590 nauczycieli z tarnobrzeskich szkół i placówek oświatowych bierze udział w strajku

590 nauczycieli z 22 tarnobrzeskich szkół i placówek oświatowych bierze udział w bezterminowym strajku ogólnopolskim, który rozpoczął się dzisiaj. Protest jest wynikiem braku porozumienia pomiędzy rządem a Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Forum Związków Zawodowych, w kwestii podwyżek.

DANE DOTYCZĄCE  SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W KTÓRYCH ORGANEM PROWADZĄCYM JEST GMINA TARNOBRZEG (informacje z poniedziałku 8 kwietnia)

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 22
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 8
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 590
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 133
  • Liczba uczniów w placówkach: 487

SZCZEGÓŁOWE DANE : Dane z dnia 08 strajk-2,

OPIEKA NAD DZIEĆMI ZAPEWNIONA

W poniedziałek, w każdej ze strajkujących placówek opieka nad dziećmi i młodzieżą była zapewniona – jak wynika z informacji znajdujących się w zamieszczonym wyżej pliku.

– Dyrektorzy tarnobrzeskich placówek oświatowych zadeklarowali, że w czasie strajku zapewnią dzieciom należną pomoc i opiekę. Dzisiaj rano pracownicy Wydziału Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury wizytowali placówki, które strajkują. Opieka nad dziećmi jest zapewniona, dlatego nie zaistniała potrzeba, aby dzieci trafiały do Tarnobrzeskiego Domu Kultury lub MOSiR-u – wyjaśnia NW24.pl rzecznik prasowy Wojciech Lis.

W godzinach porannych, opiekę nad uczniami sprawował dzisiaj Rafał Sawicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu. – Od godziny 7.10 do 8 w szkole nie było jeszcze nauczycieli, którzy nie przystąpili do strajku. Dlatego też z 25 osobową grupą uczniów która przyszła do szkoły, przeprowadziłem lekcję wychowawczą – tłumaczy NW24.pl dyrektor Sawicki. – Od 8 rano uczniami zajęli się nauczyciele, którzy przyszli do pracy – dodaje.

W popularnej „Budowlance” zatrudnionych jest 30 nauczycieli, z czego 4 nie przystąpiło do strajku. Czynnie nie protestują również wychowawcy zatrudnieni w internacie, którzy choć popierają akcję strajkową, to zapewniają całodobową opiekę podopiecznym.

URZĘDNICY SKORZYSTALI Z PROPOZYCJI PREZYDENTA

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli prezydent wyraził zgodę, aby pracownicy Urzędu Miasta Tarnobrzega, którzy w tym dniu nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom uczęszczającym do publicznych szkół i przedszkoli, przyprowadzili je ze sobą do pracy.

– Urzędnicy skorzystali z tej propozycji – informuje NW24.pl rzecznik prasowy. – Jednocześnie prezydent poprosił o to, aby opieka pełniona nad własnym dzieckiem w miejscu pracy pozwalała wypełniać urzędnikom służbowe obowiązki w jak najbardziej efektywny sposób. Urzędnicy nadal będą mogli przychodzić z dziećmi do pracy. Prezydent zaproponował również, aby kierownictwo podległych miastu jednostek rozważyło wprowadzenie analogicznego rozwiązania w swoich placówkach – dodaje.

CO Z EGZAMINAMI GIMNAZJALISTY I ÓSMOKLASISTY ?

Problemem, który wiąże się bezpośrednio ze strajkiem nauczycieli, są bez wątpienia egzaminy gimnazjalistów i ósmoklasistów, które mają się odbyć w terminach 10 i 15 kwietnia.

