowani na biezaco poprzez e-dziennik

Tarnobrzeżanka
2 lat temu

Chory to jest obecny system oświaty,jako rodzic 8 klasisty popieram strajk i cieszę się że kończą się te 2 lata gehenny, którą zafundowała dzieciom obecna minister. Współczuję nauczycielom że muszą być wykonawcami tak nieudolnej reformy. A komentującym radzę się zainteresować tym czego dzieci MUSZĄ się teraz uczyć, aby sprostać nowej podstawie programowej.

dol
2 lat temu

POżałowania godni są urzędnicy(naczelnik i prezydent) to oni są odpowiedzialni za funkcjonowanie szkół i nie zastępować ich halami sportowych i domami kultury, które to instytucje są powołane do zupełnie innych celów. PiP

aco
2 lat temu
Reply to  dol

Tak PiP będzie miał od jutra zajęcie i jeśli jakikolwiek dzieciak znajdzie się w U.M to prezydencik będzie służył pomocą nie ZNP ale prokuratorowi.

John
2 lat temu

Nauczyciele to smierdzace gnidy bez odrobiny przyzwoitosci

maniek
2 lat temu

Popieram nauczycieli, a durniów, którzy „każą” im startować w wakacje mam w tym samym miejscu co Zalewska i cały PiS.

gość
2 lat temu

Od początku broszka była skazana na porażkę .Ale po 27:1 ma już doświadczenie. Kolejny sukces i prezio z kwiatami na lotnisku. Zamiast negocjować z miesiąc wcześniej czekali do ostatniej chwili nic nowego nie proponująć . O przepraszam zaproponowali zwolnienia 20-30% z nich. Myślę ,że przed nami zupełnie niepotrzebna próba sił sprowokowana przez rządzących.

kogo
2 lat temu
Reply to  gość

Jak byś miał odrobinę oleju (a nie kwiku z chlewika)to byś wiedział że ten strajk był od początku polityczny i postulaty nie realne, motywowane bieżącą polityką i kampanią wyborczą a zwłaszcza 5-tką plus dobijającą KOALICJĘ EUROPEJSKĄ do dna (tam jest ich miejsce). Posłużenie się dziećmi jest tego najwyrażniejszym , podłym dowodem ,pokazujące ich tępą ,komuszą determinacje bez względu na skutki

fred
2 lat temu
Reply to  kogo

Kwik to bedziesz miał w 2021 roku jak bedziesz krowy i świnie na słomie pasał żeby dostać 500 za krowę i 100 za świnie, Zacznij już kupowac bo do tego czasu braknie. Nauczyciel to zawód ludzi służacych innym jeden z najbardziej niewdzięcznych jak pielegniarka. Popieram ich żadania pieniądze jak mówiła Szydło im się nalezą.

wilma
2 lat temu
Reply to  fred

Śni ci się komuna, bo tacy do niej się odwołują, tym jeszcze żyją i do tego dążą . Żeby służyć innym to „coś” trzeba mieć samemu ale ani ci co strajkują ani tacy jak ty ,popierający to mają pustkę , wszędzie.

maniek
2 lat temu
Reply to  kogo

Piątka pomoże Kaczyńskiemu jak umarłemu kadzidło. Następny „program” to Cela +, bo tam jest jego miejsce za zniszczenie prawa w Polsce i podzielenie Polaków

tez
2 lat temu
Reply to  maniek

Spoko przyjdzie pora i na cela+ doczekasz się i będziesz POprawiał se tam prawo.

