LIVE: Ogłoszenie wyroku w sprawie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

Na poniedziałek 20. maja br., na godzinę 10 sędzia Jacek Morzycki wyznaczył termin, w którym ogłosi wyrok w sprawie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba. Proces trwał siedem miesięcy.

W piątek 10 maja br., w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu strony wygłaszały mowy końcowe, których treść była niejawna,  ze względu na utajnienie części dowodów.  Po wyjściu z tajnej kancelarii żadna ze stron, tzn. ani prokurator ani obrońcy nie chcieli udzielić komentarza mediom, zapowiadając że takowy pojawi się po ogłoszeniu wyroku.

Jak podaje TVP3 Rzeszów cyt: nieoficjalnie wiadomo jednak, że prokurator w mowie końcowej zawnioskowała o 3 lata bezwzględnego więzienia, 10 lat zakazu sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej oraz 20 tysięcy złotych grzywny. Obrona wnioskuje zaś o uniewinnienie byłego prezydenta Tarnobrzega ( Zakończył się proces b. prezydenta Tarnobrzega. Ogłoszenie wyroku – 20 maja)

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

LIVE: OGŁOSZENIE WYROKU W MATERIALE VIDEO

„Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

  • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
  • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
  • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
  • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
  • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Ze względu na utajnienie części dowodów w tej sprawie, uzasadnienie wyroku również było niejawne.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
2 lat temu

Kryminał dla łapówkarza!

Ty
2 lat temu
Reply to  Ja

Ty już Adaś nie pij tyle

Maranatha
2 lat temu

Trzymamy kciuki za niewinność! Dzisiejszy wyrok jest ważny, ale jaki by nie był to trzeba się spodziewać apelacji.

Niewinny
2 lat temu

Proste że NIEWINNY a kanalia zostanie kanalią.

L74
2 lat temu

W więzieniach przecież wszyscy siedzą za niewinność. 😉

yyy
2 lat temu

co z lajfem?

Ty
2 lat temu

Nie widzisz że kamara jeszcza na korytarzu

yyy
2 lat temu
Reply to  Ty

w momencie pisania nie było kamery na korytarzu

yyy
2 lat temu

ciekawe co kamil porabia teraz w pracy? 🙂

Niewinny
2 lat temu

Szykuje się kolejny proces za pomówienia i składanie fałszywych zeznań i namawianie do wystawiania lewych faktur. DK Art 233kk

Paris Hilton
2 lat temu

czy była Pani naczelnik jest w sądzie?

Osiedlanin
2 lat temu
Reply to  Paris Hilton

Ponoć Wojownik z Oktagonu znowu kogoś chce na solo wyzwać. Prawda to?

Niewinny
2 lat temu

Zeznawało wielu świadków nikt nie potwierdził zeznań kołka! Kara jest zbyt wysoka powinna być Apelacja do Sądu Najwyższego!

Piotr
2 lat temu

Wyrok jest sprawiedliwy.

Xxx
2 lat temu

Radość u niektórych .Wyrok wyrokiem ale wszyscy którzy uczestniczyli w tej obrzydliwie akcji poniosą karę Zgodnie z ewangelią i Biblia Życzę im miłego dnia.

K.Porada
2 lat temu

Obrońcy przekrętów,układów i kombinatorów, tworzą nowoczesny system wartości analogiczny do mody na homoseksualizm, pedofilię,bezwzględną tolerancję i wszelkie wynaturzenia. Nowoczesny model człowieka ma zmierzać do upadku kultury, tradycji i tożsamości. Tacy ludzie prowadzą ludzkość na skraj przepaści.

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content