Grzegorz Kiełb: Jestem niewinny. Szanuję dzisiejszą decyzję sądu ale się z nią nie zgadzam (video HD)

Sąd wydał wyrok w sprawie oskarżonego o korupcję Grzegorza Kiełba uznając go winnym popełnionego czynu. Wyrok nie jest prawomocny, po uzyskaniu jego uzasadnienia prawnicy byłego prezydenta Tarnobrzega będą składać apelacje.

„Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

  • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
  • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
  • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
  • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
  • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Ze względu na utajnienie części dowodów w tej sprawie, uzasadnienie wyroku również było niejawne.

– Jestem niewinny. Szanuję dzisiejszą decyzję sądu ale się z nią nie zgadzam – powiedział po ogłoszeniu wyroku G. Kiełb

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ja
2 lat temu

Masz rację. Odwołaj się to sąd wyższej instancji dorzuci rok gratis i 5 tysięcy

miasto
2 lat temu

Jak ma resztki honoru to złoży rezygnację z funkcji w Radzie Miasta.Wyrok uprawomocni się pod koniec kadencji a i tak powinien zwrócić diety.

Jerzy
2 lat temu

Ty byś pewnie zwrócił nie ?

miasto
2 lat temu
Reply to  Jerzy

tak. bo nie jestem nie nachapaną swiną przy korycie jak grzegorz k. On sobie myśli że zostanie i może znów ktoś przyniesie łatwą kasę do przytulenia. Łapówkarz całe życie będzie łapówkarzem. Do pierdla z takimi!

obywatel
2 lat temu
Reply to  miasto

Liczyłbym się ze słowami kolego „miasto”. Niegrzecznie kogoś publicznie lżyć.

miasto
2 lat temu
Reply to  obywatel

Dzwoń na policję służbisto

minerał
2 lat temu
Reply to  Jerzy

a ty nie bo mamy następnego honorowego ,to i rezultaty w miasta mają żródła.

Bolo
2 lat temu

Komuś powinno wyrosnąć trzecie oko z tyłu głowy bo 10 miesięcy szybko minie i co dalej?

tuja
2 lat temu
Reply to  Bolo

10-msc ,czy 6 lat ?|- ja życzyłbym miastu i mieszkańcom ;Nigdy takich person

tuja
2 lat temu
Reply to  Bolo

10-msc czy 6-lat ? Ja życzyłbym miastu i mieszkańcom -NIGDY takich person.

mery
2 lat temu
Reply to  Bolo

nie 10-msc, ale 6 lat, a ja życzyłabym miastu i mieszkańcom NIGDY takich person!!

tuja
2 lat temu

jakie 10-msc, nie ma miejsca dla takich person – NIGDY!

maniek
2 lat temu

A w spółdzielni jest pracownikiem , tatko L . dał mu stanowisko . Lokatorzy płacą na niego , Bronią go ci , którzy na niego głosowali jako osobę „CZYSTĄ” z lepkimi rekami . Uważam ,ze na następnej radzie BYŁEMU wygaszą mandat . Przy odwołaniu , może jeszcze będzie o nowym przybytku za ! mln złotych, Sprawa TTBS z niedopilnowaniem rozliczeń i swoimi w zarządzie .

mer
2 lat temu

NW24 cenzuruje wpisy!!!!WOLNOŚĆ SŁOWA!!!DEMOKRACJA!!

Maranatha
2 lat temu
Reply to  mer

Ssij.

mer
2 lat temu
Reply to  Maranatha

Margines intelektualny i społeczny ma tu piorytet?

Boss
2 lat temu

Tak, tak złóż apelację- mam nadzieję że otrzymasz wyższy wyrok np 5 lat ( i to będzie moja osobista satysfakcja)

bob
2 lat temu

A Darek z Iwonką rechotają po kontach z kulturą k.mać.

kinga
2 lat temu

sprawa jest niejednoznaczna , ale kara jest niewspółmiernie za duza do sprawy i do tego co się dzieje w Polsce w wielu innych przypadkach , jego jedyna wina jest to że zaatakował układ starego kaliniaka , póki co najlepiej wyszedł na tym WB bo teraz przytula co miesiąc te 20 , które raz pobrane przez kiełba będą mu się już odbijały czkawką całe życie

Olo
2 lat temu
Reply to  kinga

Wygląda na to ,że jedbak wziął. Sam sobie jest winien. Poczekajmy na apelację.

