Czy popierasz strajk nauczycieli? [SONDA]

Dziś rozpoczął się bezterminowy strajk pracowników oświaty. Nauczyciele zabiegają o podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 1000zł.  Strajk rozpoczął się kilka dni przed egzaminami gimnazjalnym i ósmoklasisty, których rozpoczęcie zaplanowane jest na 10 i 15 kwietnia. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiadają, że strajk potrwa do odwołania.

Popieracie działania walczących o podwyżki nauczycieli czy odnosicie się do nich krytycznie? Zapraszamy do udziału w naszej sondzie.

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
2 lat temu

To jest zwyrodnienie etosu nauczyciela aby cwaniacy tacy brali w zakładników młodzież dla której teraz decydują się ważne rzeczy na przyszłość.
Mają tylko na względzie siebie i swoje przywileje otrzymane przez komunistów
– czas je zlikwidować – niech te nieroby idą uczciwie popracować (np. do biedronki) to się dowiedzą co to praca.
Żadnych dodatkowych pieniędzy bo i tak młodzież osiąga dobre wyniki na egzaminach przede wszystkim dzięki prywatnym korepetycją.

1000+
2 lat temu

Wolne 2 miesiace wakacji , wszystkie święta, ferie świateczne, ferie wielkanocne, oprócz tego roczny płatny urlop do wykorzystania 2 razy w karierze… po 18 godzin tygodniowo… a i pieniadze platne od razu 1…kto ma tyle przywilejów? NIKT!

pracownik
2 lat temu

jak mozna domagać sie 1000 za 20 godz tyg na pełny etat to w miesiacu pracują 80 godz a normalne godz pracy dla wszystkich to okolo 160 godz to zarabiaja teraz powinno sie liczyć razy 2 pozdrawiam

:)
2 lat temu

jeżeli nauczyciele uważają, że za mało zarabiają to proszę się zwolnić i poszukać innej, lepiej płatnej pracy. Czy ktoś z nauczycieli brał ślub ze szkołą?

kosmaty12
2 lat temu

niech zrobią sobie pisowską legitymację partyjną to mogą pracować nawet w Elektrowni w Połańcu 🙂
albo w dyrekcji szpitala czy też Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego…

obserwator
2 lat temu

Kolejna KASTA tym razem nauczycielska ma sie dobrze .

Co w zamian?
2 lat temu

Dodatkowe 1000 zł na rękę to grubo ponad 1500zł dla pracodawcy, po części naszego miasta. Mało już dokładamy do oświaty w mieście? Połowę budżetu? Co dostajemy w zamian? Coraz głupszą młodzież wychodzącą ze szkół… Przywileje mają zostać w takiej formie jak były, godziny pracy(20 tygodniowo) jak były ale kasa 1000zł większa i to już! Mało tego z wyrównaniem od stycznia! Macie tupet. Może wyrównajcie sobie od stycznia 2017, jak brać to brać, po was choćby potop. Ja z przyjemnością pozapierd…am 250 godzin w miesiącu aby z moich podatków rząd miał na wszystkie podwyżki i programiki z plusem aby tylko wygrać wybory i utrzymać się przy korycie. Całe szczęście, że wiosna idzie…

Damian
2 lat temu

W przeliczeniu na godzinę pracy, to ich stawka jest bardzo wysoka. Niech też nie mówią tyle o swoich kwalifikacjach i stałym ich podnoszeniu, bo się ośmieszają. Nauczyciele naprawdę uważacie, że tylko wy musicie się dokształcać? Nie dotyczy to np. lekarzy, architektów, informatyków, inżynierów ? Nawet w budownictwie wchodzą nowe technologie i robotnik budowlany musi je poznać.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Damian

Dla nich dokształałcenie oznacza tylko przeczytanie książki
a reszta czy się nadaje i coś umie przekazać dzieciom to nieważne.

