„Ewcia” gwiazdą gminnych obchodów Dnia Strażaka (fotoreportaż)

O ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy wzbogaciła się jednostka OSP w Woli Baranowskiej. Okazją do przekazania strażakom ich nowego nabytku o wdzięcznym imieniu „Ewcia”, były Miejsko-Gminne Obchody Dnia Strażaka, które odbyły się w minioną sobotę.

Przekazany pojazd to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania o oznaczeniu taktycznym GCBA Rt 5/36, posiadający zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz dwuzakresową autopompę o wydajności 3600l/min, która umożliwia niezależne podawanie środków gaśniczych z niskiego i wysokiego ciśnienia.  Pojazd został wyposażony w uterenowiony napęd, 370-konny silnik oraz automatyczną skrzynię biegów, które umożliwiają sprawne podejmowanie działań w miejscach o utrudnionym dostępie terenowym. Bardzo dobre parametry techniczne, możliwości taktyczne, a także doskonałe wyposażenie sprawiają, że pojazd znacząco poprawił możliwości ratownicze jednostki w Woli Baranowskiej i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców miejscowości, miasta i gminy Baranów Sandomierski oraz powiatu tarnobrzeskiego.

Symbolicznego aktu przekazania dowodu rejestracyjnego oraz kluczyków do nowego pojazdu dokonali poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec oraz burmistrz miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur. Podczas ceremonii chrztu, symbolicznego rozbicia butelki szampana dokonali Pani Halina Chmielowiec oraz nadbryg. Andrzej Babiec, następnie nowy wóz został poświęcony przez proboszcza parafii w Woli Baranowskiej ks. Eugeniusza Barana.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec, zastępca prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Bogusław Kida, sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Kazimierz Ślęzak, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, komendant miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu Kamil Kalinka, dyrektor Biura Senatorskiego senator Janiny Sagatowskiej Małgorzata Wojciechowska, przedstawiciel marszałka województwa podkarpackiego Waldemar Szumny, burmistrz miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur, przedstawiciele powiatowych i gminnych struktur ZOSP RP, przedstawiciele podmiotów współdziałających z jednostkami ochrony przeciwpożarowej oraz delegacje jednostek OSP z terenu gminy Padew Narodowa oraz miasta i gminy Baranów Sandomierski wraz z pocztami.

Uroczysta zbiórka była okazją do wyróżnienia odznaczeniami i medalami zasłużonych strażaków z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: Katarzyna Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ale falsz
2 lat temu

Zbiórka przed wyborami A ten Mazureczek z Kalinka tańczą oberka.Zapraszaja się nawzajem i podbijają bębenek jacy to oni są świetni pisowcyMaxur to wybory wygrał A ten Kalinka dalej nie rozumie że je przegrał Dalej tańczy jak zwycięzca OKROPNOSC bez honoru Trudno się oderwać od stołka.

sołtys
2 lat temu
Reply to  ale falsz

Obsesyjnie siejesz nienawiść ,tam było św. Strażaków i zaproszeni honorowi goście. Takim jak ty -bez stołka- zaproszenia nie dali i nie dadzą nawet jak zatańczysz walca.

ale falsz
2 lat temu

Nienawiść Czego ma A na dotyczyć Obserwacji że przed wyborami tłumy na sztucznievnadmuchanych imprezach przdwyborczych A na nich bryluje Kalinka z innego miasta i innej gminy .Co to znaczy Tylko to co napisalem wyzej Zostal zaproszony prze partyjnego kolege A co to za instytucją polityczna ten Word Tylko dla stoleczkow i dla robienia popularności wśród ludu Czy nie pomyślałem że to chodzi o jesień Dlatego uważam że Kalinka mimo przegranej uważa się za najlepszego kandydata do wszystkiego nawet bez umocowania bywać na świecie strażaka bo takie są wytyczne aby każdym metodami do zwycięstwa
Na terenie gminy Baranów Kalinka jest etatowy bywalcem.na każdej imprezie Tak to chłopcy budują swoją pozycję.Wolno ale też wolno to oceniać Tobpoxirne ruchy polityczne i tyle.

Mieszkaniec Baranowa
2 lat temu

Pełna zgoda To.byla impreza przedwyborcza Nagle na skromnej imprezie z okazji święta strażaków pół województwa i powiatu.A ci zaproszeni honorowi to dziwnym trafem tylko z PiS.
I jeszcze ta dbałość aby pojawił się nadwisla24 Gdyby nie ten portal to nic byśmy nie wiedzieli i nie mogli dokonywać oceny władz .Dobrze że jeszcze się został obiektywny portal z merytoryką

koza
2 lat temu

Twoi też robią imprezy jedną z Bolkiem się odbyła, a już szykują z Buulem

Obserwator
2 lat temu

A matka chrzestna samochodu strażackiego nie mogła być mieszkanka gminy Baranów Sandomierski.Trzeba sięgać po posiłki z pisu.

bo
2 lat temu
Reply to  Obserwator

PiS rządzi ,PiS się bawi PZPR i PO już odstawił.

No to się dzieje
2 lat temu

A pan dyktator Mazur garnitur krata jak u wariata rączki spięte jak do modlitwy kurde a gdzie jego laska szparka sekretarka panna S….a. Ogólnie żenujące widowisko jak sam burmistrz.Masakra

masa
2 lat temu

Jak Obserwator „elokwentny” to i widowisko dla wiejskiej elyty.

Gość
2 lat temu

Przedwyborcza hucwa i tyle

Mądrala
2 lat temu

Baranowie Sandomierski PłAKAĆ mi się chce.Ludzie pijani byliście jak były wybory czy zauroczeni łysinką Mareczka.

Pokuta
2 lat temu

Takiego bawidamka wybrać Toż to chyba Baranów zasługuje na poważnego.Burmistrza
A tu zabawa trwa już druga kadencję Szkoda że za gminna kasę a nie własną.

Anna
2 lat temu

Wszystkiemu winni są Indianie z Woli Baranowskiej dzięki nim mamy taką ofermę na urzędzie w Baranowie.

Smiechoteka
2 lat temu

Żeby matkę chrzestna samochodu strażackiego ściągać z terenu spoza gminy.?Czy to nie małość i śmieszność burmistrza.

stopa
2 lat temu
Reply to  Smiechoteka

Nie ,to akurat jest twoim dyletanctwem i zaściankowością.

Wilk
2 lat temu

Ubeckie pieski szczekają a karawana jedzie dalej….

kot
2 lat temu
Reply to  Wilk

Wilk czy Baran jesteś .

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content