Wyrok Sądu: Były prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb winny!

Sąd wydał wyrok w sprawie oskarżonego o korupcję Grzegorza Kiełba uznając go winnym popełnionego czynu. Grzegorz Kiełb podtrzymuje, że jest niewinny. Wyrok nie jest prawomocny, po uzyskaniu jego uzasadnienia prawnicy byłego prezydenta Tarnobrzega będą składać apelacje.

„Sąd uznaje Grzegorza Kiełba za winnego zarzucanego mu czynu stanowiącego przestępstwo z artykułu 228 paragraf 1 Kodeksu Karnego i za to:

  • Po pierwsze : na podstawie artykułu 228 paragraf 1 KK skazuje Grzegorza Kiełba na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności
  • Po drugie: na podstawie artykułu 33 paragraf 1 i paragraf 3 KK wymierza Grzegorzowi Kiełbowi karę grzywny w wysokości 150 stawek dziennych, ustalając wysokość 1 stawki dziennej na kwotę 100 zł (15 tys. zł – przyp.red)
  • Po trzecie: Na podstawie artykułu 41 paragraf 1 KK i artykułu 43 paragraf 1 KK orzeka wobec Grzegorza Kiełba tytułem środka karnego zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat
  • Po czwarte: na podstawie artykułu 63 paragraf 1 i paragraf 5 KK zalicza Grzegorzowi Kiełbowi na poczet orzeczenia kary pozbawienia wolności okres rzeczywistego pozbawienia wolności w sprawie od dnia 21 lutego 2018 roku godzina 11.44 do dnia 17 lipca 2018 roku godzina 16.55, przyjmując że jeden dzień rzeczywistego pozbawienia wolności równa się jednemu dniu kary pozbawienia wolności
  • Po piąte: zasądza od Grzegorza Kiełba na rzecz skarbu państwa tytułem kosztów sądowych opłatę w wysokości 3 tysiące 300 zł oraz poniesione wydatki w sprawie w kwocie 190 zł”

Ze względu na utajnienie części dowodów w tej sprawie, uzasadnienie wyroku również było niejawne.

OGŁOSZENIE WYROKU W MATERIALE VIDEO

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu w dniu 9 lipca 2018 r. W akcie oskarżenia zarzucono oskarżonemu, że w dniu 21 lutego 2018 r. w Tarnobrzegu w związku z pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz wykonywaniem przez niego uchwały Rady Miasta Tarnobrzega w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, przyjął od Dariusza Kołka korzyść majątkową w wysokości 20.000 zł, tj. czyn z art. 228 § 1 kk (ustawowe zagrożenie to kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności).

Od początku postępowania prezydent Grzegorz Kiełb nie przyznaje się do winy, utrzymując że przyjęte pieniądze były pożyczką na cele zbliżającej się kampanii wyborczej. Od dnia aresztowania oskarżony przebywał w areszcie tymczasowym, który został uchylony podczas posiedzenia niejawnego Sądu, w dniu 17 lipca 2018 r.

Mowy końcowe w tej sprawie były utajnione. Według nieoficjalnych informacji prokurator w mowie końcowej zawnioskowała o 3 lata bezwzględnego więzienia, 10 lat zakazu sprawowania kierowniczych funkcji w administracji publicznej oraz 20 tysięcy złotych grzywny. Obrona wnioskowała zaś o uniewinnienie byłego prezydenta Tarnobrzega.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg
4 lat temu

Brawo brawo!Odpowiednie miejsce dla łapówkarza! zniszczył Tarnobrzeg, zniszczył ludzi! Jednak prawo istnieje!

As
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzeg

To co mamy myśleć o grabarzach typu mleczny janek maly fiat?

Tbg
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzeg

Trochę niski ten wyrok, powinien o wiele więcej dostać

Niewinny
4 lat temu

APELACJA!

Rozsądek.
4 lat temu
Reply to  Niewinny

Niezawisły sąd mają do dyspozycji materiał dowodowy stwierdził inaczej.

Osiedlanin
4 lat temu

Tak więc #TangoDown
Zapewne sporo osób odetchnęło z ulgą.

TOM
4 lat temu

Szkoda chętnie bym na Grzegorza Kiełb głosował.

Paris Hilton
4 lat temu
Reply to  TOM

zawsze możesz zagłosować na jego żonę Stefan

Jack
4 lat temu

Powinien odwołać się od wyroku. 6 lat nie maże pełnić funkcji radnego i Prezydenta Miasta tragedia głosowałem na niego i będę głosował.

Zygfryd
4 lat temu

Tak tak trzeba odwołać, apelować żeby jeszcze dodać parę miesięcy, latek

Iustus
4 lat temu

No i bardzo dobrze! Nareszcie sprawiedliwości stało się zadość. Jak to mówią: „nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka”. Przez te 11 miesięcy odsiadki, które mu pozostały po odliczeniu 5 miesięcy już odsiedzianych, będzie miał czas na przemyślenia swoich licznych niegodziwości.