nietak
2 lat temu
Reply to  kinga

„zaatakował układ” ? — w taki prymitywny absurd nikt nie uwierzy i porównanie łapówki do nawet bardzo wygórowanej pensji świadczy o jego autorze, jego świadomości i moralności komuszej (jakże często prezentowanej tu jako jego obrońców)

Wow
2 lat temu

Wyrok to jedno a prowokacja radnego przy udziale innych ma charakter polityczny nie kryminalny.To się udało bo podłożem była nienawiść osób z którymi Kielb się rozstał Nie należy w tej całej sprawie zapominać o.tych .i innych którzy nie dostali od Kielba synekura.To oni są beneficjentami wczorajszego wyroku.
Na apelację nie ma co liczyć bo machina ruszyła i był areszt A może tego czego nie odtajniome to twarde dowody.Przy utajnieniu dowodów trudno o jednoznaczną ocenę wyroku. Ale moralnie mieszkańcy mają prawo do własnego osądu.
Dlatego ci którzy kierują się nienawiścią do Kielba niech zamilkną.

nietak
2 lat temu
Reply to  Wow

Jaka prowokacja ? Wziął pieniądze ,wsadził do kieszeni i nikt nie zaprzecza. A winę zakrywają w prowokację i politykę i jeszcze w NIENAWIŚĆ.To takie płytkie i absurdalne – szukanie miłości do łapownika i nieudolnego prezydenta (skutki jeszcze długo będą widoczne)Bezczelnie startując jeszcze do władz miasta. Nie będę milczał w tej sprawie nie zależnie co jego pupile sobie życzą.

Tak
2 lat temu
Reply to  nietak

Do Nie tak To właśnie tacy jak Ty niespełnienia pitycznie wiecznie malkontenci spragnieni władzy latali czekający w korytarzu władzy najbardziej się cieszą że wreszcie ktoś urządził urzędującego prezydenta
A swoją drogą z tekstu wynika że jesteś wiecznym żołnierzem Adasiu i Marianku.

nietak
2 lat temu
Reply to  Tak

Personifikujesz(to oznaka prostactwa) wypowiedż tak trafnie jak używasz pisowni polskiej.Te „pitycze” ambicje z własnego przykładu -żenada.

Tak
2 lat temu
Reply to  nietak

Zabolało Wydawało się że ciemny lud tarnobrzeski nic nie trybi.

nietak
2 lat temu
Reply to  nietak

Zabolało? hahaha – jeśli o to chodziło ci ,to potwierdzasz opinie nie o „ludzie tarnobrzeskim” ale o tobie!!!

Niewinny
2 lat temu

kołek urabiał Prezydenta kilka miesięcy robił za dupowłaza podniecony mówił że młody zdolny.

taki
2 lat temu
Reply to  Niewinny

no to pogratuluj kołkowi skuteczności a twojemu „Prezydentowi”złóż wyrazy współczucia i pogardy za niedorozwój intelektualny.

Duda
2 lat temu

Powiedział że wziął, to wziął, mógł nie brać, tylko pożyczyć w banku na kampanię,. Prawo dla Wszystkich, bez względu na stanowisko. Jeszcze reklamę zrobił miastu, miasto lapowkarzy, szemranych interesów, czy z tego mamy slynac jako miasto?.

_Adam
2 lat temu

A ten co dawał łapówke też powinien zostać ukarany.

zorientowany
2 lat temu

Grzesio był wyjatkowo słabym prezydentem, nie miał woli bycia politykiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Uwikłany w różne zależności i wpływy osób i inreresów. Lubił szpan i kobiety oraz mamonę, jak sie okazuje. Został wystawiony i wypromowany przez znanego prezesa spółdzieni do realizacji jego celów. Słaby i chwiejny charakter , brak poszanowania osób z którymi pracował charakteryzował jego na szczęście krótki epizod bycia prezydentem tego miasta. Przypomnieć można wiele życzliwych mu osób, których wykorzystał , oczerniał i nawet nie przeposił. Taki był ten prezydent. Zasłużył na karę za lepkie ręce. Ale to nie jest zadośćuczynienie za krzywdy które wyrzadził wielu osobom.

L74
2 lat temu

Minął ponad miesiąc od wyroku i cisza. Winny czy nie winny? Zasiada w RM, nadal chyba przewodniczy komisji rewizyjnej, jeśli niewinny OK, a jeśli winny???

33
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content