Wyrok w sprawie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba w poniedziałek 20 maja br.

Wyrok w sprawie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba sędzia Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu ogłosi w poniedziałek 20 maja br. Dzisiaj blisko dwie godziny strony wygłaszały mowy końcowe.

Ze względu na utajnienie części dowodów w sprawie, mowy końcowe strony wygłaszały w tajnej kancelarii w sądzie. Po wyjściu żadna ze stron, tzn. ani prokurator ani obrońcy nie chcieli udzielić komentarza mediom, zapowiadając że takowy pojawi się po ogłoszeniu wyroku. Ten poznamy 20 maja br.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
2 lat temu

Takie procesy nie powinny być utajniane. Czemu to ma służyć? Myślę ,że skoro Pan sędzia odroczył wydanie wyroku, to może oznaczać ,że jednak wszystko nie jest tak oczywiste , jak tu piszą niektórzy.

Roman
2 lat temu

Widocznie wyrok potrzebuje dopracowania przez jakąś wyższą instancję.

zszokowany
2 lat temu

Mam nadzieje ze to co słyszałem nie jest prawdą bo Tarnobrzeg przezył juz za dużo afer. Mowią że jakoby rejczel jezdziła do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i przedstawiała sie jako pracownik UM Tarnobrzeg. Jeżeli to prawda to naruszono wiele paragrafów podszywając sie pod funkcję urzędnika, wprowadzająć w bład pracowników Urzędu Marszałkowskoego, powołując sie na wpływy i wiele innych.Proszę któregoś z Radnych o zapytanie w interpelacjach i wyjaśnienie sprawy zanim zaczna to robić służby. Oby to nie była prawda ale sprawdzić trzeba !

A po nas i potop
2 lat temu
Reply to  zszokowany

A kto to jest ta rejczel. Piszesz coś sam dla siebie bo większość tak jak ja nie ma pojęcia kogo masz na myśli.

Osiedlanin
2 lat temu

Jakoś tak mało komentarzy. Nawet Wojownik Oktagonu zamilkł xD

Janek
2 lat temu

A taki mleczarz, prawy i sprawiedliwy…

jabol
2 lat temu
Reply to  Janek

..da ci mleko na kaca bo jest najlepsze

Obywatel
2 lat temu

Od każdego pracującego w sądzie słyszę, że jest to sprawa polityczna. VAT-owcy chodzą po wolności i innej maści zbiry też. Tu miałby być niepodważalne dowody. to góra 2-3 rozprawy. A ile to trwa? Pomyślcie sami. Chodzi tylko i wyłącznie o zablokowanie Kiełba w wyborach i aby ABC się nie ośmieszyło.

bolc
2 lat temu
Reply to  Obywatel

wśród vatowców ty jesteś taki ostatni (tysiące już siedzą)

logo
2 lat temu
Reply to  Obywatel

No to słuchaj ich sprawiedliwości:Kulesza i Krasoń wystarczy, Kiełbik sam tam się wprosił.

obywatel
2 lat temu
Reply to  Obywatel

Prezydento – były tzw. „grosik” przytulił te 20 koła i problem,
ale za branie nielegalnie większych pieniedzy z TSM za bycie nielegalnie w radzie nadzorczej – problemu nikt nie widzi (takie same okradanie ludzi).
Za okradanie ludzi w Siarkowcu po kilkaset tysięcy złotych rocznie
od 2009 roku – nikt nie widzi problemu a mamy doczynienia ze złodziejami
tzw. „złotówkami – grubymi złotówkami” i nikt się ich nie czepia
(a tarnobrzescy sędziowie ich ochraniają – tzw. ” mafię spółdzielczą”
bo to samo środowisko – postkomunistyczne.
Raczej trudno o wyrok skazujący w tym sądzie – bo tu na sprawiedliwość
nie ma co liczyć .

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content