Strajk nauczycieli w Tarnobrzegu: Kolejne przedszkole już nie protestuje, egzamin zgodnie z planem

Wczoraj z akcji protestacyjnej zrezygnowano w przedszkolu nr 18 w Tarnobrzegu, dzisiaj zaś strajk już nie był prowadzony również w przedszkolu nr 12, gdzie jeszcze we wtorek  protestowało pięciu nauczycieli.

Dane na dzień 10.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 20
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 10
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 519
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 135
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 10.04.2019 r.: 440

Mimo strajku nauczycieli, w trzech tarnobrzeskich szkołach podstawowych w których są klasy gimnazjalne, uczniowie rozpoczęli dziś  egzamin, z tzw. części humanistycznej, czyli z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Jutrzejszy egzamin również ma odbyć się zgodnie z planem.

strajk dane 10 04 2019

Subskrybuj
Powiadom o
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Matka z gimnazjum
2 lat temu

Czy Prawdziwy nauczyciel dąży do tego żeby przeszkodzić uczniowi w pisaniu egzaminu? Jestem zaskoczona tak dużą liczbą strajkujących podczas egzaminu,mam nadzieję że jutro nauczyciele mający jakieś ideały będą mieli odwagę przeciwstawić się tej grupie, która ma tylko jeden cel- kasa i wyłamią się że strajku, odwagi.

gwg
2 lat temu

To są ci nauczyciele powsadzani poprzez znajomości b.włodarzy i maja taki stosunek do nauczania NALEŻY SIĘ IM , nie dzieciom ,nie szkole. IM się wszystko należy – bezczelne snoby i nigdy nie powinni być zatrudnieni w szkołach.

Przywiśle
2 lat temu

Mam dwa apele:
1. Nauczyciele nie podajcie się
2. Pani minister proszę być twardym
Teraz jest super. Wakacje od kwietnia

Matka ósmoklasisty
2 lat temu

Nauczyciele i pracownicy obsługi szacun za to ze strajkujecie. Nie poddawajcie się.

wir
2 lat temu

I w ten sposób nieświadomie lecz bohatersko zostajesz matką kibola. Nie składam gratulacji lecz wyrazy współczucia.

John
2 lat temu

Gdzie nazwiska tych strajkujacych pajacow , lista tych ktorym malo i brac ich na te darmowe zupy z mopr czego nie zjedza pakowac im w termosy niech glodujacym czlonkom rodziny zaniosa , tak w Tarnobrzegu sie biede traktuje ! Nie myle sie ?

Nnnn
2 lat temu

Zapamiętać łamistrajkow przy zwolnieniach

Przywiśle
2 lat temu
Reply to  Nnnn

Tak myślałem, wielce nas uczucie o wzajemnym szacunku, a teraz widać jaki macie do siebie szacunek ( no bo nie mam wątpliwości że napisał to nauczyciel o innym nauczycielu), tym strajkiem świetnie przywracanie prestiż zawodu. Pozdrawia uczeń no i do zobaczenia po strajku, jak już wcześniej pisałem oby jak najpoźniej

obywatel
2 lat temu
Reply to  Nnnn

Zapamietajcie rodzice, dzieci , uczniowie tych co przed egzaminami, maturami wzieli was za zakładników w sprawie napchania sobie kasy wspólnie
z działaczami partyjnymi ze związku komunistycznego byłych działaczy PZPR.
Zapamietajcie, że waszym dobrem zasłaniali się z dziczeniem moralnym
i etycznym – mając waszą naukę, egzaminy, matury w d…ie.
Jak będziecie rządzić – zwróćcie im to co oni wam zgotowali.
Zapamietajcie tych co was pozornie uczyli tak aby nie nauczyć
po to tylko aby dawać wam później prywatne korki za kasę.

Ohoy
2 lat temu

Czy żona prezydenta strajkuje.?

John
2 lat temu
Reply to  Ohoy

I zona i on bo efektow pracy nie widac

poinformowany
2 lat temu

NIE STRAJKUJE Jest w wieku emerytalnym.CiekWe czy ma z ja zwolni tak jak emerytów z urzędu

maniek
2 lat temu

Regionalna Izba Obrachunkowa Wypowiedziała się w sprawie strajku , za strajk , za każdy dzień jego trwania mają mieć obcięte pobory. Teraz mogą strajkować , dopłatę da im komunista Broniarz . Ciekaw jestem jak na długo starczy im forsy? Powodzenia w strajku za darmo ,magistraty wypłacające pensum na obserwacji , nie będzie dla nich ulg w wypłatach.

