„Gdzie jest prawda?” – wątpliwości radnego Kamila Kalinki (video HD)

– Panie prezydencie chciałbym prosić o pomoc (…) chciałbym aby pan prezydent pomógł mi ustalić w co mam wierzyć? Czy mam wierzyć w słowa które pan prezydent wielokrotnie mówi publicznie, czy mam wierzyć w odpowiedzi na moje interpelacje, które do pana kieruję na piśmie – tymi słowami swoje wystąpienie rozpoczął radny Kamil Kalinka, podczas minionej sesji Rady Miasta.

ULICA BŁONIE I SŁOWO „NIEZWŁOCZNIE”

Oto kilka przykładów – kontynuował radny Kalinka, zabierając głos w trakcie punktu pn. „Interpelacje, wnioski i zapytania radnych”. Pierwszy przykład jaki podał radny, dotyczy ulicy Błonie.

– Najpierw to co pan mówi publicznie. Pamiętam, jeszcze w poprzedniej kadencji na spotkaniu w Ocicach (…) zadeklarował pan, że będzie pan wspierał i podejmował działania, żeby ta ulica została zrealizowana. Na sesji budżetowej (…) padły zapewnienia, że tak będzie (…) W odpowiedzi na interpelację radnego Łukasza Nowaka uzyskaliśmy odpowiedź, że przetarg zostanie ogłoszony niezwłocznie. Z kolei na moja interpelację „Co znaczy słowo niezwłocznie” (…) nagle dostaję odpowiedź, że słowo niezwłocznie można interpretować, że nie zostanie zrealizowane. Taką można powiedzieć odpowiedź uzyskałem – mówił radny Kalinka. – To jest pierwszy przykład, że chciałbym uzyskać odpowiedź na pytanie: W co mam wierzyć?, Czy w to, co pan mówi, czy w to, co dostajemy na piśmie? – dodał radny Kalinka.

TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI I SŁOWO „W NAJBLIŻSZYM CZASIE”

Kolejne pytanie radnego dotyczyło Tarnobrzeskich Wodociągów, a konkretnie audytu w tej spółce. Jak twierdzi radny, działania te prezydent zapowiadał wielokrotnie, również w swojej kampanii wyborczej oraz podczas ostatniej konferencji prasowej.

– W odpowiedzi na moją interpelację czytam z kolei, że „Nie planuję przeprowadzenia audytu w Tarnobrzeskich Wodociągach” – kontynuował radny. – Wcześniej ustalałem znaczenie słowa „niezwłocznie”. Teraz może warto ustalić znaczenie słowa „w najbliższym czasie” – dodał Kalinka.

KIEDY ZOSTAŁA PODPISANA UMOWA Z TELEWIZJĄ LOKALNĄ?

W dalszej części swojej wypowiedzi, K. Kalinka pytał o termin podpisania umowy pomiędzy gminą Tarnobrzeg a Telewizją Lokalną na promocję miasta. Jak mówił radny, w styczniu na sesji otrzymał odpowiedź, że takowe rozmowy są prowadzone, konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie nie otrzymał również w lutym.

– Z kolei w odpowiedzi na interpelację na piśmie otrzymuję odpowiedź, że ta umowa została zawarta od 1 stycznia 2019 roku. To już trzeci przypadek w którym pytam „Gdzie jest prawda” – tłumaczył radny dodając, iż informacja ta jest o tyle istotna, że na pytanie zadane pod koniec stycznia nie uzyskał konkretnej odpowiedzi.

– Jeżeli na sesji w styczniu uzyskałem odpowiedź, że umowa ta nie została jeszcze podpisana, to jak może obowiązywać od pierwszego stycznia? (…) Może obowiązywać z dniem pierwszego stycznia ale musiałaby zostać podpisana z dniem późniejszym? Ale którym? Przed 20, czy przed 30 stycznia czy po 30 stycznia, a to by znaczyło (…) że mieliśmy świetny gest, że podpisaliśmy umowę z terminem na koniec stycznia albo początek lutego (…) ekstra 9 tysięcy netto ktoś sobie zarobił? – pytał radny.

REORGANIZACJA W URZĘDZIE

Kamil Kalinka zadał również pytania dotyczące przeprowadzonej w urzędzie miasta reorganizacji i ewentualnych oszczędności z niej wynikających. W swojej interpelacji radny pyta: Ile osób przestało świadczyć pracę w Urzędzie Miasta Tarnobrzega w wyniku reorganizacji Urzędu?

