Informacje dotyczące strajku nauczycieli w Tarnobrzegu – stan na dzień 18.04.2019 r

Dane na dzień 18.04.2019 r. (środa) opracowane na podstawie informacji przekazanych przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Tarnobrzeg.

  • Liczba szkół/ placówek biorących udział w strajku : 20
  • Liczba szkół/ placówek nie biorących udziału w strajku : 10
  • Liczba nauczycieli biorących udział w strajku : 382
  • Liczba nauczycieli nie biorących udziału w strajku: 114
  • Liczba uczniów w placówkach w dniu 18.04.2019 r.: 1
  • 2 placówki tj. Zespół Szkół Specjalnych oraz Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna zawiesiły strajk w dniach 18.04.2019 r. – 23.04.2019 r.
  • Ponadto Centrum Kształcenia Praktycznego jest nieczynne w dniach 18.04.2019 r. – 23.04.2019 r., a co za tym idzie nie bierze udziału w strajku

strajk dane 18 04 2019-1

BRAK POROZUMIENIA Z RZĄDEM

Jak informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego, podczas dzisiejszych rozmów rząd zaproponował dziś strajkującym nauczycielom zwiększenie pensum o 2 godziny i proporcjonalne podniesienie pensji zasadniczej o ok. 125 zł w przypadku nauczyciela dyplomowanego od września 2020 roku.

Nowa propozycja ZNP i FZZ złożona podczas rozmów 18 kwietnia to rozłożenie na raty 30% wzrostu wynagrodzenia zasadniczego w 2019 roku

– 1.01: 5%
– 1.09: 9,6%

oraz

– 1.10: 5%
– 1.11: 5%
– 1.12: 5%

Sławomir Broniarz poinformował także, że jako mediatorów zaproponował profesorów B. Śliwerskiego i M. Konopczyńskiego. Propozycja ta została odrzucona przez stronę rządową.

Rządowe propozycje dla nauczycieli to w sumie prawie 15 proc. podwyżki w 2019 r. (9,6 proc. podwyżki we wrześniu plus wypłacona już 5-procentowa podwyżka od stycznia), skrócenie stażu, ustalenie kwoty dodatku za wychowawstwo na poziomie nie mniejszym niż 300 zł, zmiana w systemie oceniania nauczycieli i zmniejszenie biurokracji. Rząd przedstawił także nowy kontrakt społeczny dla grupy zawodowej nauczycieli, obejmujący podwyżki i zmianę warunków pracy.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić propozycję formuły okrągłego stołu w sprawie oświaty. Pierwsza sesja obrad miałaby się odbyć po świętach wielkanocnych. Zaproszenie na spotkanie mają otrzymać: związki zawodowe, organizacje pozarządowe, pedagodzy, rodzice oraz przedstawiciele opozycji.

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel
2 lat temu

Jak patrzę na ten plakat i czytam co w nim jest to mi się przypomina tylko bolszewicko – komunistyczna propaganda z PZPR – czyste wierutne i bezczelne kłamstwo – szkoła się zmieni (a co się zmieni – nic )bo pazerni nauczyciele chcą dostać 1000 zł.

Janek
2 lat temu

HAMIE z górnika pokaż PIT lub 13.!!!

Alf
2 lat temu

Rząd nie proponuje nic konkretnego. Wymyślili w ciągu roku budżetowego 5 Kaczyńskiego . Potrzeba na to dodatkowe kilkadziesiąt miliardów złotych.Trzeba teraz szukać tych pieniędzy. Albo komuś zabrać , albo zadłużyć na kolejne dziesiątki miliardów. Patrzę na historie takiego rozdawnictwa.Nigdy nie skończyło się to dobrze w średniej perspektywie.

byk
2 lat temu
Reply to  Alf

Kłamco na co ty patrzysz przecież od wojny nikt(a zwłaszcza komuniści) nie „rozdawał” ludności żadnych suwenirów , więc bierz i ciesz się a nie chrzań bajkowej propagandy.

