Kolejny świetny występ zawodników Siarki w siatkówce plażowej na śniegu! Brązowy medal World Tour 2019!

Karol Szczepanik i Piotr Groszek z KPS Siarka Tarnobrzeg oraz Kamil Warzocha z Głogowa Małopolskiego i Michał Matyja z Libiąża wywalczyli brązowy medal w oficjalnym turnieju World Tour FIVB rozgrywanym w Włoszech na górze Kronplatz. To kolejny sukces reprezentantów trzecioligowej Siarki w tej dyscyplinie, niedawno bowiem zdobyli oni tytuł Mistrzów Polski.

W walce o ćwierćfinał polska drużyna pokonała w dwóch setach Włochy III oraz przegrała z zespołem Rosja I również w dwóch setach. Z kolei w ćwierćfinale Polacy wygrali z Rosją II 2:0. W półfinale nasza drużna po raz drugi w tych zawodach uległa Rosji I, choć tym razem dopiero po trzech setach.

W meczu o trzecie miejsce Polacy pokonali Austrię 2:1, wygrywając pierwszego i decydującego, trzeciego seta.

Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyły Stany Zjednoczone II, które w finale pokonały Rosję I 2:1