John
2 lat temu

Najwidoczniej niepelnosprawnym umyslowo nauczycielom odpowiadalo zamrozenie pensji jakie zafundowala peowska banda podczas ich rzadow , wiec bledem obecnych bylo podejmowanie dyskusji w tej sprawie , ciezko dyskutowac z kims kogo postulat brzmi chce bo chce , wy jako nauczyciele glosu nie macie ale nie sadzilem ze na oczy zobacze grupe spoleczna ktora ma sie za inteligencje a poslusznie wykonuje polecenia starych komuchow , nie zwazajac na to jaka szkode wyzadzaja edukacji walczac o edukacje , a nie tu chodzi o pieniadze a edukacje macie w dupie

RODZIC
2 lat temu

Kiedyś to nauczyciel miał naprawdę trudno przygotować się do zajęć..teraz mają dostęp do mediów, ksera….i dalej źle…porażka….ciekawe kiedy będą odrabiać zajęcia i jak poradzą sobie z zaległym materiałem….przez ich głupotę cierpimy my i nasze dzieci…

gość
2 lat temu
Reply to  RODZIC

Cierpimy przez bzdurną podstawę programową. A i tak możliwe jest jej zrealizowanie w 60%. Reszta zostaje do zrobienia w domu. Po co tdzieciom te informacje , mtórych 70% nigdy nie wykorzystają. A gdzie dzieciństwo jaktylko nauka. Kto to wymyślił Pani Zalewska?

wow
2 lat temu
Reply to  gość

Twoje cierpienie to ewidentnie przez głupotę

obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

Przestańcie pie….ć o domu – wprowadzić wam 40 godzinny dzień pracy w szkole
to będziecie mieć więcej czasu do pracy a dom nauczyciela nie jest miejscem do pracy – to nie prywatna działalność.

obywatel
2 lat temu
Reply to  RODZIC

Tak do ksera mają dostęp, ale z własnego doświadczenia wiem , że te ksera były robione za kasę rodziców na które się składali – tu żadnego plusu dla nauczycieli nie ma.
Czas zlikwidować wyjazdy na szkoły zielone – ani to nauka (nie wiadomo co)
a nauczyciele mają możliwość pozwiedzania kraju i zagranicy nie za swoje.
Strajk w tak ważnym okresie dla młodzieży (egzaminy) to jest tylko objaw
zwykłego zwyrodnienia i zbydlęcenia moralnego.
Przez lata siedzieli cicho a teraz postkomunistyczne związki zawodowe nauczycieli strajkują – wziąwszy dzieci za zakładnikó – zlikwidować
przywileje nauczycielom – dane im przez komunistów (chyba przez Jaruzela
w stanie wojennym aby siedzieli cicho .

Obywatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

Zwiedzanie świata? W ktorej szkole takie wycieczki? Ciekawe ze rodzice ze swoimi dziećmi nie chca jezdzic a nauczyciel ma z radoscia 24/24 godziny pilnowac cudzych dzieci. Smiech na sali

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

To sobie sprawdź w ilu szkołach organizowane są zielone szkoły
– efektów z tego żadnych.
Rodzice w większości się podporządkowują aby się nie narazić
bo cóż to będzie jak nauczyciel na wycieczkę nie pojedzie.
Sprawdź sobie również – ilu tych nauczycieli zapłaciło ze swoich ???
i nie bądź zdziwiony .

Olo
2 lat temu

Dokładnie takiej reakcji spodziewałem się po mieszkańcach ciemnogrodu. Nie zawiedliście mnie.Dziękuję. Może wreszcie zrozumiecie ,że miejsce w którym jesteście nie jest dziełem przypadku.

Janek
2 lat temu

Wreszcie coś trzeba zrobić z oświata, zlikwidować KN, itd. Zaczynając ruchawke sami idą pod nóż.

AlkoHolik
2 lat temu

W końcu będą się mogli uchylać w spokoju .Zdrowie O…Światło…wi

czytelnik
2 lat temu

Odpoczywa w szkole samorządowej, haruje w społecznej i udziela korki dla tych których nie nauczył – na to pozwala obecny system szkolnictwa. Najwyższy czas na likwidację karty nauczyciela w obronie nauczycieli aby wreszcie odpoczęli.
Podopiecznych coraz mniej a nauczyceli?

obywatel
2 lat temu
Reply to  czytelnik

Nie uczy dzieci w szkole społecznej (bo jest za karę tam) by później na nich zarobić prywatnie dając korki – ot całe nauczycielskie moralne i etyczne zbydlęcenie.