cenzor
2 lat temu

Niech będzie pensum 24 godziny przy tablicy i 16 poza nią. Pełne 40 godzin, żadnej Karty Nauczyciela. Jak każdy pracownik wymagam: stanowiska pracy z pełnym wyposażeniem do jego wykonywania, godzin pracy max 8 dziennie od 8.00 do 16.00, urlopu na żądanie i wypoczynkowego kiedy zechcę. Rady, wywiadówki,obróbka sprawdzianów i przygotowanie do zajęć w tym czasie. Szkolenie na koszt pracodawcy i tylko w czasie godzin pracy. Na wycieczki niech zatrudniają specjalistów: animatorów, porządkowych oraz ochroniarzy. Ja mam wolne jestem po pracy. Telefonu służbowego do rozmów z rodzicami i samochód służbowy do dojazdu na nauczanie indywidualne. Karty multisport. Pensji adekwatnej do zdobytych kwalifikacji-minimum jak prawnik czy lekarz. Sprawy wychowawcze niech ogarnie specjalista psycholog. Ja jestem po pracy. Wymagam laptopa / dziennik elektroniczny/ drukarki z przydziałem tonera i papieru /sprawdziany,analizy/ Skanera/ archiwizacja dokumentów i ich udostępnianie rodzicom i uczniom/. Pracowni lekcyjnych w pełni zgodnie z wymogami BHP i wyposażonych w 100% w pomoce dydaktyczne. Osoiisty stolik jak w korpo, aby nie przeszkadzać innym.

Zuzu
2 lat temu

Cenzor tylko tyle? Skromnie, do rządu idź, będzie wszystko. U mnie w pracy drukarka na 10 osób jedns pracuje, za dokształcenie trzeba sobie samemu zapłacić, za dojazd do pracy też.
Powiadam Ci startuj w wyborach, będzie i fura i skóra i komura, a drukarek, faksów i czego dusza zapragnie bez liku, i uśmiechów i ukłonów do stóp prawie, achów i ochów , po co ta skromność, IDŹ NA CAŁOŚĆ.

maniek
2 lat temu

Zuzu dokształcanie we własnym zakresie , nie licz na litość rządu , sam weź ster w ręce a nie ględź o dokształcaniu płatnym , dojazd też płaciłem sam dojeżdżając do St. Woli ,za kursy też, komuś potrafisz doradzać , taki z ciebie wykształciuch , masz rozum, możesz zmienić pracę a nie narzekać . Na kasach lepiej płacą , a nauczyciele ciągłe narzekają , im zawsze źle , za mało godzin a forsa duża a może nawet za duża za tyle godzin, można dorobić zbieraniem truskawek a nie siedzieć i ględzić . Zmęczone istoty po 3-4 godzinach 45 minutowych , więcej wypijesz kawy i herbaty niż będziesz zmęczony , już to gdzieś słyszałem od takiego jednego w firmie , jak wychodził po 8 godzinach zmęczony mówiąc , ze wypił 3 herbaty i kawy i się nie przepracował.

korek
2 lat temu

Dokształcanie na koszt pracodawcy? A dlaczego tak wielu nauczycieli bierze granty z Urzędu Pracy na doszkalanie i o tym się nie mówi. Oczywiście jako osoby pracujące.

Wiktor
2 lat temu

Wczoraj w info był wywiad z maturzystką,która wraz z kolegami na wieść,że nauczyciele olali klasyfikację zorganizowała protest .Wspaniała dziewczyna. NAUCZYCIELE UCZCIE SIĘ KULTURY OD MŁODZIEŻY !!!

gość
2 lat temu

Ludzie nie mylcie dwóch systemów walutowych. Co jest już normą w normalnym świecie jest szokiem w tej mieścinie. Nie mieżcie swoją miarą standardów krajowych. Reszta odjechała prawie we wszystkim o dwie dekady. Co tam daleko szukać ,wystarczy na sąsiadów popatrzeć i wystarczy.

rwa
2 lat temu

Cenzor

rwa
2 lat temu

Cenzor za udział w komisjach tez powinni nam płacić jak lami strajkom w tym roku a nie jak w latach poprzednich za darmo

Anna
2 lat temu
Reply to  rwa

zmien prace!

Janek
2 lat temu

Jutro nauczycielskie ciemniaki całą bandą do Warszawy obalac PIS.

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content