Zgłoś się do Jarmarku Ludzi z Pasją

Obrazy, korale, rzeźby, talerzyki, serwetki, świątki… nie sposób wymienić, ile pięknych rzeczy co roku znaleźć można na Jarmarku Ludzi z Pasją w Baranowie Sandomierskim. Rękodzielnicy mogą zgłaszać się do udziału w tegorocznej edycji.

Jarmark Ludzi z Pasją gromadzi co roku kilkudziesięciu rękodzielników, rzemieślników, malarzy, rzeźbiarzy, którzy mogą tu zaprezentować swoje prace. Tym razem wydarzenie odbędzie się 9 czerwca na placu targowym. Podobnie jak w poprzednich latach będzie towarzyszyć Dniom Baranowa Sandomierskiego, a jego głównymi organizatorami są baranowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i MGOK.

Dla twórców to doskonała okazja, by zaprezentować szerszej publiczności swoje dzieła, skonfrontować je z innymi, porozmawiać o swojej pasji, ale także sprzedać efekty swojej pracy.

– Dzisiaj coraz więcej osób docenia rękodzieło – mówi Barbara Sroczyńska, koordynatorka Jarmarku. – Ludzie poszukują rzeczy oryginalnych, jedynych w swoim rodzaju i niepowtarzalnych, tworzonych z sercem. A rękodzielnicy mogą tu sprzedawać swoje prace, ale także wymienić się doświadczeniami z innymi, integrować się.

Podczas Jarmarku odbędą się także warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mogą też spróbować pysznych lasowiackich przysmaków. Na Jarmarku prezentują się także stowarzyszenia działające na terenie powiatu. Odbędzie się również konkurs kulinarny „Ciastko z rodowodem”, do którego również można się wciąż zgłaszać.

Udział w Jarmarku jest bezpłatny. Wystarczy tylko zgłosić swój udział. Można to zrobić mailowo, pocztą tradycyjną, bądź osobiście. Karta zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim www.kulturalia.pl.

Organizacja Jarmarku została dofinansowana ze środków budżetu Powiatu Tarnobrzeskiego.

rd

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content