Tarnobrzeg: Alejka do drzewa? Czy to drzewo niespodziewanie wyrosło na trasie budowanego chodnika?

Atrakcję mijającego weekendu stanowić mogła w Tarnobrzegu nie tylko piękna pogoda. Wzrok części osób spacerujących nad Wisłą, przykuwała bowiem budowana alejka, która kończy się tuż przed drzewem. „Czy to droga do drzewa?” – pyta internauta, który powiadomił nas o tym kuriozum, który choć powstał obecnie, to śmiało go można nazwać „reliktem słusznie minionej epoki”. Kolejny zaś snuje przypuszczenia: „Jak widać na zdjęciu (foto główne – przyp.red) drzewo niespodziewanie wyrosło na trasie budowanego chodnika. Najważniejsze jest jednak aby budować zgodnie z projektem bez względu na koszty”.

Alejka powstała w ramach prac rewitalizacyjnych prowadzonych na terenach zielonych nad Wisłą. Co ważne, budowana jest zgodnie z projektem, który powstał jeszcze w 2017 r. Wytyczoną przez geodetów, wykonawca poprowadził zgodnie z planem. Do „szczęśliwego zakończenia alejki” zabrakło niewiele, a na przeszkodzie stanęło drzewo.

Jaki był zamysł wykonawcy? Czy czeka on na zgodę na wycięcie drzewa?

– O wycięciu drzewa nie może być mowy – zapewnia w rozmowie z naszym portalem Konrad Niedźwiedź, inspektor nadzoru inwestorskiego z ramienia tarnobrzeskiego magistratu, który nie kryje irytacji, dowiadując się o wyczynie budowlańców. – Wykonawca nie powiadomił nas, że na drodze wytyczonej alejki rośnie drzewo. To piękny, zdrowy klon i na pewno nie zostanie on wycięty – kontynuuje K. Niedźwiedź.

– Jeszcze raz chcę podkreślić i uspokoić mieszkańców, prowadzona rewitalizacja nie będzie polegać na wycinaniu drzew, z wyjątkiem tych, które obumarłyby same wskutek zasypywania nieczynnego kanału, choć i w tym wypadku ocalone zostaną rosnące tam dęby. Wykonawca będzie musiał zmienić bieg alejki, aby ominąć drzewo. Tak samo będzie musiał postąpić na skarpie, gdzie tyczona jest druga część tej dróżki – dodaje.

foto główne: internauta

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
50 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HEH
2 lat temu

Tarnobrzeg to jednak Tarnobrzeg 🙂

Marco
2 lat temu

Przy okazji rewitalizacji terenów zielonych nad Wisłą czekam na info w sprawie ilości jerzyków, które w roku ubiegłym zagnieździly się w słynnej wieży dla jerza. Jak wiemy to mamy dwie wieże za bodajże ponad 100 tys. zł. w ramach budżetu obywatelskiego i zasadnym jest aby przedstawić rezultaty tej kosztownej inwestycji za nasze publiczne pieniądze a jak wiadomo potrzeb w mieście jest ogrom.

John
2 lat temu

I ch… wiadukt

Tereska
2 lat temu
Reply to  John

Wystarczy skorygować trasę alejki – i pewnie Miasto właśnie to zrobi.

John
2 lat temu
Reply to  Tereska

Az sie boje w co trafia obwodnica

Jerzy
2 lat temu
Reply to  John

Obstawiam że w wieżę ciśnień…

Dociekliw
2 lat temu

A ja się zastanawiam jak na to zareagują AP i KK nie tak dawno w towarzystwie tłumaczyli że to dzięki nim ta inwestycja, teraz jednak informacja że projekt z 2017 czyli jedno jest pewne Bożek zawinił bo pozwolił aby drzewo przez zimę się przemieściło

donkapito
2 lat temu
Reply to  Dociekliw

Rozgarnięty to nie nie jesteś tylko Podły Oszust . Za nadzór nad wykonawstwem odpowiadają służby miejskie (Inspektor Budowlany)a nie radny tej czy innej opcji. Ale swoje zrobiłeś i durniem POzostałeś.

qazzaq
2 lat temu
Reply to  donkapito

a kogo dociekliwy uraził że taka interwencja bo wydaje mi się że wskazał winnego

dol
2 lat temu
Reply to  qazzaq

Wyjaśnia się brak postępu w naszym mieście!!!! Następny wydający się że jest rozumiejący.

qazzaq
2 lat temu
Reply to  dol

absolutnie się z tobą zgadzam nie można być w tym mieście rozumiejącym skoro Ci co rozpieprzyli to Miasto są obecnie wyrocznią.

dol
2 lat temu
Reply to  dol

Masz wyrok sądu czy tylko Peowskie Oszustwo?

