Tarnobrzeg: Mniej strajkujących nauczycieli. Egzamin Gimnazjalny zgodnie z terminem

Z tarnobrzeskiego magistratu otrzymaliśmy dane dotyczące drugiego dnia strajku nauczycieli w tarnobrzeskich szkołach i placówkach oświatowych. Z danych tych wynika, że dzisiaj w strajku udział wzięło 521 nauczycieli, czyli o 69 osób mniej, niż wczoraj. Trwający protest nie przeszkodzi w organizacji Egzaminu Gimnazjalnego, który rozpocznie się jutro, o godzinie 9.

– W chwili obecnej Wydział Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta Tarnobrzega otrzymał informację od dyrektorów szkół podstawowych nr 3, 4 i 10, w których funkcjonują klasy gimnazjalne, że w dniu jutrzejszym tj. 10.04.2019 r. o godz. 9:00 rozpocznie się zgodnie z planem Egzamin Gimnazjalny – informuje rzecznik prasowy, Wojciech Lis.

Z raportu z UM wynika, że dziś do strajku przystąpiło 521 nauczycieli, wczoraj zaś liczba ta wynosiła 590. Z akcji protestacyjnej zrezygnowano w przedszkolu nr 18.

Dane na dzień 09.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 21
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 9
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 521
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 107
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 09.04.2019 r.: 477

SZCZEGÓŁOWE DANE DOTYCZĄCE STRAJKU: strajk dane 09 04 2019

Pracującym rodzicom w związku ze strajkiem nauczycieli przysługują następując uprawnienia:

  • Zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin bądź 2 dni dla pracownika wychowującego przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat – z zachowaniem prawa do wynagrodzenia – art. 188 Kodeksu pracy.
  • Urlop na żądanie pracownika w wymiarze 4 dni w każdym roku kalendarzowym – art. 1672 Kodeksu pracy.
  • Urlop wypoczynkowy
  • Zasiłek opiekuńczy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem zdrowym w wieku do ukończenia 8 lat.

– Zasiłek opiekuńczy przysługuje tylko wtedy, jeżeli nie ma innego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym, mogącego zapewnić opiekę dziecku.

– Warunkiem wymaganym do wypłaty zasiłku opiekuńczego jest przedstawienie Pracodawcy przez pracującego rodzica oświadczenia o nieprzewidzianym zamknięciu szkoły bądź przedszkola do której/którego dziecko uczęszcza.

– Zasiłek opiekuńczy wynosi 80% podstawy wymiaru zasiłku.

Subskrybuj
Powiadom o
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
2 lat temu

Czyżby otrzeźwienie?

ol
2 lat temu

wczoraj w strajku brało udział 590 nauczycieli
dziś w strajku bierze udział 521 nauczycieli

Czyli jednak 69 nauczycieli po 1 dniu bez wypłaty i możliwość,że dodatkowa extra kasa za pilnowanie uczniów podczas egzaminów przejdzie im koło nosa, dała do myślenia 🙂

mogli zostawić te dodatki dla tych którzy nie opowiedzieli się za strajkiem

gość
2 lat temu

Dodajcie jeszcze ilu nauczycieli poszło na L4 i wszystko będzie jasne.

Gość
2 lat temu

O jakich extra pieniądzach ty mówisz??!!!! Nauczyciele siedzą w komisjach za darmo w ramach 40h tygodniowego czasu pracy!!!
Normalnie ręce opadają. Może jeszcze dostają pieniądze za opiekę 24h na wyjazdach z waszymi dziećmi

xuno
2 lat temu
Reply to  Gość

Bardzo często zabierają też swoje (nie wasze) nieodpłatnie.

Gość
2 lat temu

Jeżeli natomiast egzaminowanie uczniów spowoduje przekroczenie pensum, wówczas nauczyciel ma prawo do wynagrodzenia ustalanego jak za godziny ponadwymiarowe. Potwierdził to Sąd Najwyższy w uchwale z 22 marca 2007 r. (III PZP 1/07)
Pensum wynosi 18 godzin A nie 40 😉
Źródło :

https://kadry.infor.pl/poprzednie_tematy_dnia/320555,Wynagrodzenie-dla-nauczyciela-za-egzamin-maturalny.html

Gość
2 lat temu

Matury też sprawdzają za darmo 😉

tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Gość

A Ty byś sprawdzał matury i inne egzaminy za darmo w dni wolne od pracy? Ty może wtedy siedzisz i grilujesz korzystając z ładnej pogody, więc się zastanów co piszesz.

bemg
2 lat temu

Jakie? DARMO przecież tu wyżej jest wyjaśnione(szczegóły niebieskim drukiem ) jak mają płacone za egzaminy (czytamy i nie powtarzamy nieprawdy)

Gość
2 lat temu
Reply to  bemg

To była ironia do tego komentarza którego napisała Pani wyżej że nauczyciele są w komisjach naturalnych za darmo w ramach 40 tyg pracy 😀
Tarnobrzezanin nie muszą tego robiąc w weekendy ich praca zgodnie z K.N nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo w tym pensum 18 godzin lekcyjnych pozostałe godziny mogą siedzieć w pokoju nauczycielskim i sprawdzać matury A nie lecieć do drugiej szkoły ma kolejny etat . . .

sks
2 lat temu
Reply to  Gość

… albo prowadzić zajęcia lekcyjne we dwie (dwóch,dwoje)w klasie 24os. jak ma miejsce w strajkującej 10-ce.