max
2 lat temu

Nie nie popieram Polska to wolny kraj nikt nikogo nie zmusza do pracy w danym zawodzie, jak nie odpowiadają warunki czy to płacowe czy inne to szuka się takiej która odpowiada wymaganiom pracownika a nie szantażuje się pracodawcę i dotyczy to wszystkich zawodów

po co
2 lat temu

Stanowcze NIE ! Obecnie zostaję z trójką dzieci w domu bo przedszkole postanawia protestować, ktoś powie „masz L4 płatne z kasy ZUS w przypadku protestu”, a ja powiem – nie mój drogi nie mam L4 bo jestem przedsiębiorcą ale mimo to nadal płacę za edukację swoich dzieci w podatkach (i to znacznie więcej niż przeciętny Kowalski z L4). Mnie nikt nie zwróci pieniędzy za pozostanie w domu ale nadal będę musiał zapłacić nauczycielom za to, że wyjdą z prześcieradłami na ulicę. Nie odbieram im prawa do protestowania, to jest coś czego nie wolno zabraniać nikomu ale szanujmy się nawzajem. Zgadzam się, że Polska edukacja jest niedoceniona, pracowałem na uczelni jako doktorant, zarabiałem mniej więcej 50 zł za godzinę zajęć ze studentami ale moja praca była podzielona mniej więcej w stosunku 1/9 czyli na 1 godzinę zajęć ze studentami przypadało 9 godzin pracy własnej. To daje jakiś pogląd – 5 zł za godzinę pracy człowieka który ma zmienić ten kraj (w końcu od doktoranta można w końcu zacząć oczekiwać wyników). Niemniej po pół roku walki z władzami uczelni po prostu odszedłem do biznesu robić swoje i nauczycielom też polecam. Po pierwsze nikomu tym nie zaszkodzą, a po drugie poprawią swoje wynagrodzenia.… Czytaj więcej »

obywatel
2 lat temu
Reply to  po co

To może podrzuć do urzędu – Bożkowi – niech się również zajmie dziećmi
a tylko swoimi wybranymi.
Oczywiście, że to uwaga nie na miejscu i nie do Ciebie
– rozumiem cię i popieram, bo gdyby tak w prywatnej działalności sobie zastrajkowali – ale nie strajkują tylko i w szczególności urzędasy
i żyjący na koszt podatników – niczego nie wytwarzający, nie wytwarzający
dochodów państwa a strajkują tylko żyjący z pracy innych.
Niech posłuchają byłego prezydento – Komoroeskiego – zmienią pracę na bardziej płatną – i po problemie.

Iza_Tbg
2 lat temu

Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. Tak działa budżet. Kto tego nie rozumie zasługuje na życie w komunizmie. Mam wrażenie że sektor budżetówki wciąż mentalnie tam tkwi.

Olo
2 lat temu
Reply to  Iza_Tbg

Teoretycznie tak. Ale nie w naszym kraju. Tu chyba w lutym pojawia się piątka Ki wart kilkadziesiąt miliardów. Teraz znalazły się pieniądze na krowy i świnie. Jak cię olewają to masz wyjście? Zawinił rząd . Każdy jak ma kręgosłup ma prawo się postawić .Czytając większość tu piszących dostrzegam duże rużnice z resztą kraju. Zarówno materialną jak i mentalną. Ludzie świat idzie do przodu. Trzeba odczepić wreszcie tę kotwicę z komuny.aczyńskiego.

dosc
2 lat temu
Reply to  Olo

„Majtku od kotwicy” gdyby nie ta kotwica to siedzieli by cicho i do głowy by im nie przyszło strajkować i szukać komuny tam gdzie ty .

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Iza_Tbg

Skoro mozna darmozjadom dac tylko za to, ze dzieci maja, krowy czy swinie to dla pracujacych ma braknac?

oko
2 lat temu
Reply to  Obywatel

„pracujący” też mają dzieci i pragną pożreć czasem krówkę ,czasem świnkę , ktoś o to wszystko musi dbać a co rok jest lepiej .

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Lepiej darmozjadzie dac dzieciom niż nierobom – nauczycielom co sobie ry.. wycierają, że to dla „dobra dzieci”.
Co za padalec – dzieciom chcesz odebrać – amoże jeszce bydlaku do utylizacji ich.