– Na konferencji słyszeliśmy że 262 do 245. Z tym będę polemizował, ale poczekam na odpowiedzi – mówił radny.

Kolejne pytania w tej interpelacji radnego brzmią następująco: Ile z tych osób zostało przeniesionych do jednostek podległych pod Gminę Tarnobrzeg? Ile nowych osób zostało zatrudnionych w Urzędzie miasta na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło od 20 listopada 2018 roku? Jaką kwotę miesięcznie wyniosły oszczędności w wyniku rozwiązania umów o pracę z pracownikami Urzędu w ramach reorganizacji? O jaką kwotę miesięcznie wzrosły koszty w związku z zatrudnieniem nowych pracowników na umowę o pracę, umowę zlecenie lub umowę o dzieło od 20 listopada 2018 roku, plus podwyżki dla osób które w ramach reorganizacji Urzędu uzyskały awans i wzrost uposażenia? Jaką kwotę miesięcznie w sumie stanowi wynagrodzenie osób przeniesionych z Urzędu Miasta do instytucji podległych pod Gminę Tarnobrzeg?

– Dopiero jak będę miał odpowiedzi na te pytania to sobie sam zweryfikuję, czy były oszczędności, czy nie były i na jaką skalę – kontynuował radny Kalinka.

W kwestii umów zawieranych przez gminę radny Kalinka zadał w ramach interpelacji jeszcze jedno pytanie o treści „ Jakie umowy (zlecenie, o dzieło) zostały zawarte przez Gminę Tarnobrzeg z osobami indywidualnymi oraz innymi podmiotami od 20 listopada 2018 roku do chwili obecnej. Proszę o podanie od kiedy zostały zawarte, czego dotyczyły, z kim zostały podpisane, na jakie kwoty i na jaki okres. Proszę również o podanie ewentualnych nowych umów, które były przedłużeniem już istniejących”.

PROSZĘ O PRZECZYTANIE DO KOŃCA ODPOWIEDZI NA INTERPELACJE”

Na dwa pytania radnego Kalinki, prezydent Bożek odpowiedział jeszcze podczas tej samej sesji.

– Nie mam wątpliwości, że ulicę Błonie trzeba zrobić, zwróciłbym jednak uwagę na ostatnie zdanie w odpowiedzi na interpelację, które brzmi: „Informuję również, że rozpoczęliśmy starania o środki zewnętrzne na realizację przedmiotowego zadania” – tłumaczył prezydent. – Przypominam, że pierwsza dzisiaj dla nas kolejność to jest naprawdę zdobycie pieniędzy na ZUS. Od 2009 roku ciągnie się za nami ten ogon – kontynuował.

W odpowiedzi na pytanie dotyczące zapowiadanego audytu w Tarnobrzeskich Wodociągach prezydent również prosił, o przeczytanie „do końca” odpowiedzi na interpelację. – „W najbliższym czasie nie planuję przeprowadzenia audytu w Tarnobrzeskich Wodociągach„– cytował D. Bożek tłumacząc jednocześnie, że kontrole chce przeprowadzić we wszystkich spółkach, jednak ze względu na obecną sytuację w TTBS to „ tam jest największy problem i tam mają iść wszystkie służby”.

Na pozostałe pytania prezydent nie odpowiedział radnemu, na chwilę obecną w.w. odpowiedzi nie ma również opublikowanych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

SZCZEGÓŁY W MATERIALE VIDEO:

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obywatel
2 lat temu

Piotrek, Ty już nie masz kogo pokazywać i o czym pisać, tylko tego głąba? Zadaj mu i Ance pytania, w ramach jakich przepisów udzielili kilkumilionowego zamówienia publicznego na obwodową? To jest karalne! I niech nie pieprzy, że uzupełniającego zamówienia bo to nieprawda. I zapytaj się go, dlaczego Mickiewicza najpierw miało być robione, a spadliśmy z listy??????

W tym miescie to nawet dziennikarze niedouczeni.

Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Obywatel

To pytanie nie do dziennikarzy ale do radnych Dlaczego nie pytają o radosną tworząc P Ani i Kalinki Ale na to potrzeba wiedzy i pracowitości.