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

NAUCZYCIELE..NIE DAJCIE SIE WCIAGAC BRONIARZOWI..POPULISCIE..ZADBAJCIE O DZIECI….RZAD I TAK WAM DA PODWYZKE

Głos Matki
2 lat temu

Dziękuję dyrektorom szkół i osobom pomagającym w organizacji egzaminu dla gimnazjalistów. Szacunek i podziw za działanie w tak trudnym czasie. Odpowiedzialność za uczniów, jaką wzięliście w swoje ręce jest bezcenna. Śmieszy mnie tylko ucieczka niektórych nauczycieli strajkujących na L4. Statystyka jest bezlitosna. Bohaterem ten kto od początku jest konsekwentny co do swojej postawy, a nie marionetką w zależności od sytuacji. To że nauczyciele uciekają na L4 świadczy tylko, że pieniądz jest najważniejszy. Czy strajk zostanie zawieszony na czas przerwy świątecznej? Jeśli tak to żenujący ten strajk i brak determinacji w dążeniu do celu. Jaki to wzorzec dla młodszego pokolenia. Przekaz: jak chcesz coś osiągnąć to siłą i krzykiem. Nie patrz na innych, liczysz się Ty, tu i teraz. A reszta – to nikt. Przekaz prosty i dobitny. Myślę, że na postawie nauczycieli będących przy uczniach w dniach egzaminacyjnych będą chcieli wypłynąć związkowcy. Już słyszy się głosy, że nikt nie będzie wyciągał konsekwencji co do nich. Dla mnie nauczyciel, który wytrwale trzyma się swojego zdania, ma na uwadze dobro ucznia i jest z nim do końca to – PRZYJACIEL w trudnych chwilach. Więcej takich ludzi wokół nas. Pozdrawiam cudownych ludzi mających odwagę staną w obronie słabszego. Wierzę w młodzież i pozytywnych… Czytaj więcej »

Ojciec
2 lat temu
Reply to  Głos Matki

…zostało mi się podpisać dwoma rękami pod Twoim głosem i będę bacznie obserwował tych niecnych niby nauczycieli

arbiter
2 lat temu

Strajk ZNP 3-ci dzień. EGZAMIN GIMNAZJALNY gol samobójczy ZNP. Wynik; Polska -1:0- ZNP(KOMUNA)

Rob
2 lat temu

Na echu nauczycielka sie wypowiedziala ze na czas swiat zawiesza strajk

obywatel
2 lat temu
Reply to  Rob

Aha – cwaniaki będą wmawiać, że w okresie świąt nie strajkują i im się wynagrodzenie należy – jaki podły cynizm.
Zrobia sobie przerwe w strajku bo im się nalezy jak przerwa w szkole w czasie nauczania – ot takie przyzwaczajenie zawodowe – Ha Ha Ha.
Strajk to wyglada tak ( parking dla pracowników szkoły nr 4 – obok urzedu pracy : do godz 15 pełno samochodów , po 16 tylko jeden
– to jest strajk w wydaniu nauczycieli w Tarnobrzegu – przyjść , posiedzieć, pogadać, zjeść jak ktoś podrzuci, wypić kawkę – i do domu też strajkować.
Śmiechu to warte – miernoty nawet strajkować nie potrafią
a kłamią , że strajkują.

O.
2 lat temu

Dać im podwyżki, więcej wolnego, mniej uczniów i najlepiej święty spokój, tacy kryształowi i niewinni…

obywatel
2 lat temu
Reply to  O.

Dać im kasiorę , zabrać dzieci i uczniów ze szkół w których strajkują,
bo uczniowie i dzieci im przeszkadzają – zwłaszcza teraz kiedy pozorują strajk – po co mają krzywdzić dzieci i uczniów a wystarczająco ich już nauczyli
– najważniejsza KASA, KASA, KASA – reszta jest zbędna.

uczeń
2 lat temu

nie trzeba kombinować aby nie chodzić do budy, są lepsze zajęcia. ale beka 😀

tvn24
2 lat temu

Kodziarze i komuniści z ZNP precz z polskich szkół.Wy za pieniądze sprzedalibyście własną matkę,tak jak sprzedajecie własnych uczniów-obrzydliwe.Rząd podwyżkę dał,czego jeszcze chcecie-stworzenia nowej nietykalnej kasty,która będzie terroryzować rodziców i rządzących?Gdzie byliście zdradzieckie cwaniaczki komunistyczne jak mieliście przez 3 lata zamrożone podwyżki przez PO.Było cichutko bo rządzili wasi idole-targowica.

obserwator
2 lat temu
Reply to  tvn24

szczera prawda 100% !!! gdzie byli???

yok
2 lat temu

Czytając powyższe komentarze stwierdzam, że ten kraj to stan umysłu.

