Transmisja XI sesja zwyczajnej Rady Miasta Tarnobrzega (video HD)

XI sesja zwyczajna Rady Miasta Tarnobrzega zwołana została na środę 24. kwietnia br. Sesja odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, początek godz.13.

MATERIAŁY NA SESJĘ: tutaj

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.

5. Analiza funkcjonowania i rozwoju infrastruktury Jeziora Tarnobrzeskiego. Działania samorządu tarnobrzeskiego na rzecz promocji turystycznej i sportowej miasta Tarnobrzega.

6. Sprawozdanie z realizacji programu współpracy miasta Tarnobrzega z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 r.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał oraz podjęcie uchwał w sprawie:

1) przyznania Medalu Sigillum Civis Virtuti,

2) Nadania tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Tarnobrzega”,

3) ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie opłaty targowej miasta Tarnobrzega,

4) ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie określenia zasad wydzierżawiania i wynajmowania nieruchomości stanowiących własność gminy Tarnobrzeg i miasta Tarnobrzeg na prawach powiatu,

5) ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego osiedla „Mokrzyszów” w Tarnobrzegu,

6) wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ulicy
Plażowej, obręb Machów,

7) powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy w Tarnobrzegu,

8 ) powołania Rady Społecznej Przychodni Specjalistycznej w Tarnobrzegu,

9) powołania Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Tarnobrzegu,

10) przekazania projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Gminy Tarnobrzeg,

11) budżetu obywatelskiego Miasta Tarnobrzega,

12) zmian w budżecie na 2019 rok,

13) zmian w budżecie na 2019 rok,

14) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnobrzega,

15) nadania imienia „Park rodzinny im. dr Olgi Lilien” obiektowi rekreacyjnemu wybudowanemu na Osiedlu Mokrzyszów w Tarnobrzegu,

16) Określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (uchwała przeniesiona z sesji z dnia 3.04.2019 r.).

8. Sprawy bieżące.

9. Odpowiedzi na interpelacje, wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.

10. Interpelacje, wnioski i zapytania radnych.

11. Oświadczenia radnych.

12. Zamknięcie sesji.

LIVE:

CZĘŚĆ 1

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
2 lat temu

Trzeba przyklepac Kolkowi Galerię w Mokszyszowie?

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Jan

Z tego co wiem, to nawet nie ma być galeria tylko jednopiętrowy park handlowy. Jeśli to prawda, to taka inwestycja nadal nie spełni oczekiwań tarnobrzeżan w tym zakresie.

lolek
2 lat temu

czy ta inwestycja będzie stylizowana na szalet miejski im. Grzegorza K. ???

nieradny
2 lat temu

A skład Rady społecznej już ustalony z Kalinką

peowie
2 lat temu
Reply to  nieradny

Boli cię Kalinka , no to cierp bo z tobą na pewno nie będzie ustalał nikt niczego.

obserwator sesji
2 lat temu
Reply to  peowie

Bo jak patrzę jak Bożek zdradził wyborców i kuma się z Pisem z myślą o karierze swojego zastępcy to trudno nie widzieć ,ze te rady społeczne też dla pisu. Bożek nie rozliczył Kalinki z jego rządów komisarycznych,nikogo z pisowców nie zwolnił . Jest w największej przyjażni z ludźmi pisu .Patrz Majchrzak .Motyka i inni. Za to Kiełbowych wywala równo przy pomocy wyżej wymienionych. .Tylko za co .? Czym Ci Kalinkowi się zasłużyli dla Miasta. Jak się idzie do władzy to trzeba mieć wizję . Mastalerz miał wizje i zwalniał ludzi Dziubińskiego i wszystko było jasne dlaczego.? Dziubiński był przeciwnikiem politycznym Mastalerza i tyle w temacie. Bożek wygrał bo mieszkańcy nie chcieli pisu. I co Bożek pokazał? .Patrz jak wyżej . Nie tak miało być Panie Bożek. Chce się powiedzieć >Wróć Mastalerz i zrób z pisem porządek ,bo się rozpanoszyli w mieście bez legitymacji mieszkańców.

Edi
2 lat temu

Hahaha, Bożek układa się z PiSem, ale PiS nie układa się z Bożkiem! Hahaha, to mi się humor poprawił czytając te głupoty. Nienawiść do Kalinki na mózg ci siadła!

L74
2 lat temu

„6)wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu części nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ulicy Plażowej, obręb Machów” – A to dlaczego tak i kogo to dotyczy? Czy tak trudno przeprowadzać takie sprawy na transparentnych zasadach. Czy nie wszyscy powinni być na równych zasadach?

Stasiu
2 lat temu

Kurłaaaaaaa wasza mać, bożkowe i krukurkowe dziady, dziękujemy za nie przyjęcie bonifikaty użytkowania wieczystego. Super. Sprzedajne kurły. Adam, nie spodziewałem się. Po takiej Cebuli, to tak, ale po Tobie….

Antystaś
2 lat temu

Co Stasiu darmocha komuś się marzy kosztem miasta? Niech sobie zapracuja a dobry Kielb niech powie ile w TSM zarabia kosztem spółdzielcow i czym się zajmuje. Następny dobrodziej co obskurna szope, czytaj kible w centrum miasta postawił i to za 560 tys zł.

