Policjanci wydostali z wnyków rannego bobra

Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów z komisariatu w Gorzycach oraz wrażliwości dwóch osób, z kłusowniczej pułapki uratowany został bóbr. Na chronione prawem zwierzę, zakładając metalowe wnyki, polował 84-letni kłusownik.

W poniedziałkowe popołudnie, policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu w rowie rannego bobra, który złapał się na pozostawione w wodzie wnyki. Do zdarzenia doszło we Wrzawach w okolicach stawu łączącego się z rowem melioracyjnym. Odgłosy popiskiwania rannego bobra usłyszała 41-letnia kobieta, która razem z synem przebywała w pobliżu stawu. Kiedy podeszła bliżej zobaczyła w rowie dużego bobra, w wykonanej z drutu pętli miał zaciśniętą łapę, zwierzę krwawiło.

Policjanci na miejsce wezwali lekarza weterynarii. Po krótkim czasie metalowa pętla została poluzowana i uwolnione zwierzę odpłynęło z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze niezwłocznie przeszukali teren, aby zatrzymać osobę mogącą mieć związek z kłusownictwem. Po krótkiej chwili na jednej z wiejskich dróg zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 84-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Sprawca przyznał się policjantom do zakładania wnyków. Policjanci przeszukali jego posesję. Na jednej ze ścian budynku znaleźli wnyki służące do chwytania zwierząt leśnych.

Mężczyzna został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzuty naruszenia Ustawy Prawo Łowieckie.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
2 lat temu

Też robił z nich kiełbasę jak ci żołnierze z Nowej Dęby?

ormo
2 lat temu

Wystawili „taktycznie” dziadka a policjanci wykazali się „zdecydowaną reakcją” -kiedy skończy się ten „komunistyczny sposób relacjonowania” pracy policji

Dorian
2 lat temu

tacy właśnie są prawdziwi Polacy-szlachetni, pełni empatii i zrozumienia dla życia maluczkich, każdemu stworzeniu Boskiemu, któremu dzieje się krzywda czy to bóbr czy motyl czy człowiek jesteśmy pierwsi w kolejce do pomocy.

ja
2 lat temu
Reply to  Dorian

„Dorian”a Ty jesteś kosmitą czy ruskim?

orzeł
2 lat temu

wrzawy, stale, żupawa, rzuć kamieniem a trafisz albo kur…e albo łodzieja

proca
2 lat temu
Reply to  orzeł

Kamieniami rzucają ślepi chuligani i gnojki

AlkoHolik
2 lat temu

Do Orzeł : Zapomniałeś jeszcze dodać Tarnobrzeg, tam trafisz jeszcze w alkoholika.Czas się napić!Zdrowie!!!

Filozof
2 lat temu

A czy policjant czochral bobra?

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content