ebola
2 lat temu

ooo nagle się odezwali „rodzice” bo nie ma gdzie dziecka podrzucić 🙂 szkoła już dawno straciła prestiż , reforma pani tfu Zalewskiej wprowadziła taki chaos że dopiero się posracie za rok 🙂 reforma programowa ma za zadanie wypuszczać debili bo takimi łatwiej manipulować, a rodzice ?? roszczeniowcy bo szkoła ma wychowywać uczyć zapewniać rozrywke i co jeszcze ?? bezstresowe wychowanie skutkuje sraniem na nauczyciela nawet w podstawówce , 10 latki potrafią dopierdolić taką wiązankę żebyście zdziwili , no ale macie 500 + krowa plus itp. może dajmy wszystkim od razu magistra + i pozamykajmy wszystkie szkoły .

obywatel
2 lat temu
Reply to  ebola

A kto te dzieci ma uczyć – jak tym co powinni uczyć
– tylko kasa się śni – jakby byli jacyś wyjątkowi.

demokracja
2 lat temu
Reply to  ebola

Ty na 500+ i na magistra+ nie masz szansy się załapać ale na pastucha byków za 100+ owszem.

obywatel
2 lat temu
Reply to  demokracja

Niech będzie i 500 plus – dzieci będą coś z tego miały a i rodzice
kasę na życie.
Pierwszy rząd co chociaż coś komuś dał
– poprzednie tylko potrafiły zabrać i jak klasyk mówił
” pieniędzy nie ma i nie będzie”.
Teraz ci sami oszuści bezczelni co wmawiali że kasy nie ma i nie będzie
chcą i obiecują (przed wyborami) że jak dojdą do koryta to dadzą,
ba nawet popierają strajk (te fauszywe (…..)..
Kłamca zawsze pozostanie zwykłym kłamcą.

OBATEL
2 lat temu
Reply to  obywatel

Rząd dał ?? a skąd miał ?? rząd ma swoje pieniądze??

wkur...
2 lat temu

nie protestują w wakacje haha

Gacek
2 lat temu

Zobaczymy za trzy miesiące , czy rodzice też będą tak chwalić rząd i panią minister jak połowa ich dzieci nie dostanie się do normalnych szkół średnich i zmuszeni będą brać cokolwiek lub poczekać rok i jeszcze raz próbować.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Gacek

A co ma rząd do tego – rząd nie strajkuje – tylko nieroby
i to bezczelnie grają dobrem dzieci – moralne zbydlęcenie
i zwyrodnienie postkomunistycznych związkowców.

kasjer
2 lat temu
Reply to  Gacek

Zobaczymy na końcu miesiąca jak wypłata zmaleje a przecież Broniarz nie dopłaci i czy bohaterzy będą dalej się bawić w nauczycieli.

kosmaty12
2 lat temu
Reply to  Gacek

zapominasz,że im się należy tak jak nagrody i posady dla pisowskich dzieciątek jak nasz kamilek.

demokracja
2 lat temu
Reply to  kosmaty12

a ty zapomniałeś KOMU należało się przez minione 25 lat ale teraz już będziecie pamiętać i już wiesz ,komu się należy.

norma
2 lat temu
Reply to  Gacek

moje dzieci się dostaną i zdadzą do wyższych szkół bo i tak się uczą na korepetycjach prywatnych bo nauczyciele nie potrafią wywiązać się ze swoich obowiązków. Jestem przeciw podwyżkom – stanowcze nie. Sprywatyzować szkoły i wtedy zobaczymy jak się pracuje w wymiarze co najmniej 30 godzin tygodniowo…

obatel
2 lat temu

nierobów to szukaj wśród patologii „socjalsów” – wystarczy wprowadzić do 500 + kryterium zatrudnienia i gwarantuje ci 100% „oburzonych” wśród tych co teraz plują na nauczycieli

kojer
2 lat temu
Reply to  obatel

Twoje rozeznanie rzeczywistości jest wyjątkowo zacofane.

obywatel
2 lat temu
Reply to  obatel

Patole to byli tylko ci co wszystko poprzednio zabierali (lewactwo)
aby dać swoim – ci chociaż coś komuś dają.
Dzieciom odmawiacie – dzieciom chcecie odebrać 5oo zł.
– bolszewicko zarazo.

Obywatel
2 lat temu
Reply to  obatel

Dokladnie, dostac powinni ci, co zasilaja budzet a nie dziecioroby co ani mysla do pracy isc

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Kasa jest na dzieci a nie dla nierobów.

