Tarnobrzeg: Nauczyciele nie dostaną pieniędzy za strajk

Po 18 dniach strajk nauczycieli został zawieszony. W pierwszych dniach protestu, w Tarnobrzegu strajkowało 590 nauczycieli ze szkół i placówek oświatowych. Za czas w którym nauczyciele protestowali, nie dostaną wynagrodzenia – wynika z informacji, które uzyskaliśmy w tarnobrzeskim magistracie.

– Wypłata wynagrodzeń nauczycielom za czas strajku zostanie dokonana zgodnie z obowiązującymi przepisami – informuje NW24.pl rzecznik W. Lis.

– Obecnie przepisy zobowiązują do pomniejszenia wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy, zatem Gmina zmuszona jest do przekazania obniżonych wynagrodzeń, by nie naruszyć dyscypliny finansów publicznych – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stefan
2 lat temu

no i nauczyciele niniejszym zasponsorowali Sandomierzowi imprezę majówkową.

John
2 lat temu

Hahahahaha dali sie nabrac bozkowi , bozek juz cebule lagowska spuszcza aby ulozyla dobry wstep do rozwiazania problemu edukacyjnego w tbg ale ze ona za cienka to juz sluchy chodza ze dozbraja nowych bedzie milo popatrzec jak nauczyciele zalatwiaja nauczycieli

kolbuszowa dla Siarki
2 lat temu

BRAWO TARNOBRZESKI SAMORZAD….WRESZCIE COS MADREGO ZROBIL…BRAWO…………..STRAJKOWALI..WIEC KASA NIBY ZA CO MA BYC>?????……NAUCZYCIELE DALI SIE WYOLOWAC BRONIARZOWI…TERAZ MACIE ZA SWOJE…

ars
2 lat temu

NIE DAWAC ANI GROSZA TYM DARMOZJADOM PSEUDO NAUCZYCIELOM…SLUSZNA DECYZJA….

ewa
2 lat temu

obiecanki cacanki a glupiemu radosc………………….

dostaną wyrównanie
2 lat temu

Karta nauczyciela stanowi, że samorządy muszą corocznie podsumowywać, ile wydały na wynagrodzenia nauczycieli na każdym stopniu awansu zawodowego. Jeżeli któraś z grup nie osiągnie zakładanej przez przepisy sumy, samorząd musi wypłacić nauczycielom na tym stopniu jednorazowy dodatek uzupełniający (czternastkę).

wilk
2 lat temu

No i tak prezio biegał po szkołach i obiecywał, że popiera nauczycieli, że jest z nimi i ich wspiera, a zapłaci jak tylko będzie mógł…, ale.. . No i zawsze najważniejsze jest to co po „ale”. Ale jak będzie mógł. Gdyby nauczyciele byli mądrzy to wiedzieliby, że prezydent Bożek za boga nigdy nikomu się nie narazi i oczywiście – nie będzie mógł. A rzecznik, no cóż, rzecznik po to został zatrudniony, żeby takie przykre wiadomości oznajmiać,a prezydent, żeby swoich gołych obietnic nie musiał odwoływać. Co niestety było do przewidzenia.

Dociekliw
2 lat temu

Każdy samorząd przez Rząd został do tego zmuszony. Sam słyszałem od Przezydenta podczas strajku że RIO przysłało wytyczne których muszą się trzymać, zaznaczył również że samorządy szukają rozwiązań aby do tego nie doszło. Ja jestem pewien że my darmozjady we Wrześniu jak rząd nie wywiąże się z obietnic bardzo się rozchorujemy czego efektem będzie paraliż nowego roku szkolnego a nie będzie możliwości stosować form nie określe jakich z czystej przyzwoitości wypowiedzi

Frania
2 lat temu
Reply to  Dociekliw

Rozchorujcie się, tylko na tyle długo, żeby można było zatrudnić na wasze miejsce tych, którzy chcą pracować

gość
2 lat temu

Tu to jednak ciemny naród mieszka. Nikt nie straci ani złotówki. Nikt nie zabroni wypłaty w postaci dodatku motywacyjnego i nagród. Tak ,że tyle waszego co tu popiszecie .

gaga
2 lat temu
Reply to  gość

Dokładnie, za strajk i tak dostaną wynagrodzenie tylko pod inna ” nazwą”. Żenada i wstyd, brak słów.

Jan
2 lat temu

A dlaczego dyrektorzy mówią, że mają wypłacać kasę strajkującym z dodatku motywacyjnego, zgodnie z doradą i poleceniem włodarza miasta?
Prawda?

A po nas i potop
2 lat temu

Tego że zniszczyleś SIARKĘ nigdy ci nie wybaczę.

gość
2 lat temu

Norbi?

cenzor
2 lat temu

są jeszcze nagrody z okazji święta KEN wiec na pewno strajkującym cosik kapnie

obatel
2 lat temu

Inteligencja tarnobrzeska !!! Puści jesteście jak lodówki w Etiopii 🙂

bonzo
2 lat temu

Lodówki w Etiopi są pełne , idioto ))

michaś
2 lat temu

Dobrze ze maslanka , basia kleczek syndyk motyka , kalinka i ekipa nie musza strajkowac , co miesiąc po 15 sie kasuje , nic nie boli i mozna wypowiadac swoje głupotki i nie trzeba strajkowac

W.
2 lat temu

Mam więcej szacunku do krów niż do tej strajkującej bezwolnej masy z ZNP w brudnych łapach Broniarza.Krowy dają dzieciom mleko a pseudo nauczyciele terroryzują.Przyjąć do pracy te 40 tys.nauczycieli których zwolniła PO.

michaś
2 lat temu

teraz rusza poczta ciekawe czy i ich podburzył broniarz ? Ludzie oczekuja szacunku a u pana karczewskiego czy kuchci bzykajacego ukrainskie nastolatki tego nie znajdują wiec muszą walczyc … dlaczego słuzba wiezienna dostala po 650 zł w kwietniu bez zadnego szarpania ? a dlaczego niby nauczyciele nie ??!! ich robota jest duzo wazniejsza .

obywatel
2 lat temu

Tylko złodzej będzie się upominał o zapłatę za strajk,
a oszust i złodziej wypłaci za strajk z kasy samorządu.

Bolek
2 lat temu

1000 zł netto do podstawy z wyrównaniem od stycznia.Tego nawet krowa by nie wymysliła,ZNPowska swołocz jest głupsza.Wiecie dlaczego przerwali strajk? bo w wielu szkołach pojawiły się pozwy rodziców z wyliczeniem wydawanych kwot na korepetycje i podaniem nazwisk korepetytorów.

Obywatel
2 lat temu
Reply to  Bolek

Dokładnie tak!

obiektywny
2 lat temu

Bardzo dobrze.Za cały miesiąc nie powinni dostać wypłaty a w niektórych krajach by ich wywalili z roboty za taki numer co od…

gość
2 lat temu

To miasto to jednak stan umysłu. Nawet ludzie z okolicznych miejscowości wchodza tu by się z Was pośmiać. Nie widzicie ,że stajecie się coraz większym ciemnogrodem i pośmiewiskiem?

Ada
2 lat temu

KONKURS PIOSENKI NAUCZYCIELSKIEJ STRAJK 2019 – Top lista na http://www.goniec24.pl

Quw
2 lat temu

Wszyscy nauczyciele dostali podwyżki z perspektywą dalszych podwyżek rozłożonych w czasie.Gdzie był Broniarz i nauczyciele,jak PO zamroziło na 3 lata podwyżki.To polityka Broniarza i PO przed wyborami

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content