Dwa brązowe medale K. Żyłki i M. Nalepki w Pro Tour w Słowenii

Brawo, brawo, brawo i gratulacje!! Z turnieju rankingowego Pro – Tour Para Slovenia Open 2019 z Lasko z kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 zawodnicy na wózkach z IKS JEZIORO Tarnobrzeg Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka przywożą dwa brązowe medale.

W turnieju drużynowym w klasie 3 drużyna Polska Maciej NALEPKA/Mariusz CZERWIŃSKI pokonuje kolejno 2:1 drużynę włoską Matteo ORSI/Alessandro GIARDINI.
Następnie 2:1 drużynę Korei 1 Jeong Seok KIM/Jin-sung KIM oraz 2:0 drużynę rumuńsko-belgijską Dacian MAKSZIN/Benjamin MAROTTE, zajmując tym samym  pierwsze miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale wygrywa 2:1 drużyną Korei 2 Youngbok BAEK/Hangsueng LIM a w walce o finał przegrywa 0:2 drużyną Chin Panfeng FENG/Xiang ZHAI.

W klasie 4 drużyna Polska Krzysztof ŻYŁKA/Rafał LIS pokonała 2:0 drużynę z Chile Cristian Ivan GONZALEZ ASTETE/Maximiliano Nicolas RODRIGUEZ AVILA oraz przegrała 1:2 z drużyną Chin Yan ZHANG/Xingyuan GUO i wygrała 2:1 z Czechami Filip NACHAZEL/Jiri ZAK., do ćwierćfinału awansując z drugiego miejsca.
Następnie w ćwierćfinale pokonali 2:1 drużynę Słowacji Peter MIHALIK/Boris TRAVNICEK, w półfinale zaś 1:2 przegrali z Turcją Abdullah OZTURK/Nesim TURAN.

Z zawodów ze Słowenii z Lasko, w których brała udział rekordowa liczba 448 uczestników z 46 krajów Reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym osiąga dobry wyniki i przywozi 8 medali (5 medali z turnieju drużynowego i 3 medale z turnieju indywidualnego).

Obecnie w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Maciej NALEPKA w klasie 3 jest na miejscu 10 a Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 jest na miejscu 12.

Kolejne zawody już za chwile bo 16 – 19 maja w Wiśle, najważniejsze zawody krajowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 2019 gdzie udaje się 12 zawodników IKS-u. Natomiast Reprezentacja Polski wystąpi w kolejnym turnieje rankingowym Pro – Tour Para Polish Open 2019 we Władysławowie 30 maja – 1 czerwca

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content