Tarnobrzeg: Skwer z kopernikowskim astrolabium oficjalnie oddany do użytku (zdjęcia oraz video HD)

Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie skweru przy ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Przebudowa tego miejsca kosztowała 538 tys. zł.

– Skwer przez niemal 30 lat pozostawał w niezmienionej formie, dlatego też podjęto decyzję o uporządkowaniu jego układu, by służył mieszkańcom jako przestrzeń rekreacyjna oraz zdobił główną arterię komunikacyjną Tarnobrzega – wyjaśnia rzecznik UM Tarnobrzeg Wojciech Lis.

Inwestycja była jednym z 3 zadań, realizowanych przez Gminę Tarnobrzeg w ramach projektu pn. Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega – dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.5 „Poprawa jakości środowiska miejskiego”, oś priorytetowa II.

W wyniku przetargu nieograniczonego wyłoniono wykonawcę zadania – firmę Bruk-Dar Dariusz Skawiński, Breń Osuchowski 91, 39-304 Czermin.
Kwota inwestycji wynosiła 538 000,00 zł brutto.

Zakres prac obejmował:

  • budowa nawierzchni utwardzonej skweru z architektonicznym elementem centralnym – kopernikowskim astrolabium, nawiązującym do patrona ulicy,
  • wykonanie nasadzeń roślinności niskiej i wysokiej z adaptacją możliwie dużej ilości istniejących drzew,
  • montaż ławek, koszy, stojaków na rowery,
  • budowa infrastruktury oświetleniowej,
  • wykonanie trawników.

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Siareczka
1 rok temu

Brawo w Stalowej podwórka tak wyglądają pomiędzy blokami ledy na ulicach ale to na nasze możliwości nawet ok

Piotr
1 rok temu

Wydano na te „WIELKIE NIC”

Elegant
1 rok temu

Nowa Pani Naczelnik jakaś zagubiona, czyżby aż taka przepaść przejść z pracy w szpitalu w Nowej Dębie z zamówień papieru toaletowego na naczelnika wydzialu Inwestycyjnego w Urzędzie Miasta? Panie prezydencie a kiedy te obiecane nowe miejsca pracy w mieście, gdzie Ci inwestorzy ?

abc
1 rok temu

Brzydko,bardzo brzydko

Bartosz dziekuje
1 rok temu

Za kilka ławek i jakieś aluminiowe gówno ponad 500tys zl

Piotr
1 rok temu

Wydano na te „WIELKIE NIC”

Obywatel
1 rok temu

Nie wiem, który bardziej czerwony, Partyka czy Bożek? 😀 I w takim wymownym miejscu, gdzie się chlory spotykają hahahahahaha

Alex
1 rok temu

strata pieniędzy, dużych pieniędzy, a wygląda to jak kwatery na cmentarzu tylko krzyży brakuje

z ulicy Kopernika
1 rok temu

A radny Nowak to dziecko tego dzieła czy tylko spadkobierca. Entuzjazmu nie widać .Dobrze to ma się władza. Ten prezydent Bożek to nie ma krzty dystansu do swojej osoby Zachowuje się jak GENIUSZ TARNOBRZESKI>

To teraz jako mieszkaniec ulicy Kopernika będę w kurzu i spalinach odpoczywał. O dzieki ?

Marta
1 rok temu

Fajny skwerek został nam podarowany za darmo przez Unię Europejską. Jesteśmy wdzięczni i zadowoleni , ze zagraniczni sąsiedzi pomyśleli o nas z sympatią i pomogli usunąć nadmiernie wyrośnięte krzaczory żywopłotu.
Juz wkrótce dzięki obwodnicy będzie tutaj znacznie ciszej i przyjemniej 🙂
Dziękujemy za pomysł i inwencję….to się zawsze wysoko ceni ! Viva astronom Mikołaj!
Pozytywne pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców naszego miasta 🙂

Tom
1 rok temu
Reply to  Marta

Ale popłynełaś nie wiem czy ktoś potrafi Cię uratować nawet ci „sympatyczni i troskliwi” sąsiedzi z UE nie poradzą. ” Fajny skwerek podarowany za darmo przez Unię Europejską ” „zagraniczni sąsiedzi pomyśleli o nas z sympatią i pomogli usunąć wyrośnięte krzaczory żywopłotu” — Takie brednie wypisywać to wstyd dla dzieci z podstawówki.Po 1) Żaden projekt unijny nie jest finansowany w 100% – trzeba mieć też własne środki .Po2)wykonawcę projektu przedstawił autor artykułu (Breń Osuchowska gm Czermin pow. Mielec) Zgadzam się że jest to bardzo potrzebna wizerunkowo ,po placu B.Głowackiego i skweru przy rondzie Tarnowskiego inwestycja poprawiająca estetykę miasta i likwidująca miejsce najgorszych spelun . Oczywiście że ze strony byłych użytkowników pojawiają się nieprzychylne opinie i uzasadnione z ich strony „gorzkie żale” . Ale właściwe uzasadnienie musi zawierać prawdziwe aspekty tej inwestycji.

