Tarnobrzeg: Nie strajkuje już żadne przedszkole

Dzisiaj od strajku odstąpiły przedszkola nr 1, 5 i 6 z Tarnobrzega, co oznacza, że na chwilę obecną żadna z tego typu placówek w naszym mieście nie uczestniczy w proteście nauczycieli. Bez przeszkód rozpoczęły się dzisiaj egzaminy ósmoklasisty.

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyrektorów szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest miasto Tarnobrzeg w dniu dzisiejszym tj. 15.04.2019 r. 8 nauczycieli ( 2 w SP 11 i 6 w SP 9) odstąpiło od strajku i wzięło udział w pracach zespołów nadzorujących egzamin ósmoklasisty – informuje rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega, Wojciech Lis.

Dane na dzień 15.04.2019 r. opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 14
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 16
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 443
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 141
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 15.04.2019 r.: 106

strajk dane 15 04 2019

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
2 lat temu

Trzeba strajkowac. Maturzyści rok poczekaja. Po co im teraz matura. Za rok nie będzie już PIS. Wróci normalność i porządek.

Andrzej
2 lat temu
Reply to  Janek

Bezrobocie 20% i 1300 zł na konto.

gość
2 lat temu

Właśnie przez taki brak solidarności ten strajk upadnie. Tylko potem będzie rzeź. Rząd spacyfikuje wszystkich. Będzie płacz,że co 4 pracę straciła. Wtedy przypomnijcie sobie moje słowa.

Johan
2 lat temu
Reply to  gość

Też mi się wydaje, że cały ten strajk przyniesie więcej szkód nauczycielom niż pożytku. Po akcji z egzaminami mają większość rodziców przeciwko sobie. Kto mądrzejszy pośle dziecko do społecznej szkoły od 1 września, żeby nie ryzykować podobnych akcji w przyszłości podczas egzaminów swoich dzieci. Zwłaszcza, że ma wejść 500+ na pierwsze dziecko. Nie zdziwię się jak faktycznie rząd da podwyżki, ale zlikwiduje kartę nauczyciela. Po akcji z egzaminami większość rodziców nie poprze już nauczycieli. To co pokazują w TV o poparciu to fikcja, bo każdy klnie na nich, ale wszyscy siedzą cicho bo boją się, że później nauczyciele będą się mścić na dzieciach. Większość rodziców popierało strajk, ale bojkotem egzaminów nauczyciele strzelili sobie w stopę. Kto poprze nauczycieli, którzy dostaną 1000, może nawet 1500 więcej, ale stracą kartę nauczyciela i przejdą na etat tak jak w szkołach niepublicznych? Broniarz swoim uporem wystawił całe środowisko nauczycielskie i obecny system na odstrzał. Dał argumenty rządowi. Idea była słuszna, ale wykonanie w ogóle nie przemyślane. Uważam, że im szybciej nauczyciele się opamiętają i zaczną myśleć samodzielnie tym mniejsze będzie dla nich ryzyko konsekwencji tych politycznych gierek pomiędzy rządem, a opozycją.

gość
2 lat temu
Reply to  Johan

Problem w tym ,że poruszasz to co dostajesz w przekazie medialnym. Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki.Problem w tym ,że nie ma ani słowa o tragicznej reformie autorstwa pani minister. O kosmicznej podstawie programowej , gdzie na lekcji realizuje się 60%. Resztę dziecko zabiera do domu, gdzie 40% spada na barki rodziców odrabiających lekcje z dziećmi. Po co tak przeładowany program nauczanie. Dlaczego odbiera się im dzieciństwo. Po co prace domowe po 3-4 godziny dziennie? Ale o tych postulatach nauczycieli próżno szukać informacji ..

John
2 lat temu

Hahaha oswiecenie nadchodzi

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

nauczyciele….zalosni jestescie…nie mscijcie sie na dzieciach..odstapic od strajku

Tomek
2 lat temu

Łamistrajki!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content