Grzesiek
2 lat temu
Reply to  Obywatel

NW24 powinno ciebie pokazywać i to jaki jesteś „mondry i doóczony” głąb. Stań przed lustrem i powiedz głośno „nie dorastam Kalince do pięt!”

maniek
2 lat temu

Totalna IGNORANCJA , nikt chyba z rządzących wcześniej nie upadł poniżej tej kreski . w Tarnobrzegu zapanował w urzędzie SYF , KIŁA i mogiła . Tak w skrócie wyglądają rządy nie przygotowanych do rządzenia miastem rajców . Wygląda na to , że można w niedługim czasie spodziewać się KOMISARZA, wtedy szybko będą audyty , sprawdzenie podwyżek w urzędzie , ilość nowych etatów i z jakimi stawkami, ilu przyjętych dziennikarzy na stołki naczelników za CISZĘ dziennikarską i nie wchodzenie władzy w drogę. Przynajmniej jeden radny ma HONOR dopominać się od prezia odpowiedzi . WYBIERAJĄCY NOWE WŁADZE WYBORCY PO SPEŁNIENIU OBOWIĄZKU GŁOSOWANIA ZATONĘLI RAZEM Z WYBRANYMI RADNYMI , NIE POTRAFIĄ OD NICH DOWIEDZIEĆ SIĘ CO ROBI WŁADZA , PATRZEĆ IM NA RĘCE . LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ Z LETARGU , TARNOBRZEG GINIE , OBECNE RZĄDY RAJCÓW NIE WARTE NAWET FUNTA KŁAKÓW .

miroN
2 lat temu
Reply to  maniek

„Syf kiła i mogiła” jakże trafne, dodam jeszcze – alkoholizm
Takiego syfu kiły i mogiły nikt się nie spodziewał. Ludzie liczyli na to, że mądry przyjdzie to się tego pozbędzie a tu na odwrót. Ciekawe do czego to zmierza i czy to teraz wspólny biznes ? Wyjdzie w praniu niebawem.

John
2 lat temu

Komisarza wprowadza zaraz po odwiedzinach CBA , niestety ale na to co sie wyprawia nie ma innej rady

gość
2 lat temu
Reply to  John

Szykuje się prowokacja? Znamy już sygnalistę?

miroN
2 lat temu
Reply to  John

tak!

maniek
2 lat temu

WPROWADZIĆ CO TYGODNIOWE KONFERENCJE PRASOWE NIECH WŁADZA ROZLICZA SIĘ ZE SWOJEGO DZIAŁANIA A NIE TRWA W LETARGU. WYBORCY TARNOBRZESCY POWINNI WIEDZIEĆ CZYM ŻYJE MIASTO , CO ZOSTAŁO ZAŁATWIONE W TYM TYGODNIU , CO DO ZAŁATWIENIA NA PRZYSZŁY, I TAK Z TYGODNIA NA TYDZIEŃ , NIE TYLKO W TVL ALE I W INTERNECIE .NIECH WŁADZA POKAŻE CO POTRAFI ZAŁATWIĆ , Z CZYM MA PROBLEM,CZY WSPÓŁPRACUJE Z RZESZOWEM, CO Z OBWODNICĄ ITP SPRAWAMI.

zosia
2 lat temu

Po co Kalinka pyta o audyt w wodociagach Kalinka ma tam swoją radę nadzorczą przez sobie powołaną Przypomnę przewodnicząca rady nadzorczej jest p.Majchrzak J powołaną przez Kalinke Pozostały skład rady nadzorczej też powołani przez Kalinke Co za hipokryzja domagać się audytu gdy ma się informacje z pierwszej ręki.A może tu chodzi o chichot polityczny. Przegrałem wybory a moi dalej rządzą a ja udaje że nic nie wiem co się tam dzieje

jasio
2 lat temu
Reply to  zosia

Udawać że nic nie wie co się tam dzieje, może robić ale i robi tylko- panujący p. prezydent. Więc może trzeba zrobić pobudkę!!!

Tarnobrzeg
2 lat temu

Uciekać do Stalowej jak najszybciej wiele osób już to zrobiło polecam innym praca nawet jest jest gdzie spędzić czas bloki się stawia a w Tarnobrzegu nic się nie dzieje

obywatel
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzeg

Po co uciekać – zlikwidować urzędy w mieście, zabrać prawa miejskie,
pozwalniać urzędy – a sołtys sobie poradzi.

gość
2 lat temu
Reply to  Tarnobrzeg

Zobaczymy ,czy tak wesoło będzie , jak przyjdze obligacje spłacać

obywatel
2 lat temu

No cóż takie miasto, tacy radni (bezradni) tacy prezydenci !

