Tarnobrzeg: Siłownia nie między blokami lecz na boisku szkolnym

Nie pomiędzy blokami nr 12-14 na ul. Dekutowskiego w Tarnobrzegu lecz na terenie boiska szkolnego przy Gimnazjum nr 3, powstanie „Miejsce do rekreacji i wypoczynku”. To zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego 2019, na który mieszkańcy osiedla Wielopole oddali 213 głosów.

Projekt przewiduje montaż urządzeń do siłowni na powietrzu, ławek ogrodowych, stołu do gry w szachy lub warcaby, chodnika dla pieszych z kostki brukowej oraz oświetlenia miejsca rekreacji wraz z monitoringiem. Pierwotną lokalizację tej inwestycji – pomiędzy blokami przy ul. Dekutowskiego 12 i 14, oprotestowali mieszkańcy tych bloków.

W związku z tym sprzeciwem, radny Alfred Martyniak, pełniący jednocześnie funkcję Przewodniczącego tego osiedla złożył interpelację, w której zaproponował inną lokalizację, a mianowicie boisko szkolne Gimnazjum nr 3, przy ul. Dekutowskiego 17.

W odpowiedzi na interpelację radnego czytamy cyt: „Wydział Techniczo-Inwestycyjny i Drogownictwa realizuje w/wym. Zadanie uwzględniając zmianę lokalizacji”.

Obecnie podpisana została umowa na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla tej inwestycji, po której wykonaniu zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na realizację tego zadania.

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kutombo
2 lat temu

Martyniak niech sobie pod oknami zrobi siłownie.Brawo mieszkańcy bloków 12 i 14.

cenzor
2 lat temu

albo koło sklepu na Wyspiańskiego jak znalazł dla żuli

Obiektywny
2 lat temu

Na tych siłowniach osiedlowych i tak nikt nie ćwiczy chyba że podnoszenie kieliszka wódki lub butelki piwa.

maniek
2 lat temu

czyżby siłownia na placu szkoły była już przygotowana dla szkoły katolickiej ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

obywatel
2 lat temu

Kto w tym mieście został wybrany do rad i na prezydento.
Jeszcze na większy durnowaty pomysł wpadli urzędnicy miasta
tarnobrzega (wspólnie z cwaniakami z Siarkowca)
– otóż na działce pomiędzy Wyspiańskiego 12 i 14 urzęasy miejscy
chcą wybudować parking dla potrzeb urzędu Skarbowego w Tarnobrzegu,
(oczywiście nieroby z Siarkowca rozesłali ankiety dla mieszkańców
budynku nr 14 – teraz jest tam tereny zielone).
Urzędasy w mieścię chcą wybudować parking tylko wyłącznie dla urzędu skarbowego (czyli dla pracowników tej instytucji) na działce nienależącej
do miasta .
Cwaniaki nie chca wybudować parkingu dla potrzeb kientów Urzędu Skarbowego
ani mieszkańców budynku nr 14 ale dla urzędasów i to najpewniej za cudze
(spółdzielcze).

Rene Artois
2 lat temu

No i bardzo dobrze.Boisko szkolne jest ok. Będzie miejsce dla dzieciaków. A że czasem młodzież wieczorem tam posiedzi? Teraz też przesiadują. Gdzieś przecież muszą. A że nie koniecznie soczki piją? My za młodego też soczków zazwyczaj nie pijaliśmy. Przegną pałę to się po niebieskich zadzwoni. To nie problem. A pomiędzy 12 i 14 niech dalej będzie jak dotąd czyli ciemno jak w dupie, kałuże i psie gówna. Na zdrowie!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content