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

NIE MA PODWYZKI DLA PSEUDO NAUCZYCIELI…KASTA SMIESZNA..JAK ZA MALO PRACA TO ZMIENCIE PRACE…PRZEKWALIFIKUJCIE SIE

A NIE ROBICIE ZAKLADNIKOW Z NASZYCH DZIECI

obywatel
2 lat temu

Jaka kasta – wmówili im komuniści (przy wprowadzaniu karty nauczyciela),
że są wyjątkowi i do tej pory takie mniemanie o sobie mają.

wkur...
2 lat temu

niech protestują w wakacje… haha

obywatel
2 lat temu
Reply to  wkur...

Niech lepiej pojadą sobie za granicę dorobić (np. na zbiory).
Nikt im nie broni a i tak spełnią życzenie Komorowskiego.

Odezwa
2 lat temu

Nauka w szkołach jest obowiązkowa!PAŃSTWO GWARANTUJE OPIEKĘ I NAUKĘ. JEŚLI ZNP CHCE STRAJKOWAĆ to niech ZAPŁACI ZA OPIEKĘ NAD DZIEĆMI W INNYCH PLACÓWKACH I INSTYTUCJACH. BRONIARZ PŁAĆ I STRAJKUJ.

Ewa
2 lat temu

Popieramy nauczycieli!!!!!!! Więcej warte dla pisior ów są warchlaki i krowy nóż nauczyciele WSTYD

duchEwy
2 lat temu
Reply to  Ewa

MY! TOWARZYSZE my potęgą głupoty i analfebetyzmu -bo tak nas wykształcili członkowie ZNP.

Gość
2 lat temu

Tak czytam te komentarze i zaczynam rozumieć dlaczego są tak zjadliwe. Po prostu piszą je ci, którzy mieli problemy w szkole. Kochani zdradza Was ortografia i fatalny styl.

John
2 lat temu
Reply to  Gość

Ciesze sie ze zaczynasz cokolwiek rozumiec , mniej lub bardziej sensowne jest twoje rozumowanie ale jesli zaczynasz to dobry znak

Maniek
2 lat temu

Ci co tak plują na strajkujących widać że nie mają nauczyciela w domu

gurski
2 lat temu
Reply to  Maniek

Ale mają dzieci wyobraż sobie jeśli potrafisz ?

garbus
2 lat temu

A ja popieram strajk nauczycieli , jak kazda grupa społeczna powinni walczyc o swoje , kształca i wychowuja nasze dzieci czyli robią cos czego rodzice nie robią bo sa lenie albo nie umieja , i za to powinni dostawać dobre pieniądze , mogą wszyscy inni to oni tez , brawo i powodzenia !!

bonzo
2 lat temu

przeciez lepiej dac na szkołe niz na krowa+ , narodzie nie daj sie opętać tym rozdawnictwem , gierek II w akcji

nauczyciel
2 lat temu

Teraz nauczycielowi należy kupić krowę i hodować ją po lekcjach Takie mamy panstwo.W USA w czasie największego kryzysu największe nakłady szły na edukację i nauczycieli Poczytac trochę trzeba a nie pluć na nauczycieli.

obywatel
2 lat temu
Reply to  nauczyciel

Musisz się douczyć nauczycielu – pewnie jeszce mają trzynastkę, czternastkę,
postkomunistyczną kartę nayczyciela, płatne wakcje, urlopy roczne płatne
– doucz się nieuku no chyba że kłamiesz .

gość
2 lat temu

Tarnobrzeg najlepsze lata zawdzięcza właśnie komunie. Problem w tym ,że mieszkańcy zaprzepaścili swoją szansę już po 1989r. Teraz to już został tylko płacz narzekanie i coraz szybszy upadek. Miasto które nie może znależć kilku milionów na obwodnicę .

JChutnowski
2 lat temu

Nauczyciele powinni mieć lepszą płacę ale tylko najlepsi a nie wszyscy.
Powinni być też odciążeni od nadmiernej biurokracji ale jakość ich pracy (w zakresie nauczania i wychowywania) musi być znacznie wyższa!
Muszą mieć większe uprawnienia ale i większą odpowiedzialność!

Wyborca
2 lat temu

Prosze mi powiedziec czy bibliotekarka bez wyksztalcenia pedagogicznego jak ta krolowa wolumenow AGNIESZKA SZ. to tez nauczyciel…?????

53
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content