Pan Kalinka dostaje odpowiedzi takie jakie szef (prezes SM) radnego Nowaka
(w pracy etatowej) udziela swoim Pracodawcom – członkom spółdzielni Siarkowiec
-powiedzieć aby nie powiedziedż (prawdy) i pomaga w tym słynna adwokacina
z miasta Tarnobrzeg (chyba ta sama i w urzędzie i w Siarkowcu).
Nauka idzie od tych z kim Kalinka się zadaje .
Pan Nowak dobrze wie (chyba) kto wcześniej płacić na byłą Miejską Telewizje
(z kasy wnoszonych przez członków) – na szczęście zlikwidowaną.
Prezes wszystkich prezesów spółdzielni mieszkaniowych (i pracowników tych spółdzielni) niejaki TW ” ANTEK” z KRS już dawno mówił ” tak macie kłąmać;
i pouczał że nalezy to robić z wyczuciem i ostrożnie

obywatel
2 lat temu

Oj Prezydento Bożek – nie ma kasy na ZUS -coś niesamowitego .
Pytanie brzmi :
1. to dlaczego jeszcze nie ma zwolnień w urzędzie.
2 Dlaczego mieszkańcy mają płącić za niuctwo, nieudolność urzędasów?
3 Jak nie ma na ZUS to z czego da strajkującym nauczycielom ?

Obserwatorka
2 lat temu

Obywatelu stawiasz zarzut Prezydentowi, że nie ma kasy na ZUS to zapytaj się K. Kalinki dlaczego przygotował projekt budżetu miasta Tarnobrzega na 2019 r. z niedoszacowaniem w kwocie 18 mln 300 tys zł. w dziale 801 – Oświata i wychowanie. Może wówczas pojmiesz kto odpowiada za ten stan rzeczy.

Elo
2 lat temu
Reply to  Obserwatorka

Na którejś radzie p. Pekar powiedziała, że do tworzenia budżetu został zaproszony prezydent elekt, który mógł sobie go ułożyć, jak tylko chciał, ale w ogóle nie był zainteresowany pracą nad budżetem. To do kogo teraz te pretensje?

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obserwatorka

No cóż – budżet jaki jest to jest a kto go przygotował i w jaki sposób
to jest teraz widoczne.
Zatem budżet jest objawem umięjętności i wiedzy urzedasów
(po co komu takie urzedasy) – czyżby byle kto pracował w urzedzie
– wyglada na to że ludzie tam zatrudnieni są tylko z klucza partyjnego,
po koleżensku i w żadnym wypadku nie nalezy wiązać tego z kwalifikacjami.
Prezydent bezradny (Zus) radni bezradni – pytanie po co komu sa potrzebni???

gość
2 lat temu
Reply to  obywatel

To podziękujcie mlecznemu jankowi i malemu fiatowi

wieloletni obserwator
2 lat temu
Reply to  obywatel

Obecnie nie mamy skarbnika jak np w Stalowej Woli a księgowego. Tyle w temacie.

miroN
2 lat temu
Reply to  obywatel

„Zatem budżet jest objawem umiejętności i wiedzy urzędasów” – ależ oni mają umiejętności doskonałe, wiesz w czym i to bezkarnie od lat.

gość
2 lat temu

Populizm. Ale tak podobno dzieje się w całym kraju , gdzie są w opozycji.

wielowiesmiasto
2 lat temu

Teraz rzadzi nieudacznik Bozek i odpierdol….sie od Kalinki.Gosc ma racje ze zadaje te wszystkie pytania.To co sie dzieje w tym urzedzie to mafia i CBA predzej czy pozniej zacznie aresztować po kolei.

gość
2 lat temu

Na pewno obecny prezydent ma większy mandat bo wygrał w pierwszej turze .Przypomnieć wyniki pozostałych kandydatów?

Obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

Bożko nie jest żadnym prezydentem, tylko Pluto sołtys.