w samo południe
2 lat temu

Odpoczywajcie drodzy nauczyciele bo jesteście przepracowani a nawet możecie zrezygnować z pracy my rodzice wam na to pozwalamy. Bo od dzisiaj dla nas rodziców jesteście tylko politykami….

obywatel
2 lat temu

W samo sedno – i co najważniejsze w wielu wypadkach nie skrzywią
moralnie dzieci – ucząc zbędnych rzeczy.

to ja
2 lat temu

Pytam co nauczyciele robią w szkołach skoro ogłosili strajk?
Im chyba oto chodzi, aby dostawać kasę i mieć z głowy uczniów!

MEN powinno zabrać im wszystkie przywileje sami się tego domagają. A co my rodzice mamy zrobić z naszymi dziećmi w czasie gdy nauczyciele dobrze się bawią?????????

czas
2 lat temu
Reply to  to ja

Teraz to oni sami (nauczyciele)podkładają głupie łby pod gilotynę i nie prezydent czy wójt będzie ciął tylko kurator zrobi porządek.

Olo
2 lat temu
Reply to  to ja

Za czas strajku nikt im nie łaci. Ludzie czytając tą nagonkę naprawdę mam wrażenie ,że dla niektórych czas zatrzymałsię z 20- 30 lat temu. Przestańcie zginać karki bać się wszystkiego i miejcie odrobinę własnej wartości . Mniej nienawiści.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Olo

Mylisz się – wiele samorządów sprawowanych przez ludzi z PO (i im podobnym)
już zapowiedziało, że z waszych podatków im zwróci wynagrodzenia.
Tak to jest jak cwaniacy (postkomuniści) nie dają ze swoich – zwracać im będą za cudze – publiczne.
Wprowadzić im tydzień pracy 40 godzinny i między bajki należy schować propagandę bolszewicką o wykonywaniu pracy w domu (znam kilku nauczycieli
i żadeń praktycznie w domu nie robi nic co ma związek z nauczaniem.
Wszyscy w domu muszą się dokształcać aby zostać na rynku pracy
i nikt im nie płąci.
Ale typowe kłamstwo według najlepszych standartów Gebellsa się przyjeło
„wykonują pracę w domu” – sprawdziany mogą sprawdzać w szkole – tylko wprowadzić 40 godz dzien pracy i będą to robić w miejscu do tego przeznaczonym a nie wynosić sprawdziany do prywatnego domu.

x
2 lat temu

Dzisiaj wolni nauczyciele, będą pisać o strajku pozytywne komentarze?

Ale im komunistyczny Broniarz zrobił prezent przedświąteczny- najbardziej wysprzątane domy będą mieli nauczyciele….

789
2 lat temu

No i znowu problem. Panie Bożek-Pluta może kolejny kredycik tym razem na szkolnictwo miasto wstanie z kolan 😉

oburzony
2 lat temu

Nauczyciele są bardzo nieodpowiedzialni ……. Wstyd !!!

Chudy
2 lat temu

Nauczyciele nie rezygnujcie, walczcie o swoje, skala manipulacji i ignorancji o pracy nauczycieli jest porażająca. Nie chce mi się wam tłumaczyć bo wy i tak wiecie najlepiej. Może ktoś mi wytłumaczy skąd się wzięło powiedzenie „Lepiej kamienie na drodze tłuc niż cudze dzieci uczyć”

Janek
2 lat temu
Reply to  Chudy

Twoi nauczyciele to wymyslili.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Chudy

Zwolnić to moralne i etyczne zbydlęcenia co dziećmi gra dla potrzeb politycznych i napchania sobie kasy.
Jak się im nie podoba to niech zmienią pracę na bardziej płatną (jak im mówił Komorowski) ale gdzie jak nic się nie umie robić a papierkiem z Mgr. to oni mogą sobie d…. wytrzeć starając się do pracy nawet w Biedronce czy Lidlu,
bo tam coś trzeba umieć a przedewszystkim chęć do pracy.

41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content