XXXIX Tarnobrzeski Bieg Siarkowca. Sportowa rywalizacja ulicami miasta (fotoreportaż)

Za nami 39 edycja Tarnobrzeskiego Biegu Siarkowca. Zwycięzcą tegorocznej rywalizacji został Paweł Olinjnyk z Ukrainy, który 10 km dystans pokonał w 31 minut i 3 sekundy.

Od ośmiu lat Bieg Siarkowca poświęcony jest pamięci wybitnego tarnobrzeskiego biegacza Kazimierza Sławka. Od trzech lat, w wytyczaniu trasy powrócono do dawnej formuły, zawodnicy nie startowali więc z Machowa lecz z placu Bartosza Głowackiego, gdzie również kończyli swoje zmagania.

Łącznie bieg główny ukończyło 176 zawodniczek i zawodników. Najszybszą kobietą w tym roku była Ukrainka Nataliia Semenovych, która na mecie zameldowała się po 36 minutach i 6 sekundach.

Tarnobrzeg w biegu tym reprezentowało 11 biegaczek i 32 biegaczy. Najszybszą tarnobrzeżanką była dziś Agnieszka Matysiak (44:45), najszybszym tarnobrzeżaninem zaś Wiesław Sądel (38:24).
Tradycyjnie obok Biegu Siarkowca na placu Bartosza Głowackiego odbyły się biegi towarzyszące, dla dzieci , młodzieży, bieg Open na dystansie 2000 km oraz sztafety przedszkolaków.