qazzaq
2 lat temu
Reply to  dol

Tak się składa że chyba druga lub trzecia sesja jak KK wspominał wodza że jak ktoś coś mu zarzuca to sąd może zdecydować, czyli bez wyroku może zarzucać tylko wybrana grup społeczna a reszta ma iść do Sądu. Tak na poważnie Bożek tego nie zrobi a powinien rozliczyć, dlatego też słabość w tej kwesti za nim przemawia.

dol
2 lat temu
Reply to  dol

W tej kwestii to Bożek ma rozum a ty tylko PeOwski kwik do koryta

AlkoHolik
2 lat temu

Qrde a ja myślałem że taki nawalony byłem że mi się drzewka pojawiały na chodniku…Całe szczęście to tylko zwidy…Zdrowie Tarnobrzeżan.Pijmy ale za swoje!!!

Basia
2 lat temu

Nic porządnego w mieście nie da się zrobić Albo globus albo drogi do poprawy albo wycinka drzew A Kalinka Pekar wierzyli że duch pisu nie pozwoli odkrywać prawdy. Niezle te ekipy rządzące Zero wiedzy pomysłu i chęci do sprawdzenia
BYLE JAKOSC NA KAŻDYM.ODCINKU. ZLE WYBIERAMY TO I MAMY

siaba
2 lat temu
Reply to  Basia

„duch pisu nie pozwoli odkrywać prawdy”. Nie, to ten sam duch Paskudnych Oszustów te przykłady to nie pis-u tylko G.K . „ZLE WYBIERAMY TO I MAMY” I mamy Paskudnych Oszustów.

gość
2 lat temu

Kto był geodetą przy projekcie.

Geodeta
2 lat temu
Reply to  gość

Geodeta wyznacza na mapie.To wykonawca musi na gruncie sprawdzić poprze wytyczenie na gruncie To należy do wykonawcy.Chetnie poznamy firmę .

tobylo
2 lat temu
Reply to  Geodeta

Proszę TTBS się powtarza !!! A co robi inspektor nadzoru, kto daje projekty do wykonania, kto go weryfikuje?Wykonawca wykonuje według projektu a tam stoi drzewo.

gość
2 lat temu
Reply to  Geodeta

Człowieku , nie kompromituj się. Wykonawca realizuje prace zgodnie z zatwierdzinym projektem. Tu zawinili ewidentnie projektanci i nadzór, który ten projekt zatwierdził. No chyba ,że geodeta wykonawcy coś pokręcił.Ale dziś w erze GPS to byłaby naprawdę sztuka.

Johan
2 lat temu

Naprawde nie ma ważniejszych tematów w tej norze? Przecież wiadomo że wytną tego krzaka. Na tym fragmencie alejki nawet nie ma kostki. Od czegoś trzeba zacząć robote. Będzie można ją oceniać jak skończą.

qazzaq
2 lat temu
Reply to  Johan

Johan oczywiście że tamat nie ważny z twojego punktu widzenie. odsyłam do klasyka Sprawa się Rypła

pilot
2 lat temu
Reply to  qazzaq

No cóż prowokacja tak niskich lotów (tak potrafi P.O)musi skończyć się według klasyka

Bożo wporzo
2 lat temu
Reply to  Johan

Lepsze to niż pisać ciągle o bożku i jego poronionych pomysłach. A tak w ogóle to kiedy to referendum?

qazzaq
2 lat temu
Reply to  Bożo wporzo

referendum niedługo bo w tarnobrzeskim ugrupowaniu Pana K poruszenie ponoć List do samego szefa poszedł o rozmontowanie struktur sami wiecie kto go napisał

tego
2 lat temu
Reply to  qazzaq

ponoć głupich insynuatorów będą szkolić w Zakonie Pijarów

qazzaq
2 lat temu
Reply to  tego

jak Cię tam wyszkolono to wiesz

tego
2 lat temu
Reply to  tego

a Ty musisz doświadczysz

qazzaq
2 lat temu
Reply to  tego

Była propozycja ale zrezygnowałem bo ty już tam byłeś zapisany

Eeetam
2 lat temu
Reply to  Johan

Johan, wyraźnie powiedzieli, że nie wytna, ludzie, nauczczie się czytać, ale czytać ze zrozumieniem

mecz
2 lat temu

najlepiej to przesadzic by było?

