Tarnobrzeg: Rewitalizacja terenów zielonych nad Wisłą z lotu ptaka (video 4K)

Trwają prace rewitalizacyjne terenów zielonych nad Wisłą w Tarnobrzegu. Wartość inwestycji wynosi 7,2 miliona złotych, 85 procent tej kwoty stanowi dotacja z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ciężki sprzęt pracuje przy zasypywaniu zbiornika, wykopanego i sztucznie nawadnianego dla celów rekreacyjnych w czasach prosperity przemysłu siarkowego. W miejscu kultowego „kamiennego kręgu” budowany jest nowy amfiteatr, rozebrane zostały dwa mostki nad nieczynnym kanałem, poprawiana jest również nawierzchnia dawnych alejek. Chodnikami poprzecinany został trawiasty teren przy wale, gdzie odbywały się Dni Tarnobrzega. Niefortunnie wykonany bieg jednej z alejek kończący się na drzewie został zmieniony, teraz łączy się ona z istniejącym chodnikiem.

Teren budowy rozciąga się od ulicy Przy Zalewie, aż po wał przy przeprawie promowej. Według planu projekt ma zostać zrealizowany w ciągu roku, należy jednak pamiętać że rewitalizacja wiąże się z licznymi nasadzeniami, a więc na finalny efekt trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
2 lat temu

Ładne ujęcia – coś ciekawego tam się dzieje. Pewnie dawnego blasku tym terenom miasto nie przywróci, ale widać, że wiele osób tam spędza wolny czas. Cieszę się, że się tym terenem zajęli.

nie ma rewelki
2 lat temu

co widze juz mozna sie do chodników dotrzepic czemu takie cienkie została zburzona historia a w tbg nie szanuje sie zabytków a co dalej zobaczy sie pozniej rewelki narazie nie widac a chciałbym plan zobaczyc

Beno
2 lat temu
Reply to  nie ma rewelki

Yyyy gdzie nad Wisła były zabytkowe chodniki ???

Paweł
2 lat temu

Mam dobre wspomnienia z kamiennym kręgiem ponieważ w połowie lat 90tych uprawiałem tam sex z przyjaciółką tzw.pierwszy raz.

Norbert
2 lat temu
Reply to  Paweł

Nieźle.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content