Enea Siarka Tarnobrzeg po raz 28. Mistrzem Polski! (fotoreportaż)

KTS Enea Siarka Enea Tarnobrzeg po raz 28. zdobyła tytuł drużynowego mistrza Polski. W rewanżowym meczu finałowym pokonała przed własną publicznością Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0.

Pierwsze spotkanie finału tarnobrzeżanki wygrały także 3:0. Enea Siarka od dziewięciu lat nie przegrała meczu w ekstraklasie.

– Rozgrywki krajowe traktujemy bardzo poważnie. Do każdego meczu drużyna jest przygotowana. To nie jest przypadek, że od wielu lat wygrywamy wszystkie mecze. Jesteśmy po prostu przygotowani – powiedział po meczu trener Zbigniew Nęcek. – Ale to nie znaczy, że nie cieszy nas zdobywanie tytułu mistrza Polski. A jak cieszy, niech świadczy autentyczna, żywiołowa reakcja moich zawodniczek w dzisiejszym meczu w momencie, kiedy Kinga Stefańska wygrała ostatnia piłkę. To są świetne dziewczyny, o bardzo kolektywnych charakterach. Dla mnie to jest przyjemność prowadzić taka drużynę – mówił Nęcek.

W czwartek w pierwszym pojedynku Elizabeta Samara w trzech setach pokonała Ruifang Dong. W kolejnym, po wyrównanej rywalizacji, Han Ying pokonała Ma Wenting. Trzeci punkt dla podopiecznych trenera Zbigniewa Nęcka zdobyła Kinga Stefańska wygrywając z Natalią Bogdanowicz 3:1.

Enea Siarka Tarnobrzeg tytuły mistrza Polski zdobywała w latach 1991-2005 oraz 2007-2019. Z kolei w sezonach 1989/90 i 2005/06 tarnobrzeżanki zdobyły wicemistrzostwo kraju.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0

Elizabeta Samara – Ruifang Dong 3:0 (11:7, 12:10, 11:4)
Han Ying – Ma Wenting 3:1 (11:6, 9:11, 11:6, 12:10)
Kinga Stefańska – Natalia Bogdanowicz 3:0 (11:2,11:4,11:3)

źródło: PZTS
foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
2 lat temu

Brawo dziewczyny jestescie najlepsze na swiecie gratulacje trenerze za wszystkie mistrzostwa i puchary powodzenia

AlkoHolik
2 lat temu

Jedyne z czego rodowity tarnobrzeżanin może być dumny to tenis stołowy zwany potocznie ping – pongiem.Gratulacje Panie Trenerze i wielkie uznanie dla zawodniczek.Pełen profesjonalizm!!!Wasze zdrowie!!!Dzisiaj „polecę po całości!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content