Drogowiec
2 lat temu

Ale dorabiacie politykę do zaistniałej sytuacji – pomyłka albo projektanta, albo geodety projektanta albo geodety wykonawcy – alejka pójdzie pewnie ostrzejszym łukiem i tyle. Tym bardziej, że jeśli projekt był z 2017 czy tam 2016 jak podają inne media, to jeszcze wtedy nie było nasypu na ścieżkę na wał (bo jeszcze nie były podnoszone wały wtedy), a teraz trzeba robić nasyp. Jeśli jest ktoś rozsądny w magistracie, to skoryguje przebieg w uzgodnieniu z projektantem i po krzyku. Ale Wy musicie bić pianę…

Mieszkaniec
2 lat temu

DO Grobowca To niech to zrobią Tylko dlaczego.mieszkancy muszą wszystko korygować Za nasze pieniądze pracują to niech to robią dobrze Czego się nie dotknąć to dziadostwo.polityczne Tak jest jak nie zatrudnia się ludzi i mądrych i kompetentnych tylko politycznych na partyjne polecenie.

makblak
2 lat temu

Drzewo to jedno, różnica poziomów drugie, także i tak nie obejdzie się bez skorygowania przebiegu tego chodnika. Cóż, trzeba będzie poprawić, tak jak np. wiele krawężników na stykach ścieżek rowerowych z jezdniami, których też nie dało się zrobić od razu jak należy i trzeba było później piłować. Szkoda tylko, że na te dodatkowe prace pójdą zapewne dodatkowe pieniądze publiczne.

Drogowiec
2 lat temu

Miasto – z tego co wiem zawiera umowy ryczałtowe, czyli wykonawca musi wykonać całość prac niezbędnych do realizacji zamówienia wraz z zaistniałymi zmianami. Takie zmiany to nic nadzwyczajnego, nie myli się ten co nic nie robi. Ważne, żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

gość
2 lat temu
Reply to  Drogowiec

Trzeba być ślepym albo nie być na miejscu ,żeby przy projektowaniu takiego drzewa nie zauważyć. Chyba ,że projekt ok a wykonawca zawinił.Łatwo sprawdzić.

anog
2 lat temu
Reply to  gość

Co za mania zwalania na wykonawcę!! Przecież jakby zawalił aż tak ,nie dostałby zapłaty i nawet nie ryzykowałby skandalu i sam po cichutku naprawił. Tu jest ewidentnie miastowy projektant „zasłużony”.

Schizofrenia
2 lat temu

Droga prosto w drzewo dla rowerzystów

wolfi
2 lat temu

Liny do powieszenia będą? czy trzeba przynosic swoje?Chodzi o to żeby nie zanieczyszczać Wisły,bo prąd znosi zwłoki.Przyjazny Tarnobrzeg.

Mieszkaniec
2 lat temu

A naczelnik wydzialu techniczno inwestycyjnego zglaszala Plucie temat Podobno byla swietna i wygrala konkurs.Oj oj niczym się nie interesuje w tym wydziale Projekt położą do biurek i koniec roboty

Bartosz
2 lat temu

To jest droga na drzewo dla małp z urzędu by miały wygodniejsze dojście aby na nim banany prostować.

789
2 lat temu
Reply to  Bartosz

To jest zakazane drzewo z którego Pluta zerwał jabłko dla Bożka i teraz mają piekło zamiast raju 😉 chłopak mógł spokojnie dziś strajkowac;)

gosc
2 lat temu

Ja bym tak zostawił jak jest he he

DO wyborcy
2 lat temu

Co ty wyborców chciałeś powiedzieć w sprawie realizacji inwestycji
Wykonanie jest za Pluty To on wzmocnił wydział inwestycyjny Po wyborze naczelnika ogłosił sukces dla miasta Gdyby nie mieszkańcy nawet by Pani naczelnik o sprawie nie wiedziała.
A Ty swoje o Kielbie Daj już spokój Poturboealiscie człowieka i dalej się jego czepiacie Jego to już można tylko zabić z nienawiści
jak innych prezydentów .

789
2 lat temu

Muszę dopisać do listy:
Kibel
Globus
Wóz z bratkami
Wieże jezykowe
Skwerek na Kopernika
I rewitalizacja terenów nad Wisłą

Noo kochani nagroda przedsiębiorczości laury konsumenta i cholera wie co jeszcze trafia do miasta Tarnobrzeg brawa! (Aplauz)

Eeetam
2 lat temu
Reply to  789

Najzabawniejsze, że wymieniłes inwestycje inne niż przyziemne drogi i chodniki. Widocznie sam jesteś przyziemny i nie posiadasz celów wyższych, estetycznych, przyrodniczych, wypoczynkowych, o których świadczy również wola realizacji wozu, wiez czy skweru. Pomijam tu szalety, które faktycznie były jakąś pomyłka. Moze kochani czytelnicy zaczniecie sugerować jakieś ciekawe propozje zmian w mieście zamiast hejtowac wszystkich i wszystko.

Kociupa
2 lat temu

Nad jeziorem nie ma kasy na kawałek drogi, czy prostego chodnika, a te spacernik robią pod wałem. Żenada.

789
2 lat temu

Zajebiście teraz można się przejść wałem i później zejść na chodnik obok walu…po chuja te chodniki tam

Janek
2 lat temu

Może wyasfaltować drogę od jeziora do wisłostrady?,kurzy sie niemiłosiernie.Bardzo prosimy.

50
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content