8-10.05 (środa – piątek) Tarnobrzeskie Dni Nauk Ścisłych”. W programie m.in. pokazy nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, konferencja i Mobilne Centrum Edukacyjne

Szkoła Podstawowa nr 4 przy współpracy z Podkarpackim Podkarpackie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu zaprasza na Tarnobrzeskie Dni Nauk Ścisłych, które odbędą się od środy do piątku 8-10 maja br.

Głównym celem tej imprezy jest promowanie nauczania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii jako odpowiedź na potrzeby współczesnego świata – a poprzez to wzmacnianie motywacji uczniów do nauki przedmiotów ścisłych i wyboru technicznych kierunków na dalszych etapach kształcenia. Jest to także odpowiedź na bieżące potrzeby rynku pracy, gdzie rośnie zapotrzebowanie na pracowników w zawodach technicznych.

Każdy z trzech dni tej imprezy ma inny charakter:

W pierwszym dniu (8 maja) w Szkole Podstawowej Nr 4 odbędą się pokazy nowoczesnych narzędzi edukacyjnych. Będą to m. in.:

– Ozoboty
– Lego Woodu
– ScotieGo!
-Szachy japońskie „Złapmy Lwa”
-Drukarka i długopisy 3D

Odbędzie się także miejski konkurs „Młody Programista”. W pokazach i konkursie wezmą udział uczniowie tarnobrzeskich szkół podstawowych.

W drugim dniu (9 maja) odbędzie się konferencja naukowa „Edukacja na miarę XXI wieku – innowacyjne metody nauczania dzieci i młodzieży w obliczu zmian cywilizacyjnych i rozwoju nowoczesnych technologii”. W konferencji wezmą udział dyrektorzy i nauczyciele miasta i powiatu tarnobrzeskiego.

Główną ideą tej konferencji jest zwrócenie uwagi środowisk odpowiedzialnych za edukację dzieci i młodzieży na fakt, iż – wobec postępujących zmian cywilizacyjnych, ogromnego tempa rozwoju technologii i wszechobecnej cyfryzacji – przed polską szkołą stają nowe wyzwania. Szkoła, oprócz tego że wyposaża uczniów w wiedzę konieczną do zdawania kolejnych egzaminów, powinna także przygotować młodych ludzi do funkcjonowania w świecie naznaczonym intensywnymi zmianami cywilizacyjnymi i naukowymi. Chcemy zastanowić się nad tym, jak uczyć, jak pracować, aby umiejętnie i mądrze wykorzystywać nowoczesne narzędzia pracy. Wykłady wygłoszą nauczyciele tarnobrzeskich szkół oraz wykładowy znanych warszawskich uczelni.

Program konferencji naukowej

Trzeci dzień (10 maja) – to swoisty surprise. Będziemy gościć w Tarnobrzegu Mobilne Centrum Edukacyjne (MCE), które przyjedzie do nas z Warszawy. Mobilne Centrum Edukacyjne, czyli Edu Truck, jest własnością Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – fundacji realizującej program Erasmus+ .

Jest to 17-metrowej długości ciężarówka wypakowana nowoczesnymi technologiami i materiałami edukacyjnymi. Istotnym elementem Mobilnego Centrum Edukacyjnego są zajęcia z wykorzystania nowoczesnych technologii, podczas których prezentowane są nowinki technologiczne wkraczające do szkół. W trucku znajdują się m.in. tablety, interaktywna tablica oraz podłoga, kostki iMO-LEARN, okulary wirtualnej rzeczywistości oraz roboty do nauki programowania.

W godzinach 9:00 – 12:00 z MCE skorzystają zorganizowane grupy uczniów. Natomiast od godziny 13:30 do 15:00 zapraszamy do odwiedzenia MCE mieszkańców miasta.

https://biteable.com/watch/ogoszenie-sp-4-tbg-2222051/

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content