Marta
1 rok temu
Reply to  Tom

Tomie…dzięki temu że miłosierni europejczycy dołożyli nam do skwerku mamy gdzie „przysiąść ” w trakcie spacerku trasa nad jezioro.
Tarnobrzeg sam w pojedynkę nigdy by nam nie zafundował tego odświeżenia terenu…bo poprostu nie ma pieniędzy.
Przez następne dziesięciolecia zywoploty dosieglyby wysokości 4 -go piętra;)
W ciągu ostatniego roku TBG dostało potężny zastrzyk finansowy i wiele mieszkańców może być zaskoczonych zmianami . Weź pod uwagę totalne zabezpieczenie terenów powodziowych czy też gospodarkę wodno kanalizacyjna.
Cieszmy się z małych rzeczy….bowiem jutro nasze serce może przestać bić i może nas nie być w świecie żywych.
Ciepło pozdrawiam wszystkich …bo ludzie się naturalnie różnią w poglądach i to jest OK.

Tom
1 rok temu
Reply to  Marta

„Marta” nie bądż uparta — „ludzie się naturalnie różnią w poglądach i to jest OK.” – Tak ale też ludzie mają wiedzę i mówią prawdę albo jej nie maja i opowiadają dyrdymały albo zwyczajnie kłamią.Unia nie dała nam nić za darmo i nie da -to trzeba jasno powiedzieć a to do czego nam dodaje to nie z troski o nas ,ale na nasz wniosek starannie sporządzony i uciążliwie składany.

Maranatha
1 rok temu

Nono, tylko nie mordę. Twarz jeśli już!

orzeł
1 rok temu

A gdzie ksiądz?

B.Ch
1 rok temu

Szczerze – ta orbita powinna być na jakimś dość wysokim piedestale, aby była reprezentacyjna i widoczna z daleka, a tak wygląda nieciekawie, kilka kikutów wystających z podłoża.
Przyjdzie zima i śnieg zasypie do połowy.
Ale spokojnie – ktoś powiedział myślenie ma przyszłość, może komuś wpadnie do czerepu taka myśl i wywinduje orbitą pod niebo.

ikar
1 rok temu
Reply to  B.Ch

Twoje wygórowane życzenie spełnisz jak takowa myśl wpadnie Ci do czerepu ; weż sobie kocyk i poleż pod wspomnianą orbitą – miłych wrażeń

B.Ch
1 rok temu
Reply to  ikar

Skoro oferujesz, to rozumiem że próba zaliczona.
Jak było?
Nic się nie chwalisz?

ikar
1 rok temu
Reply to  B.Ch

Propozycja była dostosowana do sformułowanych życzeń bo niedorajdom trzeba pomagać spełnić marzenia.

B.Ch
1 rok temu
Reply to  ikar

Ha, ha, ha…
Jesteś tchórzem i niedorajdą, nie potrafisz się przyznać, że od dawna tam spędzasz samotnie noce.
Ale nie strachaj się, globu nikt nie ukradnie, jest zabetonowany na amen.

ikar
1 rok temu
Reply to  ikar

Masz chorą retorykę ,oszczędzaj resztki komórek — może zapukać schizofrenia

Niedzwiadek
1 rok temu

Moza posiedzieć na ławeczkach i powdychać troszkę spalin.
Ciekawe jak tereny nad Wisłą zostaną ukończone.

Normalny
1 rok temu

Tryska z was jakaś żenująca zawiść, niechęć – ludzie – ogarnijcie się i poczytajcie, co piszecie. W końcu coś fajnego – może i przy jezdni – ale co? – bloki wyburzyć? Tam było miejsce, to je zmienili i to w końcu po tylu latach bałaganu, jaki tam panował.

Bartosz dziekuje
1 rok temu
Reply to  Normalny

Skąd obudzenie? Człowieku popatrz na to wszystko i zobacz gdzie jest te 500tys..za takie pieniądze w Tarnobrzegu kupujesz 10-15 ar ziemi i stawiasz dom 120mkw..i to jest inwestycją..a to co zrobili urEdasy inwestycja nie można nazwać to przemielenia pieniędzy”aby było ładnie” czaisz że ludzie w tym mieście już są tak wkurwieni czytają cały czas o szaletach globusach chodnikach placach zabaw i to jest wrzucone do woda o nazwie „inwestycja” jakie to profity dla miasta i ile miejsc pracy dają te inwestycję..dojebaliscid się do obywateli którym pozostało jedynie spożywanie i tematy o tarnobrzeskich inwestycjach. O wszystko ninnd zostaje pominiete;) nie mamy nic ale mamy ładnie zajebiscie

uczsie
1 rok temu

Hańbisz Bartosza – bo masz ograniczone myślenie i posiadasz ograniczone pole inwestycji.