– Są podejmowane działania przez dyrektorów szkół w celu zapewnienia składu zespołu egzaminacyjnego w związku ze zbliżającymi się terminami egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty – wyjaśnia NW24.pl rzecznik Lis.

info; UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kolbuszowa dla Siarki
4 lat temu

NIEROBY NAUCZYCIELE PRACUJA 15 GODZIN TYGODNIOWO..PO 60 MIN LICZAC I MA WIECEJ PLACONE NIZ MEZCZYZNA W FABRYCE ZA 40 GODZIN…DODATKOWO WAKACJE ,,FERIA ,,I INNE SWIETA PLATNE .NIE CHODZAC DO PRACY..WSTYD NAUCZYCIELE..A JAK DZIECIOM ZEPSUJECIE EGZAMINY TO RODICE WAM NIE DARUJA I DZIECI TEZ

Wyborca
4 lat temu

A czy ta najslynniejsza ze wszystkich bibliotekarka z Gimnazjum Nr.3 Agnieszka Sz…….ka ,8 cud swiata i geniusz szkolnictwa podkarpackiego tez strajkuje …???

Bolek
4 lat temu

Liczba uczniów w placówkach – 487
Liczba strajkujących nauczycieli – 590 czyli relaksas na 102 🙂

obywatel
4 lat temu

Tylu jest do zwolnienia – wycierają sobie gęby bolszewicką propagandą
„dla dobra dzieci”.
Dla nich tylko kasiora się liczy i polityka – dzieci mają w d….
co jawnie okazali.

Ddd
4 lat temu

Popieram strajk!!! Skoro dali policjantom co siedzą w autach i żrą hod dogi ze stacji paliw a czasem pijanego rowerzystę złapią i pielęgniarkom co maja wszystkich w du*ie bo najpierw kawka i ploty a potem dopiero kogoś obsłużą to niech i nauczycielom dadzą. Strajkować do skutku aż się uda!!!

Bolek
4 lat temu
Reply to  Ddd

Różnica polega na tym, że policjanci i pielęgniarki pracują po 40 godz tygodniowo, a nauczyciele tylko 18. Kumasz?

Ddd
4 lat temu
Reply to  Bolek

Nie. Nie kumam bo oprócz pracy w szkole jest jeszcze kupa sprawdzianów do sprawdzenia w domu uzupelnaianie dzienników elektronicznych telefony od rodziców itp itd. Jak się komuś wydaje ze nauczyciel pracuje tylko w szkole to w du*pie był i gówno widział. A taka policja wozi się po mieście i okolicach za moje i twoje pieniądze i z tych 40 godzin jak przepracuja połowę tak solidnie to góra.

VON
4 lat temu
Reply to  Ddd

” w du*pie był i gówno widział” Z takim argumentem i z takim słownictwem jesteś „biegłym specjalistą” do dyskusji o nauce i wychowaniu.ŻENADA

Maniek
4 lat temu
Reply to  VON

Miej w pamięci że /obywatel/sugerował podatność na „bolszewidzką PROPAGANDĘ” 30toi40to latkom nienależącym do ZNP,dodatkowo duża część strajkujących należy do Solidarności . To jest tak konkretnie mówiąc „belkot”nawiedzonych z nadmiaru DOBOWEJ DAWKI TVP INFO!

Maniek
4 lat temu
Reply to  VON

Miej w pamięci że /obywatel/sugerował podatność na „bolszewidzką PROPAGANDĘ” 30toi40to latkom nienależącym do ZNP,dodatkowo duża część strajkujących należy do Solidarności . To jest tak konkretnie mówiąc „belkot”nawiedzonych z nadmiaru DOBOWEJ DAWKI TVP INFO!

gore
4 lat temu
Reply to  VON

wskazówek wymaga twoja pamięć (dubeltowy spot)i dodatkowo zrozumienie i przedstawianie faktów a nie fec-newsa „duża część strajkujących należy do Solidarności” praktyka nabyta w TVN .Ogarnij się

Bolek
4 lat temu
Reply to  Ddd

O i tu się zgadzam – kupa sprawdzianów. Maltretują dzieci tylko sprawdzianami po kilka w ciągu jednego dnia. Cóż brak umiejętności rozplanowania zajęć skutkuje takim, a nie innym problemem.
A później larum, że musi poprawiać bzdury w domu.
Sensowna organizacja pracy w szkole okazuje się być wielką sztuką dla braci nauczycielskiej, która tylko po łebkach i do przodu.
Oczywiście nie dotyczy wszystkich, ale zdecydowanej większości.