Wit3
4 lat temu

Ku..a To Rada Rady Miasta Tarnobrzega głosowała w sprawie planów zagospodarowania Kiełba nawet nie było na sesji bo już był w areszcie. Co za ludzie co za kraj to wszystko toczy rak.

Prawy i Sprawiedliwy
4 lat temu

WOLNE SĄDY!!!

tomi
4 lat temu

troche szok, wyrok niewspółmierny do winy jesli jakakolwiek była a w stosunku do licznych zdarzen typu morderstwa , napady , korupcja na wiele milionów czy pedofilia , ktore nie sa karane lub karane symbolicznie w zawiasach , ten wyrok jest zupełnie nieproporcjonalnie nieprzyzwoity , powinien sie odwoływać ; a do DK i KK pytanie czy było warto ?? młyny boże mielą powoli

Iustus
4 lat temu
Reply to  tomi

Ano właśnie, jak powiedziałeś „młyny Boże mielą powoli” ale sprawiedliwie i dlatego przestępcę dosięgła wreszcie zasłużona kara. A co do K.K. to nie stawiaj go w jednym szeregu z D.K. bo to tak jak byś kwietnik koło szamba postawił. No i przestań wreszcie uparcie trykać niczym baran rogami w drzwi stodoły i dalej siać tępą kiełbową propagandę, która nie ma nic wspólnego z prawdą. Skończył się sens opowiadania bajeczek o biednym, niewinnym Grzesiu, którego źli ludzie skrzywdzili. Klamka zapadła. WINIEN – KARA. Ten pan jest już skończony w tym mieście, mimo jego licznych wazeliniarzy, którzy próbowali odwracać kota ogonem.

Iustus
4 lat temu

A co do apelacji, to niech Grzesio kłamczuszek na to nie liczy nawet w najśmielszych snach. Sąd apelacyjny w Rzeszowie utrzyma na sto procent wyrok w mocy. Niech się poza tym cieszy, że nie dołożyli mu za inne liczne występki.

PALIKOT
4 lat temu
Reply to  Iustus

ja bym nieapelował bo mogą dołozyć,wiem co mowię,moze być 5 latek,3 latka to loteria jak lotek,ja bym brał co dają!

ulala
4 lat temu

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu A nie w Rzeszowie

BOB
4 lat temu

Wyeliminować człowieka bez układów.Grzesiek nie daj im tej satysfakcji,trzymaj się.

oko
4 lat temu
Reply to  BOB

Sam potwierdzasz układ z nim. (stołki + wysokie pensje). Ilu was takich?

BOB
4 lat temu
Reply to  oko

Potwierdzam,że był spoza układów,co widac teraz.-Powracają odkurzone platformiane gęby.Nawet Kiełba nie znam,do pracy dojeżdzam do Mielca,tylko szkoda człowieka.

Jan
4 lat temu

A mógł zapisać się do PO.

wola
4 lat temu
Reply to  Jan

mógł nie brać „pożyczki”w biurze, mógł być mądrym, mógł pożyczyć w banku,mógł z D.K nie robić interesów itd .Teraz będzie musiał……

pisoludek
4 lat temu

mógł być z pisem a tak pis go wykończył rękami platformianego kołka.
paradne jaką elitę mieliśmy od lat w Tarnobrzegu… mleczni,mastalerzowe,kiełbiki.wszystkie warte siebie.

tak
4 lat temu
Reply to  pisoludek

Sam się wykończył – biorąc łapówkę ,kasę takw biurze prezydenta miasta.

Iustus
4 lat temu

Radzę wyrażać się bardziej cenzuralnie i nie obrażać sędziego bo jest to zachowanie karalne. Nie jest też problemem w razie potrzeby zlokalizowanie twojego adresu IP.

Pracownik
4 lat temu
Reply to  Iustus

Może pomyliłem imiona? Może chodziło mi o prokuratura? Zapomniałem, nie pamiętam, jak na komisjach śledczych

Ja
4 lat temu
Reply to  Iustus

Dzwoń na policje

Ja
4 lat temu
Reply to  Iustus

Nie strasz bo się zesrasz

Boss
4 lat temu

Koniecznie apelacja. Powinien dostać 5 lat, za te wszystkie sprawy które nawywijał. Niszczył ludzi karma powraca.

Tbg
4 lat temu

Super, w końcu ta farsa się skończy

tbg
4 lat temu

To się dopiero zacznie farsa

tomi
4 lat temu

rządy POPISU , całkowita degrengolada etyczna , kościół milczy bo liczy dutki no i boi sie pedofilii i pederastii szczegolnie we własnych szeregach , sojusz ołtarza z tronem trwa w najlepsze ,

mito
4 lat temu
Reply to  tomi

masz wyrzuty sumienia? — pierwszy jest żal a nie szukanie współwinnych

As
4 lat temu

Wygląda na to ,że jednak wziął. Skoro tak , to sam sobie jest winien. Był chyba za pewny siebie i to go zgubiło.