Elo
2 lat temu
Reply to  gość

Szkoda tylko, że niektórzy wyborcy żałują teraz swojego wyboru, a to też o czymś świadczy…

obywatel
2 lat temu
Reply to  gość

Mandat mandatem – od tego ani wiedzy, ani kwalifikacji, ani innych rzeczy mieszkańcom i miastu nie przybędzie ani im korzyści.
Mandat dostał przez przypadek – bo reszta taka sama a może jeszcze marniejsza.

miroN
2 lat temu

Nikt nie sprawdza, nikt nie kontroluje to psy szczekają a karawana jedzie. Teraz to już jazda bez trzymanki, widać kto z kim wypłynął, kto fachowcem od tego procederu i kogo się lasuje, jak na dłoni. Grunt, że w papierach gra Dosyć tego ! Taczki przygotowane !

garbus
2 lat temu

Kalinka gdzie jest kasa na obwodnice ?? Partacz ktory teraz chce błyszczec na krytyce obecnego za błędy kiedy … Kalinka był Komisarzem z nadania politycznego

obywatel
2 lat temu
Reply to  garbus

Kalinka teraz wszystko i wszystkich krytykuje (gdzie był jako komisarz i co robił ???)
– skąd to znamy – powtórka z histori – kiedyś też prezydentem Tarnobrzega został gość co na krytyce zbudował swoję karierke w Tarnobrzegu a jak juz został prezydento to tylko została propaganda i długi po inwestycjach przed wyborami na drugą kadencję i nawet słynna miejska telewizja od propagandy nie pomogła.

kinga
2 lat temu

układ personalny kalinki Motyki i Brzezowskiego ma się znakomicie , zgarniają dużą kase po cichu w swych instytucjach , ale ego i ambicje ich gryzą a marszał pogania do dzieła … stąd ten frustrujący styl i atak innych za swoje niepowodzenia … a Bozkowi póki co nieźle idzie zapowiada się całkiem dobra kadencja ))

Majówka
2 lat temu
Reply to  kinga

Piszesz dobrze idzie Bozkowi To dlaczego trzyma z Kalinka Zostawił.na stołkach wszystkich Kalinkowych.Motyka Brzozowski Majchrzak prezesi spółek w tym Solidarności Nic już nie mówiąc o dobrze ustawionym radnym Capale.Siarkopol i inne spółki opanowane przez tatusia znajomych A mecenasi to też z kręgu tatusia A wszyscy łącznie z Bozkiem udają że super rządzą Zapominają że pod Dyktando Kalinkowych.Milych obrad niema rado.

gosia
2 lat temu
Reply to  Majówka

Twoje dyrdymały nie trzymają się kupy bo może tak zwani przez ciebie kalinkowi to merytoryczni specjaliści i się sprawdzili a taka safanduła jak ty nie potrafi tego dostrzec tylko papla tanie frazesy.

Tbg
2 lat temu

Panie Radny Kalinka skoro obecnie jest tak źle to proszę udzielić rzeczowej odpowiedzi na następujące pytania; -co Pan wraz z p. Pekar zrobiliście w kwestii rozwiązania problemu w TTBS gdzie miał Pan powołana przez siebie radę nadzorcza a dzisiaj Pan ma w tej kwestii bardzo dużo do powiedzenia? -gdzie jest dodatkowe 2,5 mln zł. załatwione przez Pana na obwodnicę, o których to pieniądzach mówił Pan na konferencji wrześniowej 2018 r. na miesiąc przed wyborami samorządowymi? -dlaczego ministerstwo infrastruktury i rozwoju bezczelnie zabrało dofinansowanie na ul. A. Mickiewicza skoro wojewoda podkarpacka nasze miasto zakwalifikowała do dofinansowania a samorządy które się nie zakwalifikowały takie dofinansowanie dostały? – kolejna kwestia panie radny to oslawione polecenie zmian do projektu obwodnicy na które z tego co radni głośno mówią nie zabezpieczono w budzecie miasta środków finansowych a teraz ktoś sobie dużo dużo życzy? Panie Kalinka jak Pan szuka prawdy i chce innych uczyć tej prawdy to niech sobie Pan najpierw spróbuje odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania i może wówczas zrozumie sens i znaczenie pojęcia prawda bo nie wszyscy to co Pan mówi kupią na zasadzie, jak to powiedział wasz klasyk – ciemny lud to wszystko kupi. Panu Prezydentowi i Radnym Miasta proponuję aby uzdrowić… Czytaj więcej »