gość
4 lat temu
Reply to  Bolek

To chyba raczej do MEN i ich podstawy programowej żale kierować

Nauczyciel
4 lat temu

DALEJ DZIELI SIE SPOLECZENSTWO.W Sądach zawsze znajdziesz takich co poleca do KRS czy obejmą stanowisko u nauczycieli zawsze będą łamistrajkibo liczą na stołki.

kapewu
4 lat temu
Reply to  Nauczyciel

Twoje argumenty są POlityczne.!!!! Nauka w szkołach jest obowiązkowa!PAŃSTWO GWARANTUJE OPIEKĘ I NAUKĘ. JEŚLI ZNP CHCE STRAJKOWAĆ to niech ZAPŁACI ZA OPIEKĘ NAD DZIEĆMI W INNYCH PLACÓWKACH I INSTYTUCJACH. BRONIARZ PŁAĆ I STRAJKUJ.

Gość
4 lat temu
Reply to  Nauczyciel

Takich podziałów w społeczeństwie nie pamiętam. A żyję już 50 lat. Nawet w póżnej komunie tak nie było. Ludzie są na siebie coraz bardziej jątrzeni. Żeby tylko jakiejś wojny domowej z tego nie było.

Kutombo
4 lat temu

Pała i zimna woda.Tylko dobre gumowanie może im pomóc

Nie nauczyciel
4 lat temu

Gdzie sa te sxkoly nr7 i nr 8 .Czyzby na wiejskich osiedlach .Nie moge skojarzyć dyrektorów .

Niki
4 lat temu
Reply to  Nie nauczyciel

Dyrektorów kojarzyć chce?- tacy jak ty w tych szkołach to nawet w kozie miejsca nie mają.

Noe
4 lat temu

KTO staje w obronie nauczycieli z ZNP .Sami ćwoki ,chamy i prostackie umysły to ich produkt edukacyjny- tu jest dowód na tym forum.

Maniek
4 lat temu
Reply to  Noe

Zluzuj zwieracze ok

gore
4 lat temu
Reply to  Maniek

Jak jesteś w tym gronie to już żadne luzy nie mają znaczenia

fred
4 lat temu

Przecież tyle z Vatu kasy zastaje, wczesniej 250 miliardów rozkradli a teraz jest, to i podwyżka sie należy nauczycielom bo inni już dostali. Krowy i świnie trzeba hodować to kasa też bedzie w 2021 roku. 500 na pierwsze dziecko będzie i gitara. Tylko nie rozumiem jednego dają mi 500 na pierwsze dziecko a kobita w NBP bierze 50000 na miesiąc to 100 razy więcej trochę to niesprawiedliwe ale kupie krowy i swinie i bedę miał tyle samo i bedzie ok.

pitagoras
4 lat temu
Reply to  fred

za matematykę się nie bierz, z tymi krowami ci lepiej pójdzie.

fred
4 lat temu

Pan Dworczyk twierdzi że w 2023 roku nauczyciel bedzie zarabiał 8100 brutto. Mądry człowiek wizjoner przyszłości. Ale to za za 4 lata bedzie.

klamstwo
4 lat temu
Reply to  fred

POtwierdzasz braki edukacyjne .TWIERDZENIE to nie to samo co PROPOZYCJA..

Gość
4 lat temu

zwolnić wszystkich i zatrudnić nowych , którzy z pocałowaniem ręki będą zarabiać tyle ile oni teraz zarabiają za 18 godzin pracy tygodniowo!

Alf
4 lat temu

Brawo walczyć o swoje

mec
4 lat temu
Reply to  Alf

masz potwiedzenie własności u notariusza bo ja jestem pewny że to moje!!