log
2 lat temu
Reply to  yok

Na pewno spodziewałeś się; „Adama i Ewy z wyższej cywilizacji”

gość
2 lat temu
Reply to  yok

Na szczęście nie cały. W większości żyje się całkiem normalnie i powoli dorównuje do standardów europejskich.Czytając te komentarze , odnoszę wrażenie ,że zapracowani rodzice odpowiedzialność za wychowanie swoich dzieci cedują na nauczycieli. Tymczasem z braku czasu dzieci są coraz bardziej osamotnione i zaniedbane w znacznej większości.W pogoni za pieniędzmi i lepszym standardem życia zapominamy o tym co najważniejsze. Resztę dopowiedzcie sobie sami

gość
2 lat temu

Również poparcie w podkarpackim na poziomie 55% ,najniższym w kraju o czymś świadczy. Swoją drogą to żyjąc na co dzień wśród takich buszmenów ,trzeba mieć odwagę ,żeby do strajku przystąpić

jan
2 lat temu
Reply to  gość

Ty nie jesteś „takiem buszmenem” ty jesteś Adamem z wyższej cywilizacji” -lewackiej i masz za zadanie naprawiać „buszmenów” . Czeka cię katastrofa.

Tomasz
2 lat temu

czym jest obecnie mój kraj? Krajem pełnym podziałów i niezrozumienia, krajem który nigdy nie wyszedł z PZPR, tylko nastąpiła zmiana jej nazwy. PO, PIS, ta sama organizacja tylko nazwy inne. Strajki lata 80, które pamiętam, hasła w Dzienniku telewizyjnym nadal aktualne tylko grafika i dziennikarze inni. Pozostaje z nadzieją że młode pokolenie wyrzuci was na śmietnik historii bo na to zasługujecie. Wczoraj 10.04. dzień w którym Naród Polski doświadczył dwóch wielkich tragedii w roku 1940 i 2010 w cień próżności zamglony rok 1940, nie ma w Katyniu delegacji Rządowych ponownie wyklęci.

gość
2 lat temu
Reply to  Tomasz

Ja również pamiętam czasy komuny. Stanowczo stwierdzam,że takich podziałów w społeczeństwie jak obecnie nigdy nie było.

Tom
2 lat temu

Jak można oczekiwać szacunku, jak nie szanuje się innych.Uczyliście te dzieci przez kilka lat, a teraz na koniec pokazaliście im środkowy palec i naraziliście na niepotrzebny stres. Najbardziej denerwowali się uczniowie, którzy najmniej sobie na to zasłużyli. Tak to wygląda z drugiej strony. Jeżeli nauczyciel ma pretensje do rządu, to jest to konflikt nauczyciela i rządu, a nie dziecka, które ma zdawać egzamin. To tak jakbym przyłapał sąsiada, że nabrudził mi na wycieraczkę, a ja za kare zrobiłbym kupę przed wejściem do klatki i wszyscy mieszkańcy nie mogliby wejść do niej, żeby się nie pobrudzić. Chcecie, żeby was szanować, ale teraz to już nie ma za co. Nie rozumiem takiej formy protestu. Rodzice siedzą na razie cicho bo boją się, że będziecie się mścić na dzieciach jak wyrażą swoją opinię, a nie dlatego że was popierają i szanują to co robicie. Jesteście w kloszu, a wasi znajomi przecież nie powiedzą wam w prost, że się z wami nie zgadzają. Czy będziecie w stanie ponieść konsekwencje waszego bezmyślnego, egoistycznego zachowania? Co będzie z wami jak balon pęknie i w szkole pojawi się grupa rodziców, którym w końcu puszczą nerwy? Jak wyobrażacie sobie później pracę?

gość
2 lat temu
Reply to  Tom

Czy Ty namawiasz do łamania prawa? Strajk jest legalny. Moim zdaniem będzie się zaostrzał. I będą to działania zgodne z prawem.

prawnik
2 lat temu
Reply to  gość

Działanie na szkodę dzieci jest nie zgodne z prawem, moralnością i etyką nauczyciela.Jest naruszeniem art.72 Konstytucji.

obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

To nie jest żadeń strajk – to jest co najwyżej parodia strajku – przerwa już dzisiaj (a święta za tydzien). Ha Ha Ha – przerwa w strajku !!!!
Szkoły puste – nauczycieli strajkujących w nich brak (zapewne już przemęczeni).
W poniedziałek Dyrektorzy nie powinni wpuszczać tych co nie chca pracować
do szkoły – po co mają przeszkadzać i zaśmiecać szkołę.

Wicek
2 lat temu

Gościu ja też pamiętam czasy komuny.Takich podziałów nie było,bo prawie wszyscy należeli do PZPR,ZSL(PSL),SD i wszyscy żarli z tego samego koryta,czy im się to koryto należało czy nie.Teraz koryto mają odcięte i jest o nie walka.

Wicek
2 lat temu

Tom masz moje poparcie.

tak i nie TBG
2 lat temu

Powiem tak nie zasługujemy na nich ehhh…

nokom.
2 lat temu
Reply to  tak i nie TBG

– jasność wypowiedzi odzwierciedla jasność umysłu

39
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content