John
2 lat temu
Reply to  Tbg

Czys ty chlopie na glowe upadl z 9 pietra , zadajesz pytania w kierunku Kalinki ? Seria pytan ktore wydedukowales powinna byc ukierunkowana na mikro prezydenta bozka i ta niedorozwinieta rade miasta , z jednej strony atakujesz jakby na to nie spojrzec radnego , szeregowego radnego , azeby pokazac ze wszystko jest z winy czlowieka ktory pelnil obowiazki prezydentta raptem kilka miesiecy , tym samym stajac w obronie bendy bozka , ktorego w dalszej czesci swoich wywodow niemalze blagasz aby zaczal robic wogole cokolwiek ty jestes umyslowo niedorozwiniety czy stan wzburzenia prowadzi twoja logike w slepy zaulek ?

TBG
2 lat temu
Reply to  John

„John” dobrze że ty jesteś tak rozwinięty że co niektórzy być może tobie z inteligencją do pięt nie dorastają. Masz prawo do obrony radnego Kalinki tak jak niektórzy mają prawo do obrony Prezydenta Bożka. Swoją drogą jak już tak bronisz radnego Kalinki to proszę przedstaw argumenty na te 2,5 mln zł na obwodnicę miasta które wówczas pan radny rzekomo załatwił. Pan radny mówi i domaga sie od Prezydenta Bożka prawdy więc nie obrażaj ludzi tylko stojąc w poszanowaniu i obrony prawdy udowodnij że pan radny wówczas mówił prawdę.

mix
2 lat temu
Reply to  TBG

Przy takich radnych to miasto czeka degradacja. Od kiedy mieszkam w Tarnobrzegu i obserwuję lokalną politykę to poza walką między sobą można odnieść wrażenie że nikomu na nim nie zależy. Najważniejsze aby tylko o nich pisano i mówiono a reszta się nie liczy.

John
2 lat temu
Reply to  TBG

Czy ja mam ci tlumaczyc slowami czyjes slowa ? Zobaczeobwodnice uwierze w obwodnice ,zobacze ten rozwoj miasta ktory obiecywal bozek i w niego uwierze , tylko daj mi znac kiedy to sie zacznie bo nie chce przegapic

Miechocin
2 lat temu
Reply to  Tbg

Brawo panie radny Stępak

obywatel
2 lat temu
Reply to  Tbg

Czego żądacie od kalinki – ZROZUMIENIA – życzę powodzenia, przecież to nierealne.

Edek
2 lat temu

Brawo Piotrek! Jedyny dziennikarz, nie bojący się poruszać trudnych tematów. Jak dobrze, że istnieje ten portal.

Zibi
2 lat temu
Reply to  Edek

Dokładnie! Brawo!
I brawo Pan Kalinka, bo to jedyny radny, który ma wiedzę i nie boi się zadawać trudnych pytań!

wyborca
2 lat temu
Reply to  Zibi

Oby tylko do jesieni. Mam nadzieję że na jesieni po wyborach parlamentarnych obecna władza zamieni się z opozycją miejscami, gdyż to co stało się przez ostatnie 4 lata zdaje się sprawiać wrażenie że żyjemy w jakimś matrixie. Premier roztacza wizje bogatego państwa a jak protestują niepełnosprawni raptem się okazuje że nie ma dla nich pieniędzy. Strajkują nauczyciele, nie ma pieniędzy ale za to prezes ma na krowę i świnię. Gdzie my żyjemy?

Erazm
2 lat temu
Reply to  wyborca

Pieniądze na krowy i świnie mają być z UE, pieniądze na nauczycieli są i dostają podwyżki, tylko im ciągle mało i od razu chcą 8 tys. Swoją drogą, gdzie byli przez ostatnie lata, kiedy zamykano szkoły i zwalniano nauczycieli (ich koleżanki i kolegów), kiedy przez długie lata nie mieli ŻADNYCH podwyżek? wówczas nie było komu strajkować. Tak było im dobrze? NIE! Wówczas rządzili koledzy przywódcy tego strajku, czyli pana Broniarza.

obywatel
2 lat temu
Reply to  wyborca

Władza się zmieni i znowu „pieniędzy nie ma i nie będzie” jak mawiał słynny złotousty niby minister finansów.
Znowu obiecają – wieku emerytalnego nie podniesiemy – a oszuści podnieśli,
Znowu obiecają – wieku podatków nie podniesiemy – a oszuści podnieśli,
Wrócimy do czasów gdzie ludzie kamieniami rzucali w dinozaury
(czy byli na ziemi wówczas ludzie jak były dinozaury – de…lka).
Dziękuję za takich oszustów i nieuków.
Wróci Szogun i jego wódz co wmawiał że jak się mało zarabia to się zmienia pracę na lepiej płatną.