Alf
4 lat temu
Reply to  mec

Od potwierdzenia własnośic są księgi wieczyste

bab
4 lat temu
Reply to  Alf

..a szkoła jest od nauki

Gość
4 lat temu

Nie chcę być złym prorokiem , ale jeżeli nauczyciele teraz odwrócili się od dzieci (egzaminy , stres z tym związany itd.) które uczą , to może przyjść kiedyś taki „czas” , że te dzieci jak dorosną, również w pewnym momencie życia mogą postąpić w podobny sposób w stosunku do pokolenia które ich teraz uczy i pozostawić samemu sobie , gdy będzie w potrzebie.

mwb
4 lat temu
Reply to  Gość

Ci ludzie takich dylematów są wyzbyci już dawno tu liczy się kasa i POlityka. Tu wartości, etyka,wychowywanie jest zakopana co najmniej przysłowiowy „1 metr w głąb ziemi”

John
4 lat temu
Reply to  mwb

Ich wartosci plywaja w szambie , pomyslec ze byly czasy gdzie nauczyciel ryzykowal zyciem aby uczyc , i nie mowie tu o tym zeby dzis ktos to robil bo nie ma takiej potrzeby ale edukacja to nie wasza wlasnosc , wy zdobyliscie wykrztalcenie od ludzi ktorzy pracowac musieli w bardzo trudnychh warunkach ale jak widac oporni na wiedze nie przyswoiliscie jej , glupota i brak jakiejkolwiek moralnosci tych ludzi odbija sie im czkawka mam nadzieje ze te dzieciaki powiedza kiedys nie chcemy pracowac na emerytury tych szantarzystow , a niestety dla was wiemy kto byl ubekiem wiemy kto szantarzuje dzieci

Głos Matki
4 lat temu

Myślę, że spirala się nakręca. Rodzice gimnazjalistów czekają na egzaminy. Na razie wykazują się cierpliwością. Zobaczymy ich oblicze w środę. Kolejni rodzice i uczniowie ósmych klas – egzamin w poniedziałek. Wszystko jest do czasu. Jeśli nie dojdzie do egzaminów może być ciężko.
Wizerunek nauczyciela ulegnie drastycznemu upadkowi. Będzie trudno odbudować ten wizerunek. To pokolenie idzie do szkół średnich – to nie małe dzieci, gdzie całą sytuację między bajki się włoży i jakoś będzie…
Jestem pokoleniem strajków nauczycieli z 1993 roku – nie sądziłam że historia zatoczy koło i spotka to moje dzieci. Odkurzcie historię i poczytajcie co działo się wiele lat temu.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Głos Matki

Jaki wizerunek – wizerunek to Broniarz – wieczny prezes związkowiec
na wiecach PO, KOD-u , Postkomunistów i itd.
Dzieci posłużyły do partyjniactwa.

obywatel
4 lat temu
Reply to  Głos Matki

Nauczyciele nie strajkowali – oni podpisali Kartę nauczyciela z Jaruzelem
w latach 1982 – byli na usługach komunistów a ich spadkobiercom jest właśnie ten prezes i związek.

Wyborca
4 lat temu

Strajkuje 590 nauczycieli oraz jedna bibliotekarka ktora mysli ze jest nauczycielem AGNIESZKA SZ. z Gimnazjum nr3 !!!!! Ta krolowa wolumenow bez zadnych podstaw uwaza sie za pelnoprawna nauczycielke pomimo braku wyksztalcenia i rowniez strajkuje !!! Wstyd,wstyd,wstyd …….

A po nas i potop
4 lat temu

Myślę że nauczyciele pokażą klasę i święta też spędzą w szkole strajkując, wszak nie wypada przerywać strajku z powodu świąt.

obywatel
4 lat temu

Cwaniacy sobie zrobią przerwe w strajku na świeta i będą chcieli za to wynagrodzenie a do przerw są przyzwyczajeni zawodowo co 45 min.
Strajk i przerwa – tego wytłumaczenia nawet najgłupszy by użył.

789
4 lat temu

Dalej popieracie 500+ i inne głupoty rządu mniej grup społecznych wyciągnie ręce po publiczne pieniadze 😉 przed wyborami jarus wszystkim da nawet świniom tylko trzeba głośno kwiczeć 😉 popieram nie popieram przyglądam się jak się pięknie opluwacie. Polacy to dziwny naród pozabijają się nawet o to że ktoś ma lepiej czy gorzej nawet bibliotekarkę spala na stosie 😉 bulwersujące bo nie ma co z dziećmi zrobić to może przeznaczycie te 500plus na szkoły prywatne i problem z głowy 😉

gość
4 lat temu
Reply to  789

W tych częściach kraju , które zdecydowanie bardziej rozwinęły się cywilizacyjnie tego nie ma. To przypadłość zapomnianych przez Boga i ludzi mieścin. Tu wylewa się żale za nijakie życie. Za srogiego szefa traktującego ludzi jak białych niewolników .Za bardzo niską samoocenę itd. Na szczęście jest ich coraz mniej. Może i do nich zawita za dwie dekady normalność.

