Majówka w Tarnobrzegu. Zobacz propozycje

Z myślą o tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na wyjazd poza Tarnobrzeg, tarnobrzeski magistrat przedstawia kilka propozycji spędzenia wolnego czasu w mieście.

środa 1 maja

9.00 Otwarcie sezonu kajakowego TKKF Tarnobrzeg. Uczestnicy spływu popłyną z Zadusznik do Tarnobrzega – baza TKKF nad Wisłą.

10.00 Projekcje filmowe Joanny Polak z cyklu „Zaproś dziadków i rodziców do kina” – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

12.00 Filmy w sieci albo 60 lat SKSiL i „Nadmiar łaski” – zaprasza Andrzej Goleniewski – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

18.00 „Serca biciem” recital aktora Tomasza Błasiaka z najsłynniejszym piosenkami Andrzeja Zauchy – Tarnobrzeski Dom Kultury.

—-

czwartek 2 maja

10.00 Projekcja filmów animowanych dla najmłodszych mieszkańców miasta – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

12.00 Film – spotkanie – „Ania. Rzecz o Annie Dymnej”. Rozmowy z reżyserką Martą Węgiel – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

12.00 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Rozdawanie mieszkańcom flag narodowych przez prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka – pomnik Bartosza Głowackiego.

13.30 Film „Jak pies z kotem”. Po projekcji z publicznością spotkają się Reżyser Niezwykły Janusz Kondratiuk oraz aktorka Bożena Stachura – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

16.00 Aktorka Niezwykła Anna Dymna i goście festiwalu będą czytać i rozmawiać o literaturze. Na spotkanie zapraszamy wszystkich od 0 do 100 lat. Wstęp wolny – Zamek Tarnowskich w Dzikowie.

18.00 Film „Yommedine. Podróż życia”, reż. A.B. Shawky – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

20.00 Film – spotkanie „Rozmowy nocą”, reż. M. Żak – kino TDK w ramach Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Tarnobrzegu.

—-

piątek 3 maja

9.00 Spływ kajakowy z Tarnobrzega do Sandomierza, organizowany przez TKKF Tarnobrzeg – baza TKKF nad Wisłą.

9.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Ojców Dominikanów.

11.00 Święto Narodowe Trzeciego Maja – uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Bartosza Głowackiego.

Plac Bartosza Głowackiego – I Zlot Foodtrucków. Wydarzenie o charakterze kulinarnym, podczas którego mieszkańcy Tarnobrzega i okolic będą mogli doświadczyć smaków kuchni z całego świata. Organizatorzy, prócz doznań kulinarnych, planują konkursy z nagrodami. Zlot będzie trwał od 3 do 5 maja.

17.00 Wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych – Zamek Tarnowskich w Dzikowie.

18.00 Mecz tenisa stołowego KTS Enea Siarka Tarnobrzeg – Dr. Časl Zagrzeb Chorwacja – MOSiR Tarnobrzeg.

—-

sobota 4 maja

10.00 Drugie Tarnobrzeskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego ( Stowarzyszenie Free Riders) – impreza mająca na celu propagowanie turystyki i kultury motocyklowej, integrację środowiska motocyklowego, promocję bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również promocję Jeziora Tarnobrzeskiego – Jacht Klub „Kotwica”.

15.00 Miejskie Obchody Dnia Strażaka – msza św. w kościele w Zakrzowie.

16.00 Miejskie Obchody Dnia Strażaka – apel z okazji Dnia Strażaka na placu strażnicy OSP w Zakrzowie.

—-

niedziela 5 maja

8.00 – 12.30 XXXIX Bieg Siarkowca – trasa: Plac Bartosza Głowackiego – ulice miasta Tarnobrzega.

13.30 wręczenie nagród, oficjalne zakończenie Biegu Siarkowca

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bozek
4 lat temu

2 maja „w samo południe” ja „ten” szeryf będę rozdawał flagi narodowe mieszkańcom i wszystkim chętnym którzy się pofatygują na plac B.Głowackiego i osobiście uścisnę dłoń, oczywiście upamiętniać to będę w obiektywie kamery TVL.

toco
4 lat temu

Hitem jest rozdawanie flag narodowych „w samo południe” przez samego Szeryfa .

Ato
4 lat temu

Hitem jest 2-go maja rozdawanie flag narodowych „w samo południe” przez samego Szeryfa .Dodatkowo uścisk dłoni w obiektywie kamery TVL.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content