John
2 lat temu

Mimo wszystko dobra wiadomosc jest taka iz komus jednak zalezy na przyszlosci uczniow

janek
2 lat temu

Szkoła nr 9 dla większości nauczycieli kwiecień to 9 dni roboczych

eroll
2 lat temu

Do techników w Tarnobrzegu chodzą same wieśniaki ze Stalów, Skopania, Nowej Dęby, Majdanu Kurewskiego, Sobowa, Gorzyc, Koprzywnicy, Łonowa i tak dalej. Dla takich ludzi z gnojem na butach nie warto otwierać szkół. Szkoda, że także nauczyciele w tych szkołach to w większości wieśniaki z okolic. Tak w mieście mamy wieś, wiochę, gnój i syf!

city
2 lat temu
Reply to  eroll

Sam jesteś w gnojem cuchnącym prostactwem.

obywatel
2 lat temu
Reply to  eroll

Chodzą wieśniaki do szkół zawodowych i po ich skończeniu pracują, zarabiają bo coś umieją robić a nauczyciela nawet na kasę w biedronce nie chca przyjąc bo trzeba coś umieć i chcieć pracować – samo pozorowanie nie wystarczy a swoim papierkiem z mgr. to sobie mogą d…. wytrzeć.

Lelum
2 lat temu

Ja pier°°°°. Jak ci nie pasuje to przenieś swojego benkarta do innej szkoły i zmień temat bo to co piszesz o niej w kółko zaczyna być nudne i kompletnie nikogo nie interesuje

ona
2 lat temu

Wczoraj Morawiecki pokazywał jakies tabelki co jemu i Kaczyńskiemu drukują pomagierzy i mówił że okrągły stól bedzie robił w oświacie. Okrągły stół to już był w 1989 roku a teraz jak tak dobrze jest w gospodarce i 40 miliardów z rękawa wyciagają bo jak widzą prawdziwe sondaże to im skóra na grzbiecie się marszczy mają dać podwyżki wszystkim jak dali pielęgniarkom i policjantom. Nauczyciele strajkować do skutku i nie dać się wyciulać jak lekarze rezydenci i wcześniej pielęgniarki.

aut
2 lat temu
Reply to  ona

„mają dać podwyżki wszystkim” – już dostaniesz pierwsza ,Co za tupeciara bezczelna .Gdzie byłaś do tej pory czemu Rudy ani Koparka ci nie dali ?TERAZ WSZYSTKIM KOMUCHOM SIĘ NALEŻY I MAJĄ DAĆ!.Wyzwalniać do pnia tych „walczących” i pokazać im miejsce w kolejce komunistcznej!!!

gość
2 lat temu

Wy tu o pierdołach piszecie, a mnie coraz bardziej wk..wia ,że trzeci dzień muszę z dzieckiem siedzieć. Nie mam pretensji do nauczycieli tylko do rządu. Co mi tam jakieś egzaminy. Rząd nie radzi sobie z taką sytuacją. Mam własną działalność , ale chyba pójdę na L4. Takich jak ja są zapewne setki tysięcy jak nie miliony. Policzcie jakie to straty w skali kraju.

Wube
2 lat temu
Reply to  gość

Mądralo to co rząd ma ci dzieci pilnować .WYSTAW RACHUNEK SZKOLE (NAUKA I OPIEKA TO ICH OBOWIAZEK )DYREKTOR SZKOŁY OBCIĄŻY ZNP I BRONIARZ ZAPŁACI BO SKADKI ZBIERAJĄ OD TYCH PRACUSI.

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

nauczycielu WSTYDZ SIE

…DZIECI SA NAJWAZNIEJSZE//NIE ROBCIE Z NICH ZAKLADNIKOW

gość
2 lat temu

No jeszcze tylko brakuje ,żeby przed czołgami ich ustawiali jako żywe tarcze jak w Powstiu Warszawskim robili hitlerowcy. Ludzie nie ośmieszajcie chociaż tego miasta pisząc takie głupoty. W pracy śmieją się , że tu taki ciemnogród panuje. Pytają z czego to wynika? Z głupoty?

toty
2 lat temu
Reply to  gość

Niestety z głupoty własnej bez świadomości takowej i potwierdzając ją w ten sposób „W pracy śmieją się ” Żenujące jest to że masz jeszcze tupet pokazywać się publicznie i pouczać innych nie rozumiejąc i dezawuować zagadnienie.

gość
2 lat temu
Reply to  toty

Weź wejdz na portale w innych miastach. Takich głupot i w tak żenującym tonie to nigdzie nie piszą. Na szczęście wyjechałem , ale przez sentyment do tego miasta , dzciałbym ,żeby cywilizacja i tu kiedyś dotarła. Tymczasem zarówno materialnie jak i mentalnie cofa się w zastraszającym tempie.

toty
2 lat temu
Reply to  gość

„Na szczęście wyjechałem” – to wystarczy jako mój komentarz

motto
2 lat temu
Reply to  gość

Nie staje się mądrzejszym będąc w budynku Uniwersytetu tak jak nie zostaje się królową zwiedzając pałac królewski

gość
2 lat temu
Reply to  gość

Ale przebywając z ludzmi mądrzejszymi od siebie i ucząc się od nich już tak. Nie żałuję ani przez chwilę decyzji o wyjeździe.Patrząc co się tu wyprawia wręcz cieszę się ,że moje dzieci dorastają w normalnym środowisku.

roty
2 lat temu
Reply to  gość

Opinia równa stanu umysłu . Popisz się jeszcze

Wyborca
2 lat temu

Czy slynna krolowa wolumenow z Gimnazjum Nr3 slynna bibliotekarka Agnieszka Sz takze robila egzaminy w bibliotece….????? Ta najslynniejsza na Podkarpaciu bibliotekarka ,uwazajaca sie za pedagoga tez ma takie ambicje ,egzaminowac studentow ….!!!!!! Tematem egzaminu ma byc technika wypozyczania ksiazek oraz tematyka dobierania ksiazek dla indywidualnego studenta !!!! Brawo……

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content