Pawel
4 lat temu

I bardzo dobrze. Sprawiedliwości stało sie za dość, mam nadzieje, że nie uda mu sie wymigać od odsiadki i dostanie zasłużoną karę za swoje postępowanie.

Kondzion
4 lat temu

APELACJA! NIEWINNY! WOLNE SĄDY! szambonurek DK art 233kk

obywatel
4 lat temu

Chyba będzie musiał dorobić teraz w TSM – tam jest odpowiednie miejsce jak zawsze. HA – zapłacą członkowie spółdzielni.

Bartosz dziekuje
4 lat temu

Szkoda człowieka..kolek jeden wielki manipulant..służby za drzwiami ustawka jak się patrzy..w taki sposób z takimi narzędziami możemy każdemu podrzucić pieniądze i wsadzić go do pudła co za kraj..a kolek co? Wielki bohater teraz czy też bd miał problemy skoro wręczył łapówkę….pojebany narod

jest
4 lat temu

naród? nie jeden zacofanieć co hańbi Bartoszaa ,drugi co zhańbił miasto

L74
4 lat temu

Podrzucić pieniądze i wsadzić go do pudła? Przecież sam się przyznał że wziął, nawet sobie podzielił na części. Jakby był taki uczciwy to wywaliłby D.K. z gabinetu z tymi pieniędzmi i zadzwonił na policję że próbowano go przekupić i wręczyć łapówkę. Ale nie wyszło bo D.K. był cwańszy do G.K. Upsss

zed
4 lat temu

Ciekawe czy te ponad tysiąc osób, które na niego oddały głos dalej uważają go za swojego radnego?

Janusz
4 lat temu

Łapówkarz dostał tyle co dostają „kolarze” Zaliczą mu tymczasowy i posiedzi z pół roku.

Zosia
4 lat temu

Czy na bezwzględną karę czy w zawiasach

a moglibyscie
4 lat temu

https://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=21811 a tymczasem w prawdziwym miescie prawdziwqi gospodarze działają dla miasta i wojewodztwa nie to co nasze tarnobrzeskie

kamil
4 lat temu

Dobre wideo 😀 przez ponad 30 min nic sie nie dzieje

adwokat
4 lat temu

Czy G Kiełb zgadza się z wyrokiem? i czy będzie odwołanie od wyroku APELACJA? Ile dostanie jak da w ryj kołkowi? bo jak 7 dni to warto!

ławnik
4 lat temu
Reply to  adwokat

jesteś dezerterem cywilizacji – to nie dyskutuj o sądzie , może sąd kiedyś do cywilizacji cię przywróci

Dżungla
4 lat temu

Widzicie ludzie jaka jest rola adwokata?
Ciekawe ile były prezydent Tbga wydał na te dwie adwokaciny… Które cytowały jakieś paragrafy, udzielały wywiadów, robiły mądre miny, a na koniec wlk. G.

owen
4 lat temu

Rzeczywiście dzisiejszy wyrok przywraca wiarę w sprawiedliwość! Ja też proponuję panu ex zeby się odwołał koniecznie żeby sąd apelacyjny mu dołożył przynajmniej drugie tyle. Sam sie przyznał, ze wiziął te pieniądze a że traktował je jako pozyczkę to tłumaczenie małego Gzesia w piaskownicy po zapier…..niu „Jasiowi” łopatki i wiadereczka – JA TYLKO POŻYCZYŁEM!
Myślę, że wiele osób skrzywdzonych przez „człowieka Roku – sms – ileś tam” odetchnęło z ulgą bo o ile za wyrządzone ludziom krzywdy nie został ukarany
to przynajmniej za łapówkę mu się dostało. Szkoda tylko, ze jego „mózg” o imieniu Jolanta nie poniesie żadnej odpowiedzialności za to co wyczyniała. Wyborcom Kiełba gratuluję.Póki co skazany nieprawomocnym wyrokiem nadal zasiada w Radzie Miasta. I jedyne co mnie zdumiewa to fakt, że sąd wydał Kiełbowi zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w samorzadzie ZA PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI a nie wydał zakazu sprawowania funkcji publicznej czyli mandatu ZAUFANIA SPOŁECZNEGO!

miasto
4 lat temu
Reply to  owen

.Twój cytat; „I jedyne co mnie zdumiewa to fakt”;….—-

miszmat
4 lat temu
Reply to  owen

.Twój cytat; „I jedyne co mnie zdumiewa to fakt”;….—-Zdumiewa? czy dla twojego intelektu te pojęcia są za trudne!

owen
4 lat temu
Reply to  miszmat

Poczytaj szerzej, nie tylko wpisy na portalu, to może twój intelekt sie troche wzbogaci, kultury raczej już nie nauczy. Na kolejne zaczepki nie zamierzam reagować.

Ola
4 lat temu

A co z TBS-em? i innymi spółkami miejskimi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
54
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content