Na wkurwie
4 lat temu

Nauczyciele won! Wasza chciwość nie zna granic!! Przerost formy nad treścią! Porażka do kwadratu! Pracujący 40h w tygodniu rodzic

gość
4 lat temu

Zobaczymy ,czy jak inne grupy społeczne latem upomną się o swoje też będziecie takie pomyje wylewać? Fala kolejnych radykalnych wystąpień jest przed nami i chyba nikt już tego raczej nie będzie w stanie zatrzymać. Rząd na naszych oczach staje się ofiarą swojej propagandy sukcesu. Skoro jest tak dobrze jak nigdy dotąd to nam też się należy poprawa jakości życia ..

Rodzic
4 lat temu

I jeszcze odpisy na socjalne. Dni dyrektorskie na wyjazdy grona do ciepłych krajów, imprezy w lokalach, cieplutka posada i dodatkowe prace żeby wykorzystać czas wolny bo 18 to za mało. I niech któryś nauczyciel postawi 1 po strajku, to ciekawe co mu uczeń odpowie „strajk”.

zed
4 lat temu

Dać nauczycielom podwyżkę, ale zwiększyć im godziny pracy do średniej europejskiej. Dziś w RMFie panowie pięknie zaorali obłudników z ZNP. Pani tak strasznie płakała jak źle i ciężko jest w oświacie, ale zupełnie nie wiedziała co powiedzieć, gdy redaktor zwrócił uwagę, że polscy nauczyciele pracują NAJMNIEJ godzin w Europie.

OBATEL
4 lat temu

komentarze tylko potwierdzają ze Tanobrzeg to wyjątkowy Ciemnogród

ciemnoludek
4 lat temu

Do wszystkich tych, którzy tak ochoczo rzucają obelgi w kierunku strajkujących nauczycieli. Teraz ja podzielę się z Wami moimi osobistymi przemyśleniami

nauczyciel
4 lat temu

A Pan Bozek to powinien teraz być z nauczycielami i strajkować a nie zajmować się inwestycjami w mieście Chodniki są budowane wraz z drzewami aby było bezpiecznie dla pieszych Takie to teraz innowacje w mieście.

kelner
4 lat temu
Reply to  nauczyciel

Żoną Was wsparł to mało sam pozoruje gospodarza.Powinien wyzwalniać tych GŁODUJĄCYCH i dać im szanse sobie dorobić,bo zagłodzony sam nic nie umie i nikogo nie nauczy.

ico?
4 lat temu

Czy po strajku nauczycieli zastrajkują rodzice dzieci?

Ja chcę 1000+ na każde moje dziecko a mam troje – 500+ to za mało w stosunku do tego co chcą nauczyciele.

ciekawy
4 lat temu

A żona prezydenta strajków? Może ktoś wie.

fred
4 lat temu

Jestem ciekaw co takiego Szydło pisiakom zrobiła że robią z niej idiotkę wysyłając najpierw do Brukseli słynne 27:1 gdzie nawet Orban na Kaczora się wypiął. a teraz mamy sytuację kiedy Babka która im wygrała dwoje wyborów wysyłana jest na pożarcie jakiegoś komucha z ZNP. Nieładnie tak kobiete upokarzać. Pewnie zaraz Morawiecki wjedzie na białym koniu zgodzi się na wszystko a ta biedna Szydło zdobedzie mniej głosów od Jakiego w Małopolsce i bedzie klops.Polityka to g…o

woj
4 lat temu
Reply to  fred

Pięknie że zatroskałeś się o kobietę ale tą politycznie żenującą troskę odpuść sobie i troszcz się o swoje kobiety(matkę,córkę ,żonę, siostrę)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content