Alf
2 lat temu
Reply to  obywatel

Kto ci człowieku płaci ? Aż tak głupi to chyba nie jesteś. ? Mamy obecnie powtórkę z czasów Gierka , jak nie pamiętasz bo za młody jesteś to poczytaj, jak ta propaganda sukcesu się skończyła.Teraz mamy powtórkę z rozrywki.

amso
2 lat temu
Reply to  obywatel

„Historyku” twój „dyplom” wygasł już w 89roku. Nie błaznuj więc.

JOLA
2 lat temu

po co robic ulice gdzies na wsi?????????????????????? ULICA LOKIETKA W TARNOBRZEGU MIALA BYC WYREMONTOWANA W TYM ROKU PO TYM JAK W ZESZLYM ZOSTALA ZNISZCZONA PRZEZ PEC . A TERAZ SIE NAM MOWI ZE NIE MA PIENIEDZY!!!!!!!! BEDZIEMY SIE TELEPAC PO DZIURACH I PLYTACH NASTEPNE 20 LAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

obywatel
2 lat temu
Reply to  JOLA

Na wsi się robi, bo tam startują , obiecuje sie tam gdzie się startuje
(ocice, mokszyszów , słynne parkingi na kopernika)

gość
2 lat temu

A czy to nie na jego wniosek kiedy był po prezydenta rada miasta przegłosowała odebranie inkasa TBS za targowisko i przekazała prywatnej sportowej spółce akcyjnej? Czy to nie przyczyniło się do pogłębienia kryzysu w TBS ?

John
2 lat temu
Reply to  gość

Ten caly ttbs potrzebny byl w tbg jak dziura w moscie , a nie w tbg nie ma mostow , wiec jak kurw…e majtki bo tych u nas nie brakuje

Obywatel
2 lat temu

Widzę, że Walduś, miechociński radny działa na forum. Za ile Cię kupił niedomyjciuch sołtys, za społecznego przewodniczącego jakiejś komisji inwestycyjnej??? Sprzedawanie się samego siebie na prawo i lewo. Cos się tak Kiełba uczepił? Lepsza była niema Kłeczkowa, która kompletnie nic nie robiła? Chłopie od pługa oderwany zastanów się. Co by nie powiedzieć, Grzesiek wiedzę ma i to bardzo dużą. 3/4 tej poronionej rady się nie umywa do jego wiedzy. Każdy urzędnik Ci to powie.

Nawet szefowej swojego komitetu nie umiałeś wybronić, a Ty chcesz miasto inwestycyjne ratować??? To Ty powinieneś zrezygnować z przewodniczenia a nie się czepiać Grześka.

gosia
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Nie zauważyłeś że Grześka to czepiło się już ponad rok temu CBA i jakoś nie umie się od nich odczepić.

gość
2 lat temu
Reply to  gosia

CBA czepi się też kołka Kółka:)

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Grzesiu to wiedzę ma jak brać nielegalnie i bezprawnie kasę za bycie członkiem Rady Nadzorczej w TSM – taki prawnik sasr….y taka jego wiedza).
Ciekawe czy oddał tą bezprawnie i bezczelnie kasiorkę za bycie nielegalnie
przez ponad 2 lata w darzie nadzorczej (taki typowy przekręt – jak to
w większości patologicznych, postkomunistycznych spółdzielniach mieszkaniowych gdzie się poobsadzali byli tajni współpracownicy, członkowie PZPR, członkowie egzekutywy miejskiej – tarnobrzeska, byli milicjaci z PRL ich rodziny itp przekretasy.

Obywatel
2 lat temu
Reply to  obywatel

Pieprzysz jak potłuczony.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

To sobie poczytaj wyrok SA w Rzeszowie w sprawie grzesia i 8 pozostałych wspaniałych w tej sprawie .
Rzuć nazwiska np członków byłej Rady Nad. w Siarkowcu a później w internecie posprawdzaj kto jest kim.
To nie bzdura – ale tarnobrzeska rzeczywistość – wystarczy popytać ludzi co jeszcze pamiętają ich działalność w strukturach tych postkomunistycznych organizacji.
Przeciętnie inteligentny człowiek potrafi to zrobić!