Bartosz dziekuje
1 rok temu
Reply to  uczsie

W takim razie 5 razy można wyremontować pomnik Bartosza? Lepiej?

uczsie
1 rok temu

To jest twoja „mądrość”; 5 razy byś remontował jeden pomnik a w chaszczach chasali by menele – hańbisz Bartosza

Wiesiek
1 rok temu

Nie no, czytając komentarze dochodzę do wniosku, że lepiej było zostawić te zasrane i zaszczane przez pijaków krzaki, które tam były wcześniej…to dopiero była Europa!!!

Bartosz dziekuje
1 rok temu
Reply to  Wiesiek

Mówisz tu o mieszkańcach miasta..ale widzę żeby rozwiązać taki problem wystarczy wam da. 1mln zł brawo..pół miliona na szalety i drugie pół za karczowanie dżungli i problem „zasranych i zaszczanych” znika brawo wygrałeś dragons den

drwal
1 rok temu

Nie możesz zakapować postępu i dzisiejszego karczowania, bo jesteś z epoki karczowania toporem – hańbisz Bartosza.

Katarzyna
1 rok temu

Nie rozumie!!! Mamy teraz piękny czysty zadbany skwer, mieszkam tuż obok, do tej pory strach było wchodzić w te haszcze gdzie mieli idealny schowek lokalni zwolennicy trunków procentowych i właściciele psów traktowali jako wschodem. Ludzie stają się coraz bardziej niezadowoleni z siebie tego co ich otacza w sumie ż wszystkiego. Szkoda że nie potrafimy się cieszyć. Ja akurat to robię. Wspaniały skwer

on
1 rok temu
Reply to  Katarzyna

„nie rozumiem”

Kutombo
1 rok temu

Czy to z tego miejsca ma wystartować prom kosmiczny z L.Wałęsą na pokładzie?

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Zamiast tego astrolabium lepsza byłaby fontanna, przy upałach raczej mało osób będzie chętnych do siedzenia na tych ławeczkach, gdzie żar będzie się odbijał dodatkowo od tej płyty z kostki. No, ale uczciwie mówiąc jest na pewno lepiej niż było, tylko tak trochę więcej zieleni by się przydało.

AlkoHolik
1 rok temu

Jedna miejscówka do picia mniej…Cóż Europo!!!Zdrowie Alkoholików!!!

Cyrk
1 rok temu
Reply to  AlkoHolik

Będą pić dalej

Marek
1 rok temu

to remont ulicy Mickiewicza w Miechocinie został odwołany bo oszczędności, a na takie nikomu nic nie słuzące pierdoły sa pieniądze!!!….

wal
1 rok temu
Reply to  Marek

a remont ul w Miechocinie to takie nic niepotrzebne mieszkańcom Kopernika – „filozofie” samolubny

Dorian
1 rok temu

to wygląda jak zwykły parking z kulą na środku. Jak można było wykarczować tak piękne, wieloletnie żywopłoty, przecież można było je uwzględnić w nowej koncepcji tego miejsca

gość
1 rok temu

Może zamiast kolejnych skwerów, powstanie wreszcie jakiś jeden nowy parking w mieście. W centrum zaparkowanie graniczy z cudem. Ludzie budujcie rzeczy z których będzie się codziennie korzystać

AlkoHolik
1 rok temu

„GOSC”Za przeproszeniem – jakie Ty masz „centrum” w Tbg-u???Zdrowie!!!

B.Ch
1 rok temu

Do Ikara

Czyżby to autopsja… mogę niestety tylko współczuć.

tramp
1 rok temu

Wysoki poziom życia to nie tylko zatrudnienie i godziwe zarobki ale i estetyczne otoczenie. Chciałoby się oczywiście, aby najpierw spełnione były te pierwsze warunki, ale nie jest to takie proste. Dobrze się dzieje, że nawet niewielkie fragmenty naszego miasta zmieniają się na lepsze. Gdybyście nie wierzyli, obejrzyjcie sobie na youtubie filmik o Tarnobrzegu z 1992 roku, zwłaszcza fragment jak wyglądała ulica Warszawska.

Karol
1 rok temu

a kto jest pochowany w tych mogiłach prostokątnych, a ta duża to jakaś zbiorowa mogiła głupoty tarnobrzeskiej ???

Cyrk
1 rok temu

Wy wszyscy nie jesteście w temacie. Mówicie że skończy się tam picie…. Puknijcie się w czerep i przejdźcie się tam zobaczyć co się tam teraz dzieje. Picie tanich win jest dalej tylko teraz bardziej kulturalnie na nowych ławeczkach

45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x