Pracownik
2 lat temu
Reply to  Antystaś

Nawet debilu nie rozumiesz o co w ustawie chodzi a się wypowiadasz. A kible to do konserwatora, on wydał dyspozycje.

stazysta
2 lat temu
Reply to  Pracownik

A ty nie debilu odpowiedz kto zatwierdził i składał projekt i wniosek bo twój pojęcia brak-widoczny.

gość
2 lat temu

Ogólnie nie zawiodłem się. Populizm ,chucwa i zero konkretów. Standard.

zosia
2 lat temu

P.Rębisz nie po to mieszkańcy wybrali pana radnym RM aby pan jeżdził na jakieś tam targi i je reklamował na sesji a ponadto co tak panu zagazowało w główce aby dać możliwość płacenia strajkującym nauczycielom płacić za strajk ,Jeśli miasto ma tak dużo środków to proszę oddać te środki rodzicom za opiekę nad dziećmi w czasie tychże strajków.

Wyborca
2 lat temu
Reply to  zosia

Wyborcy nie wybrali Rębisza na radnego. Rębisz wszedł do rady bo załatwił sobie nr. 2 na liście z Bożkiem i gdy Bożek został wybrany na prezydenta to wchodzi następny z listy. Partyka wszedł podobnie za Krukurę, która olała Radę Miasta. Jeszcze jeden radny wszedł gdy zrezygnował wybrany mecenas Zioło czy Ziobro.

Frania
2 lat temu
Reply to  zosia

Bo pan Rębisz to nauczyciel i ma żonę nauczycielkę (oboje strajkują) i dlatego tak martwi się o wypłatę

aso
2 lat temu
Reply to  Frania

Taki nauczyciel (o radnym nie wspomnę) musi dostać wilczy bilet i zieloną TRAWKĘ ZALICZYĆ.

doc.dr
2 lat temu

Kiedy przewodniczący RM nauczy się czytać i mówić zrozumiale , bo wciąż duka , stęka i chrząka.Dokąd taki „omnibus” będzie wstyd miastu przynosić będzie.

gość
2 lat temu
Reply to  doc.dr

A co powiesz na to ,że chłopaki nie płaczą ???

Stasiu
2 lat temu
Reply to  gość

A tyle, że ona taka sama mądra jak przewodniczący. Obrady żenujące, poziom dramatyczny, zero powagi niektórych radnych dla sprawowanego mandatu. Prezydent to już szkoda gadać. Dno sięgnęlo niżej niż muł.

Xyz
2 lat temu
Reply to  doc.dr

Przewodniczący bardzo chce błyszczeć, ale robi z siebie błazna i pośmiewisko. Po co te jego żałosne komentarze, gdy radny odchodzi od mównicy? Przerywanie wypowiedzi radnego „dla zasady” też nie przystoi przewodniczącemu! Poza tym przewodniczący powinien przygotować się do sesji, poczytać, a nie dukać i gubić się w porządku obrad! Jeśli mam ocenić pracę przewodniczącego Potańskiego, to jest to NAJGORSZY przewodniczący w historii.

gość
2 lat temu
Reply to  Xyz

To ,że dyscyplinuje radnego gdy mówi za 20 minut mało na temat a próbuje wykorzystać mównicę do celów nie na temat punktu obrad to ok. Ile te sesje by trwały ze dwa dni?

Bolek
2 lat temu
Reply to  Xyz

Pani Kapuściakowa też nie przygotowana, duka jak Przewodniczący Rady.

Bolek
2 lat temu
Reply to  Bolek

… nieprzygotowana… ufffff

Adam
2 lat temu

Stasiu jak piszesz o braku powagi radnych to może skup się na osobie zlotoustego premiera, który pomimo iż wojewoda podkarpacka zakwalifikowała ul. Mickiewicza do dofinansowania to ten kochający nasz Polskę premier politycznie pozbawił nas kasy.

Zenek
2 lat temu
Reply to  Adam

Premier miał do tego prawo, zresztą wcześniej premierzy też z tego prawa korzystali i było ok, tylko wtedy nas to nie dotyczyło. Ale tak to jest jak nie ma się swojego przedstawiciela w sejmie, który pilnowałby naszych interesów

gość
2 lat temu
Reply to  Zenek

To zwykła chucwa polityczna i nic więcej. Kto daje i odbiera …

oko
2 lat temu
Reply to  gość

Chucwa to była w Warszawie jak H.G dawała ulgi w reklamie kandydatom z P.O

Rubin
2 lat temu

Radnym z Pis-u nic nie pozostało tylko ujadać na sesjach. Tak rząd PiS kocha Polskę i Polaków że tym którzy się nie zakwalifikował do daje dotacje, a tym którzy się zakwalifikował odbiera. Żenujący poziom wypowiedzi radnej Pekar, która mówi o promotorze politycznym bo skończyliśmy z PRL-em w 1989 ale metody spawania władzy te same. Nie dziwi to skoro w strukturach PiS są byli zatwadziali działacze PZPR. Ot taka smutna polska rzeczywistość. Oby do jesieni i może nastąpi zmiana.

sokol
2 lat temu
Reply to  Rubin

Ujadaj, ujadaj i nie gadaj o metodach PiSu bo chyba amnezja dopadła cię i zapomniałeś o K.E i ich kandydatach do P.E. a RZECZYWISTOŚĆ JEST OPTYMISTYCZNA ale KŁAMCY i OSZUŚCI ROBIĄ SWOJE bo tyle im zostało na dłuugie lata.

Fenek
2 lat temu

Radna Cebula tak oświatę analizuje – uczy się i uczy jak znany polski komik – i już ma wnioski że trzeba coś zrobić. Brawo. Do @oko – a co to jest za słowo 'chucwa” ? Przewodniczącemu rady doradzam laryngologa bo brzmi niepokojąco

31
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content