Wyborca
2 lat temu

Ludzie przestańcie się ośmieszać z tym negowaniem jednych a wychowalaniem drugich. Niektórym najlepiej wychodzi jedynie opluwanie innych na różnych forach. Ten garbaty, tamten głupi, ten piękny a tamten brzydki. Wcale się nie dziwię że w naszym mieście trudno jest cokolwiek zrobić, bo jeszcze dobrze łopaty nie wbija a już wylewa się wiadro brudow. Żenada

Gosc
2 lat temu

Teraz jest ewidentnie widać, że najlepszym Prezydentem naszego miasta byłby Pan Radny W. Zych. Osoba z wizja rozwoju miasta, do tego wykształcony. Jednym słowem szkoda, lecz niestety trzeba zgodzic sie i uszanować demokratyczny wybór mieszkańców.

gość
2 lat temu
Reply to  Gosc

Niestety również bez zaplecza…

John
2 lat temu
Reply to  Gosc

Gdzie durniow kupa tam i herkules dupa , jest czas niech Zych buduje zaplecze , nie ma w tbg zadnej frakcji ktora jest rzeczowa

skad tego skarbnika wyczasneliscie
2 lat temu

miaasto nie ma nic oprucz kredytów do spłacenia i proponuje aby zaciagnac nastepnya aby spłacicc porzedni a potem nastepny aby spłącic a po tem za kratki pujsc bo wiezniowi przysługuje 2,5 tys na miesiac odbebnic swoja wine w luksusie a miasto zostawic zrójnowane lepiej sie nie tykac bo jak zaczna naprawiac to gorzej zepsuja tylko jedno proponuje co zrobia aby ludzie zostawali w tym miescie bo juz młodziezy w nim nie ma a emerycji i remcisci nie dadza rady spłacic tego zadłuzenie bo teraz wychodzi szydło z wora

obywatel
2 lat temu

Emeryci i renciści wcześniej czy później poumierają ( no chyba że do diabła napiszą o spłatę (tarnobrzescy sędziowie i tam mogą skierować nakazy i wyroki nakazujące zmarłym zwrot – tu jest wszystko możliwe).
ale kasiorka z kasy miasta dla wybrańców nie będzie do zwrotu

gość
2 lat temu
Reply to  obywatel

No emeryci i renciści to dosłownie i w przenośni największy kapitał …

maniek
2 lat temu

Tarnobrzeg to bagno , nawet ościenne gminy z radami umieją załatwić dofinansowania swoich budżetów gminnych. Do takich spraw potrzeba ludzi zaangażowanych , ludzi patrzących perspektywicznie na rozwój regionu , a nie jakichś kmiotów , którzy dostają się na stołki a potem maja dublera który z tyłu kieruje tym burdelem jakim jest Tarnobrzeg . Wszyscy wcześniejsi już nafikali , nabrali pożyczek ,rozwijają dziadostwo , na nic nie ma forsy . Jeśli są redukcje to widoczne a nie wprowadzanie nowych / dziennikarzy na naczelników / aby uciszyć wszystko aby nic nie wypłynęło do publicznej wiadomości .Rada miasta tak działa opieszale , a do tego jeszcze dołączają osiedlowi poplecznicy , których nawet nie widać , nic nie robią czekając na ruch prezydenta . praca prezydenta to jak za poprzedniej kadencji klepanie się po plecach z radami działek , spotkania z III wiekiem , otwieranie nowych budowli typu /kibel XXI wieku / , obiecywanie gruszek na wierzbie / gdzie inwestorzy / , a do ST. WOLI to nam tak daleko z rozwojem jak Polsce do zachodu, ważniejsze spotkania z konfidentem Wałęsą niż miasto. Coraz częściej widać ogłoszenia typu sprzedam , czy to dom , czy to jakiś punkt typu warzywniak , a teraz jeszcze… Czytaj więcej »

Ważne
2 lat temu
Fenek
2 lat temu

Czy to prawda że się zwalnia ludzi z urzędu ale zatrudnia w instytucjach utrzymywanych z budżetu miasta. To by nie była oszczędność tylko ściema. Czy to jest prawda czy nie ?

68
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content