Najlepszy fotel biurowy – czyli jaki?

W każdym sklepie meblowym, a szczególnie tym, dopasowanym do potrzeb biurowych, można znaleźć bogatą ofertę wysokiej jakości krzeseł obrotowych i nie tylko. Mniejsze, większe, wykonane na bazie różnych materiałów, z kółeczkami lub bez – wybór jest ogromny. Jak się odnaleźć w tym gąszczu propozycji?

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim trzeba dopasować rodzaj krzesła do profilu pracy. Nie w każdym burze spędza się 8 godzin przy komputerze, czy na wypełnieniu stosu dokumentów. Wtedy też można wybrać krzesła bardziej eleganckie, a mniej dopasowane do pracy przy biurku. Najczęściej jednak poszukiwane są krzesła typowo biurowe, ergonomiczne, które muszą być odpowiednio wyprofilowane i mocno wygodne, aby nie stały się przyczyną bólu pleców, karku czy nóg. Oczywiście należy też dopasować krzesło do aranżacji wnętrza gabinetu, aby odpowiadało designem do kolorystyki ścian i stylu. Inny rodzaj krzesła będzie pasował do pomieszczeń urządzanych w stylu nowoczesnym, a inny do biur klasycznych, z mocnym naciskiem na tradycję. Kupując krzesło do swojego biura czy dla swoich pracowników, warto zaglądać na strony producentów, którzy oferują klientom bogaty asortyment. Wtedy można dopasować optymalnie każdy mebel do indywidualnych potrzeb. Jeden ze sklepów o ciekawej ofercie mebli biurowych i gabinetowych działa na tej stronie: http://ergosystem.pl/partnerzy/mdd/. Do obejrzenia jest mnóstwo różnych krzeseł, zarówno tych bardziej dostosowanych do pracy przy biurku, jak i bardziej eleganckich i mocno nowoczesnych.

Oparcie i siedzisko

Priorytetowo musi być dobrze dopasowane do wysokości pracownika oraz do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Wiele osób wybiera krzesła z funkcją TILT, czyli z możliwością odchylania się do tyłu czy bujania. Dzięki temu można odpocząć w przerwie od pracy i odciążyć mięśnie kręgosłupa. Odpoczywa też kark i głowa – jeśli oparcie ma oczywiście wygodny zagłówek. Nie każdy jednak szuka wysokich foteli biurowych – to już kwestia gustu użytkownika.

Tak samo ważne jest siedzisko. Musi być miękkie, ale nie można się w nie zapadać, bo wtedy po dłuższym czasie pracy, czuje się dyskomfort. Obciąża się także kręgosłup. Siedzisk nie może być tez za długie, ponieważ nogi mnie będą miały solidnego podparcia o podłogę. Nie można też zapomnieć, o odpowiedniej szerokości siedziska. Często siedzą na nim osoby otyłe, a wtedy potrzebne jest szersze krzesło, aby osoby te nie czuły dyskomfortu podczas całego dnia przy biurku.

Regulacja i podstawa

Liczy się także regulacja krzesła. Najlepiej kiedy jest kilkustopniowa, czyli można dopasować ja optymalnie do swoich potrzeb. Regulowane oparcie to komfort dla pleców, natomiast możliwość ustawienia siedziska to czysta przyjemność siedzenia. Niektóre krzesła biurowe mają funkcję wysuwanego siedziska, co dla wielu jest również bardzo ważna kwestią przy zakupie tego typu mebli.

Wystarczy zrobić dobry research rynku mebli biurowych, aby wybrać odpowiednie krzesła czy fotele. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie ma nic bardziej irytującego niż ból pleców czy nóg po całym dniu pracy. Dobrej jakości meble nie będą sprawiały takich problemów podczas użytkowania.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content